صفحه 29 از 33 نخستنخست ... 19252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 324

موضوع: معرفی کتاب ها و نرم افزارها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

Post معرفی کتاب ها و نرم افزارها

پیشنهاد می دهم که بخشی را به معرفی کتاب ها و نرم افزارها اختصاص دهیم تا هر کسی نرم افزارها و کتاب هایی را که دارد و یا مطالعه کرده است ، معرفی کرده و خلاصه ای از آن ها را در اختیار اعضا قرار دهد تا دوستان نیز خریداری کرده و یا امانت بگیرند .

لیست کلیه نرم افزارهای معرفی شده در تاپیک

لیست کتابهای معرفی شده در تاپیک (قسمت 1)

لیست کتابهای معرفی شده در تاپیک (قسمت 2)

لیستهای بالا نرم افزارهای و کتابهای معرفی شده تا صفحه 24 تاپیک هستند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-18-2012 در ساعت 03:09 PM دلیل: اضافه کردن لینک لیست کتابها

2. Top | #281
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile

کتاب " علم و نابخردی "

نویسنده : ردنر

مترجم : راثی

نشر : انجمن فیزیک ایران

تعداد صفحه : 136

قیمت : 700 تومان

فهرست مطالب :

گشتی در حاشیه علم

سودازده یا انقلابی

علائم شبه علم

سودازده ها دکتر های قلابی و شیادها

مخاطرات گرد آوری حقایق

هر چیز ممکن است

مسئله موارد مرزی

راز علم

3. 10 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #282
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile

کتاب " پتک آسمان "

نویسنده : آرتور سی کلارک

مترجم : پیمان اسماعیلیان

نشر : قطره

تعداد صفحه : 240

قیمت : 6000 تومان

چکیده :

با نزدیک شدن سیارکی به نام « کالی » روی مسیر برخورد به زمین ، کل سیاره در معرض نابودی است . بنابراین ، سفینه‌ گولیات به فرماندهی‌ِ ناخدا سینگ و مسلح جنگ افزاری هسته‌ ای که مدت‌ ها است از رده خارج شده است برای کج کردن راه سیارک عازم می‌ شود ، غافل از آن که عده‌ ای نیز روی زمین سر نابودی گهواره‌ ازلی نوع بشر را دارند . ایشان در این راه از هیچ کوششی دریغ نداشته‌اند ، بر این باورند که « کالی » فرستاده‌ ای مقدس برای پاک کردن عرصه‌ زمین از لوث وجود بشر و نوزایی دوباره‌ آن است ، اما ناخدا سینگ و هیئت علمی همراهش نیز ترفندی دیگر در آستین دارند .... ( ما بقی را باید بخوانید تا بدانید که بقیه داستان چه می شود ) .

5. 15 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #283
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    955
    تشکر شده 530 بار در 65 ارسال

سلام دوستان...تاپیک خوبی ایجاد شده.
    خواستم یه کتاب هم در این زمینه معرفی کنم که به نظر من خیلی میتونه مفید باشه.
    شاید بعضی ها بگن جای این پست تو بخش کتاب هاست،،،ولی خوبه که حالا که بحث شروع شده کتابها و منابع مفید رو هم ارائه بدیم.
    .
    کتاب:تعریف و تشریح واژه های نجومی
    مولف: دکتر ایرج ملک پور-استاد نجوم دانشگاه تهران
    ناشر: دانش نگار.
    امضای ایشان
    صاف ترين آســــــمان تقديم تو باد ----- يك سحابى زيبـــا تقديم تو بــــــاد
    يك لحظــه اين جا بنشين و ببين ----- اين تلسكوپ چند مترى تقديم تو باد

7. 10 کاربر مقابل از milad77 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #284
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1272
    تشکر شده 432 بار در 44 ارسال

کاربرد های متنوع لینوکس در نجوم حرفه ایی

وقتی به صورت تخصصی به نجوم نگریستم, نتوانستم پروژه ایی را بیابم که لینوکس در آن نقشی نداشته باشد . ( 1 , 2 , 3 , 4)

نمیدونم این پست رو باید کجا میزدم . از این رو با 2 مدیر انجمن صحبت کردم و اونها هم نظری نداشتند . در نهایت اینجا رو انتخاب کردم . اگر مدیران انتخاب بهتری دارند , پست را منتقل کنند .

در زیر چند خطی در خصوص کاربرد سیستم عامل لینوکس و نرم افزار های مرتبط با اون رو نوشتم . امیدوارم لذت ببرید . بررسی موارد مطرح شده در این پست حداقل به چند انجمن جداگانه و تعداد زیادی علاقه مند نیاز داره و فکر نمی کنم این شرایط در حال حاضر وجود داشته باشه . مصرانه پیشنهاد می کنم دوستان علاقه مند این مباحث را از گوگل پیگیری کنند . دوستان علاقه مند می تونند بعد از جستجو در گوگل سوالات خوشون رو تو پیام خصوصی مطرح کنند .

