صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #151
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط berjis93 نمایش پست ها
    ینی با این تفاسیر با سفر کردن در زمان یه جورایی ما به جهان های موازی راه میابیم؟
    ممنونم آقا محسن. منم يه چيزي در ادامه ميگم:
    ببينيد اين جهان موازي بيشتر از اين كه يه نظريه باشه يه فرضيه است .تا حالا هيچ دليل قانع كننده اي براش وجود نداره.واين يكي از بي ثبات ترين نظريه هاست.
    در مورد موضوع دوم هم ما تا همچين چيزي رو نسازيم و به گذشته سفر نكنيم هيچي نمي فهميم.مثل اينه كه در زمان نيوتون بياين از ماده ي تاريك بگين كه همين الانشم هيچي اثبات نشده.
    ما الان فقط ميتونيم اون چيزي رو كه حدس ميزنيم رو بگيم.ممكنه يه روز بريم به گذشته و ممكنه اين اتفاق هيچ وقت نيوفته.پس حرف زدن در موردش هيچ دركي رو ازون بهمون نميده.
    بنابراين ما هيچ حرفي رو با قطعيت نميگيم.
    اين موضوع ماشين زمان هم ميگه ما فقط تا اونجايي ميتونيم زمان رو برگردونيم كه ماشين زمان بوده وقبل اون رو نميتونيم بريم و ببينيم .چون ماشيني هنوز ساخته نشده.البته همون طور كه گفتم هيچ چي قطعي نيست.!

3. 3 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #152
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

ممنون اسیا جان .حرفتو راجب جهان های موازی قبول دارم اما یه مسئله هست واون اینه که جهان های موازیو تو فلسفه غرب خیلی روش دارن کار میکنن و مانور میدن روش .یه جورایی تو حوضه فلسفی(فلسفه غربی)خیلی قبولش دارن و چه بخوایم و چه نخوایم بالاخره یه ایده ئولوزیی هست که قبولش دارن.مثل همون اده تاریکی که هیچ سرنخ مشهودی ازش وجود نداره ولی کیهان شناسا قبولش دارن
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

5. 3 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #153
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302
    تشکر شده 390 بار در 45 ارسال

فک نکنم نیاز باشه که ما تا جایی بر گردیم که ماشین زمان ساخته شده،چون ما داریم با ماشینمون طوری حرکت میکنیم که باعث میشه به گذشته بریم.پس صرفا ماشین جابه جا میشه. فک کنم البته!!

با فرض اینکه جهان های موازی وجود داشته باشه،مشکلی پیش نمیاد که شما برین به گذشته و وارد یه جهان موازی بشین و نسخه ی خودتون و بکشین.شما هنوز هم در جهان موازی که قرار داشتین زنده این و میتونین زندگی کنین و دلیلی نداره از بین برین.

این مطلب برای وجود جهان های دیگره :
    اولين شاهد قطعي از وجود جهان هاي ديگر

دانشمندان دانشگاههای کارولینالی شمالی و کارنگی ملون موفق به شناسایی اولین گواه قطعی از وجود جهانهای دیگر شدند.

به گزارش ایسنا، کیهان‌شناسان با بررسی نقشه‌ای از جهان از داده‌های فضاپیمای پلانک نتیجه گرفته‌اند که این نقشه نشانگر ناهنجاری‌هایی است که تنها می‌توانند توسط کشش گرانشی جهانهای دیگر ایجاد شده باشند.

این نقشه نشان‌دهنده تابش‌های انفجار بزرگ در 13.8 میلیارد سال پیش موسوم به تابش زمینه کیهانی است که هنوز در جهان قابل مشاهده است.

دانشمندان پیش‌بینی کرده بودند که این تابش باید بطور مساوی توزیع شده باشد؛ اما این نقشه تمرکز بیشتری از آن را در نیمه جنوبی آسمان و یک نقطه سرد را نشان داد که با درک کنونی از فیزیک قابل توضیح نیست.

لائورا مرسینی هیوتون، فیزیکدان نظری دانشگاه کارولینای شمالی و ریچارد هولمان، استاد دانشگاه کارنگی ملون در سال 2005 پیش‌بینی کردند که ناهنجاریها در تابش وجود داشته و در اثر کشش از سوی جهانهای دیگر ایجاد شده‌اند.

اکنون که مرسینی هیوتون داده‌های پلانک را برسی کرده، بر این باور است که فرضیه وی درست بوده است.

یافته‌های وی نشان می‌دهد که تعداد نامحدودی از جهانهای دیگر در خارج از جهان ما وجود دارد.

اگرچه برخی دانشمندان در مورد فرضیه جهانهای دیگر تردید دارند، این یافته‌ها می‌تواند گامی رو به جلو در جهت تغییر دیدگاه فیزیک باشد.

منبع خبر: تابناك

اینو خوندیم؟قضیه فیلادلفیا است.. نیمدونم راسته یا نه ولی اگه نخوندین حتما یه نگاهی بندازین

http://www.taknaz.ir/news_detail_17244.html

7. 3 کاربر مقابل از H.Taeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #154
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

سلام.ممنون به خاطر مطلب خوبت.فیلادلفیا رو من خوندم .پروژه ی وحشت ناکی بود واکثریت پرسنل اون کشتی کشته شده بودن و فقط یکی دو نفر از جمله فرمانده ناو زنده مونده بود اما اتفاقی که براش افتاده بود این بود کلا دیوانه شده بود ویه جورایی تعطیل شده بود.و کارای عجیب و غریبی انجام میداد.ازاین جهت رو حرفانش نمیشه اعتماد کردوخیلیا از جمله خودم معتقدن که این پروژهدرست نبوده و نتیجه اعلان شده پروژه کذب بوده.
    امضای ایشان

9. 2 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #155
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.Taeb نمایش پست ها
    فک نکنم نیاز باشه که ما تا جایی بر گردیم که ماشین زمان ساخته شده،چون ما داریم با ماشینمون طوری حرکت میکنیم که باعث میشه به گذشته بریم.پس صرفا ماشین جابه جا میشه. فک کنم البته!!
    فرض کنید که من ماشین زمان رو برای سفر به 20 میلیارد سال قبل تنظیم کنم. آیا این سفر ممکنه؟ سفر به قبل از بیگ بنگ!!!!!!!!

با فرض اینکه جهان های موازی وجود داشته باشه،مشکلی پیش نمیاد که شما برین به گذشته و وارد یه جهان موازی بشین و نسخه ی خودتون و بکشین.شما هنوز هم در جهان موازی که قرار داشتین زنده این و میتونین زندگی کنین و دلیلی نداره از بین برین.

این مطلب برای وجود جهان های دیگره :

اولين شاهد قطعي از وجود جهان هاي ديگر

دانشمندان دانشگاههای کارولینالی شمالی و کارنگی ملون موفق به شناسایی اولین گواه قطعی از وجود جهانهای دیگر شدند.

به گزارش ایسنا، کیهان‌شناسان با بررسی نقشه‌ای از جهان از داده‌های فضاپیمای پلانک نتیجه گرفته‌اند که این نقشه نشانگر ناهنجاری‌هایی است که تنها می‌توانند توسط کشش گرانشی جهانهای دیگر ایجاد شده باشند.

این نقشه نشان‌دهنده تابش‌های انفجار بزرگ در 13.8 میلیارد سال پیش موسوم به تابش زمینه کیهانی است که هنوز در جهان قابل مشاهده است.

دانشمندان پیش‌بینی کرده بودند که این تابش باید بطور مساوی توزیع شده باشد؛ اما این نقشه تمرکز بیشتری از آن را در نیمه جنوبی آسمان و یک نقطه سرد را نشان داد که با درک کنونی از فیزیک قابل توضیح نیست.

لائورا مرسینی هیوتون، فیزیکدان نظری دانشگاه کارولینای شمالی و ریچارد هولمان، استاد دانشگاه کارنگی ملون در سال 2005 پیش‌بینی کردند که ناهنجاریها در تابش وجود داشته و در اثر کشش از سوی جهانهای دیگر ایجاد شده‌اند.

اکنون که مرسینی هیوتون داده‌های پلانک را برسی کرده، بر این باور است که فرضیه وی درست بوده است.

یافته‌های وی نشان می‌دهد که تعداد نامحدودی از جهانهای دیگر در خارج از جهان ما وجود دارد.

اگرچه برخی دانشمندان در مورد فرضیه جهانهای دیگر تردید دارند، این یافته‌ها می‌تواند گامی رو به جلو در جهت تغییر دیدگاه فیزیک باشد.

منبع خبر: تابناك
    این مطلبی که ارائه کردین ارتباطی با جهان های موازی نداره. جهان های موازی داخل همدیگر هستن بدون اینکه روی هم اثری بذارن. در واقع در ابعاد موازی مختلف قرار دارن.

اینو خوندیم؟قضیه فیلادلفیا است.. نیمدونم راسته یا نه ولی اگه نخوندین حتما یه نگاهی بندازین

http://www.taknaz.ir/news_detail_17244.html
    داستان علمی تخیلی زیبایی بود!!! قضیه آزمایش فیلادلفیا رو بشکل های مختلف شنیده بودم ولی این یکی دیگه واقعاً شاهکار شایعه پردازی و چرندیات نویسی بود!
    سایت های علمی فارسی از لحاظ بار علمی فقط بدرد پیدا کردن سوژه برای نوشتن یک فیلمنامه علمی تخیلی میخورن. اینا رو اگه بچلونی یه قطره علم ازشون بیرون نمیافته ولی تا دلت بخواد چرندیات چرا. پیشنهاد میکنم کلاً مطالب سایت های فارسی رو مطالعه نکنید.
    ویرایش توسط mohsen4465 : 06-14-2013 در ساعت 05:13 AM
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

11. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #156
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302

100% نمیشه رفت به زمانی که هنوز نه زمانی بوده نه مکانی !! ولی فک میکنم بشه با ماشین زمان ،به مثلا 5000 سال قبل رفت. زمانی که حتی هیچ نظریه ای وجود نداشته!

13. 4 کاربر مقابل از H.Taeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #157
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

100% نمیشه رفت به زمانی که هنوز نه زمانی بوده نه مکانی !! ولی فک میکنم بشه با ماشین زمان ،به مثلا 5000 سال قبل رفت. زمانی که حتی هیچ نظریه ای وجود نداشته!
    خب پس مجبورم دلیلی محکم تر بیارم. محکم ترین دلیل برای غیر ممکن بودن سفر به قبل از اختراع ماشین زمان این سواله که پس چرا ما تابحال مسافران زمان رو ندیدیم که از آینده به امروز بیان؟! بنابراین سفر به قبل از اختراع ماشین زمان غیر ممکنه. هر چند که بنظر من کلاً سفر به گذشته غیرممکنه.
    ویرایش توسط mohsen4465 : 06-15-2013 در ساعت 12:00 AM دلیل: افزودن شکلک
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 3 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #158
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

یک سوال من دارم
    منظور از سفر به اینده دقیقا یعنی چی؟
    اصلا با چه استدلالی میتونیم بگیم آینده تشکیل شده؟
    چراما پیشتازان زمان نباید باشیم؟
    مثل این میمونه که اینده درست شده وما در گذشته مانده باشیم
    نظر شما چیه؟؟

پیشتازان فضا :به نظر من یعنی اینکه ما در زمان حال هستیم وزمان با پیش میره , نه جلوتر از ما....
    ویرایش توسط narcissus flower : 06-15-2013 در ساعت 12:39 AM دلیل: رفع ابهام

17. 6 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #159
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

مگه زمان یه سیر جاری و تکوینی نیست که پدیده های عالم با گذشتنش سیر تکاملیشونو طی میکنن و به خصوص انسان ها که تو انتخاب نوع عملکرداشون قدرت انتخاب دارن حالا اگه اینده درست شده باشه و ما توش جامونده باشیم وبه وسیله سفر در زمان ما بتونیم به نوعی عقب موندگیمونو جبران کنیم در واقع تمام این چیزایی که گفتم به خصوص قضیه قدرت انتخاب انسان هابه چالش کشیده میشه.پس به نظر من این تلقی که اینده از حالا درست شده و ما توش میتونیم به طور غیر معمول جلو بریم درست نیست
    امضای ایشان

19. 2 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #160
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302

سفر در زمان         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    خب پس مجبورم دلیلی محکم تر بیارم. محکم ترین دلیل برای غیر ممکن بودن سفر به قبل از اختراع ماشین زمان این سواله که پس چرا ما تابحال مسافران زمان رو ندیدیم که از آینده به امروز بیان؟! بنابراین سفر به قبل از اختراع ماشین زمان غیر ممکنه. هر چند که بنظر من کلاً سفر به گذشته غیرممکنه.
    خب من که گفتم. با فرض این که جهان های موازی وجود داشته باشه،ما وقتی میریم به گذشته وارد یه جهان موازی می شیم.این جوری دیگه مشکلی نیست که.. فک کنم !

............

به نظر من هم نمیشه به آینده ای رفت که هنوز ساخته نشده !! اصل مائیم که هنوز در این زمان و مکانیم

صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع