صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #201
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302
    تشکر شده 390 بار در 45 ارسال

mohsen4465 : خب من یک ساعت توضیح دادم که به تناقض رسیدم. اینجوری شما داری قبول میکنی که آینده ای هست. که ما بعضی جاها میگیم نیست و نمیدونیم. من خودم که این سوال و پرسیدین جوابی نداشتم ولی بعدش که فک کردم دیدم،در این صورت باید قبول کرد که آینده هست و این خودش با همه چی در تضاده!!!

saba.si: به نظر منم میشه رفت در گذشته ی جهان موازی دیگه!!

واقعا با یک سری فرضیه چه فکرایی که نمیشه کرد

3. 2 کاربر مقابل از H.Taeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #202
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    اگر چنین سفری ممکن بود همین الان سیل عظیمی از مسافران زمان رو باید شاهد می‌بودیم که از دنیاهای موازی واقع در آینده به دنیای موازی ما بیان.
    لزومی نداره سیل عظیمی از مسافران زمان وجود داشته باشه. اولا عمر انسان بر روی زمین محدوده و آینده بی نهایت نیست. ثانیا امکان سفر در زمان ممکنه یک توانایی محدودی باشه که در طول تمام تاریخ فقط تعداد معدودی از افراد بشر بتوانند به این توانایی برسند. ثالثا شاید جهانهای خیلی زیباتر و غنی تری نسبت به جهان ما وجود داشته باشه که مسافران رفتن به اونجا را ترجیح می دهند تا زمین مخروبه ما. پس دلیلی وجود نداره که شاهد جمعیت زیادی از این افراد باشیم.

5. 3 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #203
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.Taeb نمایش پست ها
    سلام . من درباره ی سفر به آینده به یه تناقض جدی بر خوردم :

نگاه کنید،با فرض اینکه ما بتونیم بریم به گذشته : مثلا ما میریم به یکم قبل از جنگ جهانی دوم و هیتلر و میبینیم.

خب اون موقع ما برای مردم اون موقع از آینده اومدیم.این خودش تناقضه،اون ها فک میکنند که خودشون پیشتازه فضان و هنوز آینده ای نیست.درحالی که ما از آینده اومدیم و حتی میدونیم که قراره جنگ جهانی دوم رخ بده.

حالا این به کنار، فک کنید که ما هیتلر و با خودمون بیاریم به آینده،اینجوری اون تونسته به آینده ای سفر کنه که فکرشو نمیکرده.پس سفر به یک زمان میشه 2 طرفه.پس اونا میتونن به آینده سفر کنند.

حالا همین اتفاق میتونه برای ما بیافته.یعنی وقتی میگیم که از آینده چرا کسی نمیاد یعنی قبول کردیم که آینده ای هست پس ما هم میتونیم به اون سفر کنیم و اون ها هم میتونن بیان به گذشته که میشه زمان ما!!!

حالا یه سوال:پس ما پیشتاز فضا نیستیم؟ پس اصلا پیشتاز فضا با این فرضیات بی معنیه؟پس یعنی ما میتونیم بریم به آینده ای که به نظرمون هنوز تشکیل نشده؟
    (خیلی پیچیده شد)
    نقل قول نوشته اصلی توسط H.Taeb نمایش پست ها
    mohsen4465 : خب من یک ساعت توضیح دادم که به تناقض رسیدم. اینجوری شما داری قبول میکنی که آینده ای هست. که ما بعضی جاها میگیم نیست و نمیدونیم. من خودم که این سوال و پرسیدین جوابی نداشتم ولی بعدش که فک کردم دیدم،در این صورت باید قبول کرد که آینده هست و این خودش با همه چی در تضاده!!!
    بطور خلاصه منظور شما اینه که فقط جهان های موازی واقع در گذشته وجود دارن و جهان های موازی آینده هنوز شکل نگرفتن. هر چند بنظر من آینده از لحظه انفجار بزرگ واضح و روشن بوده اما خب بهرحال با این فرض که شما گفتید سوال من توجیه شده است. اما خب این فرض آینده عجیبی رو برای جهان رقم میزنه و اون درهم و برهم شدن اتفاقات در تمامی جهان های موازی پس از اختراع ماشین زمانه که در نتیجه اون خیلی از قوانین فیزیک امروز از هم میپاشه. از بهم خوردن سلسله علت و معلول گرفته تا بهم خوردن قوانینی چون پایستگی جرم و انرژی و ... .

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    لزومی نداره سیل عظیمی از مسافران زمان وجود داشته باشه. اولا عمر انسان بر روی زمین محدوده و آینده بی نهایت نیست. ثانیا امکان سفر در زمان ممکنه یک توانایی محدودی باشه که در طول تمام تاریخ فقط تعداد معدودی از افراد بشر بتوانند به این توانایی برسند. ثالثا شاید جهانهای خیلی زیباتر و غنی تری نسبت به جهان ما وجود داشته باشه که مسافران رفتن به اونجا را ترجیح می دهند تا زمین مخروبه ما. پس دلیلی وجود نداره که شاهد جمعیت زیادی از این افراد باشیم.
    1- با فرض اینکه زمین و تمام بشریت قبل از اختراع ماشین زمان نابود بشن میشه گفت حق با شماست.
    2- بلاخره یک مورد که باید اتفاق بیافته. پس چرا هیچ نشانه ای نیست؟ مگر با این فرض مکمل که بگیم اونها مخفیانه اومدند و رفتن تا سوال من توجیه بشه.
    3- اولین چیزی که برای سفر به گذشته به ذهن میرسه سفر به گذشته خودمونه نه جای دیگری در فضا. بهرحال با این فرض که سفر در زمان با سفر در مکان همراهه و از طرف دیگه هیچ مسافری سعی نکرده پس از سفر در زمان به زمین برگرده اونوقت دلیلتون قابل تأمله.

امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

7. 3 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #204
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

چندتا سوال ویا ابهام که از خوندن مطالب شما برام ایجاد شده که لطفا شفاف سازی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    آیا لزومی وجود داره که ما حتما قادر باشیم مسافران زمان رو ببینیم؟؟منظورم این هست که ما به چشم خودمون ببینیمشون؟؟شاید به واسطه ی سفر در زمان اتفاقاتی رخ بده و ما قادر نباشیم به چش ببینیمشون....

و 2-چرا آینده رو بی نهایت فرض نمیکنید؟؟ دلیلتون کیهان شناسی هست یا فلسفی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    بطور خلاصه منظور شما اینه که فقط جهان های موازی واقع در گذشته وجود دارن و جهان های موازی آینده هنوز شکل نگرفتن. هر چند بنظر من آینده از لحظه انفجار بزرگ واضح و روشن بوده اما خب بهرحال با این فرض که شما گفتید سوال من توجیه شده است. اما خب این فرض آینده عجیبی رو برای جهان رقم میزنه و اون درهم و برهم شدن اتفاقات در تمامی جهان های موازی پس از اختراع ماشین زمانه که در نتیجه اون خیلی از قوانین فیزیک امروز از هم میپاشه. از بهم خوردن سلسله علت و معلول گرفته تا بهم خوردن قوانینی چون پایستگی جرم و انرژی و ... .

این قسمت قرمزه رو بیشتر توضیح میدید؟؟یعنی چی آینده از لحظه ی انفجار بزرگ واضح بوده؟؟

ممنون از همراهی دوستان عزیز با این تاپیک

9. 5 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #205
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302
    تشکر شده 390 بار در 45 ارسال

خب تناقض من همینه که هم میشه گفت میشه رفت آینده و هم میشه گفت نمیشه !! اگه بشه رفت به زمان گذشته و از گذشته به زمان حال ، پس همین اتفاق میتونه برای ما هم بیافته که از آینده بیان زمان ما و ما بریم به آینده... ولی اگه قرار باشه که بالاخره روزی ماشین زمان به گذشته ساخته بشه و قرار باشه که ما هم بیتونیم بریم به گذشته،پس الان باید مسافرانی از آینده داشته باشیم.مگر اینکه این ماشین بر جایی غیر از زمین و یا توسط انسان هایی که هیچ خاطره ای از زمین ندارند ساخته بشه!!

نمیدونم هنوز،که آیا آینده هست یا نه؟ مگه برای گذشتگان بود؟ :-??

11. 3 کاربر مقابل از H.Taeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #206
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus flower نمایش پست ها
    این قسمت قرمزه رو بیشتر توضیح میدید؟؟یعنی چی آینده از لحظه ی انفجار بزرگ واضح بوده؟؟

ممنون از همراهی دوستان عزیز با این تاپیک
    البته این نظر منه و شاید بعضی‌ها باهاش مخالف باشن. بنظر من از همون لحظات اول انفجار بزرگ از روی مسیر حرکت ذرات، سرعت اونها، جنس اونها و ... میشد آینده رو به وضوح دید. برای مثال فرض کنید یک ابررایانه غول پیکر داشتیم و تمام خصوصیات و مسیر حرکت ذرات حاصل از انفجار بزرگ رو داخلش شبه سازی میکردیم. اونوقت این ابررایانه با شبیه سازی میتونست به ما بگه که مثلاً میلیاردها سال بعد کهکشانی بنام کهکشان راه شیری بوجود میاد که در بازوی اون ستاره ای بنام خورشید شکل میگیره و سیاره ای بنام زمین که سپس گونه‌ای جانور هوشمند بنام انسان بوجود میاد و حتی کشوری بنام ایران و افرادی بنام من و شما و فورامی بنام آوااستار که بعد میام و در این مورد اینجا صحبت میکنیم. درست مثل یک فیلم سینمایی که از قبل ضبط شده و نمیشه تغییرش داد و آینده در این فیلم از قبل مشخص و ضبط شده هست.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

13. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #207
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8612
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

به نظر من برای سفر به گذشته کافیه که بریم و به آسمون و ستاره ها نگاه کنیم ...
    بحث خیلی جالبه از اولش خوندم ممنون

15. 3 کاربر مقابل از esm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #208
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7153
    تشکر شده 424 بار در 83 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus flower نمایش پست ها
    یا لزومی وجود داره که ما حتما قادر باشیم مسافران زمان رو ببینیم؟؟منظورم این هست که ما به چشم خودمون ببینیمشون؟؟شاید به واسطه ی سفر در زمان اتفاقاتی رخ بده و ما قادر نباشیم به چش ببینیمشون....

و 2-چرا آینده رو بی نهایت فرض نمیکنید؟؟ دلیلتون کیهان شناسی هست یا فلسفی؟
    بيبينيد دوست عزيز.
    در اصل اصلا ما نميتونيم مسافران زمان رو ببينيم.چون خودمون مسافر زمانيمما خودمونم داريم توي زمان سفر ميكنيم پس يك كسي كه مثلا سوار يك ماشين زمان بشه و به حال بياد چه ما بتونيم ببينيمش چه نه ديگه به آينده تعلق نداره بلكه جزئي از حال شده.و نميتونيم بهش بگيم تو مال آينده اي چون بمحض ورود به اين زمان جزءالان شده.و بنظر من مسافرين زمانو ميشه ديد و اونها ميتونن توي اتفاقات دست داشته باشند اما خب از قبل مقرر بوده كه اون فرد خاص سوار ماشين زمان بشه بياد و مثلا در گذشته يك آدمو نجات بده در حالي كه بايد ميمرده.اما خب اين در تاريخ از همون اولش ثبت شده بوده و تغيري در تاريخ ايجاد نميشه چون فرد در گذشته بوده.
    از نظر فلسفي و فيزيكي زمان پاياني نداره.چون هميشه جريان داشته و خواهد داشت.حتي اگر جرم زيادي روش باشه باز هم زمان هرچند كندتر ولي بازم ميگذره.پس پاياني واسش وجود نداره.
    امضای ایشان
    به آسمان بنگر
    قدري تامل كن
    آنوقت است كه به خدا و قدرت الهي پي ميبري.
    سري به وبلاگ منم بزنيد.موضوعش نجومه.

17. کاربر مقابل از سينا منجم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #209
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

يه موضوع هست من نميفهمم.اين كه ما نمي تونيم به آينده سفر كنيم.آخه چرا؟مگه همين الان لحظه ي حال نيست؟يك ثانيه بعد آينده.ما الان از گذشته (يك ثانيه پيش )اومديم به ‌اينده.
    خب شايد عجيب باشه ولي ما هر لحظه اين كارو ميكنيم.10 دقيقه پيش چيكار ميكردين؟اون گذشتس.و 10 دقيقه بعد آينده.همين حالا هم كه الانه.
    اگه ما با سرعت نور توي فضا حركت كنيم زمان برامون كند ميشه.ولي تو زمين ثابته.خب ما اگه بعد 20سال از فضا به زمين برگرديم.چندين قرن گذشته.ولي ما اونجاييم.ميتونيم چندين نسل بعد خودمون رو ببينيم.
    يعني ما به آينده سفر كرديم.خب اگه برعكس كنيم اين كارو برميگرديم گذشته!
    سؤال من اين جاست كه ما چرا ميگيم سفر به آينده امكان پذير نيس؟مگه همين الان اين كارو نميكنيم؟

19. 3 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #210
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

سفر در زمان         
    ببین به قول شما ما دقیقا همین کارو داریم انجام میدیم.ولی مسءله ای که هست اینه ایا میشه مثلاتو یک ثانیه به اندازه دو سال بریم جلو؟انگار که عجله داریم ونمیتونیم بزای دیدن دو سال دیگه دوسال صبر کنیم باید دو ثانیه دیگه ببینیمش.
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

21. کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 21 از 26 نخستنخست ... 11171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع