صفحه 6 از 38 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 371

موضوع: پرسش و پاسخ عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    891
    تشکر شده 62 بار در 3 ارسال

Question پرسش و پاسخ عکاسی نجومی

سلام بر اهالی نجوم.یکی از دوست های من چند تا عکس نجومی گرفته ولی در مورد پردازش اونها سردرگم هستم.لطفاً در مورد موارد و مراحل پردازش تصاویر نجومی توضیح بدید یا راهنمایی کنید.
    سپاس

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اضافه شده توسط مدیر:

دوستان اینجا تاپیکی است برای پرسیدن سوال درباره عکاسی نجومی

موفق باشید
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 12-20-2012 در ساعت 06:12 PM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mojiran نمایش پست ها
    با تشکر از شما بابت توضیح کاملتون . لنز 55-18 که رو خود دوربین هست!
    خب با همین لنز شروع کنید و چند تا عکس بگیرید، یه کم که کار دستتون اومد برید سراغ لنز های حرفه مناسب این سبک عکاسی. همون طور که آقای معروفی گفتن شما چقدر می خواین پول بدین. لنز های سامیانگ هم خوبند و هم نسبتا ارزان تر از نمونه های مشابه خود، اما قطعا لنز های گران قیمت کانن بسیار بهترند.
    امضای ایشان
    .

3. 3 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی ناصری نمایش پست ها
    خب با همین لنز شروع کنید و چند تا عکس بگیرید، یه کم که کار دستتون اومد برید سراغ لنز های حرفه مناسب این سبک عکاسی. همون طور که آقای معروفی گفتن شما چقدر می خواین پول بدین. لنز های سامیانگ هم خوبند و هم نسبتا ارزان تر از نمونه های مشابه خود، اما قطعا لنز های گران قیمت کانن بسیار بهترند.
    در مورد هزینه اطلاع دارم که ملزومات دوربین و مخصوصا عکاسی نجومی هزینه زیاد و میلیونی دارند .اما امکان هزینه برام وجود داره .
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

5. Top | #53
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

با تشکر از شما بابت توضیح کاملتون . لنز 55-18 که رو خود دوربین هست!
    لینک اصلاح شد!

بله! این یه لنز نرمال محسوب میشه و 100 البته برای شروع عکاسی شما بسیار بسیار مناسب هست...توی همین فروم دوستان و استادان بنده هستند که با این لنز، عکسهای بسیار زیبایی رو ثبت میکنند...
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

6. 3 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    2731

در مورد هزینه اطلاع دارم که ملزومات دوربین و مخصوصا عکاسی نجومی هزینه زیاد و میلیونی دارند .اما امکان هزینه برام وجود داره .
    اگه میتونید هزینه ی زیاد بکنید من فکر می کنم لنز 35 میلی متری کانن با دیافراگم 1.4 انتخاب بسیار مناسبی باشه چون لنزی عالی برای عکاسی نجومی هست.
    امضای ایشان
    .

8. 3 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #55
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    لینک اصلاح شد!

بله! این یه لنز نرمال محسوب میشه و 100 البته برای شروع عکاسی شما بسیار بسیار مناسب هست...توی همین فروم دوستان و استادان بنده هستند که با این لنز، عکسهای بسیار زیبایی رو ثبت میکنند...
    نکته ای که هست اینه من با دوربین canon با لنز فوق ماه رو بصورت گلوله نورانی دیدم عکسی هم گرفته بودم که فقط یک نقطه نورانی بود. فکر میکردم که لنزی که روشه بدرد عکاسی نمیخوره .باید تنظیمات دوربین رو دستی انجام داد ؟
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

10. کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #56
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    2731

نکته ای که هست اینه من با دوربین canon با لنز فوق ماه رو بصورت گلوله نورانی دیدم عکسی هم گرفته بودم که فقط یک نقطه نورانی بود. فکر میکردم که لنزی که روشه بدرد عکاسی نمیخوره .باید تنظیمات دوربین رو دستی انجام داد ؟
    ضمن اینکه باید میزان نوردهی را رعایت کنید، لنزی که با اون ماه رو دیده اید اصلا برای عکاسی از ماه نیست! لنز های واید عکس های میدان دید باز می گیرن و برای عکس های نمای نزدیک ماه مناسب نیستن. با این دسته لنز هایی که الآن درباره ی آن ها صحبت کردید تصاویری از صور فلکی، راه شیری و سایر نما های دارای میدان دید باز عکاسی می کنند. اگه می خواین مثلا از ماه یا نما های بسته عکس بگیرین باید سراغ لنز های حدود 200 میلی متری برید که تله محسوب می شن.
    امضای ایشان
    .

12. 2 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #57
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4322
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

سلام من همین الان عضو این سایت شدم دوره های نجوم و تو مرکز نجوم اصفهان به اتمام رسوندم برای عکاسی نجوم چه دوربینی بخرم وبا چی شروع کنم

14. کاربر مقابل از m_momenzadeh2008 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

15. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m_momenzadeh2008 نمایش پست ها
    سلام من همین الان عضو این سایت شدم دوره های نجوم و تو مرکز نجوم اصفهان به اتمام رسوندم برای عکاسی نجوم چه دوربینی بخرم وبا چی شروع کنم
    سلام دوست عزیز!

خیلی خوش آمدید به آوااستار

لطفا این سوال رو در اینجا مطرح کنید

همچنین در اینجا میتونید هرچی بخواید راجع به عکاسی پیدا کنید

16. 9 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #59
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4475
    تشکر شده 658 بار در 85 ارسال

سلام
    یکمی سوالم زیاده:
    من تقریبا درباره عکاسی و خصوصیات دوربین های عکاسی مثل فرق بین 50d با 500d یا ... و کلا دیافراگم و ... نمیدونم (تقریبا هیچی) اگه لطف کنید و بهم یک سایت یا ... معرفی کنید یا خودتون بهم یاد بدید ممنون میشم. (تو اون سایت یا نوشته ی خودتون درباره انواع بادی ها و انواع لنز ها و کارایی آن ها و قسمت های تاثیر گذار در کیفیت عکس و چگونگی تنظیم آن ها و .... داشته باشه)
    ممنون

میخواستم بدونم وقتی دوربین عکاسی رو مستقیم به تلسکوپ وصل می کنیم آیا فاصله کانونی تلسکوپ نشان دهنده میزان بزرگنمایی است یا نسبت کانونی تلسکوپ (اون میدان دیدی که توی دوربین داریم به کدومشون ربط داره)

دوربین های 600d یا 550d یا .... حالت بامپ چرا ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط kh.maroufi : 06-09-2012 در ساعت 01:04 PM دلیل: ترکیب 3 پست

18. 2 کاربر مقابل از SSgumS عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    2731

پرسش و پاسخ عکاسی نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط SSgumS نمایش پست ها
    سلام
    یکمی سوالم زیاده:
    من تقریبا درباره عکاسی و خصوصیات دوربین های عکاسی مثل فرق بین 50d با 500d یا ... و کلا دیافراگم و ... نمیدونم (تقریبا هیچی) اگه لطف کنید و بهم یک سایت یا ... معرفی کنید یا خودتون بهم یاد بدید ممنون میشم. (تو اون سایت یا نوشته ی خودتون درباره انواع بادی ها و انواع لنز ها و کارایی آن ها و قسمت های تاثیر گذار در کیفیت عکس و چگونگی تنظیم آن ها و .... داشته باشه)
    ممنون

میخواستم بدونم وقتی دوربین عکاسی رو مستقیم به تلسکوپ وصل می کنیم آیا فاصله کانونی تلسکوپ نشان دهنده میزان بزرگنمایی است یا نسبت کانونی تلسکوپ (اون میدان دیدی که توی دوربین داریم به کدومشون ربط داره)
    تقریبا همه ی مباحث تالار عکاسی نجومی فروم به سوال اول شما مربوط می شود چون سوال گسترده ای پرسیدید. اما اگر بخواهید منابعی برای عکاسی نجومی پیدا کنید (به جز فروم خودمان!) منابع کتبی شامل کتاب و مجلات و منابع اینترنتی هستند؛ در خصوص کتاب ها، از کتاب های فارسی فکر کنم تنها کتاب با این موضوع کتاب "عکاسی نجومی" برای انتشارات گیتا شناسی نوشته ی محمد رضا نوروزی باشد. در خصوص منابع انگلیسی کتاب های متعددی برای دانلود موجود است که کتاب Digital SLR Astrophotography برای شروع کتابی مناسب است (لینک دریافت این کتاب: http://www.4shared.com/office/cAgeye...otography.html) و برای ادامه ی کار کتاب صد هدف برتر برای عکاسی نجومی که کتابی در خصوص عکاسی حرفه ای از اعماف آسمان است، کتاب Digital Astrophotography و کتابی هم در خصوص پردازش عکس های نجومی با نام Making Beautiful Deep-Sky Images کتابی بسیار مفید است (شاید لینک دانلود این کتاب ها را در پست های بعدی قرار بدهم ، الآن به دلایلی نمی توانم اما با سرچ در گوگل لینک شان را پیدا می کنید). در خصوص منابع کتبی راه دیگر استفاده از مجلات نجومی داخلی و خارجی است؛ مجله ی نجوم و آسمان شب در آرشیو خود مقالات بسیار قوی و خوبی دارند اما اگر بتوانید مقالات مجلاتی مثل Sky and Telescope را هم مطالعه کنید خیلی مفید است. منابع اینترنتی ظاهرا گستردگی بیش تری دارند، به غیر از تالار عکاسی فروم آوا استار، سایت های نجومی گهگاهی مطالبی در مورد عکاسی نجومی منتشر می کنند. اما سایت های تخصصی زیادی هم در این حوضه موجودند که یکی از بهترین آن ها برای انواع عکاسی سایت و فروم "عکاسی" با نشانی http://www.akkasee.com/ است. فروم های نجومی مثل آستروتاک با نشانی http://astrotalk.ir/forum.php هم مباحث عکاسی نجومی دارند.
    اما سوال دوم؛ باید بگویم بزرگنمایی عکسی که با تلسکوپ گرفته می شود مستقیما به فاصله ی کانونی تلسکوپ مربوط می شود اما نسبت کانونی هم یکی از فاکتور هایش فاصله ی کانونی است. نسبت کانونی در سرعت عکاسی تاثیر دارد و بزرگنمایی تابع فاصله ی کانونی است.
    موفق باشید
    امضای ایشان
    .

20. 3 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 38 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)