صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 242

موضوع: یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

Post یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )

با سلام
    چون تایپیکی در رابطه با این موضوع مهم که سالانه هزاران گزارش از آن در رسانه های رسمی و غیر رسمی انتشار میابد ندیدم تصمیم به باز کردن این نوشته گرفتم که در مقوله نجوم تقریبا" مهمه.
    اگر افراد عامه در دور و برمان بدانند که تا حدودی سر و کارمان با اسمان است احتمال قریب به یقین سراغ این مبحث خواهند رفت.و تا حدودی انتظار دارند جواب معقولی(اگر نگیم محیرالعقولی)بگیرند.

2. Top | #131
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909
    تشکر شده 635 بار در 132 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط NARUTO نمایش پست ها
    من هم کاملا با شما موافقم به غیر از قرآن در تمام کتب ادیان اسم جن آورده شده ( البته از لحاظ علمی ثابت نشده ) اما یک مسئله خیلی مهم مطرح میشه اون هم اینه که میخام فرق بین این دو رو بدونم یعنی جن و موجودات فضایی
    به نظر شما میشه گفت که جن نوعی موجود فضایی است ؟ ممکنه که DNA موجودات فضایی از ساختار جن باشه ؟ اصلا ممکنه موجودات فضایی نه شبیه انسان _ حیوان _ حشرات _ خزندگان _ دوزیستان باشند و اصلا شبیه هیچ موجود زنده ای نباشند حتی شبیه موجودات تخیلی نباشند ؟ آیا ممکنه موجودات فضایی شکلی داشته باشند که انسان از تصور کردنش ناتوانه ؟
    شما درست میگی. من میخواستم به آقای mohsen4465 بگم که کسی نمیتونه بگه جن تو دنیای ما نیست.

امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LIVE the way you LOVE ... OR ... LOVE the way you LIVE
    That's The way you feel HAPPY

3. 2 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

دوستان جن در قرآن آمده و بسیار هم درباره این که چه چیز هست بحث شده ولی اینجا اصلا بحث جن و این مباحث نیست منظورم اینه که بحث درباره اشیا ناشناخته فضایی است و نمیخواهیم درباره جن صحبت کنیم. فکر نکنم کسی جن را موجود فضایی در نظر بگیرد.

5. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909
    تشکر شده 635 بار در 132 ارسال

درسته.

ولی بالاخره این چیزایی که تو آسمون دیده میشن یا ساخته ی دست بشره یا واسه موجودات فضاییه!!!
    اگه بخواد ساخته ی دست بشر باشه چطور میشه تو این همه مدت لو نرفته باشه!!!!مث قضیه ی آمریکایی ها که میخواستن از بحث یوفو ها سوء استفاده کنن یه وسیله ی جاسوسی بسازن اما لو رفت. وقتی پروژه سری آمریکا لو میره دیگه چه توقعی از دیگر کشورا هست!!!!مگه کشوری غیر از آمریکا داریم که اهداف شیطانی داشته باشه و نسبت آمریکا تو سری نگه داشتن موضوعات برتر باشه!!!
    از اون طرفم فکر اینکه اینا واقعا یوفو هستن که دیوانگیه!!!آخه کی باور میکنه!!!معلومه چرنده!!!

مشکل اینجاست که اینا چین واقعا!!؟!!؟!؟!؟؟!؟
    امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LIVE the way you LOVE ... OR ... LOVE the way you LIVE
    That's The way you feel HAPPY

7. 3 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky_Watcher نمایش پست ها
    درسته.

ولی بالاخره این چیزایی که تو آسمون دیده میشن یا ساخته ی دست بشره یا واسه موجودات فضاییه!!!
    اگه بخواد ساخته ی دست بشر باشه چطور میشه تو این همه مدت لو نرفته باشه!!!!مث قضیه ی آمریکایی ها که میخواستن از بحث یوفو ها سوء استفاده کنن یه وسیله ی جاسوسی بسازن اما لو رفت. وقتی پروژه سری آمریکا لو میره دیگه چه توقعی از دیگر کشورا هست!!!!مگه کشوری غیر از آمریکا داریم که اهداف شیطانی داشته باشه و نسبت آمریکا تو سری نگه داشتن موضوعات برتر باشه!!!
    از اون طرفم فکر اینکه اینا واقعا یوفو هستن که دیوانگیه!!!آخه کی باور میکنه!!!معلومه چرنده!!!

خیلی هاشون پدیده هایی طبیعی و اجرامی عادی هستن که در شرایطی قرار گرفتن که غیر عادی بنظر میرسن.
    خیلی هاشون هم سرکاری هستن. مثل بادبادکهایی که شب میندازنشون هوا و روشون چراغ گذاشتن، بالون، هواپیماها و هلیکوپترهای کنترلی، حتی کایت و گلایدر و ...
    بعضی هاشون هم هواپیماهی عادی و یا جاسوسی هستن و بعضی هم ماهواره و یا زباله های فضایی وارد شده به جو.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky_Watcher نمایش پست ها
    درسته.

من یک نکته را اضافه کنم به صحبتهای آقا محسن. طبق بررسی های گزارشات یوفوهای مشاهده شده، جدولی تشکیل شد که توش نوشته شده به تفکیک تعداد، چه پدیده هایی به عنوان یوفو دیده شده بودند. این جدول را در لینک زیر ببینید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Identification_studies_of_UFOs

همانطور که می بینید اغلب گزارشها منشاشون پیدا شده و اجرامی هستند که می شناسیم. نزدیک 20 درصد گزارشات هنوز معلوم نیست چی هستند (نه لزوما به این معنی که موجودات فضایی هستند بلکه یعنی کسی که دیده با توضیحاتی که داده، معلوم نشده چه جسمی را داشته مشاهده می کرده)

جالبه که بسیاری از افراد ماه و سیارات پرنور را به عنوان یوفو گزارش کرده اند. همون پدیده ای که در ایران چند سال قبل دیدیم و خیلی ها زهره را به عنوان یوفو گزارش می کردند

11. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #136
    NARUTO

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    من یک نکته را اضافه کنم به صحبتهای آقا محسن. طبق بررسی های گزارشات یوفوهای مشاهده شده، جدولی تشکیل شد که توش نوشته شده به تفکیک تعداد، چه پدیده هایی به عنوان یوفو دیده شده بودند. این جدول را در لینک زیر ببینید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Identification_studies_of_UFOs

همانطور که می بینید اغلب گزارشها منشاشون پیدا شده و اجرامی هستند که می شناسیم. نزدیک 20 درصد گزارشات هنوز معلوم نیست چی هستند (نه لزوما به این معنی که موجودات فضایی هستند بلکه یعنی کسی که دیده با توضیحاتی که داده، معلوم نشده چه جسمی را داشته مشاهده می کرده)

جالبه که بسیاری از افراد ماه و سیارات پرنور را به عنوان یوفو گزارش کرده اند. همون پدیده ای که در ایران چند سال قبل دیدیم و خیلی ها زهره را به عنوان یوفو گزارش می کردند
    سخنانی که شما میگید ظاهرا درسته. اما این سخنان رو باید نسبت به معلومات دوستان عزیز در انجمن زد. زیرا من احساس میکنم هدف شما و آقا محسن خرافات گرایی و تخیل گرایی یا به عبارت دیگه اندیشه گرایی غلط است که این به هیچ وجه مطلوب نمی باشد. زیرا شما با بی اعتقادی به جن که عنوان میکنید ربطی به یوفوها نداره میخاهید یک فکر تخیلی غربی رو در این تاپیک همراه با سندهایی که معلوم نیست اعتبار داره یا نه رواج بدید. زیرا این کار شما اصلا ار لحاظ علمی و واقع گرایی به هیچ وجح خوب نیست و به جای پرداختن به دیدن یوفوها به اصل وجود یوفوها که در پستهای قبلی گفتم بپردازیم بهتره.

13. 3 کاربر مقابل از NARUTO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

سخنانی که شما میگید ظاهرا درسته. اما این سخنان رو باید نسبت به معلومات دوستان عزیز در انجمن زد. زیرا من احساس میکنم هدف شما و آقا محسن خرافات گرایی و تخیل گرایی یا به عبارت دیگه اندیشه گرایی غلط است که این به هیچ وجه مطلوب نمی باشد. زیرا شما با بی اعتقادی به جن که عنوان میکنید ربطی به یوفوها نداره میخاهید یک فکر تخیلی غربی رو در این تاپیک همراه با سندهایی که معلوم نیست اعتبار داره یا نه رواج بدید. زیرا این کار شما اصلا ار لحاظ علمی و واقع گرایی به هیچ وجح خوب نیست و به جای پرداختن به دیدن یوفوها به اصل وجود یوفوها که در پستهای قبلی گفتم بپردازیم بهتره.
    من بیش از 5 ساله که به طرق گوناگون به مبارزه با خرافات می پردازم. بارها در این زمینه در روزهای نجوم، همایشها و کلاسهای نجوم صحبت کردم و همواره در این مدت همه را به علم تشویق کردم. در این فروم هم همه دیدند که چقدر در زمینه مسائل علمی تلاش کردم. همه هم می توانند ببینند و خود قضاوت کنند.

تقریبا تمام پستهای من در این فروم در راستای تشویق به تفکر علمی و مبارزه با شبه علم بوده. اگر از کاربران فروم بپرسید متوجه خواهید شد.

یعنی شما معتقید که جن وجود داره و به یوفو هم ربط داره و بعد من را متهم به خرافه گرایی و تخیل می کنید؟ جل الخالق!

15. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط naruto نمایش پست ها
    توجه دوستان و جناب naruto رو به موضوع بسيار مهمي جلب مي كنم

مهم نيست كه افراد به وجود جن اعتقاد دارند يا نه !

مهم اين است كه حتي داشتن اعتقاد به آن هم مشكلي را در بحث علمي حل نمي كند !

اعتقاداتي كه ريشه مذهبي دارند به هيچ وجه جايي در بحث هاي علمي ندارند .

اگر هم كسي به وجود جن باور داشته باشد ، لازم است حتمآ به لحاظ علمي وجود آن را اثبات كند و بعد در بحث ها از آن استفاده كند

در مباحث علمي هيچ چيز ِ از قبل پذيرفته شده اي وجود ندارد ، حتي مطالبي كه در كتب ديني به آن اشاره شده است .

اتفاقا يكي از تعاريف خرافات ، پذيرفتن مسائل بدون داشتن دليل علمي است و طبيعتآ رواج دهندگان چنين تفكري در حقيقت مروج خرافات اند ، نه كساني كه به دنبال دلايل علمي مي گردند !

اينجا يك تالار گفتگوي تخصصي است . از دوستان خواهش مي كنم مطالب خود را به صورت مستند و مستدل بيان كنند .

ضمنآ همانطور كه جناب اكبرنيا اشاره كردند ، لطفا از ارائه مطالبي كه باعث منحرف شدن بحث ميشوند ، جدآ خود داري بفرماييد .

17. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    NARUTO

من از آقای پیمان اکبرنیا معذرت خواهی میکنم بنده قصد جسارت به ایشون رو نداشتم. فقط وقتی که اسم دیدن یوفو می یاد یخورده..........................

برای اینکه یوفوهایی که دیده میشه کپ فیلمهای تخیلی است و هیچکس تا به حال فراتر از اون ندیده برای همین گفتم به جای تخیل گرایی به اصل ماهیتش بپردازیم یعنی به بحثهای بیولوژیکی _ فیزیولوژیکی و ...

بازهم اگر باعث ناراحتی ایشون شدم از ایشان معذرت خواهی میکنم

19. 8 کاربر مقابل از NARUTO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #140
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

یوفو ( اشیاء ناشناخته فضايي )         
    من از آقای پیمان اکبرنیا معذرت خواهی میکنم بنده قصد جسارت به ایشون رو نداشتم. فقط وقتی که اسم دیدن یوفو می یاد یخورده..........................

برای اینکه یوفوهایی که دیده میشه کپ فیلمهای تخیلی است و هیچکس تا به حال فراتر از اون ندیده برای همین گفتم به جای تخیل گرایی به اصل ماهیتش بپردازیم یعنی به بحثهای بیولوژیکی _ فیزیولوژیکی و ...

بازهم اگر باعث ناراحتی ایشون شدم از ایشان معذرت خواهی میکنم
    نه خواهش می کنم فکر کنم شما کمی زود عصبانی می شوید

حالا من یک نکته ای بگم: همون طور که میدونید اسم یوفو یعنی "جسم پرنده ناشناخته". این تاپیک هم درباره این اجسام پرنده ناشناخته است.

اما اگر می خواهید درباره بحثهای بیولوژیکی و فیزیولوژکی موجودات فضایی احتمالی بحث کنید ما 2 تاپیک اختصاصی داریم:

موجودات فضایی چه شکلی هستند؟

حیات فرازمینی هوشمند

اونجا درباره این مسائلی که شما گفتید مفصل بحث شده و میشه

امیدوارم بتونید اونجا به مطالب مورد نظرتون برسید

21. 15 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع