صفحه 17 از 30 نخستنخست ... 713141516171819202127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 299

موضوع: چیزهای یک منجم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink چیزهای یک منجم

چیزهای زیادی هستند که نباید باشند.
    چیزهای زیادی هم هستند که باید باشند.
    چیزهای زیادی نیز هستند که چه باشند و چه نباشند فرقی ندارند.
    در اینجا می خواهم به بعضی از این چیزها که خیلی جالب هستند و برای خودم سوال هستند بپردازم.

پیش از نوشتن مطلب در این تاپیک، لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید:

2. Top | #161
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    40
    تشکر شده 361 بار در 62 ارسال

من فكر ميكردم شما يكي از نويسندگان مجله نجوم هستيد و اتفاقآ خواستم بيام اينجا تشكر كنم كه مطالبتون رو اول اينجا قرار ميديد
    اما حالا با اين حرفتون متوجه شدم كه خيلي ها ظاهرآ چيز هاي شما رو ميخونند و استفاده ميكنند

پس لطفآ با قدرت به چيزهاتون ادامه بديد آقاي محا

3. 7 کاربر مقابل از Green Dream عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #162
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133
    تشکر شده 1,300 بار در 216 ارسال

سایت جدید مجله بهتر از قبلی شده ها !! مخصوصا این عکسای روزش که هی میره و میاد. خیلی قشنگن !!
    ** دوستان هی بیاین چیز (!) بنویسین به حرفامون گوش بدن !!
    امضای ایشان
    کوه استوار نیست ، پایی برای فرار ندارد ...

5. 7 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #163
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

ابه جز این چیزهای بدیع آقای محا ،حضور پررنگ رقیبی که سال های یکه تازی مجله رو به اتمام رسونده ( ماهنامه آسمان شب) هم در تغییرات دخیل هستند.
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

7. 7 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #164
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115
    تشکر شده 1,325 بار در 159 ارسال

تشکر جناب محا! با جدیت ادامه بدید. البته سایت ها و ماهنامه ها هم برای تغییر در ساختار سایت هایی که سعی در پیشرفت دارند بسیار موثرند. (همونطور که ستاره جون فرمودند)
    بی نقطه...

9. 9 کاربر مقابل از sara sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #165
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

دوستان
    با توجه به پیغام های خصوصی که دریافتم کردم فکر کنم ذکر یک نکته ضروری باشد:
    مطلب آخر من تنها یک پاراگراف طنز بود و شوخی به حساب می آید!!
    این مطلب مجله نجوم تنها یک تشابه اسمی با چیز 26 ام این تاپیک داشت و هیچ الگوبرداری و ... هم در کار نیست.
    گفتم یک موقع سوتفاهم پیش نیاید برای کسی...!!!
    ویرایش توسط م.ح.اربابی فر : 01-31-2011 در ساعت 07:26 PM
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

11. 7 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #166
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    چیز بیست و هشتم
    به قول بروبچه های همشهری جوان: "چیز آماده"
    به نقل از: خبرآنلاین: http://khabaronline.ir/news-123476.aspx
    دکتر منصوری با بیان این‌که دو سال پیش قله دینوا و کلاه‌برفی از میان 40 قله در نواحی مختلف کشور جهت احداث رصدخانه انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: «در همین سال‌ها بود که برخی از مشاوران خارجی از سازمان رصدخانه‌های جنوبی اروپا و افراد سرشناس در طراحی تلسکوپ و مکان‌یابی برای بررسی و مشاهده دو قله به ایران سفر کردند که قله‌ای را به نام گرکش نشان دادند و گفتند که چرا این قله را اندازه‌گیری نکرده‌اید! علت عدم اندازه‌گیری قله گرگش که به قول دکتر نصیری قله‌ای وحشی بود، دشواری صعود به آن بود. بنابراین پس از مدت‌ها تیم‌های کوهنوردی از راه‌های مختلف به کمک مردم محلی و بومی به قله صعود کردند، چرا که تنها تا ارتفاع 2900 متری می‌توان با وسیله نقلیه صعود کرد و از آن‌جا تا نوک قله را باید پیاده یا با قاطر طی کرد. در حال حاضر هم نزدیک به 70 تن تجهیزات در قله گرگش وجود دارد».
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یعنی اگر آن اجنبی ها نمی گفتند " این قله را چرا اندازه گیری نمی کردید" دوستان آن قله را اندازه گیری نمی کردند. به همین راحتی!!
    حالا یه سوال! اینها که در پیداکردن مکان اینقدر کم کاری میکنند چه اعتمادی هست که کارهای آتی رو کامل و با وجدان کاری انجام بدن؟آیا کار رو به کاردان سپردند؟

13. 3 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #167
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز ... (نمی دونم چندم )

من الان عصبانی هستم.
    البته از یک جهت هم خوشحال هستم.
    جا دارد از همین جا بدون مقدمه از تمامی افراد باسابقه در عرصه نجوم آماتوری که در فروم فعالند و خیلی خودمانی هستند تشکر کنم. از جمله آقایان امام و ابراهیمی سراجی و نوشیر و حسن زاده و ...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خسته شدم آنقدر در طول سال های مختلف به یک سری ایمیل زدم و جواب نگرفتم.
    خب برادر من ، شما که جواب ایمیل نمی دهید برای چه صدجا آدرس پست الکترونیکی می دهید؟
    سرت شلوغ است، قبول. ایمیل زیاد دریافت می کنی، قبول. وقت نداری، قبول. فکر می کنی مطالب ما ارزش خواندن ندارد، قبول.
    شما که وضعتان این گونه است پس چرا در کنار هر مطلبت می نویسی: فلانی با پست الکترونیکی فلان در دسترس شماست!
    والا من نمی دانم زمان برای امثال آقای ابراهیمی سراجی کش می آید که به تک تک پست های بچه ها پاسخ می دهند یا آقای امام مثل شما کار و زندگی ندارد که به این همه سوال صندلی داغ جواب می دهد؟
    نکن عزیز من، نکن!
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پیام اخلاقی این چیز:
    اینجاست که به ارزش وجودی این فروم پی می بریم
    ویرایش توسط م.ح.اربابی فر : 02-11-2011 در ساعت 11:12 PM دلیل: عصبانیت
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

15. 16 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #168
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

چيز سي ام !

( چيز قبلي محا بيست و نهم بود ! )

[ البته اين مطلب رو در تاپيك كارگاه تقويم هم ذكر كردم ، اما آنجا فقط جهت اطلاع رساني بود و اينجا جهت انتقاد و بحثهاي احتمالي .
    يك وقت نگيد ميخواد شلوغش كنه ها ! ]

ظاهرآ خبر برگزاري كارگاه استخراج تقويم آوااستار اخيرآ در خيلي از خبرگزاري ها منعكس شده و البته خبرگزاري مرجع هم در اين مورد " خبرگزاري " مهر بوده است .

فعلآ اين لينك را ببينيد : http://www.mehrnews.com/fa/newsdetai...NewsID=1256430

البته خبر خوبي است ، منتها نه اسمي از مركز برگزار كننده برده شده ( البته بديهي است ) و نه گفته علاقمندان بايد چكار كنند !!!

فقط گفته برگزار خواهد شد !

بعد جالب است كه پايين صفحه هم نوشته " امانت داري و اخلاق مداري ؛ استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "خبرگزاری مهر" مجاز است. "

يك جوري گفته انگار خود خبرگزاري مهر اين خبر را اختراع كرده !

بد نيست از ايشان بپرسيم منبع خود شما كجا بوده ؟!

جالب است بدانيد كه آوااستار براي تبليغات اين كارگاه فقط به درج در سايت خود آوااستار و ارسال پيامك بسنده كرده است !

اميدوارم خبرگزاري هاي محترمي كه اخبار را از هر طريقي به دست مي آورند ،حد اقل قبل از درج خبر 1 بار خودشان بخوانند تا مطمئن باشند خبرشان كامل است و چيزي كم و كسر ندارد !

به هر حال ممنون از خبرگزاري مهـر‌ امانت دار و اخلاق مدار !

17. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #169
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

بيان موضع

چیز سی و یکم
    سلام دوستان
    من يك انتقادي داشتيم نسبت به بعضي از دوستاني كه در اين فروم بدون رعايت اصول ادبي كامنت مي‌گذارند. در يكي از تايپيك‌هاي سايت سر موضوعي كه با دوستي ارجمند داشتيم عده‌اي از دوستان يكهو وسط آمدند و بنده را به سخره گرفتند كه واقعاً جاي تأسف داشت. دوستان عزيز فكر مي‌كنم پس از 10 سال حضور مداوم در نجوم آماتوري ايران به خم كار آنقدر آشنايي دارم تا بدون حب و بغض حرف دلم را بزنم. براي بنده خيلي مهم است كه اگر دوستاني ناشناخته در نجوم زحمت مي‌كشند و حركتي نو انجام مي‌دهند آن را در افكار عمومي نجوم چگونه جا بيندازند. ما افراد بسياري را داشته‌ايم كه به دليل همين كم‌اطلاعي به بن‌بست خوردند و شايد اگر امثال ما نيز روزي راهنمايي مي‌شديم حتي در جايگاه بالاتري قرار داشتيم. راستش اصلاً قصد نداشتم كه به علت اين نوع بي‌احترامي‌ها مطلبي در سايت منتشر كنم. ولي به يكباره يادم آمد كه خاطر دوست خوبم آقاي امام از همه چيز عزيزتر است. ايشان از مشغوليات من مطلع هستند و من هيچ وقت اگر به مقام يا اعتباري رسيده‌ام خود را گم نكرده‌ام و مانند آقاي امام سعي كردم با همه‌ي دوستان نجومي جوان كه تازه وارد كار نجوم مي‌شوند خودماني باشم. با اين حال حساب اين نوع طرز تفكرها را به خدا وا مي‌گذارم و چرخشي 180 درجه‌اي در سايت بر سر ورود به موضوعات و مباحث نجومي از من خواهيد ديد و بايستي عرض كنم كه چون بعضي از حاضرين در سايت را انتقادپذير نديدم ديگر كاري به اين مسائل نخواهم داشت. باشد تا جامعه‌ي نجومي ما با اين نوع طرز تفكرها موفق شود.
    با تشكر
    علي ابراهيمي سراجي
    2 اسفند 1389
    ویرایش توسط Sunrise : 02-21-2011 در ساعت 01:19 AM دلیل: اجرای عرف حاکم بر تاپیک

19. 9 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #170
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

چیزهای یک منجم         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها

بعد جالب است كه پايين صفحه هم نوشته " امانت داري و اخلاق مداري ؛ استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "خبرگزاری مهر" مجاز است. "
    سلام مصطفي جان
    من داشتم فكر مي‌كردم كه بازم همينش هم جاي شكر داره. اگه تلويزيون خبر رو اعلام مي‌كرد و مي‌گفت منبعش خبرگزاري مهر است كه ديگه حالا بايد پرتقال‌فروش را پيدا مي‌كرديم.

21. 4 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 17 از 30 نخستنخست ... 713141516171819202127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)