صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77

موضوع: خوشه های کروی ِ متقارن! چرا؟

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

Question خوشه های کروی ِ متقارن! چرا؟

در این تاپیک به این نتیجه رسیدیم که خوشه های کروی نسبت به مرکز ِ کهکشان ِ راه ِ شیری متقارن توضیع شدند! شاید فکر کنید این اتفاق فقط برای کهکشان ِ ما رخ داده و بقیه ی کهکشان ها این طوری نیستند ولی واقعیت اینه که همه ی کهکشان ها هاله ای کاملا کروی دارند که از خوشه های کروی تشکیل شده.
    سوال اینه که چرا خوشه های کروی اینجوری اند؟
    ویرایش توسط Ehsan : 01-03-2013 در ساعت 01:32 PM

2. Top | #11
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

خوب احتمالا همونطور که گفتند ، به نظر من هم ابتدا کهکشان ها به صورت کروی بودن بعدش به صورت دیسک در اومدن ، شاید دلیل کروی بودنشون این باشه که در زمان تشکیل آنها مواد توزیع همگن تری در جهات متفاوت داشتند . ولی اینکه چرا خوشه های کروی متقارن شدن و چرا کهکشان ها دیسکی ، حدس میزنم شاید به خاطر وابستگی به سرعت باشه ( دیسکی شدن ) .

سرعت بیشتر چرخش کهکشان نسبت به خوشه ی کروی فکر میکنم اگه درست باشه راه حل مناسبیه .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

3. 11 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    خوب احتمالا همونطور که گفتند ، به نظر من هم ابتدا کهکشان ها به صورت کروی بودن بعدش به صورت دیسک در اومدن ، شاید دلیل کروی بودنشون این باشه که در زمان تشکیل آنها مواد توزیع همگن تری در جهات متفاوت داشتند . ولی اینکه چرا خوشه های کروی متقارن شدن و چرا کهکشان ها دیسکی ، حدس میزنم شاید به خاطر وابستگی به سرعت باشه ( دیسکی شدن ) .

سرعت بیشتر چرخش کهکشان نسبت به خوشه ی کروی فکر میکنم اگه درست باشه راه حل مناسبیه .
    بسیار عالی که این تاپیک ِ از یاد رفته رو بالا آوردید! (قبل از هک شدن ِ اول (هک ِ بزرگ که چند ماه اطلاعات پرید!!) این تاپیک حتی به نتیجه هم رسیده بود!)
    خوب الان دلیل ِ خوبی آوردید که باید کهکشان ها اولش کروی بوده باشند! اما هم زمان باید سازو کاری رو که کهکشان ها بعدا دیسک شدند و خوشه های ِ کروی توزیع ِ کرویشون اطراف ِ مرکز ِ کهکشان حفظ کردند رو توجیه کنید!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

5. 13 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    بسیار عالی که این تاپیک ِ از یاد رفته رو بالا آوردید! (قبل از هک شدن ِ اول (هک ِ بزرگ که چند ماه اطلاعات پرید!!) این تاپیک حتی به نتیجه هم رسیده بود!)
    خوب الان دلیل ِ خوبی آوردید که باید کهکشان ها اولش کروی بوده باشند! اما هم زمان باید سازو کاری رو که کهکشان ها بعدا دیسک شدند و خوشه های ِ کروی توزیع ِ کرویشون اطراف ِ مرکز ِ کهکشان حفظ کردند رو توجیه کنید!
    دوران باعث دیسکی شدن نشده ؟البته اگه نتیجه رو بگید ممنون میشم، چون واقعا الان شوق کردم بدونم دلیلش چیه!
    امضای ایشان

7. 9 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    دوران باعث دیسکی شدن نشده ؟البته اگه نتیجه رو بگید ممنون میشم، چون واقعا الان شوق کردم بدونم دلیلش چیه!
    نگفتم که شما راست می گید یا غلط! گفتم حالا که به نظرتون این طوری میاد باید دلیلی هم بگید که چرا این طوریه!

حالا آروم آروم به آخرش می رسیم! با استدلال و آرامش می خواییم بررسی کنیم (من خودمم یادم رفته جوابش! فقط یادمه به یک جایی رسوندیم!)
    امضای ایشان

9. 14 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737

خوب احتمالا نیروی کوریولیس حاصل از چرخش باعث چنین چیزی شده ، مثل پخی سیارات . توی سیارات بخاطر تجمع مواد ، مواد بالایی نمیتونستن ازشون عبور کنن و به سمت مرکز بیان ، تا تخت بشن ، ولی توی کهکشان ها چنین مانعی وجود نداشته .
    امضای ایشان

11. 7 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

یک راهنمایی:
    گفتم دو تا امکان وجود داره:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan نمایش پست ها
    چیزی که من دلم می خواد در این تاپیک ها پی گرفته بشه ( حداقل تاپیک هایی که موضوع ِ علمی دارند) پیاده شدن ِ روش علمی ِ بررسی ِ مسائل است. شما سوالم رو خوب فهمیدید ولی از جوابم گیج نشید. اگر دلیلی بر گفته هاتون دارید بسم الله.
    توضیحم هم اینه که دو حالت وجود داره:
    1.کهکشان ها موقع ِ شکل گرفتن کروی بودند و بعدا دیسک شدند ولی خوشه های کروی (که همزمان با کهکشان شکل گرفتند و توزیع ِ اونها کروی بوده!) کروی باقی موندند (منظورم از کروی باقی موندن شکلشون نیست بلکه توزیع شون هستش)
    2.کهشان ها از همون اول به صورت ِ دیسک تشکیل شدند و خوشه های کروی هم اول روی دیسک بودند ولی بعداً از دیسک فاصله گرفتند و توزیع ِ کروی پیدا کردند.
    حالا می تونیم مشکلات ِ هر دو حالت رو بررسی کنیم ( این که یکی شون چرا ممکنه و اون یکی چرا ممکن نیست).
    نظر ِ شما در باره ی مشکل شون چیه؟

در واقع حالت ِ سومی هم هست که می تونه درست باشه:
    3. کهکشان اول کروی بوده و بعد تماما دیسک شده اما خوشه های ِ کروی بعدها از دیسک فاصله گرفتند!

دو تا نکته: اولا علت ِ توزیع ِ متقارن ِ خوشه های ِ کروی رو می شه با علت ِ توزیع ِ متقارن ِ کهکشانهای ِ بیضوی مقایسه کرد چون هر دو بسیار پیر هستند!
    ثانیا : به این فکر کنید که همیشه در هر سیستم ِ فیزیکی برای ِ از بین بردن ِ انرژی ساز و کاری وجود داره اما برای ِ از بین بردن ِ چرخش (تکانه ی ِ زاویه ای) نه!
    امضای ایشان

13. 12 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

خوب! چون این تاپیک قدیمیه (بیشتر از یک سال ِ پیش!!!) و بنده به عنوان ایجاد کننده اش وظیفه ی ِ بستنش رو به عهده داشتم(!!) کم کم جوابش رو قرار می دم! اما دونستن ِ جوابش نیاز به یه کمی ریاضیات و فیزیک داره و فیزیکش رو بلد هستید اگر جواب ِ این سوال رو بلد باشید (جوابش در صفحات ِ بعدی شرح داده شده)

هنوز هم فرصت می دم روش فکر کنید!
    امضای ایشان

15. 8 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

پایستگی تکانه ی ِ زاویه ای (پیش درامد فیزیکی)

وقتی می خواهید چرخش را به صورت دینامیکی تعریف کنید چه چیز را در نظر می گیرید؟

مسلما سرعت چرخش یکی از عواملی است که باید در توصیف چرخش در نظر گرفت اما کافی نیست!

