صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

smile آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

پیش از آغاز : پوزش می طلبم، که اثر کریه نقاش نابلد با بوم و رنگ مرغوب نقل نامه ی من نویسنده و ادبیات غنی پارسی است.
    -----------------------------------------------------------------
    نقل است که جمعی حیرت زده از عظمت ماخلق الله (آنچه خدا آفریده است) شبانگاه به آسمان می نگریسته در عجبِ جبروت افلاک به شگفت می آمدند و شوق همی می یافتند و فزون تر میل به تفکر در آن می کردند و هماره بدان عشق می ورزیدند و مهر پروردگار را در تماشای ماورای آنچه دست یافتنی است نصیب خود می دانستند.
    چه شبانگاهان که به نظاره ی درخشش ستارگان و صور افلاک نمی گذشت و چه شامگاهان که با رویت شهابی با قدر بیشتر مسرور و مشعوف نمی گشت.
    اذهان ایشان به طبع تکاپو در نظم آنچه در ظلمات شب نظاره می کردند هماره مشوش و پر سوال بود ، چالش هایی که در مخیله نزدیکان وبستگانشان نمی گنجید . فرط تنهایی و بی همدمی و گاه به سخره گرفتنشان به علت دل مشغولیِ به ظن دیگران پوچ ، از یک سو ، و ناکامی در یافتن پاسخ های به ظاهر بی جواب از سوی دیگر آنان را به ستوه آورده بود.
    در این میان بی رغبتی برخی به کسب مقصود آنچه پی می گشتند ، و بی میلی بعضی به آنچه زمانی بدان عشق می ورزیدند مشاهده می شد.
    ایشان که غالبا جوان و پر ذوق بودند چون نصیبی در این راه حاصلشان ندیدند پژمرده همی زیستند و بعضا به آنچه بزرگان منع می کنند مشغول گشتند.
    خداوند که ارحمن الراحمین است چون وضع را این گونه دید و از پاکی فطرت آنان باخبر بود لطف نمود و منّتی بر آنان روا دید و نعمتی بر آنان فرو فرستاد تا:

- به همفکران و هم نظرانشان نزدیکترشوند تا در مسیر درستی که در آن گامی داشتند احساس تنهایی نکنند و علایق مشترکشان را با هم قسمت کنند و بیشتر از آن لذت ببرند.
    - به سبب معاشرت و فرصت گفتگو با کسانی که در این راه تجربه بیشتری دارند بیش از پیش و به درستی ، پاسخ چالش های خود را بیابند و با سرعت بیشتری در راه کشف شگفتی های حیرت آور خلقتش پیش بروند.
    - اداب مطالعه و پی پردن به پاسخ پرسش هایی که هنوز هیچ کس به پاسخ آنها دست نیافته است را دریابند و اخلاق ترویج و نشر صحیح علم و دانسته هایشان را فراگیرند.
    - کمبود امکانات و مصالح تحقیق آنها را به مشقت نیندازد و موانعی که به سبب تنگ دستی و علل نا عادلانه موجب ناتوانی در پرداختن به علاقه پسندیده ایشان می شود مرتفع گردد.
    - و ....
    و شکر آن را برای بهره جویانش تلاش برای پایداری و رشد روز افزون این نعمت عظیم الهی نهاد که تا شکر کنند گوارایشان باد که زین پس از دست رنج خود و هم کیشانشان خواهند خورد.
    پس جمع کثیری از ایشان به سوی این لطف بزرگ و موهبت گرانمایه بشتافتند و از آن سیر بهره جستند و همچنان می برند.
    باشد که پیش از آنکه نعمت از دست برود بدان الطفات جوییم و به بصیرت بنگریم که آنچه بدست داریم همان است که زمانی به دست بیگانه می دیدیم و رشک می جستیم.

----------------------------------------------------
    دلیل ایجاد این تاپیک پاسخ و گفتگو در مورد این دو پرسش است :
    اگه کاربر قدیمی هستین : فکر می کنین فروم آوااستار تا حالا واسه شما چی داشته....؟

اگه کاربر جدیدین : فکر می کنین فروم آوااستار قراره چی واسه شما داشته باشه ..؟ یا دوست دارین چی داشته باشه..؟
    ویرایش توسط *sh : 09-18-2011 در ساعت 09:26 AM دلیل: ویرایش ادبی

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    165
    تشکر شده 1,410 بار در 89 ارسال

ببخشید مثل اینکه انتقاد نباید میکردم !!!!
    امضای ایشان
    ساقی به دست باش که این مست می پرست. چون خم ز پا نشست و هنوزش خمار توست

3. کاربر مقابل از shadi.porooshani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

نه نه دوستان چیزی نشده که
    چرا اینقد حساس شدین بابا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هممون دوستیم با هم
    اصلا یکی از خوبی هایی که آوا استار واسه من داشته پیدا کردن دوستان خوبی مثل شماهاست.
    نگار جان،شادی جان چیزی نشده که!!!!!!!!!!!

آها حالا نظر خودم:
    به جرات میتونم بگم 89.99 درصد چیزایی که از نجوم میدونم رو از آوا استار یاد گرفتم و حتی همین دوستی های در کنار یادگیری منو بزرگ کرده ، با آدم های مختلف از شهر های مختلف با فرهنگ های متفاوت با اطلاعات گوناگون همه اینا باعث شده که آوا استار خانواده دوم من بشه همه هم میدونن که من همیشه آنلاینم
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

5. 9 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.porooshani نمایش پست ها
    سلام خانم پروشاني

ارادتمنديم

يكي از خواص فروم ها (خوب يا بد ) اين است كه موقعيت علمي و اجتماعي افراد در مباحث خيلي مشخص نميشود .

خوب در بين اعضا فروم دانش آموزان و دانشجويان قشر پر تعدادي را تشكيل ميدهند

اما خدمت دوستاني كه احيانآ نميدانند عرض ميكنم كه دوست خوبم سركار خانم پروشاني مدرس دانشگاه هستند و احتمالآ با نظر كلي تري نسبت به موضوع اظهار نظر ميكنند .

اما خدمت شما خانم پروشاني عزيز عارضم كه اصولآ فروم بر اساس و مبناي فعاليت اعضا استوار است .

شايد در سايت هاي ديگر مسئول اصلي محتواي سايت گردانندگان سايت باشند اما در فروم اكثر قريب به اتفاق مطالب توسط اعضا نوشته مي شود .

در اين بين مديران تنها ميتوانند در زمينه جهت دهي مطالب و مباحث تآثير گذار باشند و نه بيشتر .

البته دغدغه شما را كاملآ درك ميكنم و آنرا بجا مي دانم . اما در جلسات متعددي كه با مديران داريم دائمآ بر روشهاي سوق دادن اعضا ( كه همانطور كه عرض كردم بيشتر دانش آموز و دانشجو هستند ) به سمت فعاليت هاي علمي دقيق تر تاكيد ميكنيم و مدام در پي اجراي ايده هاي نو براي رسيدن به هدف هستيم

صد البته كه تا رسيدن به هدف راهي طولاني ( اما روشن ) در پيش داريم

فراموش نكنيد كه اين فروم فقط 1 سال بيشتر ندارد

( شايد اين حرف بنده اغراق آميز به نظر برسد اما طبق اهداف اصلي كه براي دورنماي كار متصور شده ايم ، هفت فاز را در نظر گرفته ايم كه تازه در حال اتمام فاز 1 كار هستيم )

اما همانطور كه عرض كردم براي رسيدن به اهداف استراتژي دقيق ( و انشاا... مفيدي ) در پيش گرفته ايم .

ضمن اينكه قطعآ روي كمك ها و همفكري دوستاني مثل شما حساب ويژه اي باز كرده ايم

ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و بيشتر خوشحال مي شوم اگر پيشنهادات خود را چه به صورت عمومي و چه خصوصي با بنده درميان بگذاريد

ارادتمند
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

7. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    936
    تشکر شده 4,026 بار در 343 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.porooshani نمایش پست ها
    من واقعاً منظوری نداشتم. امیدوارم که برای حرف من ناراحت نشده باشین. من فقط یه نظره شخصی دادم و هیچ قصده دیگه ای نداشتم.
    بازم معذرت...

9. 2 کاربر مقابل از Negar Najafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

گفتم ای کوه بگو راهی هست؟---مژده ای داد که آوایی هست!
    وندران جمع همه،خرسندند/غایت علم و ادب،فرهنگند
    وندران،علم همه می دانند/نجم را بر همه کس می خوانند

راستش نمی دونم بنده کاربر جدید حساب می شوم یا قدیمی لیکن استفاده ای که در این مدت از فروم بردم زیاد بوده.در مورد بحث مطالعه که مطرح شد یکی از عوامل ترغیب من به مطالعه مخصوصا اینترنتی فروم بوده و هست(بالاخص بحث ترجمه که با مطالعه ی کتب فارسی نمی شد بهش دست پیدا کرد)علاوه بر بحث مطالعه مباحثه هایی که جوابش هر جایی پیدا نمی شه واقعا تاثیر گذار هست.نکته ی دیگه ای که می خواستم بهش اشاره کنم وجود بحث هایی در مورد موضوع هایی است که جز با هم صحبتی که بهتر ین وجهش در فضای نت هست امکان پذیر نیست!
    ویرایش توسط *sh : 09-19-2011 در ساعت 11:27 PM دلیل: ویرایش ادبی

11. 9 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

"آوااستار برای من" رو نمی گم ولی "آواستار برای ما" رو میگم!
    اگه دقت کنید اطرافتون و حرکتهای نجومی رو ببینید سهم بسزایش به خاطر وجود و فعالیت گروه نجومی (در دنیایی حقیقی و مجازی) آوااستار بوده که این محرک در قالب رقابت خوب ایجاد شده و اگه واقعا فعالیت آوااستار و سعی (بیشتر) این فروم در گرد هم آوری منجم ها نبود وضعیت فعلی نجوم خیلی بدتر می بود! من جدای از همه چیز میگم که نقطعه عطفی برای نجوم کشور بود و هنوز شروع کار فعالیت هستند و مطمئنم با همین پیشرفت اگه ادامه بدهند(همه گی ما) یک راه درست و حسابی برای نجوم کشور مخصوصا طیف منجم آماتور (به اصطلاح) درست میکنند که دیگه از این حیرانی در میاییم! این تعریف نبود واقعیت بود دوستان! ممنونم از همه گی که برای فروم تلاش می کنند
    امضای ایشان
    .

13. 13 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    165
    تشکر شده 1,410 بار در 89 ارسال
    [
    من واقعاً منظوری نداشتم. امیدوارم که برای حرف من ناراحت نشده باشین.
    نه عزیز من ...اصلا ناراحت نشدم اصلا...اخه معمولا تو ایران انتقاد و با اعتراض اشتباه میگیرن ...
    منم نگفتم که فروم بروز نیست ...گفتم ازین بهتر هم میشه ... بحث اینجا بالا بردن کیفیت کار فرومه و نه مقایسه کردن با سایر سایتها ...منم فقط منظورم این بود که میشود بهتر از این هم بود ....
    امضای ایشان
    ساقی به دست باش که این مست می پرست. چون خم ز پا نشست و هنوزش خمار توست

15. 6 کاربر مقابل از shadi.porooshani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1619
    تشکر شده 78 بار در 9 ارسال

سلام من تازه عضو آوا استار شدم ولی توی همین فرصت کم خیلی به من کمک کرده،یکی از اونا بالا بردن سطح علمی من بوده که خب فکر می کنم بهترینشه البته مطمئنم غیر از این، فایده های زیادی هم برای من و هم برای دیگران داشته...
    امضای ایشان
    وقتی در زمین کسی نیست که به او فکر کنی؛به آسمان فکر کن،چون در آن جا همیشه کسی هست که به تو فکر می کند...
    http://starmonir.blogfa.com

17. 7 کاربر مقابل از m.bio7 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

خب حالا که همه تازه واردها نظر میدن
    منم بگم که تازه به جمع آوا استاری ها پیوستم
    قصد داشتم خیلی فعال باشم ولی به علت مشغله کمتر میتونم سر بزنم
    اول از نکات مثبت کار بگم
    اینجا همه خودیا جمع هستن و هر وقت سوالی مشکلی چیزی پیش بیاد همه زود به هم کمک میکنن
    هر لحظه اگر سوالی به ذهن کسی برسه میتونه امید وار باشه که دوستانی داره که میتونن بهش کمک کنن
    در مورد خودم بگم
    دانستن یک مطلب با یاد دادن آن به بقیه متفاوت است و وقتی بخوام یه مطلبی رو برای کسی توضیح بدم به فکر میفتم که یه مروری بر کتاب هام داشته باشم و این هم برای من و هم برای دوستانم مفید خواهد بود
    از بقیه نکات مثبت صرف نظر میکنم چون همه خوبی های این فروم آشنا هستیم (اگر غیر از این بود شما ، هم اکنون در حال مطالعه این مطلب نبودید!)
    انتظاری که من از فروم داشتم یکم متفاوت بود
    من فکر میکنم بهتر می شد اگر کاربران مباحثی که قابل بحث هست و شاید هم قبلا در فروم به اون پرداخته شده ولی خیلی وقت هست و در دید نیست رو در یه قسمت خاص مطرح کنن که البته من خودم این کار رو خواستم انجام بدم و مدتی در بخش پرسش و پاسخ سوالات ساده اما جذاب رو مطرح کنم جواب تعدادی رو میدونستم و تعدادی رو هم از دوستام یاد گرفتم ولی برای مشغله کاری نتونستم ادامه بدم و البته یه تعداد از مدیران احساس کردن که من در فروم جستجو نکردم که این سوال رو میپرسم
    در کل هدف از این کار زنده نگه داشتن فروم هست یعنی همیشه کاربرا اطلاعاتی رو که از خود فروم یاد گرفتن به یاد میارن و به هم یاد میدن و اینطوری چرخه یاد گیری کامل میشه
    من دوست دارم آوا استار منو و اطلاعاتمو به چالش بکشه
    با مراجعه به فروم مطمئن باشم که از همه ی رویداد های اخیر آگاه خواهم شد
    و انتظار دارم منجم های آماتور اینجا در مورد مباحث روز دنیا بحث کنن
    و مباحث ساده اما جذاب برای افراد عادی رو فراموش نکنن و اگر کسی بطور اتفاقی به این فروم وصل شد یه عاشق نجوم از این فروم بره
    که حتما مدیرها و آقای امام برای رسیدن به این اهداف و اهداف مهم تر از این برنامه دارن که از همه برای تلاش هاشون برای فروم تشکر میکنم

19. 6 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4794
    تشکر شده 733 بار در 96 ارسال

آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟         
    عالللللللللییه
    منم عضو جدیدم

21. کاربر مقابل از kimiya-gh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)