صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 39101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 143

موضوع: دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

Red face دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

سلام دوستان
    اميدوارم پس از گذر زيباي زهره در سال 1383 گذر 17 خرداد 1391 كه مقارن با طلوع خورشيد در ايران است مانند آن‌چه كه ابوعلي سينا ديده است زيبا و جذاب باشد. البته ايشان در زمان غروب خورشيد گذر را ديده‌اند و ما اين پديده را در زمان طلوع مشاهده خواهيم كرد.

به نظرم چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود بسيار زيبا، هيجان‌انگيز و عرفاني است و هنگام پايان گذر چه اشك‌ها و لبخندهاي تلخي كه بدرقه قرص سياه زهره نمي‌شود تا در سال‌هاي دور آينده، منجمان آن زمان كه به ديدن اين پديده زيبا مي نشينند، مثل ما كه در هنگام گذر زهره به زمان ناصرالدين شاه قاجار مي‌انديشيديم به زمان حاضر بي انديشند. در نظر بگيريد كه بسيار خوش شانس بوده‌ايم كه شاهد چنين گذر جذابي بوده‌ايم. چون گذر بعدي زهره در اوخر قرن آينده شمسي رخ مي‌دهد و در اين فاصله افراد بسياري به دنيا خواهند آمد و بدون ديدن چنين پديده‌ا‌ي زيبايي از اين دنيا خواهند رفت.
    از زمان تشكيل اين تايپيك 155 روز تا گذر زهره فاصله داريم و گرچه به نظر زمان زيادي مانده است ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.

حال هر چه دلنوشته و مطلبي
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:45 PM

2. Top | #121
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478
    تشکر شده 237 بار در 47 ارسال

سلام به تمام کسانی که امروز گذر رودیدن یا ندیدن...یه دل سیردیدنش و ازش عکس گرفتن یا اینکه حسرت خوردن...!
    امروز یکی از عجیب ترین روزهای زندگیم بود...امروز زهره بهم نشون داد که این سفر خیلی کوتاهه...کوتاهتر از اون چیزی که فکرش رومیکردم!
    گذر زهره که یک سال منتظرش بودم,به همین سادگی به پایان رسید....
    ولی هدیه ای که از این اتفاق برای من به جاموند,باارزش ترین یادگاریه...امروز فهمیدم چقدر آدم های دور و برم رو دوست دارم...وقتی خدا این فرصت رو بهم داد که این اتفاق رو کنار کسانی تجربه کنم که از عزیزترین ها هستند برام,با تک تک سلول هام احساس کردم که بزرگترین نعمت دنیا شامل حالم شده....ممنونم از کسی که این فرصت رو بهم داد!
    به قول عزیزی که امروز همراهم بود,امیدوارم 105 سال دیگه ,دیدار بعدی,دیدار خوشی باشه...به خوشی امروز!

3. 8 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #122

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

امروز گذشت با تمام خاطره هایش...
    خاطره هایی که دیگر هیچ گاه تکرار نمیشود....
    لحظاتی فرامش نشدنی....لحظاتی بیان کردنی....لحظاتی که تعریف آن برای نسل آینده داستانی بیش نیست، به دور از واقعیت....
    آری...
    کار علمیه امروز با همیشه فرق داشت زیرا....
    برای آیندگان ما تنها یادگاران گذشته از این رویداد هستند....
    پس بیایید خوش حال باشیم که در دوره ای هستیم که چنین عظمتی را توانستیم ببینیم.....
    آه...
    چه زیبا گذشت....
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

5. 12 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #123
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4475
    تشکر شده 658 بار در 85 ارسال

Unhappy

واقعا با این همه بدبختی هایی که امروز کشیدم از دادن حول حولی امتحان گرفته (هر 1 دقیقه به ساعت نگاه میکردم اونم وسط املا) تا یورتمه رفتن در راه برگشت به خونه و همین طور تحمل آفتاب سوزناک امروز (واقعا امروز چقدر گرم بود) اما باز هم حاضرم زمان برگرده و مزه شیرین اون لحظات رو با دوستام بچشم و اما این دفعه از لحظاتم استفاده بهتری بکنم و اشتباهاتی که امروز انجام دادم رو تکرار نکنم.

7. 6 کاربر مقابل از SSgumS عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #124
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2742
    تشکر شده 512 بار در 81 ارسال

امروز صبح من به همراه مادر و خواهرم به سمت اتوبان شهيد ياسيني،پل شهيد رودكي راه افتاديم
    كمي منتظر شديم تا خورشيد طلوع كنه،بعد از طلوع خورشيد گذر رو تماشا ميكرديم و من هم همزمان اسكچ ميكشيدم......
    همينطور كه زهره كم كم به طرف وسط هاي خورشيد ميرسيد به سمت بالا و لبه ي خورشيد و تماس سوم و چهارم نزديك تر ميشد
    من هم وسيله ي رصدي خاصي نداشتم و بر خورد چهارم به طور واضح ديده نميشد براي همين سريع به سمت خانه حركت كرديم و از طريق شبكه ي 4 به صورت زنده تا اخر برنامه و دنبال كرديم.
    البته همين امروز امتحان انشا داشتيم و يكي از موضوعات انشا اين بود:يكي از مهم ترين وقايع زندگي خود را خيلي زيبا توضيح دهيد و من هم انشا رو درباره ي گذر زهره اينطور نوشتم:

زندگي نوعي سفر است كه در ان لحظات خوب و بد وجود دارد.پس در زندگي همه ي ما وقايع خوب و بد فراواني پيش مي ايد؛اما هميشه يكي از انها مقام بهترين يا بدترين را به خود ميگيرند و بسيار مهم هستند.
    يكي از وقايع مهم زندگي من يا بهتر بگويم بهترين لحظه ي زندگي من تا كنون ،در همين چند ساعت پيش از امحتان روي داد.اصلا جاي تعجبي نيست چون زندگي قابل پيشبيني نخواهد بود.
    در حدود يك ماه ميشودكه از پديده ي بسيار نادر و كميابي صحبت ميشود البته فقط بين منجمان!
    اين پديده ي نجومي،گذر سياره زهره از مقابل خورشيد بود كه از ساعت 6 تا 9 صبح 17 خرداد 1391 اتفاق افتاد.گذر زهره تا 105 سال ديگر قابل رويت نخواهد بود براي همين يكي از مهمترين وقايع زندگي من به حساب مي ايد چون من اين پديده را از دست ندادم.
    چه باشكوه بود وقتي به خورشيد نگاه ميكردم و يك لكه ي سياه كوچكي كه تا به حال نبود روي اين ستاره ي پر نور و درخشان و حيات بخش از طرفي به طرف ديگر حركت مي كرد.لحظات پاياني اين پديده بسيار زيبا بود چون همانطور كه گفتم تا 105 سال ديگر نميتوانستم ان را ببينم.
    امضای ایشان
    اگر شب تا صبح به خاطر از دست دادن خورشيد اشك بريزي،لذت ديدن ستاره ها رو از دست ميدي.

9. 9 کاربر مقابل از fateme.kokabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #125
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

راستش من اصلا فکر نمیکردم بتونم گذر رو ببینم، چون صبحش امتحان داشتم و شنیدم بودم ارتفاع خورشید تا ساعت 7 خورشید تو 1 درجه است، در نتیجه کلا انتظار نداشتم ولی صبح ساعت 5 پاشدم با تلسکوپ به پشت بوم رفتم و با فیلتر خود ساخته ام( که از دو تا شیشه جوشکاری درست شده بود) خورشید رو نگاه کردم و از اونجایی که به شخصه خیلی لذت بردم تلسکوپ رو بردم مدرسه و بعد از امتحان حدود نیم ساعت به کل مدرسه گذر رو نشون دادم و به شخصه کلی در ترویج علم نجوم فعال بودم،
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