مثلا وقتی یک چرخ سنگین ماشین با نرخ ده دور در ثانیه می چرخد، نگه داشتن ِ این چرخش خیلی سختر تر از وقتی است که یک فرفره ی ِ کوچک چوبی با نرخ بیست دور در ثانیه می چرخد! پس برای توصیف دینامیکی چرخش ، به جرم ِ جسم چرخنده نیازمندیم. چه میزان ماده در حال چرخیدن است؟
    این موضوع مهم است!!

اما علاوه بر جرم و سرعت چرخش، شکل هم مهم است! شهودا می توانید درک کنید که به چرخش در آوردن ِ دری که بیشتر جرم ِ آن در قسمت ِ دور از لولا قرار دارد سخت تر از به چرخش در آوردن ِ دری است که بیشتر ِ جرم ِ آن در نزدیکی ِ لولا قرار دارد!

همه ی ِ اینها موجب ارائه ی ِ تعریفی زیبا (اما کمی ریاضی که ممکن است خیلی مفهوم نباشد) از چرخش می شود:

چرخش ِ یک ذره حول ِ یک نقطه ی ِ دلخواه (همان تکانه ی ِ زاویه ای که از این به بعد از نام تکانه ی ِ زاویه ای استفاده خواهد شد ) برابر است با فاصله ی ِ آن ذره از نقطه ی ِ دلخواه مان به صورت برداری، ضرب ِ خارجی در سرعت ِ ذره ضرب در جرم ِ ذره!

برای ِ یک سیستم ِ عجیب مثل ِ فرفره، فرفره را به صورت ِ ذرات ِ کوچکی با جرمهای ِ کم، کنار ِ هم در نظر می گیرند و همه ی ِ این بردار ها را جمع می کنند تا بردار ِ کل حاصل شود.

اگر تکانه ی ِ زاویه ای (که معرف چرخش است) تغییر کند معلوم می شود که عاملی تغییرش داده! به این عامل یک عدد نسبت می دهند و اسمش را می گذارند گشتاور که مقدار ِ آن هم تغییر ِ تکانه ی ِزاویه ای بر زمان است (همان مشتق نسبت به زمان).

تصویری از بردار گشتاور (T) و تکانه زاویه ای (L) و ....

از ویکی پدیا

دقت کنید حتی تغییر ِ جهت ِ بردار ِ تکانه ی ِ زاویه ای هم معرف ِ وجود ِ گشتاور است و برای وجود گشتاور حتما نیازی به تغییر اندازه ی ِ آن نیست.

برای ِ سیستمی که از چندین ذره تشکیل شده که و تمام ذره ها با هم بر همکنش دارند و به هم نیرو وارد می کنند، تا زمانی که عامل ِ خارجی گشتاور ِ خالصی روی ِ سستم وارد نکرده، جمع ِ برداری ِ تمام ِ تکانه های ِ زاویه ای ذرات ثابت باقی می ماند

(هر چند تکانه ی ِ زاویه ای تک تک ِ ذرات در بر هم کنش باهم تغییر کند اما در مجموع ثابت باقی می ماند! گویی تکانه ی ِ زاویه ای را بده بستان می کنند!)

ــــــــــــــ
    خودمونی نوشت:
    یکی از آزمایش های ِ جالب راجع به پایستگی تکانه ی ِ زاویه ای که خودمم خیلی باهاش حال می کنم اینه:
    یکی از این چرخونک ها یا هر چیزی که بچرخه و بشه روش نشست و چرخید (مثل تو پارکها) رو گیر بیارید، بعد شروع کنید خودتون رو چرخوندن (سعی کنید تعادل رو حفظ کنید!!! بعدا با کله خوردید زمین یقه ی ِ من ِ بد بخت رو نچسبید!)

بعد از این که کمی چرخش کسب کردید دست ها تون رو باز کنید، می بینید که سرعت چرخشتون کم شد! بعد دستهاتون رو جمع کنید و تا حد ِ امکان بچسبونیدشون به بدن! خواهید دید که سرعت چرخشتون زیاد می شه! اگر تو دستهاتون وزنه باشه بیشتر این اثر رو می بینید فقط سعی کنید وزنه ها معادل باشند!

من خودم هر وقت امکانش رو دارم انجامش می دم! خیلی حال میده! پایستگی تکانه ی ِ زاویه ای رو با چشمهاتون می بینید!

این هم تصاویر آزمایش:

از داشنگاه سندیگو

از دانشگاه سنتاکروز

پ.ن: شاید پیش درامد دویی هم در راه باشه!!!! شایدم نباشه!
    پ.ن2: حالا یکی با اینا می تونه جواب ِ تاپیک رو بگه؟
    امضای ایشان

17. 14 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

پیش درامد فیزیکی-نجومی!

در پستِ قبل راجع به پایستگیِ تکانه ی ِ زاویه ای (همان چرخش) در سیستم های بسته صحبت کردیم.

یکی از سیستم هایی که به طور خاص به این تاپیک مربوط می شود توده ی ِ عظیمِ گاز است که تحت گرانش و نیروی الکترومغناطیس (همان برخورد ذرات با هم) با خودش بر هم کنش دارد و یک سیستم بسته تشکیل می دهد. برای یک کهکشان ِ بسیار تازه تشکیل شده چنین تقریبی مناسب است.

کهکشان تازه تشکیل شده کروی است و دیسک شدن به این معنی است که برای کهکشان در ابتدا جهت مرجحی وجود داشته که می دانیم نه! یعنی کهکشان در ابتدا همسانگرد بوده و کروی شکل!

بلی!! کروی بوده! نمی تواند شکل ِ دیگری داشته باشد! اما جهت مرجحی به واسطه ی ِ تکانه ی ِ زاویه ای ِ کل به وجود می آید که به مرور تاثیرش را خواهد گذاشت. ( که البته شرح خواهیم داد)

برای چنین کهکشانی دو کمیت وجود دارد که توصیف کلی از کهکشان است و البته پایسته. در ابتدا همه ی ذرات ِ کهکشان حرکت ِ کاملا تصادفی و کاتوره ای دارند اما با این وجود انرژی ِ این کهکشان و تکانه ی ِزاویه ای این کهکشان پایسته است.

برای این کهکشان همان طور که گفته شد تکانه ی ِ زاویه ای برابر با جمع تک تک تکانه های ِ زاویه ای ذرات است. تکانه ی ِ زاویه ای همان طور که گفته شد کمیتی برداری است. جهت تکانه ی ِ زاویه ای تمام این ذرات به صورت کاتوره ای در فضا قرار دارد و البته لحظه به لحظه با برخوردها و نیرو ها تغییر می کند اما جمع برداری تمام این بردار ها بالاخره یک بردار است و این بردار همیشه ثابت است. جهت این بردار برای کهکشان جهتی مرجح است!

یکی از ویژگی های ِ تکانه ی ِ زاویه ای این است که عمود بر صفحه ی ِ حرکت ِ هر جسمی است. بنا بر این برای ِ یک کهکشان ِ دیسکی (مارپیچی)، تکانه ی ِزاویه ای ِ کل عمود بر صفحه ی ِ دیسک است.

برای ِ یک کهکشان ِ خام (که هنوز تشکیل نشده) چنین صفحه ای که همه ی ِ ذرات در آن حرکت کنند وجود ندارد اما همان طور که گفته شد مجموع تکانه ی ِزاویه ای ها برداری خواهد بود ثابت که بالاخره یک سمتگیری در فضا دارد (تنها حالتی که چنین وضعی پیش نیاید این است که بردار تکانه ی ِ زاویه ای کل صفر باشد که عملا غیر ممکن است!!) این سمتگیری بردار تکانه ی ِ زاویه ای یک جحت مرجح برای کهکشان به وجود می آورد.

انرژی هم کمیت دیگری است که پایسته است. مولفه هایی که انرژی را تشکیل می دهند در حالت کلی انرژی پتانسیل ِ گرانشی ( که به خاطر گرانش به وجود می آید) و انرژی ِ جنبشی (که به واسطه ی ِ سرعت ِ ذرات ِ گاز به وجود می آید) کل ِ انرژی ِ سیستم را تشکیل می دهد.

انرژی جنبشی ِ هر ذره خودش از دو قسمت تشکیل شده. انرژی جنبشیی که به واسطه ی ِحرکت ِ زاویه ایِ ذره به وجود می آید که به همین خاطر هم با مقدار ِ تکانه ی ِ زاویه ایِ ذره متناسب است و همین طور انرژی جنبشی که به واسطه ِ حرکت ِ عمود بر حرکت ِ زاویه ای به وجود می آید . به یک بیان ساده تر حرکت جسم در کل نسبت به نقطه ی ِ مرکزی کهکشان دو جهت دارد:

1 به سمت مرکز دور یا نزدیک شود 2 عمود بر این راستا فقط دور مرکز بچرخد که عملا حرکت هر ذره ترکیبی از این دو است و هر کدام از این دو حرکت سهم ِ خود را در ایجاد ِ انرژی ِ جنبشی دارند. اما سهم ِ حرکت ِ زاویه ای به دلیل ایجاد تکانه ی ِزاویه ای، کاملا با مقدار تکانه ی ِزاویه ای متناسب است.

این مطلب در این پست ریاضی وار شرح داده شده است (با تشکر از جناب ِ شریعت زاده!!!)

جمع تمام این انرژی ها برای ِ تمام ذره ها در این سیستم، اگر فرایند ِ اتلافی ِ انرژی وجود نداشته باشد (که دارد!!) ثابت و پایسته است.

ــــــ
    پ.ن1: به دلیل طولانی شدن ِ توضیحات بقیه به پست بعد موکول شد! و البته باز هم جواب ِ این تاپیک را در دست ِ کم سه پست ِ آینده می بینم!!!!! اگر کسی بحثی شروع کنه که چه بهتر!

پ.ن2: سوالی هست در خدمتم!

پ.ن3: تا اینجا نتایج واضح بیان شده! از این جا به بعد به حدس و نظریه پردازی می رسیم که هنوز ثابت نشده!

پ.ن4:کسی بحثی شروع کنه خوشحال می شم! من از این که فقط خودم پست بگذارم راضی نیستم!
    امضای ایشان

19. 14 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

اتلاف ِ انرژی-بقای ِ تکانه!

خوشه های کروی ِ متقارن! چرا؟         
    در پست ِ پیش راجع به مولفه های ِ تشکیل دهنده ی ِ انرژی برای ِ ذرات ِ تشکیل دهنده ی ِکهکشان بحث کردیم و گفتیم که کهکشان در ابتدا باید کروی بوده باشد! چون برای ِ فضا جهت ِ مرجحی وجود ندارد پس باید کروی باشد! اما چون تکانه ی ِ زاویه ای ِ کل ِ ذرات (که یک بردار است) جهتی مرجح برای ِ کهکشان ایجاد می کند، باید بررسی کنیم!!!!!

بر خلاف ِ تکانه ی ِ زاویه ای، انرژی برای ِ کهکشان پایسته نیست! دلیل ِ این امر تابش است! تابش در واقع موجی الکترومغناطیسی است که انرژی حمل می کند و با این کار انرژی ِ زیادی را از کهکشان خارج می کند! دلیل ِ تابش هم دمای ِ کهکشان است!

کاهش ِ انرژی ِ کیهان باید در فرمولش هم خودش را نشان دهد! جمله های ِ شامل ِ انرژی ِ جنبشی، همگی همیشه مثبت هستند، جمله ی ِ انرژی ِ پتانسیل منفی است! کاهش ِ انرژی ِ پتانسیل فقط و فقط به واسطه ی ِ تغییر ِ اندازه (کوچک شدن) کهکشان رخ می دهد! این اتفاق به دلیل ِ وجود ِ تکانه ی ِ زاویه ای ِ کهکشان منجر به افزایش ِ انرژی ِ جنبشی خواهد شد پس نا محتمل است! تنها راه این است که انرژی ِ جنبشی کم شود!

گفتیم انرژی ِ جنبشی از دو بخش تشکیل شده: انرژی به واسطه ی ِ حرکت ِ شعاعی و انرژی به واسطه ی ِ حرکت ِ زاویه ای! بخش ِ دوم ِ انرژی مستقیما با اندازه ی ِ بردار ِ تکانه ی ِ زاویه ای رابطه دارد.

قسمت ِ شعاعی ِ انرژی ِ جنبشی به راحتی صفر می شود! صفر ِ شدن ِ قسمت ِ شعاعی ِ سرعت به این معنی است که مدار ِ ذره دایره شده!!!!!!!! (بسیار زیبا! من که خودم حال کردم!)

اما قسمت ِ تکانه ی ِ زاویه ای نمی تواند صفر شود! (دقت کنید تکانه ی ِ زاویه ای همچنان پایسته است چون ساز و کاری وجود ندارد تا تکانه ی ِ زاویه ای را از سیستم خارج کند!) اما اگر همه ی ِ بردارهای ِ تکانه ی ِ زاویه ای ِ ذرات، اندازه شان کم شود اما جهتشان طوری تغییر کند که همگی هم جهت بشوند چه می شود؟ این بخش از انرژی (مربوط به تکانه ی ِ زاویه ای ) مینیمم می شود! و بردار تکانه ی ِ زاویه ای کل همچنان پایسته می ماند!

اما هم جهت شدن ِ تکانه ی ِ زاویه ای همه ی ِذرات ِ کهکشان چه معنی دارد؟ (به یاد بیاورید که تکانه ی ی زاویه ای ِ هر ذره بر صفحه ی ِ حرکت ِ ذره عمود است! )

تنها معنیی که دارد این است که همه ی ِذرات ِ کهکشان در یک صفحه به دور ِ مرکز ِ کهکشان خواهند گشت! به یاد بیاورید که بخش ِ شعاعی ِ انرژی ِ جنبشی هم صفر شده و به این معنی بود که مدار ِ ذرات دایره است!

با کنار ِ هم گذاشتن ِ همه ی ِ این گذاره ها نتیجه می شود اگر پیش کهکشان ِ خام ِ اولیه ی ِ بدون ِ ستاره ی ِ کروی، به اندازه ی ِ کافی تکانه ی ِ زاویه ای ِ کل ِ بزرگی داشته باشد، در نهایت به یک دیسک تبدیل می شود که همه ی ِ ذرات به صورت دایره ای روی ِ یک دیسک به دور ِ مرکز می گردند!

توی ِ پرانتز:

فکر کنم اگر بردار ِ کل ِ تکانه ی ِ زاویه ای به اندازه ی ِ کافی بزرگ نباشد، کهکشان می شود نامنظم! البته جایی نشنیدم! فقط فکر می کنم!
    پرانتز بسته!

خوب من به مقصود ِ خودم رسیدم! این که استدلال کنم که کهکشان ها باید در جوانی دیسک باشند و این که کهکشان های ِ مارپیچی همگی جوان هستند شاهدی بر این مدعاست!

حالا می ماند که بگوییم چرا خوشه های ِ کروی متقارن اند!

چند تصویر:
    یک کهکشان ِ دیسک شده از کنار:

تصویر از رصد خانه ی ِ ملی ِ آمریکا

دو قلو های ِ افسانه ای!

تصویر از ؟؟؟
    پ.ن1: همچنان ادامه دارد!

پ.ن2:تمام ِ گفته های ِ بالا نه از کتابی بود و نه از مرجع ِ معتبر! یاد داشت های ِ ذهنی ِ من بود از معدود کلاسهایی که با دکتر میرترابی داشتیم و ایشان گفتند تمام ِ گذاره های ِ بالا صرفا یکی از نظریات ِ موجود در این زمینه است!

پ.ن3:تنفسی بعد از کار!
    ویرایش توسط Ehsan : 05-27-2012 در ساعت 11:05 PM
    امضای ایشان

21. 13 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)