صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 69

موضوع: ویکی نجوم - دانشنامه آزاد

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Post ویکی نجوم - دانشنامه آزاد

با سلام به همه کاربران گرامی

بالاخره بعد از تلاش های بسیار و پیگیری برخی از دوستان بخش ویکی نجوم راه اندازی شد .

همانگونه که مستحضر هستید ، پیش از این طرح دانشنامه نجوم در فروم اجرا شده بود که به دلیل ضعف های فنی از کارایی لازم برخوردار نبود و ضمنآ خلآ چنین دانشنامه ای

در فضای مجازی احساس می شد .

لذا تصمیم گرفتیم تا برای ایجاد یک دانشنامه آزاد نجومی که همه علاقمندان امکان مشارکت در تکمیل آنرا داشته باشند ، بخش ویکی نجوم را راه اندازی کنیم که این مهم با

تلاشهای پیگیر تعدادی از دوستان ، علی الخصوص جناب Astronomer و مدیر فنی جناب mojcris به سرانجام رسید که لازم است از ایشان کمال تشکر و قدر دانی را به عمل بیاوریم .

نحوه فعالیت در ویکی نجوم همانند سایر دانشنامه های آزاد است و همه علاقمندان می توانند در تکمیل آن مشارکت نمایند .

در تاپیک راهنمای فعالیت در ویکی نجوم آموزشی از چگونگی فعالیت در ویکی نجوم در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت .
    ویرایش توسط هانیه امیری : 04-23-2013 در ساعت 10:29 PM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

دست همگی دوستان درد نکنه.و به همه منجمین ایرانی تبریک میگم.

من که سعادت نداشتم.ولی همه دوستانی که در این امر مهم و نیکو همکاری کردند و وقت گذاشتند تشکر میکنم.

ارزش, عیار و کارائی این دایره المعارف گرانبها در آینده مشخص خواهد شد.

امیدوارم در آینده روزبه روز بر ارزش این گنجینه افزوده بشه.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

3. Top | #52
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

من هم جا داره از تک تک دوستانی که در ویکی فعالیت میکنند تشکر کنم، فعالیت های دوستان از آغاز فعالیت ویکی تا به امروز دیده شده و هیچ کدوم از این فعالیت ها به خاطر جایزه ای که در نظر گرفته شده نیست، چون قبل از امرداد هم دوستان با جان و دل فعالیت میکردند و این جایزه بهانه ای شد برای تشکر از زحمات دوستانمون. انشالله ویکی نجوم با فعالیت های شما کاربران عزیز به نتیجه خواهد رسید.

البته فعالیت دوستان در مرداد چنان بیشتر بود که انتخاب بین دو کاندیدا یعنی آقایان Mojtaba.M و yperseusy بسیار سخت بود ولی باید یه نفر انتخاب میشد، از این دوستانمون که زحمت زیادی کشیدند تشکر میکنم

با تشکر از تک تک شما عزیزان و با آرزوی موفقیت برا همه کاربران
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

4. 21 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #53
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

سلام به همه دوستان عزیز و گرامی

اول از همه تشکر ویژه ای کنیم از مدیران آوایی و همچنین مدیر ویکی برای ساماندهی ویکی نجوم

قطعا کسان دیگری نیز بوده اند که شایستگی حضور در بین نفرات فعال رو داشته باشند اما خوب از بین اون نفرات فعال حالا بنده به عنوان فرد برتر برگزیده شدم و خیلی خوشحالم

از مدیران عزیز هم که من رو شایسته این جایزه دانستند ممنون و سپاس گزارم .

از همه ی دوستان برای تبرییک و تشکرشون سپاس گزارم که چه در این جا و چه در پروفایل از خجالت بنده در اومدند ممنونم خیلی !

و اما در باره ویکی نجوم این که ویکی طرح جالب و همچنین قابل توجهی هست که فعالیت در اون باعث رشد علمی زیادی خواهد شد .

به دوستان هم ویکی نجوم رو خیلی توصیه میکنم

به هر حال از همه دوستان خوب آوایی هم قدر دانی میکنم .

موفق باشید
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

6. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

جایزه شهریور ماه ویکی نجوم

با سلام به همه کاربران گرامی

در آخرین دقایق ماه شهریور، نوبتی هم که باشه نوبت اعلام جایزه ماه ویکی هست.

در ماهی که گذشت مانند ماه قبل، ویکی بسیار فعال و پویا بود و دوستان به تکمیل و تصحیح مطالب کمک زیادی کردند. جا داره که از تمام دوستان فعال در ویکی صمیمانه تقدیر کنیم و به خصوص تشکر ویژه ای داشته باشیم از خانم هانیه امیری، دیوان سالار ویکی که از جان و دل مایه می گذارند برای این بخش و زحمات بسیاری می کشند. امیدوارم بتونیم زحمات ایشون را به گونه ای درخور جبران کنیم.

و اما برسیم به کاندیداهای این ماه جایزه. کسانی که این ماه فعالیت بیشتری داشتند عبارتند از خانمها و آقایان:

mahdad_haghighi
    Mojtaba.M
    yperseusy
    Gshahali
    مهدی ناصری

از این دوستان کمال تشکر را داریم اما رقابت اصلی این ماه بین دو نفر بود: آقایان
    yperseusy و mahdad_haghighi که رقابت فشرده ای برای برای کسب جایزه داشتند. در نهایت پس از بررسی کیفیت و کمیت مطالب کار شده و در نظر گرفتن پارامترهای مختلف توسط خانم امیری که فعالیتها را به دقت زیر نظر داشتند، برنده این ماه را اعلام می کنیم و این برنده کسی نیست جز جناب:

yperseusy

انشاالله که دوربین دوچشمی مبارکشون باشه و امیدواریم که مثل ماه قبل و این ماه، به فعالیت خوبشون در ویکی ادامه بدهند. همچنین لازمه از آقای حقیقی تشکر کنم به خصوص به دلیل این که قسمت الگوهای ویکی را بسیار توسعه دادند و از این لحاظ کمک زیادی به راحتی کار در ویکی کردند

از همینجا از تمامی دوستان دعوت می کنم، فعالیت خودشون در ویکی نجوم را افزایش دهند و در تکمیل این دانشنامه نجومی مفید کمک کنند. جوایز ماههای آینده هنوز مشخص نشده و به محض تصمیم گیری، در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد. در صورتی که مشاهده کنیم فعالیت دوستان بیشتر بشه، امکان افزایش جوایز نیز وجود داره پس با فعالیت بیشتر، شانس دریافت جایزه برای افراد بیشتری فراهم خواهد شد

با تشکر از همراهی همه شما دوستان عزیز

7. Top | #55
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

از تمامی دوستانی که در ویکی نجوم فعالیت می کنند واقعا تشکر میکنم مخصوصا کاندیدایی که اعلام شدند. چون همه بچه ها ثابت کردند که هیچ کدوم به خاطر جایزه فعالیت نمیکنند و هدفشون تکمیل ویکی نجوم و خدمت به جامعه نجومی هست. از تک تک دوستان ممنونم مخصوصا آقای حقیقی که هر روز با پیشنهاد ها و الگوهای جدید، ویکی رو تکمیل میکنند.
    انشالله شاهد فعالیت همه دوستان نیز باشیم و به امید روزی که دانشنامه کاملی بتونیم ایجاد کنیم

با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان عزیز
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

8. 18 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #56

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

سلام
    خیلی ممنون از لطفتون
    خیلی ها میتونستند برنده ی این جایزه باشند راستش از یه طرف خوش حالم که این جایزه رو بردم از یه طرف ناراحتم!!
    ناراحتیم به این خاطر هست که دوستان جدید الورود سعی نمیکنند همگام با دوستان قدیمی پیش برند!
    من از همینجا دعوت میکنم از دوستان به جای نوشتن آفتاپیک و... بیاند و در ویکی به کمک هم این رسالت بزرگ رو روز به روز گسترشش بدیم
    از همینجا اول از آقای امام تشکر میکنم که واقعا یک مدیر بسیار خوب هستند(حالا نگید چون جایزه گرفته اینارو میگه هااا ) و بعد از تمامی مدیرای دوره های مختلف مدیریتی از اول تا حالا تشکر میکنم درسته که خیلی هاشون الان دیگه در بین مانیستند اما همه به اندازه ی خودشون در این فروم شریک هستند و کمک کردند تا به اینجا برسه و همه ازش استفاده کنند.
    در پایان برای همه آرزوی موفقیت روز افزون رو دارم
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

10. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط yperseusy نمایش پست ها
    سلام
    من هم به آقا مجتبی یه عزیز برای برنده شدن در این رقایت ارزشمند که باعث بالا رفتنه سطح علمی ویکی شد تبریک میگم
    همچنین از بقیه ی دوستان که تلاش کردند کمال تشکر رو دارم انشاالله در ماه های آینده بتونند دوربین رو برنده بشند

فکر کنم اون یک نفر خود شخص نویسنده بوده

من هم واقعا برای برنده شدن این عنوان به یاشار عزیز تبریک میگم .

انشاالله ویکی با کمک دوستان آوایی هر روز بهتر از دیروز باشد .
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

11. 16 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

مهم

منم به نوبه ی خودم به آقا یاشار به خاطر فعالیت بسیار خوبشون و برنده شدن جایزه تبریک میگم . ولی تا اینجا فرصت هست می خوام یه گله هم از دوستان آوایی بکنم .

با توجه به اینکه ویکی در حدود 230 کاربر داره (که این آمار برای ویکی مناسبه چون مثلا خیلی از کاربران فعلی فروم صرفا برای مشاهده عکس ها و لینک ها عضو شدن ولی در سیستم های ویکی انگیزه ای برای عضویت به غیر از ویرایش وجود نداره ) و حتی 31 کاربر در ویکی دسترسی مدیریتی هم دارن و به عنوان مدیر در ویکی شناخته میشن ولی تعداد کاربرهایی که در یک ماه گذشته یک ویرایش یا بیشتر انجام دادن فقط 24 عدده . و اگه از این تعداد ویرایش های زیر 15 عدد رو هم کنار بزاریم فقط 8 نفر باقی می مونن که این آمار واقعا بده . خلاصه اینکه فردا شنبه ، هم اول هفتست هم اول ماهه و هم اول فصل ، و بهترین زمان برای شروع یک حرکت عظیم . اگر هر کاربر فقط روزی یک ویرایش در ویکی انجام بده و یک خط مطلب منبع دار اضافه کنه کافیه و نیازی هم به فعالیت بیشتر نیست

در اینجا جا داره از زحمات خانم امیری که واقعا شب روز برای ویکی وقت میزارن و آقا مجتبی که مثل یه سرباز پشت سنگر آمادست که الویت های جدید اعلام بشه تا تکمیلشون کنه به عنوان عضو بسیار کوچکی از آوا استار و جامعه نجوم کمال تشکر رو بکنم .

در ضمن الگوهای ویکی هم هنوز خیلی جای کار داره و جز با مساعدت شما دوستان تکمیل نمیشه پس دوستان علاقه مند پیگیر تاپیک الگوها و امکانات ویکی نجوم باشید . (اینم سوء استفاده از فرصت برای تبلیغ )

13. Top | #59
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

ممنون از آقاي اكبرنيا و خانم اميري عزيز كه زحمت معرفي برنده اين ماه را كشيدند .

واقعآ بايد در صدر قدرداني ها ، از زحمات و تلاش هاي پيگرانه ديوانسالار و مدير ويكي خانم اميري تشكر و قدرداني كنيم .

بنده و برخي از مديران و اعضا شاهد تلاش بي وقفه و پي گير ايشان در زمينه گسترش ويكي نجوم هستيم و اميدواريم در فرصت هاي آتي بتوانيم تقدير شايسته اي از ايشان به عمل بياوريم .

من بارها اين موضوع را عرض كرده ام ولي شايد بازگو كردن چندباره آن بد نباشد .

فعاليت در فروم ، سايت عكاسي ، تقويم نجومي و ... فعاليتي مفيد و علمي است .

منتها تفاوت اصلي ويكي نجوم با همه اينها اين است كه در ساير فعاليت ها غالبآ سود علمي مربوط به آن بيشتر متوجه فراد مشاركت كننده است .

اما فعاليت اعضا در ويكي باعث مي شود منبع عظيمي از اطلاعات درست علمي در اختيار همه علاقمندان قرار بگيرد كه اتفاقآ در طول زمان اين استفاده مي تواند مفيد تر و ماندگار تر باشد .

----

پ ن : شايد با مدير فني عزيز جلسه اي بگذاريم تا اگر امكان فني آن باشد ، مقرر كنيم كه از اين پس فعاليت در فروم ، منوط به فعاليت در ويكي باشد .

مثلا اعضا به ازاي هر 1 ويرايش مطلوب در ويكي اجازه پيدا كنند كه 1 پست در فروم ارسال كنند !!!

( ستاد هدفمند سازي فعاليت در آوااستار ! )
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

14. Top | #60
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5728
    تشکر شده 61 بار در 7 ارسال

ویکی نجوم - دانشنامه آزاد         
    سلام،
    من چند تا منبع خوب و معتبر سراغ دارم، که هم برای ترجمه مناسب و معتبر هستن و هم برای گردآوری مطلب. (خودم دارم از روی همین منابع میخوام مدخل "سیارک" بنویسم)

1. .نرم افزار Britannica Encyclopedia : دانشنامه 32 جلدی بریتانیکا تو این نرم افزار هست و مقالاتشون در3 بخش: کودکان، دانش آموزان و بزرگسالان نوشته شده. قیمتِ مناسبی هم داره. البته میتونید از مقالاتی که توی سایت هم میذارن به صورت رایگان استفاده کنید(www.britannica.com)

2.دانشنامه World Book که به صورت آنلاین اجازه استفاده از مقاله ها رو نمیده، ولی در اکثردانشگاهها در بخش "مرجع" این سری دانشنامه هست. (اعضایی که دسترسی به این دانشنامه رو دارند میتونن مطالبُ اسکن کنن برای کسی که میخواد یه مدخلُ کامل کنه بفرستن. من دسترسی به این دانشنامه دارم. -البته این در حد یک پیشنهاد هست- )

*** دانشنامه هایnew book of knowledge - Compton- the new caxton- americana ، هم یه سری دیگه هستند. این منابع خیلی معتبر تر از "ویکی پدیا انگلیسی" هستند.

15. 10 کاربر مقابل از ...! عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)