صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 84

موضوع: آسیب ها و خطرات تکنولوژی های فضایی

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

آسیب ها و خطرات تکنولوژی های فضایی

با سلام به تمامی دوستان آوا استاری .
    بیش از پنجاه دهه است از آغاز عصر فضا می گذرد ودر این مدت راز ها ومسئله هایی که دست نیافتی به نظر میرسد کشف وقابل دسترس شد مثل پرتاب ماهواره ها تلسکوپ های فضایی شاتل ها و...

اما هر تکنولوزی اگر بدون توجه به سر انجام ان وبررسی تمام جانبه ان مورد استفاده قرار گیردممکن است بعد ها مشکلاتی را برای بشر به وجود بیاورد. مثل پدیده زباله های فضایی و..

در این تاپیک می خواهم با کمک شما دوستان به بررسی این مشکلات وراه حل های آن بپردازم.
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sesto نمایش پست ها
    و این جت قراره چندین و چند سال بلند شه یه مسیری رو طی کنه تا به موقعیت مورد نظر برسه اصلا هزینه خدمه و فرسایش قطعاتش و اورهال اینا به کنار . شما هزینه سوخت مثلا 7 سال پرواز روزانه رو محاسبه کن بعئ خودت قضاوت کن در ضمن زباله ها تموم نمیشن که دوباره تولید میشه پس این هواپیما بازم باید به کارش ادامه بده
    چند سال!!!!
    کی گفت چند سال.بگذارید توضیح بدم.
    ما قراره به ماهواره شلیک کنیم.تا اینجا که مشکلی نیست؟
    حالا من میگم به جای این که نیروی لیزر را بالا ببریم خود لیزر را ببریم بالا اون هم با یک جنگنده هوایی.
    بعد از شلیک هم فرود بیاد و خاتمه ماموریت اعلام بشه.حالا من نمی دونم دیگه چند سالش کجا بود؟؟؟
    بیشتر توضیح می دهم.
    مثلا
    جنابعالی را همتون می شناسید.
    F14

خوب من میگم برای مثال بمب خودمون را به این جنگنده ببندیم و پس مشخص کردن عملیات اون را این طوری بفرستیم بالا

خوب این جنگنده حدود 18 کیلومتر می تونه ارتفاع بگیره اون هم در چند دقیقه.
    بعد نوبت شناسایی،که قبلا انجام شده،رهگیری و شلیک هست که همه این ها چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه.تازه ما به جای یک هدف می تونیم چند تا هدف را به طور متوالی مورد حمله قرار بدیم.
    خوب حالا که ماموریت تموم شد این طوری می شینه

خوب همه عملیات 1 ساعت هم نشد چه برسه به
    چند سال
    خوب حالا ما از ارتفاع بالایی شلیک کردیم و این طوری مشکل کاهش قدرت را خیلی کم کردیم.
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

3. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429
    تشکر شده 662 بار در 124 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فتحی نمایش پست ها
    چند سال!!!!
    کی گفت چند سال.بگذارید توضیح بدم.
    ما قراره به ماهواره شلیک کنیم.تا اینجا که مشکلی نیست؟
    حالا من میگم به جای این که نیروی لیزر را بالا ببریم خود لیزر را ببریم بالا اون هم با یک جنگنده هوایی.
    بعد از شلیک هم فرود بیاد و خاتمه ماموریت اعلام بشه.حالا من نمی دونم دیگه چند سالش کجا بود؟؟؟
    بیشتر توضیح می دهم.
    مثلا
    جنابعالی را همتون می شناسید.
    F14

خوب من میگم برای مثال بمب خودمون را به این جنگنده ببندیم و پس مشخص کردن عملیات اون را این طوری بفرستیم بالا

خوب این جنگنده حدود 18 کیلومتر می تونه ارتفاع بگیره اون هم در چند دقیقه.
    بعد نوبت شناسایی،که قبلا انجام شده،رهگیری و شلیک هست که همه این ها چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه.تازه ما به جای یک هدف می تونیم چند تا هدف را به طور متوالی مورد حمله قرار بدیم.
    خوب حالا که ماموریت تموم شد این طوری می شینه

خوب همه عملیات 1 ساعت هم نشد چه برسه به
    چند سال
    خوب حالا ما از ارتفاع بالایی شلیک کردیم و این طوری مشکل کاهش قدرت را خیلی کم کردیم.
    شما متوجه حرف من نشدی
    اصلا جنگنده که نمیتونه لیزر حمل کنه فقط امکانش رو c5 و 747 هست
    خب حالا یک ما پرنده لازم داریم لازم داریم که لیزر رو روش نصب کنیم . خلبان نمیتونه بگیره دستش از شیشه بندازه روش که
    حالا که ما لیزر رو روی پرنده نصب کردیم کاربری دیگه ای نمیتونه داشته باشه که مثلا نمیتونه دیگه نقش اواکس رو بازی کنه.
    حالا زباله هم که یکی دو تا نیست که بره یه ساعته بره تموم بشه . پس باید طی یک ماموریت بلند مدت انجام بشه نه این که هفت سال مداوم پرواز کنه . حالا طی این ماموریت هزینه سوخت هست هزینه تامین انرژی هست هزینه اورهال پرنده هست هزینه به روز رسانی هست در نتیجه اصلا به صرفه نیست
    و مورد بعد دوست عزیز f 14 جنگنده رهگیره توانایی حمل بمب و حمله به اهداف زمینی رو نداره
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

که تمام چیزهای خوب در آن اتفاق می افتد

آری

خدا را مهمان قلب کوچک خود کرده ام

4. Top | #73
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

درسته هم اکنون ما توانایی نصب لیزر های پر قدرت را بر روی جنگنده ها نداریم.اما طرح های زیادی ارائه شده که طی چند سال آینده عملی خواهند شد.
    در ضمن f14یک جنگنده ی رهگیری و شکاریست و توانایی حمل بمب را نداره(البته در حالت معمولی ،اگر یادتون باشه خود ما در زمان 8سال دفاع مقدس یادمون که مهنسان کشورمون f14را به یک بمب افکن نیز تبدیل کردند که بسیار هم مورد تایید و ستایش قرار گرفت،و این به دلیل توانایی های منحصر به فرد f14است .بی خودی نبوده که لغب جنگنده ی افسانه ای را گرفت)اما ماهواره یک هدف زمینی به حساب نمیاد.
    امضای ایشان

5. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فتحی نمایش پست ها
    درسته هم اکنون ما توانایی نصب لیزر های پر قدرت را بر روی جنگنده ها نداریم.اما طرح های زیادی ارائه شده که طی چند سال آینده عملی خواهند شد.
    در ضمن f14یک جنگنده ی رهگیری و شکاریست و توانایی حمل بمب را نداره(البته در حالت معمولی ،اگر یادتون باشه خود ما در زمان 8سال دفاع مقدس یادمون که مهنسان کشورمون f14را به یک بمب افکن نیز تبدیل کردند که بسیار هم مورد تایید و ستایش قرار گرفت،و این به دلیل توانایی های منحصر به فرد f14است .بی خودی نبوده که لغب جنگنده ی افسانه ای را گرفت)اما ماهواره یک هدف زمینی به حساب نمیاد.
    شما میگی بمب نصب کنیم . برای توضیح به من در رابطه با کار کرد یه جنگنده
    امکان نصب به هیچ وجه روی جنگنده وجود نداره سیستم لیزر از خود جنگنده بزرگ تره بعد کلاهک تابشی رو کجاش نصب کنیم ؟؟؟ پشت کانوپی ؟؟؟ روی دماغه زیر شکم جنگنده ؟؟؟ کجا بزاریم که نه امکانات جنگنده رو از بین ببره نه ایرودینامیک بی نقصش رو ناقص کنه
    اساسا مولد هیچ جنگنده جت هواپیمای ترابری یا بمب افکنی امکان تولید 800 کلیووات توان رو نداره دوست من . به هیچ وجه امکانش نیست . یک نیروگاه اتمی به اون ابعد توان تولیدیش 250 مگاواته تازه توان خالص اون برای تولید انرژی استفاده نمیشه نه حرکت دادنش .
    تا پنجاه سال اینده باید فکر یه لیزر پرتابل با این قدرت رو فراموش کنیم مگر بر روی ناوشکن ها و ناو های هواپیما بر اتمی
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
    تا اونجاییی که من خبر دارم و میدونم اصلا امکان بمب افکن شدن تامکت وجود نداره و بار بمباران دفاع مقدس برای دوش فانتوم بوده . اصلا رادار تامکت زمین نگر نیست که بخواد بمبارن انجام بده
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

آری

6. Top | #75
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

حرف شما درسته و امکان اجرای این طرح فعلا وجود نداره.
    درسته به نتیجه نرسیدیم اما کلی پست گذاشتیم.
    از اونجایی هم که من یادمه چند بمب باران با f14انجام شد اما اونقدر زیاد نبود که به عنوان جنگنده بمب افکن هم شناخته بشه.
    به نظرم دیگه این بحث را ادامه ندیم بهتره دیگه داره نظامی میشه.
    امضای ایشان

7. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429

خب بیاید موضوع پست اول رو عوض کنید تا بریم سراغ موضوع بعدی
    این موضوع دیگه حل شد راه حل ربات های فضایی بهترین راهه
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

آری

8. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

محسن جان برادر من یک مگاوات توانه شرکت لاکهید با توانی یک چهارم این داره برای پدافند ضد بالستیک تلاش میکنه . یک تماس یک دهم ثانیه ای میتونه به طور کامل بدنه یک a380 سری 800 سوراخ کنه و همین برای منفجر کردم هواپیما و تمام 800 سرنشینش توی هوا کافیه بعد به نظر شما این اتفاق خاصی نیست ؟؟؟
    این لیزر انقدر هم قوی نیست که بتونه سوراخ ایجاد کنه. درسته که در ایده اصلی یک لیزر 1مگاواتی پیشنهاد شده اما از اونجایی که منتقدان زیادی گفتند که چنین لیزری میتونه کاربرد نظامی هم داشته باشه بنابراین یکم نگاه ها نسبت به اون عوض شد. ناسا هم برای اینکه کاربرد نظامی اونو کاملاً منتفی کنه عنوان کرده که حتی یک لیزر 5 تا 10 کیلوواتی هم برای این کار کافیه.

بهرحال اینکه شما میگید ممکنه با هواپیما برخورد کنه کاملاً غیرمنطقیه. دلایلش رو تو پست های قبل گفتم. مگه اینکه طرف از قصد هواپیما رو نشونه بره. وگرنه امکان اینکه با هواپیما برخورد کنه کاملاً صفره. حتی اگه چشم بسته هم با لیزر با آسمون شلیک کنیم باز هم احتمالش خیلی کمه. فرض کنین که بخواین از قصد یک هواپیما رو با لیزر هدف قرار بدین. فقط کسری از درجه انحراف کافیه تا باریکه لیزر با فاصله زیادی به اعماق آسمون بره. حالا فکرشو بکنید که چنین همخطی دقیقی بخواد بطور اتفاقی پیش بیاد.
    ================================================== ================

در خصوص قراردادن لیزر روی هواپیما یا روی ایستگاه این نکته رو بگم که هدف از این پروژه حذف پرتاب مداریه تا بدین ترتیب مبلغ هنگفتی از هزینه پروژه حذف بشه. یکی از حسن های بزرگ «جاروی لیزری» هم همینه که از روی سطح زمین قادر به از بین بردن زباله هاست و این از لحاظ مالی بسیار کم هزینه تر از حذف زباله در فضا ست.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

اصلا یک چیزی.
    ببینم ناسا هم به اندازه ی ما در مورد مشکلات زباله های فضایی بحث می کنه؟
    اصلا واقعا قراره کاری انجام بده؟
    امضای ایشان

11. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429

بهرحال اینکه شما میگید ممکنه با هواپیما برخورد کنه کاملاً غیرمنطقیه. دلایلش رو تو پست های قبل گفتم. مگه اینکه طرف از قصد هواپیما رو نشونه بره. وگرنه امکان اینکه با هواپیما برخورد کنه کاملاً صفره. حتی اگه چشم بسته هم با لیزر با آسمون شلیک کنیم باز هم احتمالش خیلی کمه. فرض کنین که بخواین از قصد یک هواپیما رو با لیزر هدف قرار بدین. فقط کسری از درجه انحراف کافیه تا باریکه لیزر با فاصله زیادی به اعماق آسمون بره. حالا فکرشو بکنید که چنین همخطی دقیقی بخواد بطور اتفاقی پیش بیاد.
    یه سوالی میپرسم . یه موشک بالستیک که اصلا مسیرش خارج از جوهه چقدر احتمال داره که یه هواپیمایی غیر نظامی برخورد کنه ؟؟؟ وقتی 5 ثانیه هم تو محدود ارتفاع پروازی اونا نمیمونه ولی هر دفعه کریدور های پروازی منطقه رو لغو میکنن . برای موشک بالستیک میان قاره ای روسیه که توی میدون تیر قزاقستان امتحان شد 137 تا پرواز لغو شد
    بحث احتمال یک هزارم درصدیش نیست . بحث قانونشه . قانون هوانوردی بین المللی میگه درصورت هر ازمایش و عملی که خطری بیشتر از 0.00005 درصد برای پرنده های غیر نظامی داشته باشد . موسسه یا کشور مذکور موظف به اطلاع رسانی به تمام خطوط هوایی غیر نظامی حوزه ازمایش است تا تصمیم به موقع برای ایمنی ان اتخاذ شود
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

آری

12. کاربر مقابل از sesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

13. Top | #80
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102

آسیب ها و خطرات تکنولوژی های فضایی         
    یه سوالی میپرسم . یه موشک بالستیک که اصلا مسیرش خارج از جوهه چقدر احتمال داره که یه هواپیمایی غیر نظامی برخورد کنه ؟؟؟ وقتی 5 ثانیه هم تو محدود ارتفاع پروازی اونا نمیمونه ولی هر دفعه کریدور های پروازی منطقه رو لغو میکنن . برای موشک بالستیک میان قاره ای روسیه که توی میدون تیر قزاقستان امتحان شد 137 تا پرواز لغو شد
    بحث احتمال یک هزارم درصدیش نیست . بحث قانونشه . قانون هوانوردی بین المللی میگه درصورت هر ازمایش و عملی که خطری بیشتر از 0.00005 درصد برای پرنده های غیر نظامی داشته باشد . موسسه یا کشور مذکور موظف به اطلاع رسانی به تمام خطوط هوایی غیر نظامی حوزه ازمایش است تا تصمیم به موقع برای ایمنی ان اتخاذ شود
    خوب یعنی نمیشه از جاهایی شلیک کرد که کریدور هوایی وجود نداره؟
    امضای ایشان

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)