11. 18 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #126
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedmozah نمایش پست ها
    راستش من اصلا فکر نمیکردم بتونم گذر رو ببینم، چون صبحش امتحان داشتم و شنیدم بودم ارتفاع خورشید تا ساعت 7 خورشید تو 1 درجه است، در نتیجه کلا انتظار نداشتم ولی صبح ساعت 5 پاشدم با تلسکوپ به پشت بوم رفتم و با فیلتر خود ساخته ام( که از دو تا شیشه جوشکاری درست شده بود) خورشید رو نگاه کردم و از اونجایی که به شخصه خیلی لذت بردم تلسکوپ رو بردم مدرسه و بعد از امتحان حدود نیم ساعت به کل مدرسه گذر رو نشون دادم و به شخصه کلی در ترویج علم نجوم فعال بودم،
    واقعا دوست عزیز کار بزرگی کردین،من به شخصه به شما غبطه می خورم
    واقعا که دست مریزاد

13. 8 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #127
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    572
    تشکر شده 1,037 بار در 121 ارسال

گذر زهره هم با همه خوبی هاش تموم شد!
    امیدوارم که کسی با کار غیر اخلاقی گذر کسی رو خراب نکرده باشه!(گذر خودم خراب شد)
    ایشالا که گذر همه مطابق میلشون بوده باشه!
    خدایا گروه های نجومی رو از شر بی اخلاقی ها برهان
    آمین
    امضای ایشان
    فانتزی این روزام شده اینکه استادمو ببینم بهم بگه استاتیک 20 شدی....
    اون امتحان سختو گرفتم که عمقی درسو فهمیده باشی...

امتحانو بیخِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِیی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییال

15. 8 کاربر مقابل از fampersi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #128
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

خوب گذری که از چند وقت پیش انتظارش رو میکشیدیم اومد و رفت
    خوش به حال اون هایی که دیدند و وای به حال کسائی که ندیدند .....
    اینقدر جذاب بود که واقعا ارزش داشت از امتحان بزنی و بری گذر رو ببینی ...البته ما این کارو نکردیما ....
    اینقدر ارزش داشت که از ساعت دو نصفه شب بلند شی وسائل آماده کنی هی هی هی ..... اینقدر ارزش داشت که از وقتی بیایی بشینی و عکسارو یکی یکی ادیت کنی .....خوشا به حا اونایی که دیدند .....مثل ما و اونایی که ندیدند
    اینقدر ارزش داشت که .... دیدن یک خال سیاه روی خورشید واقعا ارزش همه چی رو داشت ...
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

17. 12 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #129
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

سلام
    خب این گذر واقعا خاطره انگیز شد به خاطر وجود دوستان آوااستاری هم بازگشت خودم از مدرسه

وقتی میخواستم ساعت ٧برم مدرسه که امتحان بدم مامانم گفت یه عینک ببر به دوستات نشون بده!ولی از اونجایی که من لجبازم اینکارو نکردم اما وقتی رفتم مدرسه

و با چندتا از دوستام داشتم درمورد گذر حرف میزدم اونا کلی خوششون اومد و حاضر شدن که بعد از امتحان با هم بریم کتابخونه ملی!!!
    خب ما مجبور شدیم ٢,٣نفرو قال(غال!?!!!)بزاریم تا جا شیم ولی چون ٧نفر بودیم آقای راننده انقدر غر زد که ما وقتی رسیدیم که ببینیمͺگذر تموم شد
    ایشالا گذر بعدی خودم برای تماس آخرش خودم و دوستامو زود تر میرسونم و امیدوارم همه ی آوایی های عزیزو ببینم

.................................................. .................................................. .........
    پ.ن:جلوی مدرسمونم یه ساختمونه که هیچ جوری دید نداره و ما اصلا خورشیدو نمیبینیم

19. 4 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #130
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478
    تشکر شده 237 بار در 47 ارسال

دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره         
    همین حالا که من این کلمات رو می‌نویسم,هوای تهران ابریه!!!اون هم فقط افق شرق!!!به طوریکه قرص خورشید رو میشه دید!!!
    خداروشکر گذر زهره,17خرداد بود, نه18 خرداد!!!!

21. 5 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 39101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)