صفحه 7 از 36 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 351

موضوع: سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Arrow سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

سابق بر این تاپیکی با نام " برنامه تلویزیونی آسمان شب " در فروم بود ، ولی هرچه گشتم پیدا نشد !

( ظاهرآ در جریان هک ، از دست رفته است )

به همین دلیل برای مطلبی که میخواهم عرض کنم تاپیک جدید ایجاد میکنم .

( اگر مدیران مربوطه ، تاپیک قبلی را یافتند ، این مطالب را با آن ادغام کنند )

طی صحبتی که دوست خوبم جناب آقای احسان مهرجو با بنده داشتند ، ظاهرآ امشب ( 7 / 6 / 90 ) حدود ساعت 24 اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد .

ایشان ( آقای مهرجو ) کارشناس این سری از برنامه های آسمان شب هستند .

البته ظاهرآ قرار است این برنامه جمعه شبها پخش شود و فقط این هفته استثنآ امشب پخش می شود .

( شاید به دلیل بررسی رویت پذیری هلال شوال )

موفق باشید

2. Top | #61
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

جناب آقای مهرجو تو رو خدا یک کم مشکلات رو قبول کنید.برنامه زنده که نیست.یعنی شما قبل از پخش یکبار برنامه رو ندیدید که این قسمت رو اصلاح کنید؟بحث پنالتی یک بحث مطلق نیست ولی این قضیه یک چیز مشخصه.من نمیدونم چرا نقاط ضعف رو قبول نمی کنید؟من گفتم اصلا به سری قبل برنامه کار ندارم و شما هم نباید رو اشتباهاتتون به این روش سرپوش بذارید.هیچ کس نمیگه برنامه ی قبلی بی اشکال بود.
    شما میگید که شاید آقای مجیدی از روی بی اطلاعی این حرف رو زدند(در صورتی که من پاشا رو میشناسم و میدونم که اطلاع داشته و فقط حواسش نبوده).این یعنی شما به کارشناس خودتون هم اعتماد ندارید!!!!!!!اپس چرا میاریدش تو برنامه؟؟؟!!!!!!!!
    من مطمئن هستم تا وقتی که جواب انتقادها اینجوری داده بشه این برنامه به هیچ جایی نمیرسه.واقعا برام عجیب بود که اینطوری جواب این قضیه رو دادید.
    واقعا نمیدونم چی بگم!!!!این پستتون واسم خیلی عجیب بود!

3. کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #62
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397
    تشکر شده 754 بار در 66 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط only orion نمایش پست ها
    جناب آقای مهرجو تو رو خدا یک کم مشکلات رو قبول کنید.برنامه زنده که نیست.یعنی شما قبل از پخش یکبار برنامه رو ندیدید که این قسمت رو اصلاح کنید؟بحث پنالتی یک بحث مطلق نیست ولی این قضیه یک چیز مشخصه.من نمیدونم چرا نقاط ضعف رو قبول نمی کنید؟من گفتم اصلا به سری قبل برنامه کار ندارم و شما هم نباید رو اشتباهاتتون به این روش سرپوش بذارید.هیچ کس نمیگه برنامه ی قبلی بی اشکال بود.
    شما میگید که شاید آقای مجیدی از روی بی اطلاعی این حرف رو زدند(در صورتی که من پاشا رو میشناسم و میدونم که اطلاع داشته و فقط حواسش نبوده).این یعنی شما به کارشناس خودتون هم اعتماد ندارید!!!!!!!اپس چرا میاریدش تو برنامه؟؟؟!!!!!!!!
    من مطمئن هستم تا وقتی که جواب انتقادها اینجوری داده بشه این برنامه به هیچ جایی نمیرسه.واقعا برام عجیب بود که اینطوری جواب این قضیه رو دادید.
    واقعا نمیدونم چی بگم!!!!این پستتون واسم خیلی عجیب بود!

به نظرم شما فقط پست های خودتونو تو این فاروم میخونید. فکر کنم در مجموع 4-5 بار در پست های قبلیم گفتم که هیچ ادعایی نداریم و میدونیم که اشتباهاتی هم ممکنه داشته باشیم. اما ظاهرا شما خیلی سطحی مسائل رو نگاه میکنید و مسائل فرعی رو به اصلی ترجیح می دید. موردی که شما روی اون اصرار دارید غلط علمی نیست و یه اشتباه لپی محسوب میشه هیچ ربطی هم نداره که برنامه زنده هست یا تولیدی. اگه اشتباه لپی و قابل ادیت باشه کات میکنیم و حذفش میکنیم، کما اینکه تو همون برنامه هم چند مورد این کار انجام شد، اما اگه مثل مورد اقای مجیدی لپی باشه اما به خاطر جمله بندی و پیوسته بودن حرفشون نشه ادیتش کرد پخش میکنیم چون همونطور که عرض کردم غلط علمی نبوده. نکته مهم در حرفای ایشون انفجار 2 تا از 5 شاتل بوده نه اینکه حالا تو راه رفت بودن یا برگشت. (البته مسلما اگه اشتباه کاملا علمی باشه و از سوی کارشناس ما باشه کلا اون بخش رو حذف میکنیم). ضمنا آقای مجیدی هم کارشناس برنامه آسمان شب نبودن که، یکی از سخنرانان باشگاه بودند و ما هم ازشون خواستیم خلاصه ی صحبتشونو برای برنامه هم بگن. کاری که واسه همه ی سخنرانان دیگه هم انجام شد. مثل خود من، در بخش رویت پذیری هلال شوال من عرض کردم که این هلال در روز دوشنبه دیده نمیشه و این نظر شخصی من بود که چند سال در این زمینه کار کردم. خیلی از کارشناسای دیگه هم همین نظر رو داشتند. حالا اگه هلال دیده میشد آیا تا قبل از زمان پخش باید ما این قسمت رو حذف می کردیم؟ یا ایا ضعف علمی برنامه محسوب میشه؟
    کسانی که منو میشناسن به خوبی میدونن که به شدت انتقاد پذیر هستم و هیچ وقت در هیچ زمینه ای ادعا ندارم، اما موردی که شما اشاره کردید رو نمیتونم به عنوان فاجعه در برنامه و غلط علمی بپذیرم، اما به عنوان یه اشتباه لپی و غیرتاثیر گذار چرا می پذیرم و ممنونم از یادآوریتون.

:: فارغ از این بحث، موضوعی که چندی پیش میخواستم به همه دوستان پیشنهاد کنم اینکه اعضاء محترم در پروفایلشون یه کمی از خودشون، تحصیلات و سوابق نجومیشون بنویسند تا همه همدیگر رو بیشتر بشناسیم و بهتر بتونیم بحث کنیم. ضمنا به نوع پاسخگویی ها هم کمک میکنه.

5. 5 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrjoo نمایش پست ها

:: فارغ از این بحث، موضوعی که چندی پیش میخواستم به همه دوستان پیشنهاد کنم اینکه اعضاء محترم در پروفایلشون یه کمی از خودشون، تحصیلات و سوابق نجومیشون بنویسند تا همه همدیگر رو بیشتر بشناسیم و بهتر بتونیم بحث کنیم. ضمنا به نوع پاسخگویی ها هم کمک میکنه.
    سلام به اقای مهرجو

از اینکه اقای امام این بحث رو ایجاد کردن و اینکه شما به عنوان یکی از مسئولین برنامه جدید آسمان شب در بحث ها مشارکت میکنید ممنون و خوشحالم

حالا اینکه نظرات واقعا متفاوته برمیگرده به سن و طرز فکر و معیارهای افراد! حتی مهارت های بیان و نوشتن هم در انتقال این نظرات موثره و با این وجود این یه نقطه بسیار مثبته که دوستان و همین طور شما مباحثی رو با هم دارید

به نظر میرسه که این روال به بهبود روند برنامه سازی نجومی در کشور کمک زیادی میکنه...

کلا اساس کار فاروم یا فروم (دو نقطه دی به قول شما / فرقی ندارن ) این هست که مباحثه شکل میگیره و این فرصت در تبادل مسیج یا ایمیل با برنامه های تلویزیونی وجود نداره

حالا از این همه منظورم تشکر و آرزوی بهبود و تعالی بود

ولی در کل! برای آشنایی با اعضا میتونید اینجا رو بخونید چون اکثرا از خودشون نوشتن... البته برخی معرفی ها مربوط به سال گذشته است و احتمالا افراد در این مدت گذشته به توفیق های جدیدی نائل اومدن ولی این مساله که کسی خودش رو در پروفایلش معرفی کنه خیلی امکان وقوع نداره

راستی مرسی که قبل از هر برنامه زمانش رو اعلام میکنید چون شخصا به دلیل مشغله های زیاد اصولا فراموش میکنم...امیدوارم این کار خوب رو ادامه بدید
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

7. 8 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

برنامه امشب یک جورهایی رنگ و بوی رصدخونه ملی داشت و خیلی خوب بود که بعد از مدتها کم خبری، خبرهای خوشحال کننده ای از این رصدخونه شنیدیم! امیدوارم که کار به خوبی پیش بره! به بسیاری از سوالهایی که در همین فروم مطرح شده بود درباره رصدخانه، پاسخ داده شد.

9. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1484
    تشکر شده 68 بار در 11 ارسال

بنده از طرف خودم به تيم سازنده آسمان شب تبريك عرض ميكنم
    اين گروه توانسته اند عين برنامه آسمان شب قبلي را فقط به صورت ورژن خواب آور آن توليد كنند !
    عزيزان من اين برنامه دقيقآ كپي برنامه قبلي است با اين تفاوت كه مجري و مهمان يكجا نيستند و هي دوربين بين استوديو و اتاق مهمان پاس ميشود !

بعدش هم يك سوال دارم

مگر مجله نجوم يك كالاي فروشي نيست ؟ مگر هر جلد از اين كالا 3000 تومان فروخته نميشود ؟ مگر به هر نوع از فروش كالا فعاليت اقتصادي نمي گويند ؟

پس چطور دربرنامه قبل بارها تبليغ مجله نجوم را كرديد ؟ ( حد اقل چندين بار نام اين مجله در برنامه برده شد )

آيا ميدانيد مثلآ بانك سامان چقدر پول ميدهد تا فقط اسمش 1 بار در يك برنامه ( مثلآ برنامه خانواده ) برده شود ؟

بعدش چرا فقط مجله نجوم ؟؟؟ چرا نامي از مجله آسمان شب نمي بريد ؟؟

اين قسمت هم كه فقط "قسمت دكتر منصوري " بود !

مويد باشيد

11. 4 کاربر مقابل از آرمين كاظمي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

انصافا این قسمت به نظر من خیلی بهتر از قسمت قبل بود حتی از نظر اجرا!انشا..به تدریج بهتر هم بشه!این که بالاخره خبرهایی از رصد خانه ی ملی شنیدیم هم خیلی خوب بود.فکر می کنم خیلی از خبرها در این باره(حداقل برای من)جدید بودند.فقط حیف که برنامه ها(به طور کلی)تایم مشخصی ندارند اگر کسی می خواست ساعت 23 برنامه رو ببینه فقط 10 دقیقه ش رو می دید!بنده هم 10 دقیقه ی نخست رو متاسفانه از دست دادم!

13. 4 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آرمين كاظمي نمایش پست ها
    بنده از طرف خودم به تيم سازنده آسمان شب تبريك عرض ميكنم
    اين گروه توانسته اند عين برنامه آسمان شب قبلي را فقط به صورت ورژن خواب آور آن توليد كنند !
    عزيزان من اين برنامه دقيقآ كپي برنامه قبلي است با اين تفاوت كه مجري و مهمان يكجا نيستند و هي دوربين بين استوديو و اتاق مهمان پاس ميشود !

بعدش هم يك سوال دارم

مگر مجله نجوم يك كالاي فروشي نيست ؟ مگر هر جلد از اين كالا 3000 تومان فروخته نميشود ؟ مگر به هر نوع از فروش كالا فعاليت اقتصادي نمي گويند ؟

پس چطور دربرنامه قبل بارها تبليغ مجله نجوم را كرديد ؟ ( حد اقل چندين بار نام اين مجله در برنامه برده شد )

آيا ميدانيد مثلآ بانك سامان چقدر پول ميدهد تا فقط اسمش 1 بار در يك برنامه ( مثلآ برنامه خانواده ) برده شود ؟

بعدش چرا فقط مجله نجوم ؟؟؟ چرا نامي از مجله آسمان شب نمي بريد ؟؟

اين قسمت هم كه فقط "قسمت دكتر منصوري " بود !

مويد باشيد
    در مورد این که باید در برنامه از مجلات مختلف مثل نجوم و آسمان شب نام برد، حرف شما درست است. اما این حرف که هر جایی که فعالیت اقتصادی دارد نباید ازش نام برد به نظرم منطقی نیست. اگر اینطوری باشه از مرکز علوم و ستاره شناسی، باشگاه های نجوم، رصدخانه زعفرانیه و سایر رصدخانه ها هم نمیشه نام برد چون براشون تبلیغ میشه! باید از همه مراکز گزارش تهیه بشه تا جای ممکن و سعی بشه عدالت رعایت بشه که مطمئن هستم آقای مهرجو در طولانی مدت مد نظر خواهند داشت.

در مورد این که این قسمت فقط دکتر منصوری بود هم خوب به نظرم دلیلش انتظارات زیاد خود ما بود. تقریبا همه منجمان آماتور انتظار داشتند از رصدخونه ملی گزارشی جدید بشنوند. موثق ترین افراد هم مسلما مسئولان اجرایی و علمی یعنی دکتر منصوری و اربابی هستند! انتطار داشتید چه شخص دیگری توضیح دهد؟

15. 4 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #68
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1484
    تشکر شده 68 بار در 11 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    در مورد این که باید در برنامه از مجلات مختلف مثل نجوم و آسمان شب نام برد، حرف شما درست است. اما این حرف که هر جایی که فعالیت اقتصادی دارد نباید ازش نام برد به نظرم منطقی نیست. اگر اینطوری باشه از مرکز علوم و ستاره شناسی، باشگاه های نجوم، رصدخانه زعفرانیه و سایر رصدخانه ها هم نمیشه نام برد چون براشون تبلیغ میشه! باید از همه مراکز گزارش تهیه بشه تا جای ممکن و سعی بشه عدالت رعایت بشه که مطمئن هستم آقای مهرجو در طولانی مدت مد نظر خواهند داشت.

در مورد این که این قسمت فقط دکتر منصوری بود هم خوب به نظرم دلیلش انتظارات زیاد خود ما بود. تقریبا همه منجمان آماتور انتظار داشتند از رصدخونه ملی گزارشی جدید بشنوند. موثق ترین افراد هم مسلما مسئولان اجرایی و علمی یعنی دکتر منصوری و اربابی هستند! انتطار داشتید چه شخص دیگری توضیح دهد؟
    قربون آدم منطقي
    من هم نظرم هميني است كه شما گفتيد پيمان جان
    عرض ميكنيم يا از هيچ مركزي نام نبريد يا از همه نام ببريد ( البته حالت دوم خيلي بهتر است)
    حالا ما هم صبر ميكنيم تا در قسمت هاي بعدي اين تفاوت را احساس كنيم .
    درمورد رصدخانه ملي هم البته خوب بود اما چون 2 برنامه قبلي بيشتر به مجله نجوم و آقاي دكتر منصوري ( صاحب امتياز مجله ) پرداخته شد ، آدم فكر ميكند كه برنامه تك قطبي است
    حالا ما هم مثل شما منتظر قسمتهاي بعدي ميمانيم
    مويد باشيد

17. 2 کاربر مقابل از آرمين كاظمي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1050
    تشکر شده 847 بار در 65 ارسال

سلام دوستان.
    بالاخره ما بايد قبول كنيم كه هر گروهي در ابتداي كار با يه سري مشكلاتي مواجه ميشه و درسته كه برادران صفاريان پور به آسمان شب برنگشتند و اين ناراحت كنندست اما اين هم يه برنامه ي نجومي ديگست و مهم ترين نكته هم همين جاست!
    ما هم به عنوان منجم آماتور بد نيست كه حمايت كنيم،تا بهتر از اين باشه. اين برنامه ي آسمان شبه و متعلق به همه ي نجومي هاست، اگر آقاي ناظمي ،تفرشي يا صفاريان پور هم دوباره همكاري ميكردن تا يك برنامه ي واحد و همه پسند ساخته بشه عالي ميشد.
    به نظر من اضافه شدن مصاحبه ها چيز بدي هم نيست و جاش خالي هم بود!
    اما بعد از گذشت 10سال از آسمان شب، به نظر من اگر يك قسمت از برنامه رو به بحث تخصصي روي يك موضوع اختصاص بديد خيلي خوبه و اينطوري مخاطباي بيشتري جذب ميشن و به هيچ عنوان حالت كسلي به آدم دست نميده از اون گذشته سطح نجوم در كشور نبايد به يك حالت باقي بمونه و بايد اين جور برنامه ها سطح علمي جامعه رو هم بالا ببرن و براي جذاب شدن اين بحث ها مي تونيد از كارشناساي حرفه اي دعوت كنيد و يه گفتگو ي جالب رو شكل بديد و امكانش رو فراهم كنيد كه دوستان بتونن سوالاتشون رو از اون كارشناس بپرسن و تبادل اطلاعات بين اونا صورت بگيره .
    امضای ایشان
    یا چنان نمای که هستی،یا چنان باش که می نمایی...
    **بایزید بسطامی**

19. 4 کاربر مقابل از Asteroid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #70
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب         
    دوستان این برنامه کی پخش میشه که من هی یادم میره ببینم؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا اگه یکی زمانش رو بگه ممنون میشم
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

صفحه 7 از 36 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)