صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 12181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #211
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7153
    تشکر شده 424 بار در 83 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aysa نمایش پست ها
    يه موضوع هست من نميفهمم.اين كه ما نمي تونيم به آينده سفر كنيم.آخه چرا؟مگه همين الان لحظه ي حال نيست؟يك ثانيه بعد آينده.ما الان از گذشته (يك ثانيه پيش )اومديم به ‌اينده.
    خب شايد عجيب باشه ولي ما هر لحظه اين كارو ميكنيم.10 دقيقه پيش چيكار ميكردين؟اون گذشتس.و 10 دقيقه بعد آينده.همين حالا هم كه الانه.
    اگه ما با سرعت نور توي فضا حركت كنيم زمان برامون كند ميشه.ولي تو زمين ثابته.خب ما اگه بعد 20سال از فضا به زمين برگرديم.چندين قرن گذشته.ولي ما اونجاييم.ميتونيم چندين نسل بعد خودمون رو ببينيم.
    يعني ما به آينده سفر كرديم.خب اگه برعكس كنيم اين كارو برميگرديم گذشته!
    سؤال من اين جاست كه ما چرا ميگيم سفر به آينده امكان پذير نيس؟مگه همين الان اين كارو نميكنيم؟
    دوست عزيز.حرف شما درسته.من در پست قبل شما هم همينو گفتم.اما اگه برعكس اينكارو بكنيم زمان براي ما سريع و در زمين كند ميگذره بنا براين ممكنه در همون ثانيه ي اول بميريم.يا اينكه با چروكيده ترين حالت ممكن و پير و رنجور از اون فضا پيما بيايم بيرون.البته اگه منظور شما اثر نذاشتن روي ديوار زمان و مكان باشه جايي كه هيچي نيست و فقط شمائيد و اينكه ديوار به خاطر وزن شما اصلا واكنش زيادي نشون نميده مثلا براي يه ستاره انحناي زيادي پيدا ميكنه و مسلما يك آدم يا هر چيز ديگري وزن يك ستاره يا سياره رو نداره كه بخواهد انحناي زيادي ايجاد كنه.بنابراين به عقيده ي من ديوار زمان و مكان قسمتي كه هيچ يا جرم كمي روشه مياد بالا و زمان با سرعت خارق العاده اي ميگذره.البته باز هم در زمين زمان عادي ميگذره.
    و راستش سفر به آينده امكان پذير نيست.نه با يك ماشين زمان.اما با اين روش ها ميشه.
    و ما مسافر زمان هستيم ولي بازم مسافر زمان به آينده نيستيم.چون براي ما زمان مثل بقيه ميگذره.و اين زمانو كه ما مثلا يك ثانيه بعدو بگيريم بگيم من از يك ثانيه قبل به حالا اومدم پس مسافر زمانم اما نيستيد.چون الان حاله و شما به اينده نرفتيد.بلكه بريا ما هر لحظه حاله.
    امضای ایشان
    به آسمان بنگر
    قدري تامل كن
    آنوقت است كه به خدا و قدرت الهي پي ميبري.
    سري به وبلاگ منم بزنيد.موضوعش نجومه.

3. 3 کاربر مقابل از سينا منجم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #212
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط berjis93 نمایش پست ها
    ببین به قول شما ما دقیقا همین کارو داریم انجام میدیم.ولی مسءله ای که هست اینه ایا میشه مثلاتو یک ثانیه به اندازه دو سال بریم جلو؟انگار که عجله داریم ونمیتونیم بزای دیدن دو سال دیگه دوسال صبر کنیم باید دو ثانیه دیگه ببینیمش.
    چرا که نشه. شما میرید کنار یک سیاه چاله یک ثانیه توقف میکنید. بعد دوباره به زمین برمیگردید. نه تنها دوسال بلکه در زمین ممکنه چندین سال زمان گذشته باشه. سفر به آینده خیلی ساده ست. فقط کافیه تا نسبت ها رو تغییر بدیم تا زمان برای ما نسبت به جهان کندتر بگذره.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #213
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

اعضای محترم و همراه

شما میتونید برای بررسی سفر در زمان از نظریات دیگه هم بهره ببرید...
    قطعا ایده های زیادی برای سفر در زمان مطرح شده که میشه در موردش بحث بشه ویا حتی راهکار خوبی جلوی پامون قرار بده

مثلا تا الان جهان موازی رو بررسی کردید ....میشه از موضوعات دیگه استفاده کرد

7. 4 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #214
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus flower نمایش پست ها
    اعضای محترم و همراه

شما میتونید برای بررسی سفر در زمان از نظریات دیگه هم بهره ببرید...
    قطعا ایده های زیادی برای سفر در زمان مطرح شده که میشه در موردش بحث بشه ویا حتی راهکار خوبی جلوی پامون قرار بده

مثلا تا الان جهان موازی رو بررسی کردید ....میشه از موضوعات دیگه استفاده کرد
    راستش من اين حرف رو تو صفحه ي پيش گفتم هيچكي موافقت نكرد.يه نگاهي به پست قبليم لطفا بندازين...
    تو نت در مورد سؤالم داشتم ميگشتم كه به يه موضوع جالب رسيدم.
    اگر یکی از دو نوزاد دوقلو از روز اوّل تولد با سرعتی معادل سه پنجم سرعت نور سیر کند و در جشن هشتاد سالگی خود به زمین برگردد مشاهده خواهد که برادر دوقلویش جشن صد سالگی خود را گرفته . از این پدیده در علم فیزیک به اتّساع و انقباض زمان تعبیر می شود. همچنین وقتی گفته می شه با افزایش سرعت می توان در زمان سفر نمود مقصود همینه. یعنی از دید قلوی مسافر ، برادر زمینی او بیست سال به آینده رفته و از دید قلوی زمینی ، برادر فضانورد او بیست سال به گذشته رفته است. در واقع زمان هر دوی این دوقلوها رو به جلو بوده ، ولي گذر زمان برای یکی کندتر از دیگری بوده یا بالعکس گذر زمان برای یکی سریعتر از دیگری بوده است. امّا اگر موجودی بخواد واقعاً زمان خود را وارونه کنه ، به گونه ای که حوادث رخ داده را وارونه مشاهده کنه ( مثل فیلمی که به عقب برگردانده می شود ) لازم است که آن موجود ، سرعتی فراتر از سرعت نور داشته باشد.
    و لازمه این امر آاينه که حجم و جرم شخص ، زیر صفر(منفی) باشد که بی معنی است. همچنین برای رسیدن به این سرعت نیاز به بی نهایت مقدار انرژی دارد که آن هم محال است. لذا سفر در زمان به این معنی از نظر علم فیزیک و بر اساس قواعد شناخته شده موجود ، غیر ممکن است. البته شاید از راههای متافیزیکی ممکن باشد .

9. 7 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #215
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

بله حرف شماصحیحه اقا محسن.ولی چقدر زمان میبره که ما به یه سیاهچاله برسیم و یک ثانیه صبر کنیم که زمان چند سال بگذره و حالا دوباره این مسافت تو همون مدت زمانی که اومدم برگردیم به طور مثال سی هزار سال نوریراهبرم و به نزدیک ترین سیاهچاله برسیم و یک ثانیه صبر کنیم ودوباره سی هزار سالنوری برگردیم و ببینیم رو زمین مثلا چند سال زمان از ما جلو افتاده.فک میکنم یه کم غیر منطقی باشه این پروسه رو طی کردن.
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

11. Top | #216
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

بله حرف شماصحیحه اقا محسن.ولی چقدر زمان میبره که ما به یه سیاهچاله برسیم و یک ثانیه صبر کنیم که زمان چند سال بگذره و حالا دوباره این مسافت تو همون مدت زمانی که اومدم برگردیم به طور مثال سی هزار سال نوریراهبرم و به نزدیک ترین سیاهچاله برسیم و یک ثانیه صبر کنیم ودوباره سی هزار سالنوری برگردیم و ببینیم رو زمین مثلا چند سال زمان از ما جلو افتاده.فک میکنم یه کم غیر منطقی باشه این پروسه رو طی کردن.
    البته اون کلاً جنبه مثال داشت. منظورم کلاً این بود که در میادین گرانشی زمان کندتر میگذره. حالا شاید بعدها بشر ماشینی ساخت که خودش این میدان رو تولید کنه و نیازی نباشه بریم تا سیاه چاله. روش ساده ترش هم که خودتون میدونید سرعت گرفتن تا حد سرعت نوره.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

12. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #217
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

به چه نکته خوبی اشاره کردید!!!!!!!!!
    اگه ما بتونیم یه همچی میدان عظیمی رو درست کنیم شایدبشه باهاش زمانو کند تر کرد .
    مثلا این که با یه میدان مغناطیسی فوق العاده قوی یه میدان جاذبه به شدت قوی ساخت که فضا زمانو در حد یه سیاهچاله کوچولو خمش کنه و بعد با قرار گرفتن در مدار این میدان زمان برامون کند تر میگذره در نتیجه میتونیم درزمان سفر کنیم.
    البته حرفایی که زدم میدونم که فعلا عملی نمیتونه باشه و یه جورایی دارم داستان سرایی میکنم.
    اما فک کنم برای تکنولوزی ایندگان الهام بخش خوبی هستم .
    لطفا تندیسمم بسازید
    امضای ایشان

14. 5 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #218
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153

به چه نکته خوبی اشاره کردید!!!!!!!!!
    اگه ما بتونیم یه همچی میدان عظیمی رو درست کنیم شایدبشه باهاش زمانو کند تر کرد .
    مثلا این که با یه میدان مغناطیسی فوق العاده قوی یه میدان جاذبه به شدت قوی ساخت که فضا زمانو در حد یه سیاهچاله کوچولو خمش کنه و بعد با قرار گرفتن در مدار این میدان زمان برامون کند تر میگذره در نتیجه میتونیم درزمان سفر کنیم.
    البته حرفایی که زدم میدونم که فعلا عملی نمیتونه باشه و یه جورایی دارم داستان سرایی میکنم.
    اما فک کنم برای تکنولوزی ایندگان الهام بخش خوبی هستم .
    لطفا تندیسمم بسازید
    نه دیگه میدان مغناطیسی با جاذبه هیچ سنخیتی نداره و نمیتونه مثل جاذبه مکان زمان رو بپیچونه.
    امضای ایشان
    Benjamin Franklin

16. Top | #219
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

پس نمستونم الهام بخش باشم...
    حالا نه فقط مغناطیس شاید بشه ازنیرو های دیگه کمک گرفت.هااااا؟؟؟؟؟

مدیر تالار:
    در پاسخ به پستها از گزینه ی (پاسخ با نقل قول) استفاده بفرمایید
    ویرایش توسط narcissus flower : 06-21-2013 در ساعت 12:20 PM
    امضای ایشان

17. Top | #220
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7153
    تشکر شده 424 بار در 83 ارسال

سفر در زمان         
    پس نمستونم الهام بخش باشم...
    حالا نه فقط مغناطیس شاید بشه ازنیرو های دیگه کمک گرفت.هااااا؟؟

مدیر تالار:
    در پاسخ به پستها از گزینه ی (پاسخ با نقل قول) استفاده بفرمایید
    دوستان.مگه نميگيم همه چيز از انرژي ساخته شده.خب ميشه با دادن حجم بزرگي از انرژي در مثلا قسمتي از فضا(چون در زمين همه چيز بلعيده ميشه.)يه جاذبه ي موقتي درست كرد مثل سياهچاله بعد مثلا به قول آقا محسن يك ثانيه اونجا بود بعد دوباره انرژي اي كه باهاش اينكارو كرديم ذخيره ميكنيم برميگرديم زمين.
    امضای ایشان
    به آسمان بنگر
    قدري تامل كن
    آنوقت است كه به خدا و قدرت الهي پي ميبري.
    سري به وبلاگ منم بزنيد.موضوعش نجومه.

صفحه 22 از 26 نخستنخست ... 12181920212223242526 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع