صفحه 10 از 34 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 332

موضوع: پيشنهادات جهت ارتقا سايت

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile پيشنهادات جهت ارتقا سايت

با سلام به دوستان گرامي

اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هرگونه پيشنهادي جهت ارتقا سايت داريد همين جا مطرح كنيد .

ساير دوستان هم ميتوانند درباره پيشنهادات نظر بدهند تا در نهايت به تصميم مناسبي جهت اجرا در محيط سايت دست پيدا كنيم .

با تشكر

2. Top | #91
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

وقتی پست بگذارید که دلیل مهمی داشته باشید

با سلام به همه ی دوستان آوااستار؛
    نوشتن این پست همیشه در اولویت کارهایم قرار داشت ولی به دلایلی ترجیح دادم از نوشتن آن صرف نظر کنم تا دیروز که به ستوه آمدم.

اصلاً صحیح نیست عده ای با اطلاعات بسیار کم و در حد صفر دست به استدلال هایی بزنند و با کار خود ناخودآگاه خیلی از اصول را به سخره بگیرند.
    دوستان عزیز من؛
    چرا حداقل وقتی می خواید چیزی بگید به خودتون زحمت جستجوی اون قضیه تو اینترنتو نمی دین؟
    شاید خیلی از دوستان خوششون نیاد. اما چرا به جای اینکه چندین پست با سطح پایین بگذاریم، تعداد کمی پست ولی با ارزش نمی فرستیم (البته زیاد بودن پست ها دلیل بر ضعیف بودن آن ها نیست و خیلی هم بهتر است که تعداد پست های با ارزش ما زیاد باشد).
    ارتقاع کیفیت همراه کمیت خیلی پسندیده است اما اگر قرار است فقط یکی از اینها پر رنگ تر باشد، قظعاً کیفیت صرف بهتر است.
    پس کیفیت پست هارو بالا ببرید نه فقط کمیت اونهارو.اگر کمیت همراه با کیفیت بالا بره دیگه چه بهتر.
    !اگر در مورد مطلبی اطلاعات ناقصی دارید مجبور به ارائه ی نظر بحث کردن نیستید!

خیلی وقتا خوبه که آدم سکوت کنه

یک نصیحت : برای همه کارهاتون دلیل خوبی داشته باشید.
    یک نصیحت فرومی : وقتی پست بگذارید که دلیل مهمی داشته باشید.

در پایان لازم می دونم بگم : خود من از همه بیشتر در معرض چنین انتقاداتی هستم.

موفق باشید و خوب فکر کنید.

3. 10 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #92
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

توضیح لازم

با تشکر از آقای پناهنده به خاطر اینکه دغدغه پیشرفت فروم را دارند .

البته لازم است بنده نیز توضیحاتی ارائه کنم تا سوء تفاهم ایجاد نشود .

اینکه انسان قبل از صحبت کردن در هر موردی بیندیشد بسیار پسندیده است .

اما در یک فروم عمومی مثل آوااستار خط مشی اصلی بر ارتباط و گفتگوی بین اعضا قرار دارد .

اینکه از اعضا خواسته شود تا وقتی در موردی اطلاعات 100% درست ندارند وارد بحث نشوند ، مطابق با اهداف این سایت نیست .

دقت کنید که اگر کسی احساس کند که اطلاعاتش در زمینه ای کامل است دیگر دلیل چندانی برای ورود به مباحث ندارد و اگر هم وارد شود ، دیگران را از بالا به پایین نگاه خواهد کرد !

ضمن اینکه باز این سوال مطرح میشود که ملاک اینکه یک نفر آیا اطلاعاتش کامل است یا ناقص کیست ؟؟

من ؟ شما ؟ چه کسی ؟؟

لذا با توجه به اینکه آقای پناهنده از مدیران سایت نیز می باشند ضمن احترام به نظر ایشان اعلام میکند ، مطلبی که ایشان به آن اشاره کردند نطر شخصی ایشان است و خط مشی مرکز نجوم آوا استار نمی باشد .

ضمن اینکه همانطور که در ابتدا گفتم ، توجه به ارسال پست های پر محتوا بسیار مطلوب است اما مبادا این مطلب مانع از ورود به بحث اعضای تازه وارد شود .

با تشکر از توجه دوستان

5. 16 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #93
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    358
    تشکر شده 788 بار در 121 ارسال

قدر دانی....

من در اینجا لازم میدانم از زحمات آقای مهندس امام عزیز تشکر و

قدر دانی بعمل آورم.اول بخاطر ایجاد محیطی آرام و مطمئن برای افرادو دوم بخاطر اجازه اظهار نظر به افراد با هر

سطح سواد و معلوماتی که باشند.

فقط افرادی با داشتن شم مدیریتی خلاق میتوانند یک چنین طرز فکر بالایی داشته باشند.

و تشکر دیگر بخاطر فضای رایگانی که در اختیار ما قرار داده اند.شک نیست که نگهداری و پشتیبانی این سایت

نیاز به پرداخت هزینه های جاری همینطور اجرای دقیق مدیریت و نظارت 24 ساعته دارد.

که ایشان بدون دریافت حق عضویت و یا هر گونه وجهی از جانب اعضاء وبا صرف انرژی و تحمل مشقات زیاد

مجموعه سایت را راه اندازی و بروز نگه داشته اند.

من به نوبه خودم برای این مسایل از ایشان تشکر مینمایم و آرزوی موفقیت و پیروزی ایشان را در تمام

مراحل زندگی از خداوند خواهان و خواستارم.

7. 11 کاربر مقابل از aflatoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #94
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

قدرداني مضاعف و توضيح ...

لازم است ضمن تشكر از اظهار لطف دوست عزيزم جناب افلاطون مطلبي را توضيح دهم .

بدون هيچگونه تعارفي بايد عرض كنم كه اينكه اين سايت در مدت 4 ماه و اندي حركت رو به رشدي به خود گرفته است ، قطعآ به خاطر فعاليت يك مركز و يا حتي پشتيباني مالي نبوده است .

اين سايت متكي بر فعاليت مفيد اهالي نجوم و دوستان دلسوزي فعاليت خود را آغاز كرد و ادامه فعاليت آن نيز بي شك بر فعاليت گروهي همه اعضا استوار است .

از جمله دوستاني كه در آغاز راه همراه جدي بودند ، آقايان محمد پيام بهرام پور و معين پناهنده بودند كه حقيقتآ بناي اولين مطالب اين سايت را پايه ريزي كردند .

پس از مدت كوتاهي دوستان عزيزم محمدرضا صادقيان و ناصر نيرومندي نيز به اين جمع اضافه شدند كه دوستان تا همين لحظه شاهد فعاليت دلسوزانه اين عزيزان هستند .

همچنين دوستان ديگري هم هستند كه واقعآ به مسير حركت مثبت اين سايت بسيار كمك ميكنند :

سارا صادقيان ،ستاره بنيادي ، Astronomer , mhn , شايان سليم شهشهاني، Edwin ، JavadStar76 ، Hasti ، Orion , Astronomer 169 ،و بسياري ديگر از دوستان كه به دليل كمبود حافظه نام نبردم .

همانطور كه در جلسه حضوري عرض كردم ، شخصآ يقين دارم كه اين گروه قطعآ تبديل به خانواده اي مستحكم خواهد شد كه تك تك اعضاي اين خانواده علاقه و تعصب به ديگر اعضا از ويژگي هاي اصلي شان خواهد شد ( هر چند الآن هم همينطور است )

و در كنار اين مجموعه با ارزش ، مركز نجوم آوااستار هم با اهداف بلندي قرار دارد كه مهمترين مقصد آن رشد و تعالي تك تك اعضاي اين خانواده است .

به زودي با خبر هاي خوبي در خدمت دوستان گرامي خواهم بود .

ارادتمند

سيد مصطفي امام

9. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #95
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

پیشنهاد طرح تحقق دانش پیش نیاز

سلام و عرض خسته نباشید به همه ی آواستاری های پر انرژی ..! خداقوّت..!
    ........................

به منظور ارتقای سطح کیفی مطالب علمی و گاه تخصصی فروم و پیشگیری از بوجود آمدن گونه ای از سوئ تفاهمات و اختلاف نظر های بی اساس مباحثه های علمی و نظر سنجی که حاکی از اختلاف سطح اشراف و تبحر اعضای علاقمند به مطلب مربوطه می باشد. و نیز گسترش بازه ی افراد شرکت کننده در تاپیک های این چنینی و دعوت از عده ی کثیری از اعضای مسکوت مانده فروم که شاید به دلیل نداشتن اطلاعات کافی تمایل چندانی به انتشار پست و نظر خود ندارند. تیم مدیریتی آواستار تصمیم به ارائه پیشنهادی کار آمد در ارتباط با این مهم دارد که با توافق اکثریت آرای اعضای فعال فروم به تصویب رسیده و اجرایی می گردد.

بدین قرار که از این پس در خلال هر تاپیک (ترجیحا در ابتدا) پستی با محتوی شرح تعاریف و اطلاعات پایه ای مطلب مربوطه (شامل توضیح معانی پذیرفته شده و تعاریف بدیهی و بی ابهام لغات تخصصی و خاص مرتبط با موضوع ، معرفی منابع و ارجاعات دخیل در مبحث، طرح کلید واژه های اساسی و کاربردی، و ... ) جهت ارتقا یا تثبیت سطح اطلاعات پیش نیاز مبحث مذکور برای اعضای شرکت کننده و بازدید کننده از آن درج می گردد. تا بتواند در هماهنگ و هم سطح سازی نسبی اطلاعات اعضا از موضوع مطرح شده فایده ، و در کاهش اختلاف نظر های کلی و پایه ای و گاها بی اساس و غیر تخصصی شرکت کنندگان تاپیک اثر چشم گیری داشته باشد.

تحقق این رویه نه تنها موجب تکمیل و تصحیح درست و مدوّن پیش زمینه اطلاعاتی بازدیدکنندگان مطلب مطرح شده می گردد بلکه باعث می شود تا با حیطه بندی موضوعی مانع از طرح پست های غیر منتظره و بی ارتباط با عنوان تاپیک مذکور شود.

پروسه ی اجرای این طرح بدین منوال است که :

ترجیحا : توسط ایجاد کننده ی تاپیک پستی با ویژگی های عنوان شده، در ابتدای آن منتشر می گردد و به اقتضای شرایط حاکم بر آن و بر حسب نیاز توسط وی و با هماهنگی مدیران تالار مربوطه، ویرایش، تکمیل و حتی تصحیح می شود.

بلامانع است :

که پست در ابتدای تاپیک نباشد و در صورت نیاز (به طور مثال: رفع سوء تفاهمات موجود، ارتقاع دانش مرتبط اعضا...) در خلال بحث منتشر گردد.

که مجری طرح فرد دیگری (به طور مثال: عضوی که در این زمینه تبهر بیشتری دارد، یا مدیر تالار مربوطه و یا به تصمیم مدیر فروم) باشد.

که تاپیکی (نظز سنجی ، تحلیلی ، تفسیری و ... ) شامل پست مذکور نباشد.

بنابر این انتظار میرود :

اعضایی که با طرح مذکور موافق، و مایل به اجرای آن هستند با (فشردن کلید) تشکر از این پست ، نظر خود را به تیم مدیریتی فروم آواستار اعلام نمایند.

و در صورت مخالفت باطرح یا تکمیل و تصحیح آن، شرح صریح و بسته ی انتقاد یا پیشنهاد خود را به صورت پستی در این تاپیک منتشر کنند.
    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

11. 16 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #96
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

نکات زیر به ذهن من رسید:
    شما چرا می خواهید در هر تاپیک یک پست را به این کار اختصاص دهید؟ پیشنهاد من این است که یک تاپیک ( مثلا با عنوان واگان نجومی) درست کنید و هر کس قرار است کلمه یا اصطلاحی تخصصی را توضیح دهد آنجا بنویسد، بعد در تاپیک خودش به آن لینک دهد. این گونه دوباره نویسی پیش نمی آید.
    مثلا شما فرض کنید در دو تاپیک x و y از واژه سیاهچاله استفاده شده است. بر اساس طرح شما در هر دو تاپیک باید در پستی جداگانه معنی سیاهچاله نوشته شود تا خواننده بداند که سیاهچاله چیست.
    اما بر اساس چیزی که من می گویم دیگر لازم نیست در هر دو تاپیک در پستی جداگانه معنی سیاهچاله نوشته شود بلکه قبلا در تاپیکی جداگانه ( همان تاپیک مثلا واژگان نجومی) معنی سیاهچاله نوشته شده است و در تاپیک های x و y هر جا سیاهچاله بود به تاپیک واژگان نجومی لینک زده خواهد شد.
    نحوه لینک زدن هم می تواند به صورت زیر باشد دیگر ..! :
    من دیشب با گروه نجومی آسمان به رصد رفتم
    این گونه هم از درستی توضیحات وارد شده مطمئن خواهید بود و هم نیازی به بررسی تمام تاپیک ها توسط مدیران برای اصلاح تعاریف نیست. وقت کمتری را هم نسبت به نوشتن توضیح می گیرد.
    .
    .
    .
    مطلب بعدی این که فرض کنید یک تاپیک به مرور زمان تکمیل خواهد شد و اصطلاحاتی در آینده به کار گرفته می شوند که پیش بینی نشده است. حال یا دوباره باید در پست دیگری علاوه بر پست قبلی ایجاد شده معانی را توضیح داد یا کلی پیام و ... زد که فلان پست را ویرایش کنید لطفا که این مورد کمی نابسامانی ممکن است ایجاد کند. ولی در چیزی که من عنوان کردم این مشکل پیش نخواهد آمد
    ویرایش توسط م.ح.اربابی فر : 12-09-2010 در ساعت 12:25 PM
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

13. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #97
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

تکرار !

الآن که بررسی کردم دیدم که خبر بارش شهابی جوزایی در سه تاپیک مجزا آمده است : " خبرهای داغ نجومی ، تقویم نجومی ایران و پدیده های آسمان " ؛ در ضمن در " تقویم " هم درج شده است .

آیا لزومی دارد که یک خبر در سه تاپیک تکرار شود ؟

15. 3 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #98
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

لحاظ شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti نمایش پست ها
    الآن که بررسی کردم دیدم که خبر بارش شهابی جوزایی در سه تاپیک مجزا آمده است : " خبرهای داغ نجومی ، تقویم نجومی ایران و پدیده های آسمان " ؛ در ضمن در " تقویم " هم درج شده است .

آیا لزومی دارد که یک خبر در سه تاپیک تکرار شود ؟
    ممنون از تذکرتون.

از تاپیک : * تـقويم نجومــي ايـران * حذف شد..!

ولی برای بقیه تاپیک ها مشکلی نداره.

ضمناً :
    لطفا از انتشار پست های مشابه پست قبلی در این تاپیک خودداری کنید. و ترجیحاً این گونه موارد را بصورت پیام خصوصی برای مدیران فروم ارسال نمایید.
    ویرایش توسط na3r : 12-10-2010 در ساعت 10:42 PM
    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

17. 3 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #99
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال

سلام

پست بارش شهابي جوزايي تو تقويم گذاشتم كه اعلام بشه نگاه كنيم همه... بالاخره اينم يه مورد برا رصد آسون وسادس...تو خبر داغ نجومي هم كه از اسمش معلومه چون احتمال ديدن آذر گوي اعلام شده خبر داغ نيس... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يعني ميشه گفت به هر 2تاش مربوطه...

اكثرا به تقويم نگاه مي كنن مسلما بهتر متوجه مي شن كه چنين پديده اي وجود داره... فك كنم نبايد از تقويم حذف مي شد!!!

هر چي مديران صلاح بدونن ولي تو تقويم برا ديدن بقيه كاربرا بهتره...
    امضای ایشان
    یه کتاب شعر دیدم با عنوان " صبح از ساعت ۱۰ آغاز می شود".
    من نخونده با هاش موافقم! شما چطور؟
    اصلا به همچین شاعری باید نوبل ادبیات داد. مگه نه؟؟؟؟

19. 3 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #100
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

100 کاربر همزمان...

پيشنهادات جهت ارتقا سايت         
    سلام به دوستان خودم...
    بهتون تبریک میگم :

بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها 100 نفر در تاریخ امروز و در ساعت 03:44 pm بوده است

موفق باشین...
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

21. 6 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 10 از 34 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع