صفحه 8 از 26 نخستنخست ... 45678910111218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #71
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1628
    تشکر شده 21 بار در 3 ارسال

درود
    من تازه در حال فراگیری هستم.ممکنه سوالاتم استناندارد نباشه و مضحک بنظر بیاد چون به اون درک واقعیش نرسیدم ولی خب کنجکاویه و نمیشه کاریش کرد
    اگه نظریه جهان های موازی درست باشه میشه گفت کل جهان سنش خیلی بیشتر از 13.7 میلیارد ساله و طول عمر خیلی بیشتری پیشرو داره ؟

3. 3 کاربر مقابل از fakhruddin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhruddin نمایش پست ها
    درود
    من تازه در حال فراگیری هستم.ممکنه سوالاتم استناندارد نباشه و مضحک بنظر بیاد چون به اون درک واقعیش نرسیدم ولی خب کنجکاویه و نمیشه کاریش کرد
    اگه نظریه جهان های موازی درست باشه میشه گفت کل جهان سنش خیلی بیشتر از 13.7 میلیارد ساله و طول عمر خیلی بیشتری پیشرو داره ؟
    وقتی می گیم سن جهان یعنی از انفجار ِ بزرگ تا الان چه قدر طول کشیده اما وقتی می گیم طول ِ عمر ِ کیهان خوب این بستگی به خیلی چیزها (انرژی داخل کیهان و غیره) داره و حتی می تونه بی نهایت باشه ولی واقعا جهان ِ موازی ربطی به این قضایا نداره!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

5. 5 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    865
    تشکر شده 957 بار در 169 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhruddin نمایش پست ها
    درود
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    وقتی می گیم سن جهان یعنی از انفجار ِ بزرگ تا الان چه قدر طول کشیده اما وقتی می گیم طول ِ عمر ِ کیهان خوب این بستگی به خیلی چیزها (انرژی داخل کیهان و غیره) داره و حتی می تونه بی نهایت باشه ولی واقعا جهان ِ موازی ربطی به این قضایا نداره!
    ایشون گویا یک چیزهایی متوجه شده بودن، اما خوب نگفتن.
    در حقیقت ایشون میگن اگر جهان موازی ای وجود داشته باشه، یعنی اون جهان موازی و جهان ما و جهان های موازی احتمالی دیگه، در مکانی هستن که مطمئنا همه ما (جهان ها) رو در برداره و بزرگتر هست، که اصطلاحا بهش از این به بعد میگیم "جهان اصلی"! به این شکل لزومی نداره که سن اون "جهان اصلی" حتما هم اندازه سن جهان ما باشه.
    پس، بله، احتمال اینکه سن "جهان اصلی" خیلی بیشتر باشه، هست.

خوش باشید.
    ویرایش توسط jooyande : 10-07-2011 در ساعت 07:28 PM دلیل: اصلاح متن
    امضای ایشان
    بهترین تلاش برای بهترین بودن

7. 10 کاربر مقابل از jooyande عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    932
    تشکر شده 259 بار در 43 ارسال

آفرین من از آدمهای اینجوری خوشم میاد چون این افراد اگر حمایت بشن یک دفعه شکوفا میشن (fakhruddin )
    در جواب سوال شما تولد جهانهای موازی هم زمان با انفجار بزرگ است و از این موضوع می توان نتیجه گرفت که تخمین سن جهان در تمام لایه های موازی (جهانهای موازی ) به یک اندازه است .

البته بهتر بود در مورد جهانهای موازی ابتدابه منشاء تشکیل جهانهای موازی می پرداختیم تا بتوان بهتر نتیجه گرفت از مدیر سایت تقاضا دارم که چکیده ای در مورد این مطلب بنویسد تا دوباره موضوعات منظم شود .
    ویرایش توسط Ehsan : 10-11-2011 در ساعت 09:05 PM دلیل: ادغام دو پست

9. 6 کاربر مقابل از rasool karimi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    932

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    ببخشید اگه مثلا من بخوام در زمان سفر کنم باید سرعت خاصی داشته باشم .....؟

این سوال یه ذره عجیب غریبه ولی من نمیدونم که اصلا همچین چیزی میشه یا نه .آخه من هفته ی پیش یه مقاله ای رو در مورد همین موضوع خوندم از دانشگاه آکسفورد که میگفت پژوهشگرا تازه دارن روی این کار تحقیق میکنن.
    بله درسته جدیدا دانشمندان بر روی نظریه جدیدی کار می کنند که مضمون آن این است که می خواهند یک مارپیچ چاله کوچک درست کنند و ببینند که آیا امکان این هست که در زمان سفر کرد یا نه البته خود دانشمندان می گویند که مثلا اگر فردی به زمان گذشته برود و مثلا پدربزرگ خود را بکشد تکلیف خود او بعد از بازگشت از سفر زمان چیست ؟ بنده بر روی ابعادی از این مسائل کار کردم گوشه ای از نتایج این است اگر کسی بتواند به مرز بازگشت زمان برسد فقط رفتارهای آن روزگار را حس می کند و نمی تواند تغییر ایجاد کند باز هم می گویم شکستن بعد زمان امکان پذیر نیست .

11. کاربر مقابل از rasool karimi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    کاربر برگزیده زمستان 91
    شماره عضویت
    1461
    تشکر شده 2,676 بار در 337 ارسال

سلام من در مورد جهان موازي يه سوال دارم اونم اينه كه
    آيا ما در جهان موازي همزاد داريم يا نه ؟ اگه داريم اون وابسته به ماست يا ما وابسته به اونيم ؟
    امضای ایشان

به یاد ستار خان یگانه قهرمان آزادی ایران

13. 5 کاربر مقابل از nakhodaye aseman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhodaye aseman نمایش پست ها
    آيا ما در جهان موازي همزاد داريم يا نه ؟ اگه داريم اون وابسته به ماست يا ما وابسته به اونيم ؟
    جای ِ بحث ِ زیادی داره این که مثلا کدوم جهان ِ موازی (البته در صورت ِ وجود) اصالت داره پرسش ِ اصلی هستش اما واقعا خود ِ جهان ِ موازی معلوم نیست چیه که رو این چیزها هم بشه بحث کرد.
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

15. 5 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #78
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    932

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhodaye aseman نمایش پست ها
    سوال جالبیه اما باید بگم که هر جهان موازی مختص به خود خصوصیاتی داره (به گفته محققین این رشته دارای نواساناتی مختص به خود هستند ) این باعث میشه که اونها از یکدیگر جدا باشند و ما اونها رو نبینیم اما از دیدگاه من هر چیزی در یک جهان موازی بر روی جهانهای دیگر تاثیر می گذارد اما خود در آن جهان وجود ندارد . البته ببخشید که خیلی کلی گفتم

17. 3 کاربر مقابل از rasool karimi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

یه مطلبی رو تو شماره ی 17هم مجله ی لذت فیزیک خوندم...به قلم آقای دانشیار.. گفتم قسمتیشو اینجا بذارم که همه بخونن...
    "در دوران معاصر،از منطق فیزیک کوانتومی در ساخت دسته ای از رایانه ها بهره می برند که به رایانه های کوانتومی موسوم اند. این رایانه ها ویژگی خاصی دارند. از گزاره "و" به جای "یا" استفاده شده است. رایانه های معمولی به صورت شبیه سازی از مغز انسان است و منطق ذهن انسان در آن وجود دارد، و به همین خاطر، انجام دو عملیات متضاد در یک زمان ،در آن غیرممکن است. ولی در رایانه های کوانتومی منطق فیزیک کوانتومی این اجازه را می دهد که رایانه هم زمان پدیده ها را در حالات مختلف انجام دهد. بنابراین ،این روش می تواند تا حد بسیار زیادی ،محدودیت زمان در پردازش داده هایی خاص را از بین برده و سرعت پردازش را بالا ببرد.
    به عنوان مثال، همان طور که می دانید،علم ژنتیک حدود 114 ژن را برای تشکیل یک انسان جسمانی کامل در کروموزوم ها کشف کرده است،شاید که بتواند آن را به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر به حساب آورد. این 114 ژن حامل اطلاعاتی کامل در بوجود آمدن انسان و با خصوصیات خاص انسانی است. به واسطه ی آن هدف خلقت میسر می شود. اما با وجود 114 ژن،چند انسان با حالات مختلف می توان ساخت. بدیهی است که 114 فاکتوریل حالت می تواند وجود داشته باشد و به همین اندازه ،احتمال اینکه با تفاوت هر ژنی انسانی خلق شود. یک رایانه ی کوانتومی ممکن است برای شبیه سازی این تعداد از انسان ها در بازه ی زمانی نسبتا" کوتاهی نسبت به پردازش معمولی عمل کند.
    نکته این است که آیا طبیعت نیز همانند رایانه کوانتومی عمل می کند؟ و این نکته دقیقا" درست است که طبیعت همانند یک پردازش گر کوانتومی به پردازش همزمان میلیاردها ژن در هر بازه ی زمانی می پردازد؛در طول عمر جهان، تمام حالات مختلف ترکیب ژن ها را انجام می دهد و جهان های موازی که هر کدام را یک انسان می نامیم،به وجود آورد. این رایانش تا تکمیل 114 فاکتوریل ادامه خواهد داشت.
    همین نکته درباره ی انفجار بزرگ نبز می تواند صاذق باشد. که به نظریه ی جهان های موازی منجر شده است. در اثر انفجار بزرگ،چند حالت ممکن است برای پیدایش جهان متصور شده باشد. اگر ژن های آن، یعنی اطلاعات حاکم برآن را بدانیم، که مثلا" ب حالت باشد؛ پس ب فاکتوریل حالت ممکن برای جهان وجود دارد. طبق نظریه ی جهان های موازی در حال حاضر ممکن است دذ اثر انفجار بزرگ ب فاکتوریل حالت برای جهان بوجود آید و مانن ژنوم های انسانی ممکن است چندین حالت آن بصورت موازی از بدو پیدایش تا حال حاضر اتفاق افتاده باشد. در آینده نیز حالات جدیدتری ظهور کند و ممکن است که در هر کدام از حالت های ممکن حیات بگونه ای متناسب با آن بوجود آمده باشد"
    امضای ایشان

19. 7 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1628
    تشکر شده 21 بار در 3 ارسال

سفر در زمان         
    نقل قول نوشته اصلی توسط jooyande نمایش پست ها
    ایشون گویا یک چیزهایی متوجه شده بودن، اما خوب نگفتن.
    در حقیقت ایشون میگن اگر جهان موازی ای وجود داشته باشه، یعنی اون جهان موازی و جهان ما و جهان های موازی احتمالی دیگه، در مکانی هستن که مطمئنا همه ما (جهان ها) رو در برداره و بزرگتر هست، که اصطلاحا بهش از این به بعد میگیم "جهان اصلی"! به این شکل لزومی نداره که سن اون "جهان اصلی" حتما هم اندازه سن جهان ما باشه.
    پس، بله، احتمال اینکه سن "جهان اصلی" خیلی بیشتر باشه، هست.

خوش باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasool karimi نمایش پست ها
    آفرین من از آدمهای اینجوری خوشم میاد چون این افراد اگر حمایت بشن یک دفعه شکوفا میشن (fakhruddin )
    در جواب سوال شما تولد جهانهای موازی هم زمان با انفجار بزرگ است و از این موضوع می توان نتیجه گرفت که تخمین سن جهان در تمام لایه های موازی (جهانهای موازی ) به یک اندازه است .

البته بهتر بود در مورد جهانهای موازی ابتدابه منشاء تشکیل جهانهای موازی می پرداختیم تا بتوان بهتر نتیجه گرفت از مدیر سایت تقاضا دارم که چکیده ای در مورد این مطلب بنویسد تا دوباره موضوعات منظم شود .
    درود
    اگر اشتباه نکنم به نظر میاد این دو نظر متفاوت از هم باشه ! پس کدومشون درسته ؟

21. کاربر مقابل از fakhruddin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 8 از 26 نخستنخست ... 45678910111218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع