صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: درخواست همفكری از اعضای گرامی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

درخواست همفكری از اعضای گرامی

با سلام به دوستان عزيزم

همانطور كه احتمالآ متوجه شده ايد فروم ما از روز 13 فروردين مجددآ مورد حمله شديد سايبري عده اي قرار گرفت و مشكلاتي براي فروم به وجود آمد .

البته خوشبختانه اين بار ( و اميدوارم بار هاي بعدي ! ) مشكل حادي به وجود نمي آيد چرا كه ديتاي كامل فروم در بكاپ ها موجود است و هيچ اطلاعاتي از دست نرفته است .

(البته مشكل هنوز به طور كامل برطرف نشده و ظاهر سايت هنوز مشكلاتي دارد كه انشااله آن هم به زودي برطرف خواهد شد )

منتها با اين كار مدتي روال طبيعي فروم را مختل مي كنند كه اميدوارم با تدابير پيشگيرانه آتي جلوي اين مشكلات احتمالي نيز گرفته شود .

لازم است مراتب تشكر ويژه خود را از كليه مديران و اعضاي گرامي كه در چنين شرايطي با ابراز لطف و محبت هاي خود ما را دلگرم و اميدوار مي كنند اعلام كنم .

اما اغلب اوقات وقتي اتفاقي رخ ميدهد كه دوستش نداريم ، اگر كمي با دقت بيشتري به مسئله نگاه كنيم ، چيزهاي خوبي را مي يابيم كه به واسطه آن اتفاق بدست آمده اند .

راستش الآن كه اين مطلب را مي نويسم حس عجيبي دارم ، حس كسي كه بودن و داشتن چيزي برايش عادي شده باشد و بعد كه كمي ، حتي به كوتاهي چند روز از دستش

مي دهد ، باز قدر بودنش رابيش از پيش مي داند .

البته به هيچ وجه منظورم از آن چيز ، يك فروم يا سايت برنامه نويسي شده نيست ، بلكه روح دوستي است كه در فضاي آن و بين تك تك اعضا در جريان است ، حس با هم بودن

و داشتن هدفي مشترك ، حس كمك به پيشرفت يكديگر، حس انسان بودن .

باور كنيد اين فروم براي من ( و ميدانم براي خيلي از بچه هاي ديگر ) اصلآ حس يك سايت مجازي را ندارد ...

همين دو - سه روزي كه نبوديم دلم براي بچه ها خيلي تنگ شده بود ...

حتي دلم براي آن دوست عزيزي كه هي در تاپيك عكس هاي جالب ، تند تند عكس هاي تكراري مي گذاشت و مجبور بوديم نصفش را حذف كنيم ، خيلي تنگ شده بود .

در جايي مي خواندم كه در آينده شهر ها و كشور هاي مجازي ايجاد مي شوند و آدمها شهروند آبادي هاي مجازي مي شوند .

من اين مدت وجود اين شهر مجازي را لمس كردم .

و الآن بسيار خوشحالم از اينكه عضو شهري هستم كه آدم هايش بوي مهرباني مي دهند .

دوستان عزيزم ، همه اين مطلب را نوشتم كه بهانه اي باشد براي همين جمله آخرم :

همه شما را از صميم قلب دوست دارم و از بودن در كنار شما به خودم افتخار مي كنم

با آرزوي سربلندي و موفقيت همه شما

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1466
    تشکر شده 2,065 بار در 223 ارسال

با سلام و احترام مخصوص به جناب آقای امام.ونکته بسیار مهمی روکه ایشون در جهت ارتقا سایت اشاره کردند.

در مورد همکاری با کشور های دیگر: هرجور باشه باز ابعاد این ارتباط و همکاری باید مورد بررسی قرار بگیره.

و آیا تعدادی از این افراد حاضر به همکاری باشند یا خیر باز جاش شک داره.
    برای همین منظور به نظرشخص بنده ما در کشور عزیزمان استانهایی را داریم که هم مرز با کشور های عربی هستند و طبیعتا زبان و گویش عربی در این استانها رایج تر است.قبل از ارتباط با خارج از کشور منجمان عربی زبان ایرانی را پیدا کنیم و بعد از آشنایی درخواست هایمان را از طرف این افراد به کشورهای عربی زبان مطرح کنیم.شاید بهتر جواب بدهد.

البته امتیاز این عمل نه تنها درزبان عربی ختم میشه بلکه تمام زبانهایرو که در کشور بصورت رایج صحبت میشه بهش اضافه کرد.مثل ترکی و کردی و فارسی شرقی (پاکستانی) و ..

حالا باز این نظر بنده بود.

امضای ایشان
    آفاق را گردیده ام، مهر بُتان ورزیده ام

بسیار خوبان دیده ام، امّا تو چیز دیگری

3. 10 کاربر مقابل از hadi soleimani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

ممنونم از هادی سلیمانی عزیز

البته این فروم عربی یک بهانه بود و منظور بنده بیشتر فروم های انگلیسی زبان بود ( هرچند در مورد زبان های دیگر هم می توانیم کاری را که شما گفتید انجام بدهیم )

اینجوری هم بچه ها سعی می کنند زبانشان را تقویت کنند و هم ارتباطات بین المللی اعضا خیلی وسیع تر خواهد شد و این در دنیای امروز بلاشک یک حُسن بزرگ است .

5. 9 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

با سلام خدمت همگی علی الخصوص جناب مدیر گرامی

نمیدونم والا، ارتباط با سایر کشورها و منجمین اونا خیلیم خوبه و به شخصه باهاش موافقم.

امااااااا با عربها مخالفم مخصوصا توی این برهه از زمان که اعراب کشورهای دیگه اقدامات ناخوشایندی می کنن طبق معمول بر علیه ایران، حالا هم که جریان

جزایرمون پیش اومده (هرچند قبلا هم می کردن اما بجایی نرسیده بودن الانم دارن ادامش میدن، عرب جماعت با ایرانی مشکل داره، چشم دیدنشو نداره،

اوناییم که خوبن چون ایران بهشون رسیده و بهش نیاز دارن (البته به هیچ وجه منظورم ایرانیان عرب زبان نیست خدای نکرده، نه اونا ایرانین، اعراب کشورهای

همسایه منظورمه) )، از قدیم گفتن میخای با کسی دوست بشی، با کسی دوست شو که بتونی چیزی ازش یاد بگیری، به علمت اضافه کنه. یه زمینه رویت هلال

توی نجوم اسلامی تره و شاید یه خورده اعراب توش بیشتر بدونن که باز اونم ایران سرتره نسبت به همه جا، پس بازم علتی نمی مونه. تازه یه چیز دیگه، اگه به

ارتباط با مردم غیر انگلیسی زبان باشه (که البته تاکید موکد بر انگلیسیه چون زبان علمیه)، کشورهای ترک زبان خیلی سرترن مثل ترکیه، آذربایجان،

قبرس (فکر کنم مطمئن نیستم) و ... ، ماشالا بچه ها و دوستان ترک زبان هم کم نداریم اینجا، می تونیم با اونا ارتباط برقرار کنیم، نیازی به اعراب با این

شرایط نداریم.

خلاصه که به شخصه با اعراب موافق نیستم (نژاد پرستم نیستم البته، اما ملت ایران کم نکشیدن از دست این اعراب، این حس دافعه هم نا خودآگاه واسه

همه ایرانیا هست تو خونمونه انگار، هرکه بگه نداره به نظرم زیاد راست نگفته. نجوم ما هم که همینطوریش مشکل داره عربهاش پیش کش)
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

7. Top | #14
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

همونطور كه خانم استار گيزر فرمودند براي ما مهمتر از هرچيزي ارتباط با كشورهاي انگليسي زبانه، چون هم انگليسي، زبان بين المللي هست و اينكه مي تونيم از علم اونا استفاده كنيم.... متاسفانه با اينكه زبان انگليسي يك زبان بين المللي هست بهش اهميت نميديم در حالي كه توي فروم مي تونيم اول از خودمون شروع كنيم و با بحثهاي علمي به انگليسي و قويتر شدن، به فكر معرفی و ارتباط با فروم هاي انگليسي باشيم که اطلاعات علمیشون جامع و کامله و به قول آقاي امام بين المللي تر بشيم.

البته ناگفته نماند كه ارتباط با كشورهاي ترك زبان هم فكر بدي نيست
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

8. 11 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #15
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

سلام خانم Stargazer

من هم با شما موافقم که ایران از دولت های عربی منطقه تا امروز دشمنی های زیادی دیده است .

اما فکر نمی کنم این دشمنی بین قومیت ها ( قومیت های ایرانی با قومیت های عربی ) باشد .

اتفاقآ من به همین دلیل سراغ فروم های عربی رفتم که ببینیم آیا مردم آنها هم ( در یک جامعه آماری رندوم مثل نجومی های آن کشور ) باز هم آیا با ایرانی ها مشکل دارند یا نه ؟!

فرض کنید ( حتی اگر محال است ) گروهی از همین گروه نجومی جده پیدا شوند که اتفاقآ دست دوستی با منجمین ایرانی دراز کنند و تصمیم بگیرند مثلآ برای رصد یک پدیده خاص به کشور ما بیایند

به نظرتان ما باید در قبالشان چه واکنشی نشان بدهیم ؟ نباید بپذیریم ؟؟

البته من هم با شما هم عقیده ام که اگر از این افراد هم رفتار های توهین آمیز یا نامناسب ببینیم طبیعتآ جایی برای همکاری وجود ندارد

اما پیشنهاد میکنم انسان ها را از پیش قضاوت نکنیم ( چه عرب باشند چه آمریکایی چه هر نژاد دیگری ... )

در نظر داشته باشید که این کار ما ایجاد ارتباط با یک NGO نجومی است نه با دولت آن کشور

و ضمنآ همین موضوع می تواند برآیند نسبتآ خوبی از طرز تفکر مردم کشور های عربی ( تازه در این مورد خاص ، فقط همین یک کشور ) درباره طرز تفکرشان درباره ایرانی ها بدهد .

شاید دیدیم که تلقی مردم ( لا اقل افراد فرهیخته ای از قشر علاقمند به نجوم ) با آنچه که ما در ذهنمان داریم ، فرق می کند ( شخصآ در این مورد بی طرفم ، اما دوست دارم واقعیت را بدانم )

شاید همان قدر که بعضی از آمریکایی ها تصور می کنند که ما ، در ایران با شتر به سر کارمان می رویم ! همان قدر هم ما درک درستی از تصور مردم کشور های عربی نسبت به ایرانیان نداشته باشیم .

شاید توانستیم موضوع صلح آسمانی را نه در کلام که در عمل پیاده کنیم .

به نظر من امتحانش که ضرری ندارد

* صد البته که پیشنهاد در مورد ایجاد ارتباط با سایر کشورهای اطراف هم بسیار خوب است و حتمآ باید آنرا هم پی گیری کنیم .
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

10. 12 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

حرف شما راجع به دست دوستی و روابط دوستانه با فرهیختگان کاملا متینه.

راجع به اعراب همسایه هم امیدوارم همینگونه که میگین باشه و ما هم دست دوستی خالصانه اونا رو ببینیم

خلاصه که هر طور صلاحه ما هم تابعیم
    امضای ایشان
    برگ در انتهاي زوال مي افتد و ميوه در ابتداي کمال … بنگر که چگونه مي افتي ؟!

12. 5 کاربر مقابل از stargazer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

البته یک زمانی زبان عربی زبان علمی بین المللی بود. حتی الان هم نمی توان بکلی آن را منسوخ دانست حداقل در علوم انسانی هنوز این زبان حرف اول را می زند.
    چه بسا کتابهایی از دانشمندان و منجمان اسلامی و ایرانی ما به زبان عربی است که هنوز هم ترجمه نشده. و خیلی از اونا در کتابخانه های کشورهای دیگر و بخصوص کشورهای انگلیسی زبان نگهداری میشه که ما هنوز جلد اون کتابها را هم ندیدم چه برسه به محتواش.
    به نظرم ارتباط با سایر ملتها از هر نظر مثبت و سازنده است و شاید از این راه هویت اصیل ایرانی خود را بهتر بازشناسیم.

14. 6 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

سلام به همه

ماشا الله اینقدر ایده های روینده در بستر آوا زیاد و هیجان انگیزن که تا بخواد یکیش بررسی و پیگیری بشه زمان میبره

این ایده به دلایل زیادی جالب و مفیده ... ولی در مورد دعواها و ... والا ما با امریکا و انگلیس که بیشتر دعوا داریم! ولی همچنان کلی رفت و آمد و تبادلات علمی و تجاری و ... داریم و دست آخر هم، دولت اونها و دولت ما میگن که بحث ملت ها از دولت ها جداست!

حالا یعنی من چند وقت پیگیر فروم های عربی بودم و خب با توجه به رفت و آمد هایی که در کشورهای عربی داشتم و شناختی که از فرهنگشون دارم همه چیز برام عادی بود!

ولی خداییش همین که میگید خنده دارن یعنی تنها مشکل چنین ارتباط هایی این هست که اختلاف فرهنگی زیادی وجود داره و درک فکر و واکنش های اونها ممکنه یه مقدار برای ما دشوار باشه و برعکس...

ولی کلا با هرگونه گسترش رابطه و ارتباط با ملل مختلف موافقم چون فواید بسیار زیادی داره

فقط همون طور که درمورد بخش انگلیسی هم بحث شده بود و گفته بودم، ما باید حرف جدید و جذابی برای اونها داشته باشیم تا جذب مطالب ما و فروم ما بشن... و الا که کارکردن با آدم های هم زبان و هم فکر برای هر کسی راحت تره...

همین الان اگر ما به مطالب انگلیسی مراجعه میکنیم و ترجمه میکنیم و ... برای این هست که چیزی اونجا نوشته شده که در تکست های فارسی موجود نیست!!! و از طرفی برای ما مفید و جذابه!

حالا در هر حال آقای امام من هر زمان که بگید برای استارت کار آماده ام و ایشالا مشکلی برای زبان عربی نخواهیم داشت

دوستان دیگه کی عربی بلده؟؟
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

16. 9 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

من پیشنهاد می کنم که به جای وقتی که واسه این عرب ها قراره گذاشته بشه، واسه کشورهای (مخصوصا کشورهارو نام میبرم چون نجوم آماتوری دسته اوناست!) امریکا و کانادا و انگلیس گذاشته بشه (البته اروپای ها هم هستن ولی منظورم انگلیس زبانه!) چون نجوم آماتوری و حرفه ای دست اوناست!! فقط فقط برید فروم های انگلیسی زبان رو ببینید و لذت ببرید!
    تعداد افراد زیادی هستن که پست های تک تکشون بالای 40هزار پسته! اونم نه هر پستی، بلکه پستی که یه چیز یاد میده!!
    و اینکه تا اونجایی که من تجربه کردم، مردمان امریکا و انگلیس ِ دشمن با ایرانی ها خیلی بهتر از عرب هایِ دوست (منظورم عربهای کنارمونه!) رفتار می کنند!

و اینکه قبلا وارد یه فروم نجوم عربی (کلا سایت، فروم بود) شدم که بیشتر به فروم فوتبالی شبیه بود تا نجومی!! عکس پروفایل، عکس بازیکن فوتبالی! امضا طرف عکس و سایت فوتبالی بود! بجثاشون هم یه گوشه اش فوتبال بود!! (اگه سایتشو پیدا کنم میدم ببینید و لذت ببرید :d )

این فروم نجومی هم که گذاشته شد محتواش خیلی خیلی ضعیف بود! با توجه به اینکه بالای 6800 عضو داره!! کلا فروم های عربی با کیفیت نیستند!! و خیلی هم از زبان عربی متنفرم( :d ) و دلم واسه اون زمان هایی که دانشمندان مجبور بودن عربی یاد بگیرن میسوزه خیلی زیاد!:d

و خلاصه حرفم اینکه : وقتی که قراره واسه عرب ها گذاشته بشه، برای انگلیسی زبان ها گذاشته بشه چون هم چیزی بارشونه! هم مشکلی با ایرانی ها ندارن! هم توانایی خیلی خوبی اکثر کاربرها دارند! بعضی هاشون واقعا واقعا تک هستند!! تجربه های بی نظیری دارند!! کار با تلسکوپ و عکاسی نجومی خیلی بلدن! و هم چون انگلیسیه خیلی بهتر و سریعتر میشه ارتباط بر قرار کرد!
    امضای ایشان
    .

18. 12 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

چرا اینقدر قضیه رو سخت میکنید، اصلا شما عرب ها رو بذارید کنار، گذاشتید؟؟؟خوب حالا به اینکه زبان عربی یکی از گسترده ترین و کامل ترین زبان های دنیاست که هیچ شکی نیست(میتونید در موردش تحقیق کنید).حالا چه ضرری داره ما یه بخش کوچیک عربی داشته باشیم و به علاقه مندانی که زبان عربی دارند اما در کشورشون به زبان خودشون فروم قوی ندارند(به قول آقای 169 همشون ضعیف هستند)، یاد بدیم؟؟؟؟چه ضرری داره؟؟؟؟بده؟؟؟
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

20. 13 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)