صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 34567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 109

موضوع: لنز مناسب جهت عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73
    تشکر شده 22 بار در 1 ارسال

Lightbulb لنز مناسب جهت عکاسی نجومی

سلام به اعضای سایت

این تاپیک مربوط است به اظهار نظر در مورد لنز های پیشنهادی و مناسب برای عکاسی نجومی

لطفآ نظراتتون رو در این مورد مطرح کنید

با تشکر

2. Top | #61
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6888
    تشکر شده 32 بار در 3 ارسال

نظرتون راجع به استفاده از تبدیل یونیورسال و لنزهای قدیمی آنالوگ با مانت یونیورسال چیه؟ من با لنز 200 زنیت امتحان کردم نتیجه فوق العاده بود.
    در ضمن میشه به جای لنز تله یه تلسکوپ خوب خرید و با یه تیر دو نشون زد.

3. 7 کاربر مقابل از Ali Sadighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

درود بر علی آقا....
    برای استفاده از لنز های قدیمی (و البته با کیفیت) روی بادی دوربین های اس ال آر میشه از آداپتور ها استفاده کرد اما بعضی از اونها فقط یک سیستم مکانیکی نیاز دارن مثل همون تی رینگ که برای تلسکوپ استفاده میشه...
    اما من خودم چند تا از لنز های زنیت رو با تی رینگ وصل کردم که فوکوس محدودی میداد!!!
    یعنی باید برای نوع لنزتون یه آداپتوری داشته باشید که به اون بخوره... که حالا شمام امتحان کردین و نتیجه خوشبختانه رضایت بخش بوده...

در مورد لنز تلسکوپ بجای لنز تله...خوبه اما برای چه هدفی؟ اگر برای عکاسی از ماه و خورشید یا حتی سیارات...گزینه خوبیه اما دقت داشته باشید شما نمیتونین تلسکوپ رو بذارید تو کیف و توی شهر دنبال سوژه بگردید!!!
    لنز های تله کیفیت و مزایای خاص خودشون رو دارن...که گاها میشه از تلسکوپ بجای لنز استفاده کرد...
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

5. 14 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4749
    تشکر شده 310 بار در 35 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    سلام بر شما دوست عزیز،

در ابتدا فکر میکنم که یکمی قیمت هر دو لنز بالاتر از اینها باشه ( البته نه زیاد )
    - لنز زوم پیشنهاد میشه که سمت سیگما نرید، چون خطالی رنگی اون کمی بیشتر از مدلهای کنون هست. اما در لنز های واید این امر صادق نیست.

- به دلیل اینکه میخواید توی آتلیه استفاده کنید، لنز 55-250 کارایی بیشتری به نظرم داره ، از اونجایی که این لنز برای عکاسی پرتره کمک زیادی میکنه چون محیط اطراف و پشت سوژه - اگه بخوایم به صورت ساده بگیم - مات میوفته که توی عکس، باعث مهم جلوه دادن سوژه شما خواهد شد

اما باید به یه نکته دیگه هم اشاره کرد، اینکه برای تلفیق ماه و مناظر زمینی، فاصله کانونی 300mm بیشتر 250mm به کار شما میاد ( در ظاهر اختلاف آنچنانی ندارند، اما در برخی موارد پی به تفاوت آشکار و تاثیر همون 50mm خواهید برد ).

با توجه به 2 نکته بالا، باید در نظر گرفت که شما بیشتر برای چه هدفی میخواین لنز رو تهیه کنید

با تشکر
    تشکر بابت پاسخ اتون جناب معروفی عزیز
    اوکی پس سیگما رو کلا بیخال میشم
    در مورد فوکال هم من خودم خیلی وسوسه شدم بین دو لنز لنز 75-300 رو انتخاب کنم اما نبود لرزشگیر کمی من رو دو دل کرده! ویدیو هاش رو در یوتوب هم دیدم تو فوکال 250 لنز 75-300 شارپ تر بود و بر عکس در فوکال پایین تر 55-250 شارپ تر . من قصد دارم برای فوکال های پایین از همان 18-55 ایی که دارم استفاده کنم . درمورد اتلیه هم فقط خاص استفاده ام این لنز فوکال بین 100 تا 200 خواهد بود
    حال با توجه به شرایط فوق و از همه مهم تر نبود استابیلیزر شما جای بنده باشید 75-300 رو انتخاب میکنید؟
    نظر شما از نظر کیفیت خروجی دو لنز چطور هست ؟ به خاطر 50 میلیمتر فوکال بیشتر کیفیت و شارپنس بودند رو قدا نکنیم؟

بازم ممنون از راهنمایی ایتون جناب معروفی عزیز

7. 7 کاربر مقابل از sinaxex عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    تشکر بابت پاسخ اتون جناب معروفی عزیز
    اوکی پس سیگما رو کلا بیخال میشم
    در مورد فوکال هم من خودم خیلی وسوسه شدم بین دو لنز لنز 75-300 رو انتخاب کنم اما نبود لرزشگیر کمی من رو دو دل کرده! ویدیو هاش رو در یوتوب هم دیدم تو فوکال 250 لنز 75-300 شارپ تر بود و بر عکس در فوکال پایین تر 55-250 شارپ تر . من قصد دارم برای فوکال های پایین از همان 18-55 ایی که دارم استفاده کنم . درمورد اتلیه هم فقط خاص استفاده ام این لنز فوکال بین 100 تا 200 خواهد بود
    حال با توجه به شرایط فوق و از همه مهم تر نبود استابیلیزر شما جای بنده باشید 75-300 رو انتخاب میکنید؟
    نظر شما از نظر کیفیت خروجی دو لنز چطور هست ؟ به خاطر 50 میلیمتر فوکال بیشتر کیفیت و شارپنس بودند رو قدا نکنیم؟

بازم ممنون از راهنمایی ایتون جناب معروفی عزیز
    سلام سینا جان

در مورد لنزهایی که اشاره کردی توی سایت عکاسی خواستم پاسخ بدم که متاسفانه دی سی شدم و ...

ولی خوب اینجا عرض میکنم که من هر دو لنز رو استفاده کردم و کیفیت اپتیکی بسیار پایینی دارند و برای کار اتلیه به هیچ وجه مناسب نیستن.

شما برای پرتره در فضای باز و یا حتی اتلیه بهترین انتخابی که دارید سری ۲۰۰-۷۰ هستش که با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید میتونید یکیشون رو انتخاب کنید.و در صورت لزوم میتونید با اکستندر به فوکال های بالاتر هر برسید.
    و یا ۱۰۵-۲۴ که یک لنز عالی همه کاره هستش و بوکه خوبی هم برای پرتره داره.

مجددا عرض میکنم به هیچ وجه سراغ این دو لنز نرید که پول دور ریختنه
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

9. 13 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

تماس گرفتم برای لنز سامیانگ 14 م م فرمودند دیروز 1400 بود امروز شده 1600000 . فکر کنم با این قیمتها از این به بعد باید با شیشه عینک لنز بسازیم
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

11. 13 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

سلام بر هنرمندان نجومی عکاسان اوایی

امسال تصمیم گرفتم کمی هم وارد دنیای زیبای تصاویر نجومی بشم

در مورد بادی از چندتا از اساتید سوال کردن و الان هم به همون نتیجه که اقای معروفی رسیدم که در پستهای اولیه همین تاپیک گفتند: دوربین مغزه د لنز چشم پس اگه چشم نور رو خوب جمع اوری نکنه مغز نمیتونه تصویر خوبی رو ارائه بده

علاقه اصلی من عکاسی منظره و اسمانه مخصوصا تایم لپس و البته دوست دارم با دوربینم بتونم عکاسی منظره هم بکنم و دوست دارم بتونم یه کم زوم هم داشته باشم یعنی بتونم کمی روی سوژه فوکوس کنم(البته توی دنیای تلسکوپ هیچ دل خوشی از چشمیهای زوم ندارم چون هم کیفیتش پایینه هم میدان دیدش)

طبق مشورتهایی که انجام دادم احتمالا یک بادی رو خریداری و بعد یک لنز رو روش نصب کنم

اکنون سوالم اینجاست:

ایا لنزهای نرمالی که اغلب روی دوربینهای سوارند یعنی ۱۸-۵۵ برای عکاسی مدنظر من مناسبه؟
    یا نه باید بادی رو جدا و لنز رو جدا تهیه کنم!؟ در این صورت چه لنزی رو تهیه کنم؟
    راستی فعلا بودجه محدوده یه لنز بیشتر نمیخام بخرم
    امضای ایشان

13. 13 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

لنز مناسب

آقای طامهری راستش ما که آرزو بدل هنوز موندیم

لنز کیت اغلب دوربین ها همون 55-18 هست که گفتین. ولی طبق گفته خودتون که لنز حکم چشم رو داره این لنز قاعدتا حرفه ای نیست. ولی بد هم نیست. ولی خوب شفافیت یک لنز خوب رو نداره. اگه بودجتون میرسه بغیر از دوربین و لنز کیتش یه لنز خوب یا یک لنز سری L کنون بگیرین. البته قیمتش نجومیه سری L

لنزهای پرایم سامیانگ هم میگن خوبه. اگه لنز پرایم بگیری خیلی بهتره. لنز 85-15 هم لنز خوبیه.

اینجا رو نگاه کن.

دوستان توجه کنن که ما فقط Canon رو دوربین میدونیم و لاغیر هاسلبلاد هم، ای همچین؛ دوربین بدی نیست. فقط یکم گرونه
    امضای ایشان
    در خرابات مغان نور خـــــــــــــدا میبینم
    این عجب بیـــــن که چه نوری ز کــــــجا میبینم

Follow Me On YouPic

15. 13 کاربر مقابل از Kianoosh.S عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #68
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

نکته تکمیلی

البته این نکته رو هم باید اضافه کنم که لنزهای سری L کنون زمانی نتیجه مطلوب رو میدن که رو دوربین های فول فریم بسته شن. دوربین هایی مثل 1D, 5D Mark 2 & 3 , Canon 6D

امضای ایشان
    در خرابات مغان نور خـــــــــــــدا میبینم
    این عجب بیـــــن که چه نوری ز کــــــجا میبینم

Follow Me On YouPic

17. 7 کاربر مقابل از Kianoosh.S عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #69
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا طامهری نمایش پست ها
    سلام بر هنرمندان نجومی عکاسان اوایی

امسال تصمیم گرفتم کمی هم وارد دنیای زیبای تصاویر نجومی بشم

در مورد بادی از چندتا از اساتید سوال کردن و الان هم به همون نتیجه که اقای معروفی رسیدم که در پستهای اولیه همین تاپیک گفتند: دوربین مغزه د لنز چشم پس اگه چشم نور رو خوب جمع اوری نکنه مغز نمیتونه تصویر خوبی رو ارائه بده

علاقه اصلی من عکاسی منظره و اسمانه مخصوصا تایم لپس و البته دوست دارم با دوربینم بتونم عکاسی منظره هم بکنم و دوست دارم بتونم یه کم زوم هم داشته باشم یعنی بتونم کمی روی سوژه فوکوس کنم(البته توی دنیای تلسکوپ هیچ دل خوشی از چشمیهای زوم ندارم چون هم کیفیتش پایینه هم میدان دیدش)

طبق مشورتهایی که انجام دادم احتمالا یک بادی رو خریداری و بعد یک لنز رو روش نصب کنم

اکنون سوالم اینجاست:

ایا لنزهای نرمالی که اغلب روی دوربینهای سوارند یعنی ۱۸-۵۵ برای عکاسی مدنظر من مناسبه؟
    یا نه باید بادی رو جدا و لنز رو جدا تهیه کنم!؟ در این صورت چه لنزی رو تهیه کنم؟
    راستی فعلا بودجه محدوده یه لنز بیشتر نمیخام بخرم
    درود بر شما

و عرض ادب و احترام به استاد تجهیزات نجومی

پیرو فرمایشات جناب کیانوش باید عرض کنم در دنیای عکاسی هم مثل دنیای نجوم برای هر کاری ابزار ویژه ای هست.من قبلا فکر میکردم با هر تلسکوپی از هر جرم اسمانی میشه عکس گرفت ولی وقتی اقای مهدی ناصری تاپیک عکاسی نجومی رو راه انداخت و تفاوت اپتیک هارو برای جرم ها مختلف گفت متوجه شدم که چقدر تفاوت دارن تلسکوپ ها.