امروزه دیگر کاربرد های حرفه ایی سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس و یونیکس در علوم مختلف بر کسی پوشیده نیست .علم نجوم هم از این قاعده مستثنی نبوده و کمتر پروژه حرفه ایی نجومی را میتوان یافت که این سیستم عامل در آن نقشی نداشته باشد . از این رو محققان گرایش های متفاوت نجوم از جمله نجوم رادیویی , کیهان شناسی پیشرفته و .. هم چند سالی هست که به صورت جدی روی به این سیستم عامل آورده اند .
    ویژگی های متمایز این سیستم عامل سبب شده است که محققان و پژوهشگران نجوم برای تحقیقات و پردازش اطلاعات خود به طراحی و توسعه نرم افزار های نجومی بر روی این پلتفرم بپردازند . نرم افزار هایی نظیر AIPS ( نرم افزار حرفه ایی پردازش تصاویر نجومی / طراحی و توسعه توسط رصدخانه ملی نجوم رادیویی امریکا ) , مجموعه نرم افزارهایIRAF Tools ( نرم افزار های پیشرفته در حوزه مطالعات و تحقیقات نجومی ) , نزم افزار GNU Radio(نزم افزار پردازش داده های دریافت شده رادیویی) , نزم افزارeSTAR, نرم افزار مشاهده آسمان شب , نقشهآسمان ( نظیر starplot , Stellarium , KStars,xplanet و ....) , نرم افزار های محاسباتی وضعیت اجرام مختلف تنها قسمتی از برنامه های نوشته شده برای این پلتفرم است .
    اکنون این فعالیت ها به جایی رسیده است که منجمان مختلف با پیکربندی هسته اصلی لینوکس توانسته اند چند سیستم عامل های اختصاصی نجومی را تهیه کنند . سیستم عامل های Linux for Astronomyیا به اختصار ( LFA ) ,Astro-Linux,Ubuntu Astronomy Remix ( یا به اختصار uar ) ,lin4astro,Distro Astro,AstroKnoppix و ده ها نسخه عمومی و خصوصی دیگر از جمله این سیستم عامل ها است .
    اما ادامه مطلب :
    1-بنده علاقه ایی به ادامه این مطلب ندارم . لینک های مفید 1,2,….. !
    2-بنده علاقه به یادگیری این سیستم عامل دارم . لینک 1,2,3,4
    3-بنده آشنایی اولیه با این سیستم عامل دارم . آشنایی با لاگ های تهران,کرج,مشهد,رشت , اصفهان و ....
    4-نمیدونم ..... لینک 1,2 و .....

نتیجه اخلاقی :
    -سوالات عمومی خود را از گوگل بپرسید تا انجمنی پربار تر داشته باشیم .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    * لاگ چیست !؟ به طور مثال گروه کاربران لینوکس تهران در وب سایت خود نوشته اند : گروه کاربران گنو/لینوکس تهران یا «تهران‌لاگ» گروهی مستقل از کاربران کامپیوتر علاقه‌مند به گنو/لینوکس ساکن تهران است. تم محوری جلسات تهران‌لاگ عبارت است از نرم افزار آزاد به صورت عمومی. با این حال، فعالیت‌های متفاوتی از جمله معرفی توزیع‌های آزاد گنو/لینوکسی، معرفی انواع سیستم‌عامل‌های آزاد خانواده‌ی بی‌اس‌دی، نصب آنها، محتوای آموزشی و حتی بحث آزاد در حوزه‌ی تئوریک نرم افزار آزاد نیز به طور همزمان در این اجتماع دنبال میشوند. در واقع تهران‌لاگ یک اجتماع از کاربران نرم افزار آزاد است که مایلند دقایقی را در کنار هم سپری کنند. شرکت در جلسات این گروه برای عموم آزاد است. شما نیز چنانچه علاقه‌مند هستید میتوانید در جلسات آن شرکت کنید و دانش خود را با سایر اعضا به اشتراک گذاشته و یا از دانش آنان استفاده کنید.

موفق باشید .

9. 13 کاربر مقابل از N3PTUN3 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #285

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

سلام دوست عزیز
    فایل کر این سیستم عامل در دست رس هست؟
    شما با این سیستم عامل کار کردید؟
    با معماری کامپیوتر های خانگی سازگاره؟
    رابط گرافیکی این سیسنم عامل در چه سطحیست به عنوان مثال میشه اونرو با سیتم عامل های متن باز دیگه مثل ابونتو یا سوسه مقایسه کرد؟
    محتوای کار شده در این سیستم عامل دقت لازم رو داره؟
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

11. 6 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #286
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8564
    تشکر شده 7 بار در 1 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط yperseusy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    رابط گرافیکی این سیسنم عامل در چه سطحیست به عنوان مثال میشه اونرو با سیتم عامل های متن باز دیگه مثل ابونتو یا سوسه مقایسه کرد؟
    سلام دوست عزیز، ایشون سیستم‌عامل خاصی رو معرفی نکردن. فقط برخی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی رو که در سیستم عامل لینوکس استفاده میشه رو ذکر کردن. تمام ویژگی‌هایی که ذکر شد تو تمام توزیع‌های مختلف لینوکسی میشه پیدا کرد.

13. 7 کاربر مقابل از kms11 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #287

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kms11 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ایشون سیستم‌عامل خاصی رو معرفی نکردن. فقط برخی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی رو که در سیستم عامل لینوکس استفاده میشه رو ذکر کردن. تمام ویژگی‌هایی که ذکر شد تو تمام توزیع‌های مختلف لینوکسی میشه پیدا کرد.
    اکنون این فعالیت ها به جایی رسیده است که منجمان مختلف با پیکربندی هسته اصلی لینوکس توانسته اند چند سیستم عامل های اختصاصی نجومی را تهیه کنند .
    ایشون خودشون از واژه "سیستم عامل اختصاصی نجومی" استفاده کردند !
    من هم میدونم اپ های مختلفی وجود داره .
    با لینک هایی که این دوستمون دادند رفتم و بررسی کردم اتفاقا نسخه ابونتو سیستم عامل لینوکس رو فایل کرش رو تغییر دادند و کاملا نجومیش کردند همون طور که کاربر n3ptun3 به من گفتند .
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

15. 7 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #288
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1272

با سلام و عرض ادب

در ایتدا ورود kms11 رو تبریک می گم . باید عرض کنم که ایده این مطلب ابتدا توسط ایشون در قالب یک ایمیل مطرح شد و بنده متن بالا رو بعد از تایید ایشون در اینجا قرار دادم . امیدوارم بتوان در آینده از تجربیات بالای ایشون در زمینه نرم افزار های متن باز از جمله لینوکس نهایت استفاده رو برد .

ایشون خودشون از واژه "سیستم عامل اختصاصی نجومی" استفاده کردند !
    بله درست می فرماید , بهتر بود بنده از واژه توزیع های نجومی استفاده می کردم . هسته تمامی این سیستم عامل ها لینوکس است و تمام نرم افزار های آماده در این توزیع ها را میتوان در اکثر توزیع های دیگر به راحتی نصب و استفاده کرد .

بله . شما به راحتی میتونید با کلیک بر روی لینک ها به وب سایت این توزیع ها مراجعه کنید و آنها را دانلود کنید .
    بله استفاده کردم
    بله . کاملا سازگاره
    فرقی نمیکنه . شما به طور مثال از گنوم خوشتون میاد , گنوم نصب کنید روش . هسته اصلی لینوکس هست که در تمام دیسترو های مختلف تقریبا یکسان است . به طور مثال , Ubuntu Astronomy Remix همان ابنتو ادیت شده هست ...
    یه سری از این نرم افزار ها توسط قوی ترین مراکز و گروه های تحقیقاتی دنیا نوشته شده اند . قطعا دقت لازم را دارد و در غیر این صورت به طور مثال رصدخانه ملی نجوم رادیویی آمریکا از AIPS استفاده نمی کنه .

و اما در آخر

شما با جستجو می توانید اطلاعات فرآوانی پیرامون تک تک آنها به دست می آورید ... اگر شما قبلا با توزیع های دیگه کار کردید این نرم افزار ها رو دانلود و استفاده کنید . فقط در توزیع های معرفی شده , این نرم افزار ها به صورت پیشفرض نصب شده است ....

17. 9 کاربر مقابل از N3PTUN3 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #289
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1272

علاقه مندان به لینوکس برای فراگیر شدن اون میان تعدادی از لینوکس های پرکاربرد رو روی dvd رایت می کنند و برای تازه کارا به صورت رایگان ارسال می کنند .
    از این رو من هم تصمیم گرفتم این سیسم عامل های نجومی مبتنی بر لینوکس رو رایت کنم رو برای مراکز و گروه هایی که فکر می کنند این سیستم عامل ها به کارشون میاد به صورت رایگان ارسال کنم . ( فقط هزینه ارسال رو شما وقتی تحویل گرفتین به اون مامور می پردازید. )

حالا دوستانی که فکر می کنند این سیستم عامل ها به کارشون میاد پیام خصوصی بدن و یا در ادامه همین تاپیک درخواست خود رو مطرح کنند ...

زندگی دانشجویی بنده اجازه نمیده بیشتر از 20 مجموعه ارسال کنم . دوستانی که زودتر درخواست بدند در اولویت هستند .

نکته : اگر نمی دونید بنده برای چی این کار رو میکنم , از گوگل کمک بگیرید . این کار تازه ایی نیست .

19. 5 کاربر مقابل از N3PTUN3 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #290
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6275
    تشکر شده 3,346 بار در 359 ارسال

معرفی کتاب ها و نرم افزارها         
    کتاب اطلس ماه

لینک دانلود
    پسورد فایل فشرده : www.noojum.com
    امضای ایشان
    حتی در انتهای بن بست نیز، راه آسمان باز است... !
    پس پرواز را بیاموز!

21. 7 کاربر مقابل از Mahdieh. GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 29 از 33 نخستنخست ... 19252627282930313233 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع