صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 143

موضوع: دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

Red face دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

سلام دوستان
    اميدوارم پس از گذر زيباي زهره در سال 1383 گذر 17 خرداد 1391 كه مقارن با طلوع خورشيد در ايران است مانند آن‌چه كه ابوعلي سينا ديده است زيبا و جذاب باشد. البته ايشان در زمان غروب خورشيد گذر را ديده‌اند و ما اين پديده را در زمان طلوع مشاهده خواهيم كرد.

به نظرم چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود بسيار زيبا، هيجان‌انگيز و عرفاني است و هنگام پايان گذر چه اشك‌ها و لبخندهاي تلخي كه بدرقه قرص سياه زهره نمي‌شود تا در سال‌هاي دور آينده، منجمان آن زمان كه به ديدن اين پديده زيبا مي نشينند، مثل ما كه در هنگام گذر زهره به زمان ناصرالدين شاه قاجار مي‌انديشيديم به زمان حاضر بي انديشند. در نظر بگيريد كه بسيار خوش شانس بوده‌ايم كه شاهد چنين گذر جذابي بوده‌ايم. چون گذر بعدي زهره در اوخر قرن آينده شمسي رخ مي‌دهد و در اين فاصله افراد بسياري به دنيا خواهند آمد و بدون ديدن چنين پديده‌ا‌ي زيبايي از اين دنيا خواهند رفت.
    از زمان تشكيل اين تايپيك 155 روز تا گذر زهره فاصله داريم و گرچه به نظر زمان زيادي مانده است ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.

حال هر چه دلنوشته و مطلبي
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:45 PM

2. Top | #31
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    572
    تشکر شده 1,037 بار در 121 ارسال

منم مثل سایر دوستان بی صبرانه منتظر این پدیده ام و چون برای اولین باره که می خوام چنین پدیده ای روببینم خیلی برای دیدنش ذوق و شوق دارم.
    درباره امتحان ها هم می تونم بگم حداقل بچه های سال چهارم تقریبا استرسی نداشته باشن چون به احتمال زیاد تا اون موقع مدرسه و امتحانای این قشر تموم شده....
    و با توجه به سابقه ای که تو امتحانات دارم 14 و 15 خرداد چون اغلب مردم میرن مسافرت و باعث ترافیک سنگین جاده ای میشه برگشت ها؛ البته تقریبا.امتحانی روز بعد از تعطیلات عموما برگزار نمیشه!!!!
    به امید تعطیلی آن روز و هوایی صاف!!!!!!
    امضای ایشان
    فانتزی این روزام شده اینکه استادمو ببینم بهم بگه استاتیک 20 شدی....
    اون امتحان سختو گرفتم که عمقی درسو فهمیده باشی...

امتحانو بیخِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِیی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییال

3. 5 کاربر مقابل از fampersi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1139
    تشکر شده 1,972 بار در 268 ارسال

ولی من فکر کنم که در ایران در شرقی ترین نقطه یعنی اطراف سرخس گذر دیده میشه حالا امتحانا یه روز اینور یا اونور برای دیدنش باید برید سرخس به نظرم باید دوسه روز امتحانا رو بیخیال بشین
    امضای ایشان
    نه به مسجد بردم شیخ و نه در دیر کشیش

مژده ای عشق که کافر شده ام در همه کیش

5. 6 کاربر مقابل از Tara عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    869
    تشکر شده 54 بار در 5 ارسال

سلام آقاي سراجي عزيز!
    مي گم مگه فقط شما به ياد اين گذر زهره بيفتي!
    حيف!حيف!كه جامعه نجوم ما داره مثل سال 83 با اين پديده برخورد مي كنه!غافل از اينكه تو اين پروژه چه كارايي كه نميشه كرد!

7. 5 کاربر مقابل از ahmad fotoohi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1396
    تشکر شده 210 بار در 26 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Tara نمایش پست ها
    ولی من فکر کنم که در ایران در شرقی ترین نقطه یعنی اطراف سرخس گذر دیده میشه حالا امتحانا یه روز اینور یا اونور برای دیدنش باید برید سرخس به نظرم باید دوسه روز امتحانا رو بیخیال بشین
    هی ما داریم به خودمون دلداری میدیم شما اومدین آب پاکی ریختین رو دستمون!!!
    امضای ایشان
    دریا قوشویام سارسیدا بیلمز منی طوفان

9. 4 کاربر مقابل از tamay عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علی ابراهیمی سراجی نمایش پست ها
    چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود .... ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.
    شاید هم تا چند سال دیگه گذر زهره را از ایستگاه های فضایی بین سیاره ای دوباره شاهد باشیم.

