صفحه 115 از 144 نخستنخست ... 1565105111112113114115116117118119125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #1141
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    برنده مسابقه مقاله ‌نويسی ماه
    شماره عضویت
    2997
    تشکر شده 2,366 بار در 361 ارسال

علمي ترين اثباتي كه ميشه براي اين مطلب گفت...
    حالا بازم قبول ندارين كه دو دو تا ميشه پنج تا؟؟؟!!!
    امضای ایشان
    یه عابر تو خیابونای سرگردون....

3. 16 کاربر مقابل از امیر عباس عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #1142
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر عباس نمایش پست ها

علمي ترين اثباتي كه ميشه براي اين مطلب گفت...
    حالا بازم قبول ندارين كه دو دو تا ميشه پنج تا؟؟؟!!!
    امير عباس عزيز اميدوارم اين آقا لااقل معلم نباشند
    چون هنوز تو اين سن و سال نميدونه برای حذف يك جمله ی جبری از طرفين يك تساوی بايد دو طرف را بر اون جمله تقسيم كرد و شرط لازم برای اين كار غير صفر بودن اون جمله است
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

5. Top | #1143
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    485
    تشکر شده 1,470 بار در 205 ارسال

در خبرها آمده بود که شهردار محترم تهران مبلغ 3 ميليارد تومان را براي بازسازي لبنان اختصاص داد.
    آقاي شهردار اين تصاوير را قبلا ديده ايد؟
    تصاوير کودکاني که به خاطر آتش سوزي در مدرسه و به خاطر نبود بخاري گازي و امکانات گرمايشي مناسب به اين چهره افتاده‌اند ....

آيا ما کم حافظه شده‌ايم؟ آيا جناب شهردار يادي از اين عزيزان کرده اند؟
    آيا کمک به مردم روستايي و به دور از امکانات مملکت خودمون از بذل بخشش براي کشورهاي ديگه واجب تر نيست؟
    و بسيار پرسش هاي بي پ سخ ديگر ...

نرگس براي عکاس نمي‌خندد

برق نگاه معصومشان ‌با قاب‌هاي چو بي در دست که در آن ‌چهره‌هايي متفاوت از تصوير فعلي‌اشان را نشان‌ مي‌داد، آتش به دلمان زد.
    عمق نگاه نافذشان شرمسارمان کرد که چرا نبايد يک بخاري استاندارد در کلاسشان مي‌بود، و انگشت‌هاي ذوب شده‌ نرگس در کنار کتاب فارسي کلاس سوم ما را ناخودآگاه به ياد حسنک کجايي، تصميم کبري، روباه و خروس و ده‌ها درس خاطره‌انگيز ديگر اين دوره انداخت.
    نمي‌دانيم وقتي به درس پترس فداکار مي‌رسند، چه تصويري از انگشت پترس در ذهنشان شکل خواهد گرفت و حتي نمي‌دانيم آيا به خاطر گرمي مشعل دهقان فداکار، او را دوست مي‌دارند. دخترکان و پسرکاني با قاب‌هاي بزرگ در دست که حسرت و رنج در چشمانشان موج مي‌زند، بچه‌هايي که رنگ نداشته ديوار خانه‌اشان حکايت از جيب خالي والدينشان براي هزينه‌هاي سرسام‌آور درمان دارد و نمي‌دانيم چرا تا به امروز گره‌هاي چروک چهره‌‌هايشان که قرار بود ترميم شوند، هنوز باز نشده است و اين پرسش که آيا در ميان سيل پزشکان اين مرز و بوم کسي حاضر است با ظرافت انگشتانش مرهمي براي صورتکان اين بچه‌ها باشد، ما را به خود مشغول کرده است.
    نرگس در روستايشان به دنبال مرغ خانه‌اشان مي‌دود تا شايد با سر و صداي مرغ و خروس‌هاي خانه بتواند اندکي خود را تخليه کند..
    نرگس در کنار ديگر بچه‌هاي قرباني غفلت ما در کنار بچه‌هاي روستا براي گرفتن يک عکس حاضر مي‌شود اما او براي عکاس نمي‌خندد.
    نرگس دفتر مشقش را باز مي‌کند، با زحمت و با کمک دست ديگر مداد سياه را در دست مي‌گيرد و در سطر اول مي‌نويسد: اي کاش کلاسمان آتش نمي‌گرفت

امضای ایشان
    آبی باش مثل آسمان تا عمری به هوای تو "سر به هوا" باشم

6. Top | #1144
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

بعد از عمری یک عکس خوب دیدم اومدم آواتارم را عوض کنم که دیدم یک مشکلی هست وقتی آواتارم را می گذارم توی سایت اندازه اش را اتوماتیک میکنه 80 در 80 پیکسل و خیلی کوچیک میشه در حالی که آواتار سایر دوستان را نگاه کردم و اندازه های بزرگتر مثلا تا 200 پیکسل هم بود و مشکلی نبود. حالا چه کنم؟ تصویر آواتارم اینه:

7. Top | #1145
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

همین الان آقای جواد استار این عکس را به عنوان آواتار در پروفایلش آپلود کرد و با سایز درست برای ایشون نشون میده! اما برای من مشکل داره

این چه فرومیه که آواتار مدیرش خرابه آخه؟ مسئولین رسیدگی کنند لطفا!

8. 18 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #1146
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نه از طریق آپلود کردن در فروم نه از طریق لینک گذاشتن از آپلود سنتر درست نمیشه

به پیشنهاد مدیر ارشد عکس را کراپ کردم. ایشون گفتند شاید اگر به صورت مربع نباشه و مستطیلی باشه جواب بده اون هم نشد

بنده تا درست نشدن آواتارم تحصن کرده و مدیریت نخواهم کرد

10. 14 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #1147
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    نه از طریق آپلود کردن در فروم نه از طریق لینک گذاشتن از آپلود سنتر درست نمیشه

به پیشنهاد مدیر ارشد عکس را کراپ کردم. ایشون گفتند شاید اگر به صورت مربع نباشه و مستطیلی باشه جواب بده اون هم نشد

بنده تا درست نشدن آواتارم تحصن کرده و مدیریت نخواهم کرد
    ای بابا آقای اکبرنیا تقصیر ما بیچاره ها چیه که میخواین تحصن کنین. اصن اگه عکستون درست نشه ها همه ما با هم عکسامونو کوچیک میکنیم تا مثه مال شما بشه تا تحصن نکنین.

جدای این حرفا فک کنم اگه رزولوشن عکس رو زیاد کنید درست بشه. احتمالاً کمتر از 96 dpi هست.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

12. 14 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #1148
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    ای بابا آقای اکبرنیا تقصیر ما بیچاره ها چیه که میخواین تحصن کنین. اصن اگه عکستون درست نشه ها همه ما با هم عکسامونو کوچیک میکنیم تا مثه مال شما بشه تا تحصن نکنین.

جدای این حرفا فک کنم اگه رزولوشن عکس رو زیاد کنید درست بشه. احتمالاً کمتر از 96 dpi هست.
    اون را هم امتحان کردم نشد

نه فکر کنم این یک مشکل فنی هست اصلا آواتارتون را فعلا عوض نکنید. وقتی عوض می کنید خود به خود دیگه کوچیک میشه و درست هم نمیشه. الان آواتار مدیر ارشد هم همین مشکل را پیدا کرده باید به مدیر فنی بگیم درستش کنند

14. 15 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #1149
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

در متن زیر، نتیجه ی آزمایشاتی تحت عنوان " محدودیّت و پیامدهای آن " برای برخی موجودات زنده آمده است. به راستی آنچه تا کنون درباره ناتوانی های مان به ما گفته شده چه تاءثیر شگرف و پنهانی بر ما و ذهن ما دارد.

نتیجه ی آزمایش بر حيوانات به سادگی به ما نشان می دهند که چگونه محدوديّت های ذهنی تحميل شده از جانب محیط، بر ما تاثیر می گذارد. آزمایشات انجام شده بر کَک، فيل و دلفين نمونه های خوبی هستند:

کک ها حشرات کوچک و جالبي هستند. آنها گاز می گيرند و خيلي خوب می پرند. آن ها به نسبت قدّشان قهرمان پرش ارتفاع هستند .اگر يک کک را در ظرفی قرار دهيم از آن بيرون می پرد. پس از مدّتي روی ظرف را درپوش مي گذاريم تا ببينيم چه اتفاقی رخ مي دهد.
    کک می پرد و سرش به درپوش می خورد و پايين می افتد. دوباره می پرد و همان اتفاق مي افتد. اين کار را مدّتی تکرار می کند. سرانجام درپوش را بر می داريم و کک دوباره می پرد ولی فقط تا همان ارتفاع. درپوش برداشته شده و محدوديّت فيزيکي، رفع شده است، ولی کک فکر می کند اين محدوديت همچنان ادامه دارد.

فيل ها را نیز مي توان با محدوديّت ذهني کنترل کرد .
    پاي فيل های سيرک را در مواقعي که نمايش نمي دهند می بندند. بچّه فيل ها را با طناب های بلند و فيل های بزرگ را با طناب های کوتاه. به نظر مي آيد که بايد بر عکس باشد، چرا که فيل های پرقدرت به سادگی می توانند ميخ طناب ها را از زمين بيرون بکشند ولی اين کار را نمي کنند.
    علّت اين است که آنها در دوران بچّگی، طناب های بلند را کشيده اند و سعی کرده اند خود را خلاص کنند و سرانجام روزی تسليم شده، دست از اين کار کشيده اند.
    از آن پس آن ها تا انتهای طناب می روند و مي ايستند، چرا که اين محدوديّت را پذيرفته اند.

دکتر ایدن رايل، فيلمی آموزشی در مورد محدوديّت های تحميلي تهيه کرده است. نام اين فيلم" می توانيد بر خود غلبه کنيد " است.

در اين فيلم، يک دلفين در تانک بزرگي از آب قرار مي گيرد و نوعي ماهی که غذای مورد علاقه ی اوست در تانک ريخته مي شود و دلفين به سرعت آن ها را مي خورد. دوباره که گرسنه مي شود تعدادي ماهي ديگر داخل تانک قرار مي گيرند، ولي اين بار در ظروف شيشه اي. دلفين به سمت آن ها مي آيد ولي هر بار پس از برخورد با محافظ شيشه اي به عقب رانده مي شود. پس از مدّتي دلفين از حمله دست مي کشد و وجود ماهي ها را ناديده مي گيرد.
    محافظ شيشه اي برداشته مي شود و ماهي ها در داخل تانک به حرکت در مي آيند.
    مي دانيد چه اتفاقي مي افتد؟
    دلفين از گرسنگي مي ميرد .غذاي مورد علاقه او در اطرافش فراوان است، ولي محدوديّتي که پذيرفته او را از گرسنگي مي کشد .

از آنجا که نحوه ی عملکرد مغز جانوران از این نظر بسیار شبیه به هم است می توان از اين آزمايشات دریافت که ما هم محدوديّت هايی را می پذيريم که واقعی نيستند.
    به ما می گويند يا ما به خود می گوييم نمي توان فلان کار را انجام داد و اين برای مان تبدیل به واقعيّت می شود. محدوديّت های ذهنی به محدوديّت های واقعی تبديل می شوند و به همان استواری.

باید این سوال مهّم را از خود بپرسیم که:

" چه میزان از آن چه ما واقعيّت می پنداريم، واقعيّت نيست، بلکه ظرفیّت پذيرش ماست؟ "
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

16. 8 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #1150
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    776
    تشکر شده 449 بار در 51 ارسال

آف تاپیک         
    میخوام برای همیشه از علم نجوم خداحافظی کنم.
    لحظات فوق العاده ای داشتم و گاهی هم(خیلی کم)لحظات غمناکی.
    آوا یکی از برگهای دفتر خاطرات خوب نجومیم بود.اآمیدوارم همگی موفق و شااااااااااااااد باشید.
    آسمون شباتون بدون آلودگی نوری.
    *ا.موسس*
    امضای ایشان
    *****چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد*****
    ****من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک****

18. 12 کاربر مقابل از e_moases عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 115 از 144 نخستنخست ... 1565105111112113114115116117118119125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)