صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35

موضوع: همایش کسوف در هفت قاره جهان

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

همایش کسوف در هفت قاره جهان

مرکز نجوم آوااستار با همکاری موسسه پژوهشی سایه برگزار میکند :

کسوف ۲۰۰۳ - قاره جنوبگان

آقای حمید جدیری خداشناس ، حقوقدان و پژوهشگر علاقمند به خورشید گرفتگی و مدیر موسسه پژوهشی سایه است که با سفر به اقصی نقاط کره زمین از

قطب شمال تا قطب جنوب ، عکس ها و مستند های جذابی را تهیه کرده است و به مرد کسوف ایران ملقب شده است .

وی به عنوان تنها فرد غیر آمریکایی در لیگ نجومی آمریکا ( اتحادیه منجمان آماتور ایالات متحده أمریکا )در سال ۲۰۰۵ به عنوان سخنران مدعو شرکت داشته است .

أقای خداشناس در حال حاضر مشغول برنامه ریزی پروژه ای ویژه درباره خورشید گرفتگی است .

در همایش کسوف در هفت قاره جهان ، مختصری از عکس ها و فیلم های خورشید گرفتگی در سراسر جهان که تا کنون منتشر نشده اند برای اولین بار به نمایش در خواهد آمد

و علاقمندان میتوانند در پرسش وپاسخ با ایشان شرکت نمایند .

زمان : چهارشنبه 19 امرداد 1390 - ساعت 15:30 تا 18

مکان : شهرک غرب - انتهای ایران زمین شمالی - فرهنگسرای ابن سینا

حضور در این همایش برای همه علاقمندان آزاد و رایگان است

2. Top | #31
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

خیلی ممنون

یادم اومد که کدوم تلسکوپ بود البته به نظر این تایپیک نیمه تمام مانده و آقای شریف زاده اطلاعات تکمیلی رو نداده اند.

من هم خیلی دوست دارم این تلسکوپ رو از نزدیک ببینم.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

3. 3 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1192
    تشکر شده 35 بار در 13 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ما که آدرس کامل دادیم ( تو پستی که کپی کردید هم هست ! )

شهرک غرب ، انتهای ایران زمین ....

یعنی در شهر شما ، فرهنگسرایی به نام ابن سینا هست که انتهای خیابان ایران زمین در شهرک غرب باشد ؟!!!

توی پیامکی که داده بودید آدرس کامل قید نشده بود!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Moha نمایش پست ها
    این یک مورد را اصلا در مورد آوااستار قبول ندارم

من با مسولان اوا استار تماس نگرفتم با مسولان سالن ابن سینا تماس گرفتم!!!!
    ویرایش توسط Sunrise : 08-16-2011 در ساعت 03:42 PM دلیل: ادغام

5. Top | #33
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

با سلام

به تازگي و در آستانه كنفرانس بين المللي كسوف در هند ، خبري درباره سخنراني آقاي خداشناس در اين كنفرانس منتشر شده است كه بد نديدم اين خبر را در اين تاپيك ذكر كنم .

منبع خبر : ايسنا

گروه پژوهشي «سايه» پس از رصد خورشيد گرفتگي در هفت قاره، طرح «رصد خورشيد گرفتگي‌هاي كلي از فضاي ماوراي جو» را براي نخستين بار در جمع برجسته‌ترين محققان كسوف جهان در كنفرانس بين‌المللي خورشيد گرفتگي ارائه مي‌كند.

حميد خداشناس ، مؤسس و مدير مؤسسه پژوهشي «سايه» كه از سال 1378 در زمينه رصد خورشيد گرفتگي و بررسي علمي آثار پديده كسوف بر كره زمين فعاليت دارد، با اعلام اين مطلب به خبرنگار علمي ايسنا گفت:‌ مؤسسه پژوهشي «سايه» پس از رصد خورشيد گرفتگي در هفت قاره مختلف جهان، ايده رصد اين پديده از ماوراي جو را براي نخستين بار در دنيا طرح و تحت عنوان «رصد كسوف در فضا؛ رويايي كه به واقعيت مي‌پيوندد» در قالب سخنراني در كنفرانس بين‌المللي خورشيد گرفتگي كه 25 تا 27 آذر ماه جاري در دهلي نو برگزار مي‌شود ارائه مي‌كند.

وي خاطر نشان كرد: بر اساس اين طرح مطالعاتي 128 ماموريت فضايي در يك دوره زماني 11 ساله (يك دوره فعاليت خورشيدي) جهت رصد كسوف در فضا و مطالعه پيامدهاي اين پديده نجومي انجام خواهد شد.
    خداشناس با بيان اين كه در رصد خورشيد گرفتگي از فضاي ماوراي جو، امكان بررسي دقيق‌تر تاج خورشيد به دليل نبود موانع جوي فراهم مي‌شود، تصريح كرد: هدف اساسي اين طرح، شناسايي رابطه بين هسته مركزي كره زمين، ماه و خورشيد و بررسي فعاليت امواج هيدروديناميكي مغناطيسي خورشيد است كه باعث گرم شدن سطح خورشيد و نور سپهر آن مي‌شود. ديتابرداري از تاج خورشيد در سايه ماه با نصب سنسورهاي مختلف و طيف نگاري از كسوف و نور فام سپهر آن دريچه‌هاي تازه اي در جهت شناخت خورشيد و نيروهاي منظومه‌يي و به دست آوردن دوره‌هاي منظم اين فعاليت‌ها باز مي‌كند.

مدير موسسه پژوهشي «سايه» با اذعان به اين كه اجراي اين طرح با امكانات فعلي دشواري‌هاي زيادي دارد، خاطرنشان كرد: اين طرح با نگاه به پيشرفت‌هاي صنعت فضايي در چند دهه آينده و توسعه سفرهاي فضايي طراحي شده و قطعا در كمتر از 50 سال آينده اجراي چنين طرح‌هايي به سهولت قابل انجام خواهد بود.

خداشناس در مدار 90 درجه (شمالي ترين نقطه زمين)

وي خاطرنشان كرد: در كنفرانس بين‌المللي خورشيدشناسي دهلي نو، علاوه بر ارائه طرح در قالب سخنراني سه فيلم مستند 45 دقيقه‌يي تهيه شده توسط گروه «سايه» از رصد خورشيد گرفتگي 2005 در گالاپاگوس آمريكاي جنوبي، 2006 در صحاري آفريقا و 2008 در قطب شمال در وقت استراحت پخش مي‌شود.
    خداشناس كه افتخار به اهتراز در آوردن پرچم ايران در جنوبي‌ترين و شمالي‌ترين نقاط كره زمين را نيز در كارنامه خود دارد، خاطرنشان كرد: در شرايط فعلي كه تلاش مي‌شود تحريم‌ها و محروميت‌هاي فزاينده‌اي عليه ايران در مجامع بين‌المللي اعمال شود، ارائه چنين طرح بلند پروازانه‌اي در حضور برجسته‌ترين دانشمندان خورشيد شناسي، هواشناسي فضايي، نجوم و اختر فيزيك از جمله پرفسور فرد اسپناك، جي اندرسون، گلن اشنايدر و خاوير ژوبير در مجمعي بين المللي گامي در ارتقاي وجهه علمي بين‌الملل ايران خواهد بود.

6. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #34
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4703
    تشکر شده 375 بار در 31 ارسال

همایش کسوف در 7 قاره سال91

سلام
    اومدم یه گزارشی بنویسم نمیدونم جاش درسته یا نه اگه مشکلی داشت دیگه به بزرگی خودتون ببخشید !
    والله ساعت 6:5 دقیقه من به فرهنگسرا رسیدم !
    و خوشبختانه طبق ساعت مقرر (!) ساعت 6:50 بود حدودا که مراسم با سرود ملی و قرائت قرآن مجید آغاز شد !
    ابتدا آقای مهرجو از رئیس منطقه (اسمشون یادم نمیاد !!) دعوت کردن که صحبت کنن ! بعد از ایشون نوبت آقای دالکی شد که من شخصا با طرز صحبت کردنشون خیلی حال کردم !!! صحبت هایی از جهانگردی و خاطرات ایشون از اولین دیدار با جناب خداشناس بود و در آخر معرفی اجمالی آقای خداشناس!
    بعد از آقای دالکی نوبت به خود آقای خداشناس رسید از لحن ایشون هم خیلی خوشم اومد مقداری درباره سفراشون صحبت کردن ! و فیلمی (؟)دقیقه ای از سفراشون پخش شد ! بعد نوبت به اسلاید شو های رسید که با پیانو نواختن آقای امام به حد کمال رسید ! اینم بگم که واقعا خوب میزدن برای چند دقیقه ای آرامش به من رخنه کرد !

سپس آقای خداشناس درباره نظریشون که رصد کسوف خارج از جو زمین بود که توضیحات مختصری دادن !

بعد رسید به مرحله پرسش و پاسخ که جناب خداشناس گفته بودن هر کسی سئوال خوبی بپرسه بهشون جایزه میدن !!! در اینجا جناب ابراهیمیان که من براشون به عنوان گمنام شناخته شده ام ! سئوالی رو مطرح فرمودند که به مزاج (درسته ؟) آقای خداشناس خوش اومد و ایشون برنده یک جایزه نفیس شدن که با کمال تواضع از گرفتن اون امتناع کردن ! میتونم بگم این قسمت آخر بیشتر از همه حال داد ! آقای خداشناس هم صحبت های بسیار خوبی کردن ! در آخر آقای مهرجو یه خواهش عاجزانه کردن که به ادبیات فارسی اهمیت قائل بشیم چون اشتباهات فاحشی به وجود اومده ! مثلا باعث رو اشتباه نوشته بودن !
    اوه اوه ! اصل کاری یادم رفت ! در انتهای مراسم لوح تقدیر و هدیه ای به آقای خداشناس و هدیه ای دیگر به آقای دالکی تقدیم شد که آقای خداشناس گفتن :"امشب من هدیه تولدم رو گرفتم ، امشب تولدم بود!"
    در آخر هم یه پذیرایی مختصر شد و دِ اِند

__________________________________________________ __________
    پ.ن. : کلا خیلی خوش گذشت مخصوصا اینکه با دوستان آوااستاری آشنا شدم ! و با بعضی از دوستان عزیز دیداری مجدد !
    پ.ن.2: جا داره از آقای امام صمیمانه تشکر کنم به خاطر وقتی که برای من گذاشتن !
    پ.ن.3 : کلا ببخشید هر غلط املایی ، بی ادبی ، فراموشی چیزی شد دیگه به لطف خودتون ببخشید !!!
    ویرایش توسط miladpn : 09-19-2012 در ساعت 11:04 PM

8. 12 کاربر مقابل از miladpn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #35
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14734
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

يمكنك الحصول على الأغنياء من الخيارات الثنائية

امضای ایشان

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)