11. 5 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

راه حل

سلام دوستان
    چون اكثر پست‌هاي به دغدغه‌هاي شما دوستان از همزمان شدن گذر زهره و ايام امتحانات مربوط شده بد نيست چندتا خاطره براي شما تعريف كنم تا كاملاً با اميد و مصر به ديدن گذر تحت هر شرايطي باشيد.
    خاطره 1: يكي از دوستان كه نظامي هستند صبحگاه 10 خرداد 1382 مقارن با كسوف جزئي در پادگان سر صبحگاه بودند (در صبحگاه مي‌دونيد ديگه بايد تا پايان صحبت‌هاي فرماندهي خشكتون بزنه) و يك فيلتر مايلار با خودشون برده بودند و تازه بقيه دوستانشون هم دست به دست كردند و كاملاً ماهرانه كسوف را ديدند!
    خاطره 2: يك آقا پسر نوجواني در سال 1383 و مقارن با گذر زهره در داخل مدرسه راهنمايي تحصيل مي‌كردند در اوج امتحانات و در يك حركت زيبا و انقلابي تمام مدرسه را براي ديدن اين گذر بسيج كردند و لي باورش سخته كه 8 سال پيش پسر نوجواني با اين همه علاقه بتواند كاري كند كه روز گذر امتحان نگذراند! ولي شده و اسنادشم به صورت فيلم موجوده
    خاطره 3: در سال 1384 انتخاب واحد داشتم (حذف و اضافه بود) كه بسيار هم برايم مهم بود. به يكي از دوستان سپردم و آن بنده خدا تلفني كار را انجام داد تا من بتوانم كسوف جزئي مهرماه 1384 و هلال رمضان آن سال را در غرب ايران رصد كنم كه يكي از زيباترين رصدهاي عمرم بود.
    راه حل:
    1- صحبت با مديران مدارس و افزايش اطمينان براي بالا بردن درك علمي آنان از وقوع آخرين گذر زهره در عمرشان
    2- در صورتي كه آن روز امتحان داشته باشيد مي‌توانيد چنين برنامه‌اي را با اولياي مدارس هماهنگ كنيد. اگر هم نداشتيد كه ضرر نكرده‌ايد ولي چون هنوز نمي‌دانيد امتحان داريد يا نداريد بهتر است برنامه را معطوف مدرسه كنيد و مطمئن باشيد هم همگي لذت مي بريد و هم جاي پاي محكمي را در مدرسه باز مي‌كنيد و چه بسا يك گروه نجوم هم بتوانيد راه‌اندازي كنيد.
    3- مي گن ترس برادر مرگ است پس نترسيد و يكهو به سرتان نزند امتحان را بيخيال شويد. دنبال بهترين راه حل بچرخيد و ذهن خود را اول معطوف امتحان و بعد معطوف به گذر كنيد.
    4- توكل به خدا را هرگز فراموش نكنيد و از او بخواهيد تا شما را در اين مشكل ياي كند تا بتوانيد در هر 2 امتحان موفق باشيد.

13. 19 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668
    تشکر شده 689 بار در 92 ارسال

من حس عجیبی نسبت به این گذر دارم چون این اولین باری هست که همچین پدیده ای رو میخوام ببینم گذر قبلی رو که اصلا ندیدم و چیزی هم نه راجع بهش شنیده بودم و نه دیده بودم!! چون اون موقع هنوز سر به هوا نشده بودم
    امیدوارم که آسمون اصفهان هم صاف باشه و بتونم در کنار آسمونی ها این پدیده زیبا و نادر رو ببینم مهمترین چیزی که تو این پدیده منو به وجد میاره دیدن سایه یک سیاره ای درست هم اندازه زمین در قرص درخشان خورشید و ابعاد زمین در برابر خورشید ،امیدوارم که همه مردم گذر رو ببینند و به قدرت و عظمت این جهان پی ببرند .از تمامی اعضا و انجمن های نجوم درخواست می کنم تا می تونند مردم را با این پدیده آشنا کنند.

برای همه شما منجم های آماتور و حرفه ای آرزو می کنم که بتونید این رویداد نادر رو بدون هیچ دغدغه فکری (امتحان و از این جور چیزها )ببینید و لذت ببرید.

15. 9 کاربر مقابل از دختر ستاره عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad fotoohi نمایش پست ها
    سلام آقاي سراجي عزيز!
    مي گم مگه فقط شما به ياد اين گذر زهره بيفتي!
    حيف!حيف!كه جامعه نجوم ما داره مثل سال 83 با اين پديده برخورد مي كنه!غافل از اينكه تو اين پروژه چه كارايي كه نميشه كرد!
    سلام
    شما لطف داريد. راستش بايد زودتر از اينها به فكر مي‌افتاديم. پديده‌اي كه ممكن است در عمر انسان رخ ندهد را 2 بار در ايران شاهد هستيم. آن هم در بهترين فصل ممكن. چون گذرها در آذرماه هم رخ مي‌دهند. پروژه هم كه الا ماشاالله زياده. ولي ما درس نمي گيريم. سال 1412 هم براي كسوفي به اون مهمي و تاريخي همين شرايطو داريم.

17. 10 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

به نظر بنده هم اطلاع رسانی علمی هنوز به اندازه کافی انجام نشده و این رو حتی میشه از پست های دوستان فهمید..

(دوستان این گذر از تمام ایران دیده میشه و از این سر تا اون سر ایران فقط چند دقیقه وضع فرق می کنه.. اون هم در پدیده ای که بیش از 3 ساعتش در همه جای ایران قابل مشاهده است)

کاری هم که از بنده ساخته بود انجام دادم (در متن علمی کوتاهی برای یادآوری قضیه در سایت ها) و سعی در ادامه اش دارم..

که انشاا.. بتونیم این کار هارو ادامه بدیم..

و البته جناب حقیقی هم در تاپیک این پدیده این روند رو خوب شروع کردند و ادامه میدن که امیدوارم از اون تاپیک هم غافل نشیم:
    http://forum.avastarco.com/forum/sho...%84-1391/page3

به همسن و سالای خودم میگم که پارو کمی فرا تر بگذاریم و درباره این پدیده اطلاعات جمع آوری کنیم..

و از اساتید هم خواهش داریم که ما جوانتر ها رو راهنمایی کنن..

مخصوصا انتظار این راهنمایی ها و تدوین پروژه ها در جایی مثل سایت گذر با تلاش آقایان جعفری زاده و فتوحی رو داریم
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

19. 12 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478
    تشکر شده 237 بار در 47 ارسال

دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره         
    نقل قول نوشته اصلی توسط stella نمایش پست ها
    2/ و اما درخواستم از بزرگتر های نجوم...خواهش می کنم شما هم از هر طریقی که می تونید به ما کمک کنید...موسسه آوااستار...موسسه آسمان شب...رصدخونه زعفرونیه...مرکز علوم و ستاره شناسی..مجله نجوم...مجله آسمان شب...انجمن های نجوم...برنامه آسمان شب...شاخه آماتوری...من درباره ی شاخه آماتوری چیز زیادی نمی دونم اما فکر کنم اگر بانیان شاخه هم از این موضوع حمایت کنند مفید باشه ... یه سوال، چه طور می تونم این درخواستم رو با مسئولین شاخه در میون بذارم؟

خواهش میکنم اگر کاری از دستتون بر میاد ما رو از لطف خودتون محروم نکنید!

آقاي سراجي ازدلگرميتون ممنون!
    اما كسي نظري درباره ي اين موضوع كه منجم هاي آماتور دست به دست هم بدن و يه فكري به حال ما دانش آموزها بكنن ،‌نداره؟تقريبا تمام مدت گذر، ما سر جلسه امتحان هستيم ها!براي كساني كه سوم هستن ،‌كار با مدير مدرسه درست نميشه آخه!
    نمي دونم اين كار شدنيه يانه اما شايد بشه كه همه با كمك هم آموزش و پرورش رو متوجه اهميت اين اتفاق بكنيم...نميشه شاخه آماتوري از اين ماجرا حمايت بكنه؟اگر كسي با شاخه ارتباط داره ، ميشه لطف كنه و اين موضوع رو منتقل بكنه؟

21. 8 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)