صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: همایش کسوف در هفت قاره جهان

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

همایش کسوف در هفت قاره جهان

مرکز نجوم آوااستار با همکاری موسسه پژوهشی سایه برگزار میکند :

کسوف ۲۰۰۳ - قاره جنوبگان

آقای حمید جدیری خداشناس ، حقوقدان و پژوهشگر علاقمند به خورشید گرفتگی و مدیر موسسه پژوهشی سایه است که با سفر به اقصی نقاط کره زمین از

قطب شمال تا قطب جنوب ، عکس ها و مستند های جذابی را تهیه کرده است و به مرد کسوف ایران ملقب شده است .

وی به عنوان تنها فرد غیر آمریکایی در لیگ نجومی آمریکا ( اتحادیه منجمان آماتور ایالات متحده أمریکا )در سال ۲۰۰۵ به عنوان سخنران مدعو شرکت داشته است .

أقای خداشناس در حال حاضر مشغول برنامه ریزی پروژه ای ویژه درباره خورشید گرفتگی است .

در همایش کسوف در هفت قاره جهان ، مختصری از عکس ها و فیلم های خورشید گرفتگی در سراسر جهان که تا کنون منتشر نشده اند برای اولین بار به نمایش در خواهد آمد

و علاقمندان میتوانند در پرسش وپاسخ با ایشان شرکت نمایند .

زمان : چهارشنبه 19 امرداد 1390 - ساعت 15:30 تا 18

مکان : شهرک غرب - انتهای ایران زمین شمالی - فرهنگسرای ابن سینا

حضور در این همایش برای همه علاقمندان آزاد و رایگان است

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

فکر میکنم در ایران تنها افرادی که تعداد زیادی کسوف را رصد کرده اند آقایان جدیری خداشناس و امین تفرشی باشند ولی این که چه کسی تعداد بیشتری را رصد کرده باید تعدادش را از خودشون پرسید.

3. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال
    با عرض سلام

بنده آقای خداشناس را از نزدیک ملاقات کردم ، ایشان بسیار انسان فرهیخته ای هستند ؛ متأسفانه بنده غرفه دار نجوم هستم و نمی توانم بروم ولی به دوستانی که می توانند توصیه اکید می کنم که حتما شرکت کنند ، چرا که قطعا یکی از بهترین تجربیات زندگیتان خواهد بود .

5. 9 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

خب به سلامتی این همایشم تموم شد همایش خیلی خوبی بود مخصوصا قسمت نمایش عکساش فقط حیف مثل همیشه کوتااااااااه بود.
    راستی من به نسبت بعضی دوستان عضو تازه تری هستم یه سوال داشتم شما چه جوری با هم اشنا شدید من که هر چی نگاه کردم و فکر کردم نفهمیدم کی به کیه ؟
    فقط سه نفر رو شناختم آقای امام و آقای ابراهیم سراجی و خانوم حدادی زاده
    امشب یا فردا صبح هم یه گزارش تصویری می زارم رو سایت نجوم افلاک امیدوارم خوشتون بیاد
    ویرایش توسط mahdad_haghighi : 08-10-2011 در ساعت 06:46 PM

7. 8 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

واقعا همایش خوبی بود دست برگزار کنندگان گرامی درد نکنه!اقای خدا شناس عکس های زیبایی گرفته بودند البته جالب اینه که مطالب در مورد کسوف بیشتر به حیوانات(مخصوصا

پنگوئن ها در قطب)مربوط میشن و کلا حیات اطرافمون که البته در حین سفر حتما پیش میاد و میتونه هم خیلی جالب باشه!مثلا من خودم چند تا چیز یاد گرفتم!مثلا پنگوئنی که پرواز

کنه ندیده بودم و یا اینکه در قطب چون بارون نمیاد رنگین کمونش یه رنگه(البته دلیلش رودرست متوجه نشدم که اصلا چرا باید وجود داشته باشه اگه میدونید بگید لطفا!)ولی خوب کاش

یه ذره بیشتر در مورد کسوف گفته میشد مثلا اون عکسی که گرفته بودند وحلقه الماس خیلی روشن شده بود یا در کل روشنی مضاعف بود توضیح میدادند!البته اینایی که گفتم انتقاد

نبود در کل همایش خوب و اموزنده ای بود.در مورد شناختن که گفتید باز خوبه شما اقای امام رو دیدید ما که فقط اقای سراجی رو شناختیم که ایشونم چون

اومدند سخنرانی کردند!!با تشکر.

9. 14 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

همایش خوبی برگزار شد.
    گرچه مانند تمامی برنامه ها انتقاداتی به آن وارد است ولی همین که بعد از سال ها آقای خداشناس به جمع دوستداران نجوم بازگشتند خودش یکی از دستاوردهای این همایش بود.
    برنامه با سخنرانی جناب آقای ابراهیمی سراجی پیرامون معرفی آقای خداشناس، گذشته ایشان، فعالیت هایشان و ... آغاز شد و سپس تصاویری برای معرفی ایشان به نمایش درآمد و سخنرانی اصلی شروع شد.
    ایشان به صورت عرضی و طولی دور کره زمین را درنوردیده بودند و تصاویر بکر و بی نظیری را از اقصی نقاط سیاره آبیمان تهیه کرده بودند که شاید برای اولین بار بود پای ایرانیان به آنجا باز می شد. البته ایشان خودشان فرمودند من عکاسم نیستم و صرفا می خواستم نگاهم را با شما قسمت کنم که این نشانه تواضع و فروتنی ایشان است که کمتر از بقیه افراد این فروتنی ها را می بینیم.
    ( این گزارش ادامه دارد ...)
    ==============================
    شرکت در شب های رصدی، کارگاه های حضوری، جلسات پراکنده و آشنایی های گذشته باعث می شود که کاربران فروم هم دیگر را بشناسند.
    سری بعد که کارگاهی برگزار شد می توانید خوشحال باشید که افراد جدیدتری را می شناسید!
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

11. 14 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

سلام به همه دوستان

به دلیل مشغله زیاد، اواسط برنامه رسیدم، ولی دیدن تصاویر زیبای این سفرها باتوضیحات آقای خداشناس و روحیه منحصر به فردشون جالب بود

بحث های پرسش و پاسخ پایانی و طرح جدید و بدیع ایشون برای رصد کسوف در فضا(همونی که عرض کردم در امریکا پذیرفته شده)، مباحثی بود که شنیدنش برای جامعه نجوم آماتوری علم گرا میتونست ایده آفرین و جذاب باشه...

همون طور که اقای سراجی فرموده بودن ایشون به یکی از سوالای خوبی که مطرح شد هم جایزه دادن. سوال این بود که آیا تا کنون مطالعه ای روی امواج ساطع شده از خورشید در زمان کسوف صورت گرفته یا نه ؟ و پاسخ این بود که در طرح اخیر این موضوع توسط تلسکوپ های فضایی بررسی خواهد شد. یه سوال خوب دیگه که جناب رضاش مطرح کردن جایگاه رصدگران فضایی کسوف بود که ایشالا خودشون زحمت نوشتن راجع بهش رو میکشن

از همه قسمت ها بهتر تازه شدن دیدار ها و گپ و گفت های پایانی برنامه بود ولی من متاسفانه سارا شهابی عزیز و آقای حقیقی گرامی رو نشناختم! کجا بودید شما ها؟!؟!؟ کلی دلم سوخت

خلاصه خیلی دوستان تمایل داشتن که در برنامه شرکت کنن ولی نتونسته بودن/ جاتون خالی بود واقعا

خب این هم چند تا عکس برای دوستانی که شدیدا به عکس علاقه دارن با این توضیح که با موبایلم و در موقیعت ناجوری انداختم...
    اولی اقای خداشناس روی سن
    دومی آقایان: رضاش/محا/کامبیز خالقی
    سومی آقایان: 169 / ساسان

امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

13. 16 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    286
    تشکر شده 538 بار در 108 ارسال

ای کاش زمانش بیشتر بودو بیشتر از صحبت های اقای خداشناس بهره میبردیم واقعا جالب بود مخصوصا اون مدار 90 درجه که هم توضیح دادن و عکسشو نشون دادن من که خیلی فیض بردم کاش میشد عکساشونو داشته باشیم به امید سمینارای بعدی....
    امضای ایشان
    ما چیستیم؟

جُز مولکولهای فعال ذهن ِ زمین ،

که خاطرات کهکشان ها را

مغشوش می کنیم !

حسین پناهی

15. 4 کاربر مقابل از SaBa Ho0shmanD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

سلام به تمامی کسانی که آمده بودند ، دیدیمشان ، ندیدیمشان ، نیامده بودند و می شناختیم و نمی شناختیم .
    من تقریبا زودتر از خیلا رسیدم و هی دنبال فردی می گشتم که آشنا باشه ولی زیاد یافت نشد ! کم کم همه اومدند ولی در کل انتظار داشتم از فعالین فروم بیشتر ببینم .
    دیدن آقای خداشناس و سایه دخترشون با توجه به این که از قبل می شناختمشون و یه رصد با هم رفته بودیم جالی خوشحالی داشت و این که من و دوستام رو به خاطر اوردن و استقبال گرمی ازمون کردن .
    برنامه شروع شد و از صحبت های ایشون و تصاویرشون استفاده زیادی کردیم . ایشون تواضع زیادی دارن ولی قابل ذکره که واقعا عکاس خوبین و هیچ لحظه ای رو از دست نمی دن ، یادمه تو اون رصد ایشون خیل یعکس می نداختند و به منم که می خواستم عکاسیم بهتر بشه این توصیه رو می کردن ، منم به عوضش هی از ایشون عکس می نداختم که خیلی استقبال می کردن
    به درخواست خودشون سوالای زیادی مطرح شد و جوابای خوبی هم گرفتیم . یه فیلم نسبتا کوتاهی هم دیدیم که به نظرم تدوین فوق العاده ای داشت و به خودم گفتم چرا سال 87 این مستندو ندیدم ؟حیف
    بعد از برنامه هم افرادی که ندیده بودیمو دیدیم و خوش وبشی با دوستان و احوال پرسی و چه خبرا؟ و کی رصد می زارین ؟ و خداحافظ و برگشتیم .

امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

17. 15 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58
    تشکر شده 271 بار در 42 ارسال

به نام خالق پیدا و پنهان
    که پیدا و نهان داند به یکسان
    همایش بسیار خوبی بود ، امیدواریم در ماه های آتی نیز شاهد همایش های اینچنین باشیم . البته نقصان هایی هم وجود داشت که امریست طبیعی ، و ای کاش هماهنگی های بیشتری در برنامه با استاد خداشناس شده بود .
    اما در کل بسیار خوب بود و از دستندرکاران این حرکت علمی و جمعی باید نهایت سپاسگزاری رو به خاطر زحمات صبورانشون به نحو احسنت داشت ، مرحبا ایران عزیز
    ویرایش توسط *sh : 08-11-2011 در ساعت 03:21 PM دلیل: یه کوچولو اصلاح شعر
    امضای ایشان
    هر چی شعر عاشقانست من برای تو نوشتم
    تو جهنم میسوختم ، می نوشتم تو بهشتم

19. 5 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

گزارشی که گفته بودم رو اماده کردم برای مشاهده گزارش بر روی لینک زیر کلیک کنید :
    http://aflak-gr.ir/index.php/2011-06...08-10-20-32-11

21. 11 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)