صفحه 130 از 144 نخستنخست ... 3080120126127128129130131132133134140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #1291
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط skynight نمایش پست ها
    سلام
    اینکه برای رصد اعتصاب غذا کردن,برای کارگاه، همایش، گردهمایی یا چیزهایی از این قبیل رشوه های آنچنانی دادن و یه هفته ای رو مخ والدین کار کردن؛ درد مشترک اکثریت ماهاست!
    شاید برای شماهم پیش اومده باشه که ازتون بپرسن چرا نجوم میخونی؟اصلا به چه دردت میخوره؟ زمین و کشف کردین تموم شد حالا چسبیدین به آسمون؟
    برای من خیلی اتفاق افتاده!
    امروز در کانوت با جواب این سوالات مواجه شدم! جواب هایی که قابل هضم باشند برای سوال کنندگان!
    جواب
    شاید اگه جوابامون رو درک کنند دیگه نیازی به رشوه نخواهیم داشت!
    99.9% مردم ایران فوتبالی هستند. پس در جواب کسایی که می‌پرسن نجوم به چه دردی میخوره فقط کافیه تا به طور متقابل ازشون بپرسید که فوتبال به چه دردی می‌خوره؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

3. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #1292
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    99.9% مردم ایران فوتبالی هستند. پس در جواب کسایی که می‌پرسن نجوم به چه دردی میخوره فقط کافیه تا به طور متقابل ازشون بپرسید که فوتبال به چه دردی می‌خوره؟
    اگه اون آدم جز اون %0/1 بود چی بگیم؟
    ولی اون پاسخ هم کار ساز نیست،منظورم همونیه که قبلا گفتم! اصر نذاشت
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

5. 8 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #1293
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

ولی یه چیزیم هست بین مردم که من اینو توشون دیدم.نمیگم خیلیا ولی بعضا افرادی هستن تو ما مردم که واقعا اعتقاد دارن که مزخرف ترین چیز دنیا نجومه ازشم متنفرن.من یکی از دوستام از همین ادماس خودم به شخصه هر چی زور زدم یه سرسوزن علاقه مندش کنم نتونستم ورسما کم اوردم .حالا این دسته ادمارو هرچقد از عجایب و زیبایی های نجوم بهش بگی به دید تمسخر به حرفات گوش میکنه و تو کتش نمیره که نجوم زیباست...
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

7. 9 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #1294
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6275
    تشکر شده 3,346 بار در 359 ارسال

یه لحظه یاد یه چیزی افتادم!! شب بارش شهابی ما با هزار بد بختی برای مردم جرم میاوردیم و کلی ذوق و شوق می کردیم بعد هرکی میدید، بلند میگفت: پــــــــــ... این دیگه چیه... چه کوچیکه... چه مسخره س!!!!
    قیافه ی مام که... دیدنی بود...
    یادش بخیر پارسال معلم فیزیک ما، تا اسم نجوم میاردیم بعدش باید فورا فاتحه مونم میخوندیم!!!
    امضای ایشان
    حتی در انتهای بن بست نیز، راه آسمان باز است... !
    پس پرواز را بیاموز!

9. 10 کاربر مقابل از Mahdieh. GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #1295
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

من دیگه حرفی ندارم :|

11. Top | #1296
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

نقل قول نوشته اصلی توسط berjis93 نمایش پست ها
    ولی یه چیزیم هست بین مردم که من اینو توشون دیدم.نمیگم خیلیا ولی بعضا افرادی هستن تو ما مردم که واقعا اعتقاد دارن که مزخرف ترین چیز دنیا نجومه ازشم متنفرن.من یکی از دوستام از همین ادماس خودم به شخصه هر چی زور زدم یه سرسوزن علاقه مندش کنم نتونستم ورسما کم اوردم .حالا این دسته ادمارو هرچقد از عجایب و زیبایی های نجوم بهش بگی به دید تمسخر به حرفات گوش میکنه و تو کتش نمیره که نجوم زیباست...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdieh. GH نمایش پست ها
    یه لحظه یاد یه چیزی افتادم!! شب بارش شهابی ما با هزار بد بختی برای مردم جرم میاوردیم و کلی ذوق و شوق می کردیم بعد هرکی میدید، بلند میگفت: پــــــــــ... این دیگه چیه... چه کوچیکه... چه مسخره س!!!!
    قیافه ی مام که... دیدنی بود...
    یادش بخیر پارسال معلم فیزیک ما، تا اسم نجوم میاردیم بعدش باید فورا فاتحه مونم میخوندیم!!!
    تبلیغ نجوم خوبه اما من بهش اعتقادی ندارم. عقیده من اینه که اگه کسی به نجوم علاقه مند باشه خودش میره دنبالش و منتظر این نمیمونه که همسایه تلسکوپشو بیاره تو حیاط! اشتیاق اگه واقعی باشه حتی بدون تلسکوپ هم وجود داره. رصد با تلسکوپ شروع نجوم آماتوری نیست بلکه فقط یه قسمت کوچیکی از اونه. کسی که حتی تو عمرش یدونه کتاب نجومی نخونده، یدونه مستند نجومی ندیده، هیچ کدوم از صورت های فلکی رو نمیشناسه و ... هر چقدر هم مشتاق باشه که از دریچه تلسکوپتون آسمون رو ببینه بازهم بنظر من یک علاقمند واقعی نیست. این فقط یک فرد کنجکاوه که دوست داره تماشا از پشت تلسکوپ رو تجربه کنه. علاقمندهای واقعی بدون داشتن تلسکوپ هم شب های زیادی آسمون رو تماشا میکنن، چیزهای زیادی از اجرام میدونن و سرمای شب و نیش پشه ها رو خیلی راحت تحمل میکنن.

فقط همین جمله برای من کافیه که طرف مشتری رو با دست نشون بده و بگه اون ستاره پرنوره چیه تا بفهمم با یک کنجکاوی ساده و زودگذر روبرو هستم.

ضمناً همونطور که دیگران لازمه به علاقه ما احترام بذارن و با طعنه و کنایه نگن کار بیهوده داری انجام میدی، از طرف دیگه ما هم باید این موضوع رو در نظر بگیریم که همه آدم ها لزوماً نبایستی به نجوم علاقه داشته باشن.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

12. 11 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #1297
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

تبلیغ نجوم خوبه اما من بهش اعتقادی ندارم. عقیده من اینه که اگه کسی به نجوم علاقه مند باشه خودش میره دنبالش و منتظر این نمیمونه که همسایه تلسکوپشو بیاره تو حیاط!
    هر چيز ناشناخته ای با تبليغ به مردم شناسانده ميشه و در سليقه ی اونا جای ميگيره چه برسه به نجوم كه در بين عامه هنوز هم كج فهمی هایی درموردش وجود داره!

به نظر شما در شرايطی كه آموزش نجوم در سيستم آموزش و پرورش ناديده گرفته ميشه و هنوز علم نجوم را با طالع بينی همسان ميكنند لزومی به تبليغ نيست؟

خيلی از افراد با نگاه كردن آسمان با تلسكوپ بدون اينكه هيچ آشنایی با صور فلكی و نقشه ی آسمان داشته باشن علاقه مند شدن و بعد هم دنبالش رفتن. هميشه آموزش از كتاب و مطالعه شروع نميشه گاهی بايد ديد و عاشق شد بعد خوند و فهميد
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

14. 13 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #1298
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    هر چيز ناشناخته ای با تبليغ به مردم شناسانده ميشه و در سليقه ی اونا جای ميگيره چه برسه به نجوم كه در بين عامه هنوز هم كج فهمی هایی درموردش وجود داره!

به نظر شما در شرايطی كه آموزش نجوم در سيستم آموزش و پرورش ناديده گرفته ميشه و هنوز علم نجوم را با طالع بينی همسان ميكنند لزومی به تبليغ نيست؟

خيلی از افراد با نگاه كردن آسمان با تلسكوپ بدون اينكه هيچ آشنایی با صور فلكی و نقشه ی آسمان داشته باشن علاقه مند شدن و بعد هم دنبالش رفتن. هميشه آموزش از كتاب و مطالعه شروع نميشه گاهی بايد ديد و عاشق شد بعد خوند و فهميد
    لزومی نداره که حتماً با تلسکوپ دید و علاقه مند شد. با چشمامون هم میتونیم ستاره های آسمون رو ببینیم. منظور من این نیست که نباید نجومو ترویج کنیم. منظورم اینه که از زرق و برق گول زننده تبلیغمون کم کنیم. مثلاً یه نقشه آسمون ساده بگیریم دستمون و بدون اینکه هیچ تلسکوپ و دوربینی در کار باشه نجومو به بقیه معرفی کنیم. بله ممکنه هیچ کس دورتون جمع نشه ولی این اصلاً ناراحت کننده نیست. به این خاطر که این حداقل بهتون نشون میده که هیچ مشتاق واقعی اونجا نیست. اینکه ما یک تلسکوپ 12 اینچ خودکار رو جلومون بذاریم و نجومو تبلیغ کنیم فقط و فقط خودمونو گول زدیم. چون همه و همه کس یواش یواش دورتون جمع میشن. همه مشتاق میشن. اما واقعاً اشتیاقشون به چیه؟ اونهم اشتیاقی که با دیدن یک خوشه ستاره ای برمیگرده و میگه: این که همش چندتا ستاره هست!!! باید اول ستاره ها رو فهمید بعد نگاه کرد و گرنه چه با تلسکوپ چه با چشم بجز چیدن ستاره ها چیز دیگه ای به ذهنمون نمیرسه.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

16. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #1299
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

لزومی نداره که حتماً با تلسکوپ دید و علاقه مند شد. با چشمامون هم میتونیم ستاره های آسمون رو ببینیم. منظور من این نیست که نباید نجومو ترویج کنیم. منظورم اینه که از زرق و برق گول زننده تبلیغمون کم کنیم. مثلاً یه نقشه آسمون ساده بگیریم دستمون و بدون اینکه هیچ تلسکوپ و دوربینی در کار باشه نجومو به بقیه معرفی کنیم. بله ممکنه هیچ کس دورتون جمع نشه ولی این اصلاً ناراحت کننده نیست. به این خاطر که این حداقل بهتون نشون میده که هیچ مشتاق واقعی اونجا نیست. اینکه ما یک تلسکوپ 12 اینچ خودکار رو جلومون بذاریم و نجومو تبلیغ کنیم فقط و فقط خودمونو گول زدیم. چون همه و همه کس یواش یواش دورتون جمع میشن. همه مشتاق میشن. اما واقعاً اشتیاقشون به چیه؟ اونهم اشتیاقی که با دیدن یک خوشه ستاره ای برمیگرده و میگه: این که همش چندتا ستاره هست!!! باید اول ستاره ها رو فهمید بعد نگاه کرد و گرنه چه با تلسکوپ چه با چشم بجز چیدن ستاره ها چیز دیگه ای به ذهنمون نمیرسه.

خوش به حالتون محسن جان، كه بدون تلسكوپ ميتونين ستاره هارو ببينين، ما كه تو تهران از اين نعمت بی بهره ايم
    بله درسته راههای مختلفی برای ترويج نجوم هست مثل همون نقشه ی آسمون كه شما گفتين يا اصلاهمين فروم خودمون
    ولی نميتونيم تلاش دوستانی (مثل آقای saeid560) رو كه تلسكوپشونو ميبرن تو خيابون و مردمو به ديدن شگفتيهای آسمون دعوت ميكنن زير سوال ببريم، درسته بعضی حرفهای دلسرد كننده ای ميزنن، خوب كسی كه اين حرفها ناراحتش ميكنه يا نميتونه پاسخگوی اينجور گفته ها و نظرات باشه براش فرقی نميكنه، وقتی نقشه ی آسمونم دستش بگيره و به آسمون چشم بدوزه اون افراد حرفهای نامناسبتری خواهند گفت!
    مثلا تو ماه رمضان كه همه دنبال اول و آخر ماه ميگردند، توی خونواده ی خود من منجر به كلی بحث و توضيح و خلاصه آموزش شد

به هر حال دست هر كس كه در هر شرايط و با هر روشی اين علم زيبا رو به دوستان و آشنايان معرفی می كنه درد نكنه
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

18. 7 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #1300
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

آف تاپیک         
    نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    وقتی نقشه ی آسمونم دستش بگيره و به آسمون چشم بدوزه اون افراد حرفهای نامناسبتری خواهند گفت!
    بله همون افراد به ظاهر مشتاق در این حالت میگن: اون خوله رو نگاه کن چطوری میخ شده رو آسمون.

بنظر من به جای اینکه دیگران رو در ظاهر مشتاق علاقمون کنیم بهتره که بیایم و هم علاقه هامون رو پیدا کنیم. مثل همین ava که ما نجومی‌ها رو به هم رسونده. این همه ستاره اون بالاست. طرف بخواد شیفته‌ش بشه خودش میشه، نیازی به نشون دادن آسمون با دست نداره. کتاب نجومی و اینترنت و ... هم همگی براحتی در دسترسه تا آشنایی اولیه ایجاد بشه. کلاً ماشین باید خودش استارت بخوره. اگه قرار باشه هلش بدیم راه بره اونوقت باید تا ابد هلش بدیم تا راه بره.

البته رو بچه های کوچیک میشه کار کرد. از اونجایی که بچه ها نقش پذیری زیادی دارن مغزشون میتونه تحت تأثیر محیط قرار بگیره و شخصیت های متنوعی رو ایجاد کنه. تو خونواده فوتبالی فوتبالیست بشه و تو خونواده نجومی منجم.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

20. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 130 از 144 نخستنخست ... 3080120126127128129130131132133134140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)