صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 72

موضوع: درباره وضعیت نجوم در ايران ...

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

درباره وضعیت نجوم در ايران ...

انتقاد،نظر،نصیحت،تذکر،درد و دل و ... نجومی در مورد وضعیت نجوم در کشور

در مورد وضعیت نجوم در کشور خیلی حرف هست و هر کسی هم نظر و عقیده و ... داره! این تاپیک برای گفتگو در مورد این موضوع است!(خودم خیلی حرف دارم!)

تذکر 1 : احترام یکدیگر رو نگه دارید!
    تذکر 2 : عقیده اتون رو تحمیل نکنید!

منتظرم حرفاتون هستم و هستیم...

ویرایش توسط 169 : 04-12-2011 در ساعت 01:27 AM
    امضای ایشان
    .

2. Top | #31
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292
    تشکر شده 814 بار در 96 ارسال

به نظره من نجوم باید مثل سایر درس های دیگه توی مدارس تدریس بشه!!!!!!!!!!
    اگر نجوم مثل ریاضی و فیزیک و شیمی تدریس بشه از خیلی چیزا مثل شایعات نجومی جلوگیری میشه و خیلی به سطح آگاهی نسل بعد از ما اضافه میشه به نظر من تدریس نجوم از کودکی نیاز جامعه ایران هست.
    درسته که الان هم چند تا مراکز در حال یاد دادن نجوم به کودکان اند ولی این مراکز باید در همه جای ایران فعال بشن.
    با تشکر
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

3. 5 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hermes نمایش پست ها
    به نظره من نجوم باید مثل سایر درس های دیگه توی مدارس تدریس بشه!!!!!!!!!!
    اگر نجوم مثل ریاضی و فیزیک و شیمی تدریس بشه از خیلی چیزا مثل شایعات نجومی جلوگیری میشه و خیلی به سطح آگاهی نسل بعد از ما اضافه میشه به نظر من تدریس نجوم از کودکی نیاز جامعه ایران هست.
    درسته که الان هم چند تا مراکز در حال یاد دادن نجوم به کودکان اند ولی این مراکز باید در همه جای ایران فعال بشن.
    با تشکر
    دست رو دل ما نذارید که خونه! هنوز در کتابهای درسی منظومه شمسی 9 سیاره داره و واقعا مطالب کهنه است!

هیچ وقت یادم نمیره در دبستان در جواب به این سوال که کدوم سیاره از همه گرمتره نوشتم زهره و معلم ازم غلط گرفت و هر کاری کردم هم قبول نکرد زهره از عطارد گرمتره.

5. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

سلام به همه دوستان...
    منم فکر کردم که یک سری مطالب رو بگم...از همین الان اعلام میکنم که من با شخصه خاصی نیستم و دارم به صورت کلی صحبت میکنم و کاملا نظرات شخصیه خودم هستن
    نجوم توی ایران، با استارت چند نفر شکل گفت و بهتره بگیم که قدرت گرفت... روزگاره خوبه نجوم ایران در حال گذر بود ولی یک مشکل هم به همراه اون بزرگ و بزرگتر میشد، دایره کار توی نجوم ایران هم کوچیک و کوچیکتر میشد و به مرحله ای رسید که یک حلقه چند نفره تشکیل؟ شد
    حلقه ای که کسی دیگه نمیتونست بهش اضافه بشه و اون حلقه همه جا رو پر کرد، تلوزیون، فروشگاه ها، مجلات و ...
    فقط و فقط و فقط همون حلقه. ولی خب همون حلقه یا بهتره بگم گروه چند نفره؟!! اوایلش بیشتر برای عشق و واقعا ترویج و یا به قول شما دوستان ارتقا سطح نجومی کار کردند و تا حد زیادی هم این دانش رو به بقیه ( مثال خودم اصلا ) خوب منتقل میکردند ولی دیگه تا یه جایی رفت و وایساد؛ نه! علم نجوم واینستاد، اون آموزشه و منتقل شدنه از بین رفت و دیگه به قول معروف Output دیگه از بین رفته بود و اگر هم بگیم از بین نرفته بود، میشه گفت خیلی کم شده بود، که برای این جور مواقع کلمه ی " خساست علمی " رو به کار میبرن... وقتی که من شخصه خودم یک سخرانی از یک فردی؟ توی 3 جای مختلف و در 3 بازه زمانی ای که خیلی فاصله داشتند با هم رو میشنیدم؛ تعجب میکرم، سر سخرانی توی کلاس، یک سخنرانی توی فلان سالن همایش و ... من فقط یک مطلب رو میشنیدم و هیچ چیزه جدید اضافه نمیشد و حتی توی آخرین سخنرانی همون فرد من برای دوستم 5 ثانیه حرفهای سخنران رو زود تر میگفتم... با این وضع نجوم ایران میخواست بره بالا؟؟
    شما الان دارید صحبت از تدریس غلط نجوم در مدارس و غیره میزنید؛ ولی بیایم از یک دیده دیگه هم نگاه کنیم ، اگر اصلا تدریس و نظامه تدریس خصوصا نجوم توی همه مقاطع کشور ما متحول بشه و کسی بخواد بیاد بالاتر، و حتی بالاتر از سطحه کتاب مثلا علوم خودش کار بکنه، آیا عرصه برای اون بازه؟ آیا بستر برای اون فراهمه؟ آیا ازش استقبال میکنن؟ آیا بهش میدون میدن؟ من فکر میکنم که نه... بر طبق شواهد موجود...
    وقتی که بعد از شروع و استارت حرفه ای نجوم در ایران، همه شدن سردبیر و مدیر و نویسنده و ... و آیا کسه دیگه هم میشه از این به بعد؟؟؟ رقابت هم دیگه از بین رفته، چون یکسری اونقدر بالا رفتن که بقیه هر جایی هم باشن خیلی پائین به نظر میرسن.... چرا دیگه نمیشه که یک نمایندگی یا نمایندگی های دیگه به جمع وارد کنندگان تجهیزات نجومی اضافه بشه؟؟ چرا باید خیلی از همین دست فروشگاه ها جمع کنند و کار رو تعطیل کنند؟ چرا هنوز برنامه ی نجومی ای رو که ما خودمون سالها عاشقش بودیم رو هر وقتی مشاهده میکنیم فقط حرفهای تکراری میشنویم... اگه ما با سایتهای خارجی نجومی سر و کار نداشته باشیم، واقعا از نجوم نوین توی دنیای امروز عقب میافتیم... بریم سایتهای نجومی دنیا رو ببینیم که چه اطلاع رسانی ای دارن، بعد برگردیم به اخبار نجومی ایرانه خودمون... دیگه نهایت فعالیت این چند روزه اخیرشون این بوده که درباره رقابت صوفی اطلاعیه صادر کنند....وقتی که خوده من میدونم که عکسم توی مجلات و سایتهای داخل کشورمون چاپ نمیشه، میفرستم برای جاهای دیگه، سایتهای دیگه و ... وچون اونجا اون حلقه وجود نداره و اون گروه بازی ها جایی نداره و با توجه به اینکه کشور ما از همه لحاظ تحت فشار هست، باز با این حال از من حمایت میشه، سایتی که نه خشایار معروفی رو دیده و نه میشناسه... چرا باید تا چند سال پیش 100 و چند نفر سر و کله میشکوندن برای شرکت توی رقابتهای مسیه و صوفی ولی امسال 85 نفر میرن اونجا و اینقدر جو مسابقات بد شده که بچه ها فقط و فقط به فکر برنده شدن هستن تا یادگیری و تفریح و رقابت سالم... چرا باید روزهای نجوم در ایران در سالهای گذشته خیلی پر شور تر و با حضور پر رنگ عاشقان این علم برگزار میشد و این یکی دو سال اخیر، اینقدر بی رو نق بشه...

امیدوارم که کسی از مطلبه من به خودش نگرفته باشه و باز هم میگم من منظورم با شخصه خاصی نبوده و گفته هام هم کاملا نظره شخصیه خودم ( بعد از 8 سال حضور خودم توی جامعه نجوم ایران ) بود.
    با تشکر.
    ویرایش توسط kh.maroufi : 10-02-2011 در ساعت 10:44 AM
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

7. 6 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

من واقعا نمیدونم شاخه آماتوری به جز برگزاری رقابتهای صوفی و مسیه و یک مقدار هم روز نجوم چه کار میکنه؟ واقعا باید شاخه مقداری به خودش بیاد و با تیمی تازه نفس یک مقدار کار جدید انجام بده و متحول بشه! ناسلامتی مسئول هماهنگی و سر و سامان دادن برنامه های آماتوری نجوم در ایرانه ولی در سالهای اخیر واقعا فعالیتش کم شده. همه ما میدونیم که مشکلات بر سر راه انجمنها زیاده ولی بالاخره هر مشکلی راه حلی باید داشته باشه.

9. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

با اجازه ی دوستان منم نظرم رو بگم ، راه دورم نمیرم .

" 3- هیچ یک از رصد‌گران به هیچ وجه اجازه‌ی توهین به داور از قبیل توهین کلامی یا فیزیکی و نظایر آن به هر نحوی از انحاء را ندارند. بدیهی است در صورت مشاهده‌ی اینچنین رفتاری از سوی تیم‌های رصدی و گزارش آن توسط داور، برگزار‌کنندگان مجاز به اخذ تصمیمات قانونی نسبت به خاطیان‌ خواهند بود.

7- اطراف ابزار رصدی باید کاملا باز باشد و برای آمدن و دیدن جرم مانعی بر سر راه داور نباشد. انواع صندلی، انواع زیر‌انداز و جعبه و متعلقات تلسکوپ از مصادیق این مورد است. لذا در صورتی‌که داور برای رسیدن به چشمی تلسکوپ با این موارد برخورد نموده و موجب واژگونی یا به‌هم خوردن وضعیت ابزار رصدی شود حقی برای رصدگر محفوظ نخواهد شد.

10- صدا زدن داور به صورت پی‌در‌پی، استفاده از لحن توهین‌آمیز، استفاده از الفاظ ناپسند و نیز صدای بسیار بلند در حین برگزاری رقابت ممنوع است.

12- تهدید داور، ایجاد جو بی‌اعتمادی در میان سایر گروه‌ها نسبت به داور و یا کادر داوری و رفتار‌های مشابه از سوی رصد‌گران ممنوع بوده و در صورت مشاهده می‌تواند به محرومیت خاطی از 2 دو تا 4 چهار برنامه بیانجامد. "

« توهین کلامی ؛ فیزیکی » ، « اخذ تصمیمات قانونی » ، « هیچ حقی برای .... » ، « الفاظ نا مناسب » ، « صداهای بسیار بلند !! » ،

واقعا این دستورات و قوانین در شأن جامعه ی نجومی ایران هست ؟ با این قوانینی که وضع میشه خدا عالمه که فضای نجوم در ایران به چه حدی فاجعه باره . اصلا هم نمی خوام کسی یا گروهی رو از این حرف هام برنجونم . ولی چیزیه که هست . ایناها . اینم نمونه شه . این رقابت سوفی مونه ، اینم قوانینش .

11. 2 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

این قصه سر دراز داره...
    به قوله دوسته خوبمون پیمان جان، باید با تیمی جدید، نفسی تازه کنه نجوم ایران و نچسبیم به پرستش افراد قدیمی (ولی نه به این منظور که براشون احترام قائل نباشیم؛ چون در هر صورت خیلی از چیزهایی که الان داریم از همونا هستن) ولی خوشون باید تشخیص بدن که میدون رو برای جوون تر ها و افراده جدیدتر( نه تازه کار ) باز بزارن... موقعی که فردی میدونه نه بالا میاد و نه مطرح میشه؛ دیگه باید برای چیه نجوم ایران تلاش کنه؟؟؟؟
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

13. 2 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8
    تشکر شده 157 بار در 34 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-Mehraji نمایش پست ها
    با اجازه ی دوستان منم نظرم رو بگم ، راه دورم نمیرم .

[/I]« توهین کلامی ؛ فیزیکی » ، « اخذ تصمیمات قانونی » ، « هیچ حقی برای .... » ، « الفاظ نا مناسب » ، « صداهای بسیار بلند !! » ،

واقعا این دستورات و قوانین در شأن جامعه ی نجومی ایران هست ؟ با این قوانینی که وضع میشه خدا عالمه که فضای نجوم در ایران به چه حدی فاجعه باره . اصلا هم نمی خوام کسی یا گروهی رو از این حرف هام برنجونم . ولی چیزیه که هست . ایناها . اینم نمونه شه . این رقابت سوفی مونه ، اینم قوانینش .
    [/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
    من از شما می پرسم : آیا این قوانین در شأن جامعه نجوم هست؟
    اگه نیست چرا اجرا میشه؟
    چون چاه باید خودش از خودش آب داشته باشه. اگه چاه آب داشت اینطوری نمیشد یا حداقل کمتر میشد

من و تو منجم باید اول خودمونو باور کنیم و اثبات کنیم و بعد منتظر منجم باوری بشینیم...

اسم منجم و رصدگر پرآوازه ایرانی که 1024 ستاره رو تو صور الکواکب کاتالوگ کرد ، اولین لیست اجرام غیر ستاره ای دنیارو داد ، ابرهای ماژلانی کوچیک و بزرگو قبل از ماژلان ثبت کرد و کره آسمون سه بعدی ساخت صوفیه عزیزم نه سوفی

15. 2 کاربر مقابل از رویا افشار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    این قصه سر دراز داره...
    به قوله دوسته خوبمون پیمان جان، باید با تیمی جدید، نفسی تازه کنه نجوم ایران و نچسبیم به پرستش افراد قدیمی (ولی نه به این منظور که براشون احترام قائل نباشیم؛ چون در هر صورت خیلی از چیزهایی که الان داریم از همونا هستن) ولی خوشون باید تشخیص بدن که میدون رو برای جوون تر ها و افراده جدیدتر( نه تازه کار ) باز بزارن... موقعی که فردی میدونه نه بالا میاد و نه مطرح میشه؛ دیگه باید برای چیه نجوم ایران تلاش کنه؟؟؟؟
    بله
    البته دقت کنیم که تازه نفس بودن به معنی بی تجربگی نیست. ما به افرادی با تجربه، دلسوز و ماهر نیاز داریم. افرادی که شایستگی خود را به اثبات رسانده اند. حالا جوان یا پیر بودنش مهم نیست. مهم اینه که منافع جمعی منجمان ایرانی را در نظر بگیرند و برنامه های میان مدت و طولانی مدت برای کل جامعه نجومی داشته باشند.

17. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

امیدورام این تاپیک و حرف های معین عزیز و آقای اکبرنیا در جلسه شاخه مطرح شود

19. 4 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1987
    تشکر شده 5 بار در 3 ارسال

درباره وضعیت نجوم در ايران ...         

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)