در مورد لنز هم همینطوره.متاسفانه زمانی که وارد دنیای عکاسی نیمه حرفه ای میشید و از دوربین های slr استفاده میکنید با مشکل تنوع لنزها روبرو میشید.نه میشه به یکی دو تا لنز بسنده کرد و همه کاری باهاشون انجاد داد و نه میشه لنزهای مختلف خرید چون از عکاسی نیمه حرفه ای معمولا پولی در نمیاد و این روزها هم که قیمت لنز سر به فلک کشیده!!

به طور خاص در مورد عکاسی مورد علاقه شما:

برای تایم لپس و اسمان شب نیاز به لنز واید پرایم دارید که ترجیحا سریع هم باشه ( حداکثر گشودگی دیافراگمش زیاد باشه ) و اگه از نوع L باشه که خطاهای رنگی ( مخصوصا در مورد ستاره ها ) تقریبا به طور کامل از بین میره و گوشه های تصویر هم تقریبا کیفیت مرکز تصویر رو خواهد داشت.و در مورد رنگ بندی هم لنزهای سری L رنگ هارو کاملا طبیعی میدن مخصوصا در نورهای کم.

و در مورد منظره هم همون لنز واید پرایم پاسخگو خواهد بود.

اینکه میفرمائید میخواید کمی زوم داشته باشه کمی از کیفیت کار کم میکنه ولی اگه L باشه زیاد مشکلی ایجاد نمیشه.

با توجه به موارد بالا توصیه من به شما Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM هستش.قیمت حدود ۵ میلیون متاسفانه!! زیاده ولی از نتیجه کار نا امید نمیشید و با توجه به تجربه ای که شما در نجوم دارید در عکاسی هم به نتایج خوبی میرسید با این لنزو مدت های زیادی براتون کار میکنه.ولی اگه نمیخواید اینقدر هزینه کنید Canon EF 17-40mm f/4L USM با قیمتی حدود ۳ میلیون.

اگه بازم قیمتش زیاده گزینه بعدی میشه همون ۵۵-۱۸ که با توجه به قیمتش لنز فوق العاده ای هستش .فقط دقت داشته باشید که دو لنز اولی بر روی دوربین های فول فریم و کراپ خورده نصب میشن و اگه شما الان بر روی بدنه کراپ خورده استفاده کنید و زمانی قصد ارتقا داشته باشید و فول فریم تهیه کنید این لنزها بازهم کارایی خواهند داشت.

در نهایت چیزی که تعیین کننده اصلی هستش مقدار بودجه اختصاص داده شده برای خرید تجهیزات هست و اینکه لنز رو روی چه بدنه ای میخواید استفاده کنید.در مورد بعضی لنزهای سری L قدیمی باید عرض کنم که بر روی بعضی بدنه ها با مگاپیکسل بالا شارپنس کمتری دارن به طوری که یه لنز ارزون تر گاهی بر روی یک بدنه کیفیت بهتری میده!

اگر هنوز خریداری نکردید ( ببخشید که من دیر دیدم سوال شمارو ) بفرمائید چه هزینه ای در نظر گرفتید و چه بدنه ای مد نظر دارید تا دقیقا بهتون بگم کدوم لنز روی بدنه شما بهترین خروجی رو داره.

موفق باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

19. 11 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #70
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8083
    تشکر شده 9 بار در 2 ارسال

لنز مناسب جهت عکاسی نجومی         
    سلام خدمت همه دوستان
    دوستان من تازه کار هستم و تازه وارد این سایت شدم
    یه سوال داشتم
    اینطور که از صحبتهای دوستان متوجه شدم مثل این که با لنز 18-55 هم میشه از آسمان شب عکاسی کرد... من از اونجایی که تازه واردم یه مشکل برام به وجود آمده و نمیدونم که قابل رفع هست یا نه؟!!!!
    دوستان چطور میشه توی شب روی آسمان (ستاره ها) فکوس کرد؟ با دوربینهای dslr و لنز 18-55

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 34567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع