صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 113

موضوع: لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد

لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد

سلام به همه اعضا گرامي و عزيز

اكنون كه در آستانه 1 شهريور ، سالگرد 1 سالگي فروم آوااستار قرار داريم ، شايد بشود به جرآت گفت كه اين فضاي مجازي تبديل به پرمخاطب ترين فضاي مجازي نجومي و شايد يكي از پربيننده ترين فروم هاي تخصصي شده باشد ( اين موضوع را با جرآت بيان ميكنم )

قطعآ هر سيستم ،مجموعه و بنيادي با تفكرات مثبت و روبه پيشرفت شروع به كار ميكند .

اما با گذشت زمان گاهي مشكلات و نقايصي هرچند ريز به مرور موفقيت را نشانه ميگيرد و باعث ميشود تا يك سيستم رو به پيشرفت ، پاي در سراشيبي سقوط نهد

با توجه به اينكه ما قصد داريم تآثير موثري بر جريان نجوم آماتوري در ايران بگذاريم ، و در رفع بعضي از نقايص بكوشيم ، طبيعتآ لازم است اول به فكر رفع نقايص خودمان باشيم

لذا بدينوسيله از همه اعضا ، خوانندگان و علاقمندان دعوت ميكنم تا بي محابا و بدون چون و چرا از ما انتقاد كنند

مطمئنآ انتقادات خوب شماست كه ميتواند در پيشبرد هرچه بهتر كار موثر باشد .

در درجه اول بنده به عنوان مدير سايت پاسخگوي انتقادات شما عزيزان هستم و هركجا كه لازم باشد تغييرات ضروري را ايجاد ميكنم

در درجه بعد هم دوستانم در تيم مديريتي در اين كار به بنده كمك خواهند كرد .

( هرچند كه اين تاپيك بدون هماهنگي با مديران ايجاد شده است )

پس لطفآ اگر اين محيط مجازي را دوست داريد ، لطف كنيد و از ما انتقاد كنيد

اين انتقادات ميتواند در حيطه سياست ها ، روش ها ، برنامه ها و ..... و هر چيز ديگري كه به آوااستار مربوط است باشد

اگر انتقادات دوستان پاسخ معقولي داشت ، ارائه خواهد شد و اگر پاسخي برايش نداشتيم در رفع آن موضوع كوشش ميكنيم .

مطمئن باشيد كه همه انتقادات توسط اعضا تازه وارد نيز( هرچه باشد ) تاييد خواهد شد .

( البته انتقاداتي كه به موضوعات فني يا مشكلات جزئي در فروم مربوط است بهتر است در بخش فني و ارتباط با مديران مطرح شود )

با تشكر
    ویرایش توسط *sh : 08-22-2011 در ساعت 06:20 PM

2. Top | #61
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    ممكن است شما آنلاين نباشيد و پيغامي از سوي يكي از كاربران براي شما ارسال شده باشد ، در اين حال هر يك از مديران مي توانند ( در واقع بايد ) آن پيغام را تاييد كنند .

بعد خود شما كه آنلاين شديد مي توانيد آنرا تاييد يا حذف كنيد

متوجه اين قسمت نشدم! چون بارها پيش اومده كه وقتي آنلاين شدم پيغام بازديد كننده داشتم ولي نيازي به تاييد نداشته، چون قبلا توسط مديرا تاييد شده بوده ولي ميفرماييد كاربر قابليت تاييد داره!
    هر پيغام پروفايل نياز به 2 تاييد جداي از هم داره

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

اين دو تاييد مي توانند با اختلاف زماني انجام شوند و هيچ كدام بر ديگري تقدم ندارند و از هم مستقل اند

يعني ممكن است كسي براي شما پيغامي ارسال كرده باشد و شما آنلاين نباشيد و مديري هم آنرا تاييد كرده باشد .

وقتي شما بعد از كل اين جريان آنلاين شديد ، مي توانيد تصميم بگيريد كه آن پيغام را حذف كنيد يا نه

----

پ ن : من متوجه نمي شوم كه سوال دوستان به كدام قسمت اين پروسه مربوط است !؟
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

3. 9 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

اين دو تاييد مي توانند با اختلاف زماني انجام شوند و هيچ كدام بر ديگري تقدم ندارند و از هم مستقل اند

يعني ممكن است كسي براي شما پيغامي ارسال كرده باشد و شما آنلاين نباشيد و مديري هم آنرا تاييد كرده باشد .

وقتي شما بعد از كل اين جريان آنلاين شديد ، مي توانيد تصميم بگيريد كه آن پيغام را حذف كنيد يا نه

----

پ ن : من متوجه نمي شوم كه سوال دوستان به كدام قسمت اين پروسه مربوط است !؟

مدير گرامي از توضيحتون ممنون
    من در جريان توضيحاتتون با اين سوال مواجه شدم و هيچ ربطي به سوال دوستان نداره
    در ادامه... يعني تا خود كاربر پيغامشو تاييد نكنه قابل خوندن توسط ديگران نيست؟
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

5. 7 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    مدير گرامي از توضيحتون ممنون
    من در جريان توضيحاتتون با اين سوال مواجه شدم و هيچ ربطي به سوال دوستان نداره
    در ادامه... يعني تا خود كاربر پيغامشو تاييد نكنه قابل خوندن توسط ديگران نيست؟
    بله ، دقيقآ

7. 3 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها

1 - تاييد يكي از مديران

2- تاييد خود كاربر

سلام بر شما مدیر گرامی

سوالی دارم که نمیدونم جوابشو دادید یا نه ولی من خوندم و جوابی برای این سوال ندیدم

الان فرض کنید من برای کسی که مثلا یک کاربر ممتاز هست به من پیغام میدم ایشون هم همان لحظه اون رو تایید میکنند.

با توجه به این که گفتید جدای از هم حالا اگر شما اون رو تایید کنید ولی مدیران اون رو تایید نکنند کاربران دیگه اون رو نمیبینند یا میبینند ؟

سوال اساسی من اینه .... که چرا اصلا باید مدیرا تایید کنند ؟

چرا به عهده خود کاربر نمیذارید ؟

خوب کاربر هم موظفه که طبق قوانین سایت رفتار کنه و پیام ها غیر مناسب رو تایید نکنه والا اخراج خواهد شد .
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

9. 7 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    سلام بر شما مدیر گرامی

سوالی دارم که نمیدونم جوابشو دادید یا نه ولی من خوندم و جوابی برای این سوال ندیدم

الان فرض کنید من برای کسی که مثلا یک کاربر ممتاز هست به من پیغام میدم ایشون هم همان لحظه اون رو تایید میکنند.

با توجه به این که گفتید جدای از هم حالا اگر شما اون رو تایید کنید ولی مدیران اون رو تایید نکنند کاربران دیگه اون رو نمیبینند یا میبینند ؟

سوال اساسی من اینه .... که چرا اصلا باید مدیرا تایید کنند ؟

چرا به عهده خود کاربر نمیذارید ؟

خوب کاربر هم موظفه که طبق قوانین سایت رفتار کنه و پیام ها غیر مناسب رو تایید نکنه والا اخراج خواهد شد .
    ممنون مجتبي جان

الآن موضوع بحث تا حدي تغيير كرد

ببينيد ، يك بار سعي ميكنم اين موضوع پيغام پروفايل رو دقيق توضيح بدم ، خواهش مي كنم دوستاني كه سوال دارند هم با دقت مطالعه كنند

چند واقعيت :

1- تا چند وقت قبل پيغام بازديد كنندگان نياز به هيچ تاييدي نداشت و هركس براي هر كس ، هر مطلبي ارسال مي كرد ، بلافاصله منتشر مي شد .

2- سيستم بالا در مواردي مشكل ساز مي شد ، لذا تصميم گرفتيم سيستم الزام تاييد مديران رو اضافه كنيم . يعني مطالب پروفايل از طرف يكي از مديران ( فرق نمي كنه چه كسي )

خوانده و تاييد بشه تا اگر خداي نكرده مطلب خيلي بدي ارسال شده بود ، تاييد نشه و جلوش گرفته بشه !

3- از نظر فني امكان اينكه هر كس بتونه پيغام هاي پروفايل خودش رو تاييد كنه و قبل از اون ، پيغام همگاني نشه ، وجود نداره

( من الآن دوباره چك كردم ، چنين امكاني در نرم افزار VB وجود نداره ، اما اگر مدير فني گرامي جناب mojcris بتونن راهي براي اون پيدا كنند ، خوشحال خواهيم شد )

4- اما هر كس اين توانايي رو داره كه پيغام هاي پروفايلش رو حذف كنه ، يا افرادي رو در ليست سياه بذاره كه نتونن پيغام بفرستن يا حتي به طور كلي امكان ارسال پيغام پروفايلش

رو مسدود كنه .

دوباره عرض ميكنم ، امكان الزام تاييد پيغام ها توسط خود افراد از نظر فني وجود نداره . يعني يا بايد مديران تاييد كنند يا اينكه كلا به هيچ تاييدي نياز نداشته باشه و بلافاصله منتشر بشه !

با توجه به اين واقعيت ها ، اگر پيشنهادي داريد ، در خدمتم
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

11. 12 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

با سلام
    به نظر بنده یه قسمتی برای کار با تلسکوپ و استفاده کردن درجات بعد و میل و تنظیم ان بر روی تلسکوپ لازم است . البته شاید باشه ولی بنده هنوز نتونستم پیدا کنم . این پیشنهاد اگر به صورت تصویری هم باشه که نور علی نور میشه . ممنون دوستان اسمانی

13. 8 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط SAEED560 نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر بنده یه قسمتی برای کار با تلسکوپ و استفاده کردن درجات بعد و میل و تنظیم ان بر روی تلسکوپ لازم است . البته شاید باشه ولی بنده هنوز نتونستم پیدا کنم . این پیشنهاد اگر به صورت تصویری هم باشه که نور علی نور میشه . ممنون دوستان اسمانی
    در مورد پیمایش آسمان تایپیکی در این زمینه و در تالار رصدی وجود داره:

لینک زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/sho...85%D8%A7%D9%86

و در مورد رصد اجرام با تلسکوپ هم تایپیکی یا این عنوان وجود دارد:

لینک زیر:

http://forum.avastarco.com/forum/sho...85%D8%A7%D9%86

همین طور در مورد این دو مبحث تایپیکهای مشابه نیز موجود است.مثل تکنیکهای رصدی و اصطلاحات رصدی و چند تایپیک مرتبط دیگر

البته اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم میتوان نکته ای که شما گفتید را در رصد اجرام اعماق آسمان پیگیری کرد.

به این دلیل که احتمالا آنقدر گسترده نیست که نیاز به ایجاد تایپیک باشد و میتوان در آین تایپیک ادامه داد.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

15. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #68
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6864
    تشکر شده 30 بار در 2 ارسال

سلام
    سايت خوبي داريد من تازه عضو اين سايت شدم و هنوز چيز زيادي از سايت نديدم اما من مي خواستم يك چيزي رو دانلود كنم اما هيچ دانلودي انجام نشد بعد يك درخواست ديگه هم داشتم لطفا مطالب بيشتري درباره المپياد نجوم و چيز هايي كه بتونه منو تو اين زمينه كمك كنه در سايت قرار دهيد . من دوست دارم مطالب جديد و زيادي به ايميلم بياد ولي در كل معلومه سايت خيلي خوبي داريد. با تشكر فراوان

17. 13 کاربر مقابل از sasha4 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #69
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sasha4 نمایش پست ها
    سلام
    سايت خوبي داريد من تازه عضو اين سايت شدم و هنوز چيز زيادي از سايت نديدم اما من مي خواستم يك چيزي رو دانلود كنم اما هيچ دانلودي انجام نشد بعد يك درخواست ديگه هم داشتم لطفا مطالب بيشتري درباره المپياد نجوم و چيز هايي كه بتونه منو تو اين زمينه كمك كنه در سايت قرار دهيد . من دوست دارم مطالب جديد و زيادي به ايميلم بياد ولي در كل معلومه سايت خيلي خوبي داريد. با تشكر فراوان
    سلام

خیلی به آوااستار خوش آمدید

اگر بتونید اون چیزی که خواستید دانلود کنید و نتونستید رو بگید (لینک پست رو بدید) دوستان حتما میتونند کمک تون کنند

در مورد المپیاد هم توی لینک زیر حدودا هر چیزی بخواید در مورد المپیاد میتونید پیدا کنید و سوالی هم داشتید توی تاپیک های مربوط به سوالتون حتما مطرح کنید

http://forum.avastarco.com/forum/for...AC%D9%88%D9%85

19. 16 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #70
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    865
    تشکر شده 957 بار در 169 ارسال

حذف و ویرایش های بی رویه

لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد         
    سلام دوستان
    قبل از هر چیز احترام و ارزشی که برای آوا قائلم رو اعلام می کنم و تاکید می کنم که انتقاداتی که در ادامه متوجه آوا می کنم، یک به ده خوبی ها، عملکردهای درست و فواید آوا هم نیست. شما تیم خوب و (در خیلی از موارد) فوق العاده ای هستید.
    تند و تیزی کلام من رو هم ببخشید. قصد بی ادبی و بی احترامی ندارم، ولی با کسی تعارف هم ندارم. خیلی از افراد این فروم هم از دوستان نزدیک من هستند (و با این اخلاقم آشنا هستند).

یکی از انتقادات شدیدی که متوجه آوا می دونم، حذف و ویرایش بی رویه ارسال ها هست که گاهی به صورت سلیقه ای درمیاد.
    مشکلی که اونقدر زننده بوده که باعث شده خود من بارها از آوا با تمام خوبی هاش زده بشم و ترجیح بدم فعالیتم در اون رو قطع کنم.

اگرچه که به خوبی آگاهم که در قوانین آوا استار (مانند هر فروم دیگه ای) اینطور نوشته شده که:
    "17. حق ویرایش، حذف یا انتقال نوشته یا تاپیک و همچنین قفل کردن تاپیک بدون اطلاع قبلی و ارائه دلیل، برای ادمین و مدیران "كلوپ نجوم آوااستار "محفوظ است."
    اما حقیقتا محیط سانسور و ویرایش حاکم بر آوا شدیدتر از بسیاری فروم های دیگه هست و من کمتر جایی همچین جو سنگینی دیدم!

این مواردِ دخالت مدیران در اکثر فروم ها تنها شامل مواردی میشه که قوانین روشن فروم رو نقض کرده باشند، اما در آوا اینطور نیست.
    مثالی براتون می زنم:
    • در یکی از بحث ها خطاب به همین آقای مصطفی امام عزیز خودمون گفته بودم که "شایسته است ...." فلان و فلان. بعد یکی از مدیران محترم کلمه "شایسته است" من رو با کلمه "لطفا" عوض کرده بودند و ضمن اون پیغامی با این مضمون برای بنده فرستاده بودند که:
      "اقای الهامیان/ پست اخیرتون ویرایش شد! گاهی اوقات نه تنها لازمه، بلکه واجبه در نوع ادبیات نوشتاری دقت بیشتری داشته باشیم "

خود آقای امام به خوبی متوجه هستند که چرا دقیقا از اون عبارت استفاده کردم و دلیل داشت. اینطور نیست آقای امام؟
    این تنها یک مثال برای توضیح موضوع هست، ولی آیا این برخورد سلیقه ای در حالی که حقیقتا ضرورت چندانی نداره، صحیح هست؟

ارسالهای ما پاک میشه و قابل پیگیری نیست. مدیر محترم لحظه ای هم به این فکر نمیکنه که ما برای نوشتن اون اطلاعات فسفر سوزوندیم و خب از دست دادنشون یعنی از دست رفتن و بیهوده شدن وقت و انرژیمون. در این مورد هم نمونه سراغ دارم، من به اون ارسالهام احتیاج داشتم و کلی وقت گذاشته بودم براشون (البته باز هم آقای امام در جریان هستند).

من می دونم برخی ویرایش ها بنا به نقض صریح قوانین فروم هست و برخی حذف شدن ها و ادغام ها هم نیاز فروم برای یکپارچگی بیشتر در تاپیک ها (و آمار خیره کننده متوسط 50 ارسال در هر تاپیک آوا هم از همین سیاست اومده!)، اما حقیقتا اعمال این موارد رو در خصوص برخی موارد، مثل موارد اخلاقی به هیچ وجه صحیح نمی دونم و معتقدم که "هر کس خودش مسئول اعمال خودش هست" و دخالت در این امر، مصداق بارز نقض حریم خصوصی فرد هست.

متاسفانه موردی شدیدتر از این هم در این مدت رخ داد (که هنوز که هنوزه بابتش دلخور هستم) که بلافاصله در همون زمان با خود آقای امام در میون گذاشتم. چون به خوبی می دونستم که این یک اشکال کوچیک در میان خوبی های مجموعه آوا بود.
    انتقادات امروز من هم در راستای همین سیاست و به امید بهتر شدن آوا از اونچه که بوده هست.

ممنون از اینکه وقت با ارزشتون رو به من اختصاص دادید.
    با آرزوی بهترین ها.

=====================================
    پ.ن:
    1. لازم باشه، می تونم شواهد مثال هایی که در بالا زدم رو برای اطمینان مدیران ارائه کنم.
    2. برای مثال برای همین ارسال ساده، من با حساسیت تمام، کلمه به کلمه، حداقل 45 دقیقه وقت گذاشتم و 4 دور مرور کردم مطلبم رو و اینطور نیست که از سر سرخوشی و نا آگاهانه مطلبی رو بنویسم (و می دونم که خیلی از شما هم همینطور هستید). فکر می کنم با این حساب، حساسیت و پیگیری من در مورد حذف و ویرایش ارسال هام قابل درک باشه.
    3. پر واضح هست که این انتظارات سطح بالا از تیم مدیریتی که خالصانه و بدون چشم داشت کار میکنه خیلی زیاده، اما با شناختی که در این مدت از تیم مدیریتی خوب آوا پیدا کردم، مطمئنم که حتی از این انتقادات سختگیرانه هم استقبال میکنه.
    امضای ایشان
    بهترین تلاش برای بهترین بودن

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)