صفحه 10 از 36 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 351

موضوع: سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Arrow سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

سابق بر این تاپیکی با نام " برنامه تلویزیونی آسمان شب " در فروم بود ، ولی هرچه گشتم پیدا نشد !

( ظاهرآ در جریان هک ، از دست رفته است )

به همین دلیل برای مطلبی که میخواهم عرض کنم تاپیک جدید ایجاد میکنم .

( اگر مدیران مربوطه ، تاپیک قبلی را یافتند ، این مطالب را با آن ادغام کنند )

طی صحبتی که دوست خوبم جناب آقای احسان مهرجو با بنده داشتند ، ظاهرآ امشب ( 7 / 6 / 90 ) حدود ساعت 24 اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد .

ایشان ( آقای مهرجو ) کارشناس این سری از برنامه های آسمان شب هستند .

البته ظاهرآ قرار است این برنامه جمعه شبها پخش شود و فقط این هفته استثنآ امشب پخش می شود .

( شاید به دلیل بررسی رویت پذیری هلال شوال )

موفق باشید

2. Top | #91
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

برنامه ی نسبتا خوبی بود اما من هنوز نفهمیده ام چرا همیشه دوست داریم مقابل یکدیگر قرار بگیریم.گویی انتخاباتی در پیش است برای رییس منجم های ایران و هر کس سعی می کند تعداد آرای بیشتری کسب کند!! جالب اینجاست که از هیچ فرصتی هم نمی گذرند و در هرجا بتوانند تبلیغات خود را انجام می دهند.به نظر شما بیان این مطلب که همسفر قطب جنوب بنده خوب نبود و به فکر خودش بود و به گروه کاری نداشت در چنین برنامه ای چه فایده ای دارد؟لااقل اسم همسفرتان را می بردید تا بقیه دچار اشتباه شما نشده و با او همسفر نشوند!!
    چندثانیه ای که برای من تمام خوبی های 40 دقیقه ی دیگر را خراب کرد.به راستی چرا ما اینقدر دوست داریم در مقابل هم باشیم نه در کنار هم؟
    حتما خیلی از اعضا با خود می گویند بیان این مطلب مشکلی را ایجاد نمی کند اما اگر کمی تامل کنیم می بینیم بدون شک این مطلب با هدف خاصی در برنامه گنجانده شده.لا اقل نظر من این است و تقریبا مطمئن هستم که دست کم در این فروم تنها کسی هستم که این نظر را دارد!! شاید من بدبین هستم! نمی دانم ولی به هر حال خیلی جالب است که ده هزار نفر نمی توانند در کنار هم با صلح و صفا مشغول به کار شوند. چگونه انتظار داریم هفت میلیارد نفر بدون مشکل در یک نقطه ی آبی بدون جوی های خون زندگی کنند؟؟!! (اشاره به متن کارل ساگان)

3. 4 کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #92
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    422
    تشکر شده 338 بار در 56 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط only orion نمایش پست ها
    برنامه ی نسبتا خوبی بود اما من هنوز نفهمیده ام چرا همیشه دوست داریم مقابل یکدیگر قرار بگیریم.گویی انتخاباتی در پیش است برای رییس منجم های ایران و هر کس سعی می کند تعداد آرای بیشتری کسب کند!! جالب اینجاست که از هیچ فرصتی هم نمی گذرند و در هرجا بتوانند تبلیغات خود را انجام می دهند.به نظر شما بیان این مطلب که همسفر قطب جنوب بنده خوب نبود و به فکر خودش بود و به گروه کاری نداشت در چنین برنامه ای چه فایده ای دارد؟لااقل اسم همسفرتان را می بردید تا بقیه دچار اشتباه شما نشده و با او همسفر نشوند!!
    چندثانیه ای که برای من تمام خوبی های 40 دقیقه ی دیگر را خراب کرد.به راستی چرا ما اینقدر دوست داریم در مقابل هم باشیم نه در کنار هم؟
    حتما خیلی از اعضا با خود می گویند بیان این مطلب مشکلی را ایجاد نمی کند اما اگر کمی تامل کنیم می بینیم بدون شک این مطلب با هدف خاصی در برنامه گنجانده شده.لا اقل نظر من این است و تقریبا مطمئن هستم که دست کم در این فروم تنها کسی هستم که این نظر را دارد!! شاید من بدبین هستم! نمی دانم ولی به هر حال خیلی جالب است که ده هزار نفر نمی توانند در کنار هم با صلح و صفا مشغول به کار شوند. چگونه انتظار داریم هفت میلیارد نفر بدون مشکل در یک نقطه ی آبی بدون جوی های خون زندگی کنند؟؟!! (اشاره به متن کارل ساگان)
    آقاي اونلي اوريون هيچكس از ديدن و شنيدن چنين بحث هايي خوشحال نمي شود اما چيزي كه نبايد باشد اصل چنين جرياناتي است نه صحبت كردن درباره آنها
    در وبلاگ آقاي ناظمي مطلبي خواندم كه خيلي ناراحت شدم و البته آقاي مشمولي هم به نحوي به آن اعتراض كردند
    ظاهرآ آقاي صفاريان پور گفته اند كه برنامه آسمان شب افراد الكن و بي سواد را به برنامه نمي آورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اين يعني توهين مستقيم به كل جامعه نجومي !!!!
    يعني هركس به برنامه نيامده بي سواد و الكن بوده ( آقاي مشمولي هم ظاهرآ از همين حرف ناراحت شدند )
    حالا اگر كسي به اين مسائل اشاره كند نبايد از او يا برنامه ايراد گرفت
    بايد مشكلات از ريشه حل شوند
    چرا در برنامه هاي قبلي آسمان شب حتي 1 بار آقاي خداشناس را با اين همه تجربه نديده بوديم ؟

5. Top | #93
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

سلام دوستان
    من هم مانند شما دوستان برنامه ی دیشب را دیدم. البته در هر صورت بایستی بدانیم که نباید جنگ و دعواهای شخصی گذشته ی افراد وارد آسمان شب شود. البته من از بسیاری از شما دوستان به آقای خداشناس و سایر دوستان نجومی از جمله آقای امین تفرشی نزدیک بودم و این عزیزان را می شناسم. به هر حال در بحث کاری ممکن است حتی من و دوست خوبم آقای امام هم سفری برویم ببینیم با هم نمی توانیم کار کنیم. ولی متأسفانه سال ها است بسیاری از دوستان نجومی به این اختلاف سلیقه دامن زدند و البته دو طرف را با بزرگ کردن مسائل نسبت به یکدیگر بدبین تر کردند. هر دو نفر انسان های محترمی هستند و به نظرم باید در رسانه حرمت اشخاص حفظ شود. البته نامی برده نشد ولی چون مخاطب اکثراً منجم هستند سال ها است می دانند همسفر آقای خداشناس در قطب جنوب چه کسی بوده است. البته آقای خداشاس سال ها سکوت کرده بودند و خوب دل پری هم داشتند. دلیلش هم ساده است. ایشان قرار بود شخص دیگری را با خود به قطب جنوب ببرند و به خاطر توانایی های آقای امین تفرشی تصمیم می گیرند ایشان را با خود ببرند. این یعنی انتظار از ایشان خیلی بالا بود. البته این همه موفقیت را که می بینید مرهون تلاش گروهی هر دو نفر است. من چند ساعت از کبچر فیلم قطب جنوب را دیده ام. انصافاً نه آقای خداشناس کم گذاشتند و نه آقای امین تفرشی. هنوز هم یاد دویدن ها بابک در تنظیم دوربین بر روی یخ های قطب در ان سرمای شدید و در آن شرایط سخت می افتم واقعاً وجودم می لرزد.
    از طرفی آقای امین تفرشی هم شخص محترمی هستند و اکنون هم در ایران حضور ندارند تا از خود دفاع کنند و ممکن است پخش این مسئله باعث سوء برداشت شود. ولی پخش این اختلافات در حال حاضر چندان جالب نیست. زیرا جامعه ی نجوم متأسفانه طاقت نقد را ندارد و البته علت آن کوچک بودن این جامعه است. واقعاً باز هم به همان مثال مورچه و کله پاچه که بنگریم و عظمت آسمان را دریابیم خواهیم دید که این دعواها هیچ ارزشی ندارد.
    من به دوتان خوبم در برنامه ی اسمان شب بر حسب تجربه ی شخصی فقط یک توصیه می کنم که از دعواها و نزاها دوری کنند و فعالیت هر گروه را فقط و فقط منتشر کنند.

6. 5 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #94
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

آنلی اوریون عزیزم

من خیلی خوشحالم مکانی فراهم شده است که من، شما و سایر دوستان در کنار آقای احسان مهرجو ( از عوامل برنامه) بنشینیم و درباره یک برنامه نجومی تلویزیونی اظهار نظر کنیم.
    این برنامه تلویزیونی اگر هیچ حسنی نداشته باشد این یک حسن را دارد که نسبت به برنامه قبل تعامل بیشتری با مخاطب دارد.
    همین که من و شما می دانیم سازندگان برنامه نظرات ما را می خوانند، به آن پاسخ می دهند و اگر بتوانند آن ها را در برنامه لحاظ می کنند برای من کافیست.
    -----------------------------------------------------------------------------
    فرمودید بهتر بود آن حرف در برنامه زده نشود که من هم با شما موافقم.
    خب من و شما حرفمان را زدیم. به نظرمان رسید این نکته را به دوستان گوشزد کنیم که کردیم.
    حالا چه اصراریست هی روی آن پافشاری کنیم و موضوعات مختلف را با هم ترکیب کنیم؟
    ---------------------------------------------------------------------------
    دغدغه ما بهتر شدن این برنامه است.
    همین
    مگه نه!؟

8. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #95
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

خوشبختانه همه نظرشون رو گفتند و فکر کنم همه روی این قضیه که نباید چنین صحبتی در برنامه می شد نظر مشترکی دارند.حرف های آقای سراجی خیلی خوب بود.کاش یک روزی بشه که درباره ی این مسائل هیچ بحثی نباشه.

10. Top | #96
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    422
    تشکر شده 338 بار در 56 ارسال

من از آقاي مهرجو كارشناس اين برنامه يك سوال داشتم
    آيا تعداد برنامه هاي آسمان شب از حالا مشخص شده است كه چند قسمت است ؟
    يا ممكن است مثل سري قبلي تا مدتها طول بكشد و بستگي به مخاطب دارد ؟
    مرسي

11. Top | #97
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    37
    تشکر شده 128 بار در 24 ارسال

به نام خدا

بحث های جالبی تا بدین جا شکل گرفته اما چند نکته:
    1. سعی نکنید با کوچک کردن بقیه خود را بزرگ کنید!
    2. سعی نکنید با بزرگ کردن بقیه خود یا دیگران را کوچک و خار کنید!
    3. اینکه جامعه ی نجومی کوچیکه و به همین خاطر طاقت نقد رو نداره، اصلا چیز خوبی نیست! باید با بحث های اینجوری اصلاح بشه!
    4.یکی از دوستان گفته بعضی از دوستان در ایران حضور ندارند تا از خود دفاع کنند! این فضا سایبری است و با توجه به جوابیه هایی که تا کنون از نقاط مختلف دنیا رسیده، گویا هیچ کس در انتقال نظراتش یا فهمیدن نظرات دیگران دچار مشکل نیست!
    5. اینکه چند تا برنامه قراره ساخته بشه برای هیچ برنامه ای به طور یقین مشخص نیست اما چیزی که مشخص است، فرصت بیش از 6 ماهه ی برنامه ی آسمان شب جدید خواهد بود تا خودی نشان بدهد!
    6. باید چنین بحثهایی باز هم شکل گرفته و ادامه پیدا کنه! فکر می کنم جامعه ی نجومی از حرفهای پشت پرده خسته شده باشه
    7. از زبان بسیاری از دوستان شنیدم که آی دیه جناب محمد ادیبی توسط من به روز رسانی می شود!!! این موضوع را اکیدا تکذیب کرده اما از جناب آقای ادیبی برای مطرح کردن موضوع سو استفاده از نام آسمان شبی که سالها پیش توسط جناب مهندس دالکی پخش می شد، بسیار ممنونم!
    8. مطمئنید که برنامه ی آسمان شب دوره ی سیاوش(فقط دوره ی سیاوش) ده ساله شد(یعنی واقعا ده سال طول کشید)؟؟؟؟؟؟!!!
    9. خواهشا بهانه ی نابود شدن بخشی از آرشیو در دهه ی 70 را پیش نکشید! چرا که هم من و هم سایر دوستان حاضر و ناظر بوده ایم!!
    10. مصطفی جان، فکر می کنم با عدم تایید نوشته های این چنینی کمی از رسالت خود فاصله بگیرید! حواستان باشد که هدفتان هدف مقدسی بود!
    منظورم از نوشته های این چنینی، نوشته ای بود که گویا به مصلحت دید شما تایید نشده!
    ویرایش توسط کامبیز خالقی : 09-17-2011 در ساعت 11:38 PM

12. Top | #98
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سلام

بله به نظر من هم این بحثها باید انجام شود و لازم است زیرا بهتر از مطرح شدن شایعات است و در هر جامعه ای شفاف سازی لازم است.

آقای امام گفتند که گویا به تیم جدید آسمان شب اجازه تغییر نام ندادند. و همین طور مطرح است که برنامه آقای دالکی هم پیش از این وجود داشته است و با همین نام با تهیه کنندگی آقای صفاریان پور ادامه پیدا کرده. اما به نظرتان چرا؟ یک نکته بسیار مهم اینجا باید بگم که در بحث های امروزم با یکی از افراد مطلع درباره صدا و سیما مطرح شد.

ببینید یک قضیه ای در صدا و سیما هست و اونم مالکیت کامل این سازمان بر برنامه هاش هست. یعنی این که صدا و سیما تهیه کننده را فقط به عنوان پیمانکار برنامه میبینه و حقی برای او قائل نیست. بنابراین صدا و سیما این حق را برای خودش میدونه که یک برنامه را از یک تهیه کننده بگیره و به شخص دیگری بده با همون نام و بدون هیچ حق کپی رایت. بنابر این احتمالا به دلیل اسم معروف آسمان شب و اعتماد بینندگان به این اسم، اجازه تغییر اسم را نمیده!

من شنیدم که برخی برنامه ها بارها و بارها تهیه کننده و تیمشون عوض شده ولی نام و حتی شکلشون عوض نشده.

بنابر این چیزی به نام کپی رایت در اینجا معنی نمیده. صدا و سیما خودش رو مالکت ایده و نام آسمان شب میدونه و این برنامه رو به هر شکلی که بخواد میتونه ادامه بده. همین کار را میخواستند با برنامه 90 هم بکنند و فردوسی پور را عوض کنند و مجری دیگری بگذارند که به دلیل حمایت شدید افکار عمومی از او نتوانستند(از ترس ریزش مشتری).

پس در واقع میتونیم بگیم اگر این شبکه خصوصی بود، حرف ما در مورد کپی رایت درست بود اما در صدا و سیما همچین چیزی نداریم. مگر این که به صراحت در قرارداد یک تهیه کننده با صدا و سیما این نکته ذکر بشه.(یعنی خود تهیه کننده با بودجه خودش برنامه تهیه کنه و حقوقش برای خودش باشه)

13. 3 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #99
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کامبیز خالقی نمایش پست ها
    [/U][/I][/B]
    7. از زبان بسیاری از دوستان شنیدم که آی دیه جناب محمد ادیبی توسط من به روز رسانی می شود!!! این موضوع را اکیدا تکذیب کرده اما از جناب آقای ادیبی برای مطرح کردن موضوع سو استفاده از نام آسمان شبی که سالها پیش توسط جناب مهندس دالکی پخش می شد، بسیار ممنونم!
    کامبیز جان یک نکته برای من بسیار عجیب است و اون این که چرا بسیاری از دوستانتان به شما این اتهام را زدند؟ یعنی چرا باید فکر کنند که شما به جای آقای ادیبی کامنت میگذارید که شما مجبور به تکذیب بشید؟

15. کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #100
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    37
    تشکر شده 128 بار در 24 ارسال

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب         
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    کامبیز جان یک نکته برای من بسیار عجیب است و اون این که چرا بسیاری از دوستانتان به شما این اتهام را زدند؟ یعنی چرا باید فکر کنند که شما به جای آقای ادیبی کامنت میگذارید که شما مجبور به تکذیب بشید؟
    نمی دونم! اما اینکه نظرات دو نفر تو جامعه ی نجومی به هم شبیه باشه اصلا چیز عجیبی نیست!
    فقط یکیشون مثه من زیادی فعاله و یکی دیگه اونطور که خودش گفته مدتیه که از جامعه ی نجومی فاصله گرفته!!!!
    رو فیسبوکم چند نفر که نمیشناختمشون چنین مطالبی رو مسیج کرده بودن! گفتم قبل از نشر بیشتر اکاذیب جلوی شایعه رو در سرچشمه بگیرم!

صفحه 10 از 36 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)