صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: مجموعه مقالات المپیاد آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

مجموعه مقالات المپیاد آسمان شب

دوستان المپیادی (و یا شاید غیر المپیادی علاقه مند) عزیز سلام
    از شماره نهم نشریه آسمان شب سلسله مقالاتی از بنده به چاپ رسیده (و ان شالله خواهد رسید) که با هماهنگی همکاران نشریه آسمان شب قرار شد این صفحات از نشریه با اندکی تأخیر در اینترنت (علی الخصوص فروم آوااستار) منتشر شود.
    ان شا الله از چند روز اینده شروع به نشر این سلسله مقالات می کنیم و در رابطه با آن به مشکلات، سوالات و ... کاربران پاسخ خواهیم داد.
    (به امید خدا این اولین همکاری آوااستار با ماهنامه آسمان شب است، منتظر اتفاقات بسیاری خوبی در رابطه با ارتباط اوااستار و ماهنامه آسمان شب باشید)

مقالات از روی سایت مجله ی آسمان شب انتخاب می شوند (برای مشاهده ی قسمت المپیاد سایت روی شکل زیر کلیک کنید)

ویرایش توسط پیام بهرام پور : 03-08-2011 در ساعت 07:49 PM

2. 18 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

اولین مقاله: المپیاد نجوم از سیر تا پیاز

اولین مقاله از این سلسله مقالات با عنوان:
    المپیاد نجوم از سیر تا پیاز

در این مقاله به موضوعاتی همچون معرفی منابع، روش برگزاری المپیاد نجوم، مزایا و معایب المپیاد و... پرداخته ایم.
    ان شا الله به مدت یک هفته به بررسی این مقاله خواهیم پرداخت و بعد از ان مقاله شماره بعدی را قرار خواهیم داد.
    برای دریافت این مقاله اینجا کلیک کنید

فقط دوستان عزیز از شما خواهش دارم که رعایت بفرمایید که این مقالات با ذکر منبع منتشر شوند (اگر منتشر شوند با منبع خیلی هم کار خوبی هست) تا بتوانیم با خیال راحت تعامل خود را را نشریه آسمان شب داشته باشیم
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

4. 11 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

مصاحبه اول: مصاحبه با آقای صادق ریاضی

در شماره دهم ماهنامه نیز، با اقای محمد صادق ریاضی دارنده مدال طلای المپیاد کشوری و مدال نقره المپیاد جهانی نجوم مصاحبه ای صورت گرفته که می تواند از اینجا را دانلود کنید
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

6. 8 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #4
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

من مقالتون رو خوندم تا حدود زیادی جامع و کامل بود
    ولی‌ انصافا نسبت به تواناییهای رصدی المپیادیها یه کم که نه خیلی‌ کم لطف بودید.
    من نمی‌دونم کدوم جامعه آماری از المپیادیها رو دیدید؟ ولی‌ اولا المپیادیها کم سنّ هستند و نباید انتظار تجربه ی افرادی چون آقای کوکرم یا امین تفرشی رو از اینها داشته باشید ثانیا آنها با این سنّ کمشون واقعاً از خیلی‌ از رصدگران به اصطلاح با تجربه بیشتر رصد بلدند مثلا من عکاس خیلی‌ خوبی رو میشناختم که وقتی‌ بهش گفتم تلسکوپت رو طوری قطبی کن که ۲۰ دقیقه عکاسی باهاش بکنی‌ برگشت به من گفت که اصلا نمی‌شه این کار رو کرد و ۲۰ دقیقه خیلی‌ زیاده!! در حالی‌ که آقای بهراد طوقی ( طلای سال ۸۸) عکسی‌ رو بمن نشون دادند که یک ساعت از پشت تلسکپشون نور دهی‌ کرده بودند و اصلا رد ننداخته بود! از دیگر عکاسان المپیادی می‌تونم به آقای امیر رضا صداقت و فواد مطهری (که با نام fowad در فروم عضو هستند) اشاره کنم!همین الان تضمین می‌کنم که المپیادی هایی وجود دارند که شما اونها رو ببرید ماراتن نتایج خیلی‌ خوبی رو میگیرند و پتانسیل اول شدن رو دارند! ثالثاً آزمون‌های رصدی که المپیادیها میدن تا وارد جامعه طلا ییها بشند خیلی‌ سخته و کسی‌ که از اون قبول بشه واقعاً رصد گره تواناییه. حتا امسال تو چین یکی‌ از بچها نزدیک بود نمره ی کامل آزمون رصد رو بگیر ولی‌ فقط به دلیل اشتباه خوندن متن سوال نمره ی همون سوال پرید و کامل نشد!! آنقدر مثال در این زمینه وجود داره که فقط یه تاپیک لازمه تا گفته بشند!
    شرمنده اگر غلط املائی دارم آخه مجبور بودم با بهنویس فینگلیش بنویسم
    فعلا
    ویرایش توسط *sh : 03-02-2011 در ساعت 07:23 PM دلیل: خیلی هم خوب بود..تقریبا بی غلط..مرسی
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

8. 9 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    من مقالتون رو خوندم تا حدود زیادی جامع و کامل بود
    ولی‌ انصافا نسبت به تواناییهای رصدی المپیادیها یه کم که نه خیلی‌ کم لطف بودید.
    من نمی‌دونم کدوم جامعه آماری از المپیادیها رو دیدید؟ ولی‌ اولا المپیادیها کم سنّ هستند و نباید انتظار تجربه ی افرادی چون آقای کوکرم یا امین تفرشی رو از اینها داشته باشید ثانیا آنها با این سنّ کمشون واقعاً از خیلی‌ از رصدگران به اصطلاح با تجربه بیشتر رصد بلدند مثلا من عکاس خیلی‌ خوبی رو میشناختم که وقتی‌ بهش گفتم تلسکوپت رو طوری قطبی کن که ۲۰ دقیقه عکاسی باهاش بکنی‌ برگشت به من گفت که اصلا نمی‌شه این کار رو کرد و ۲۰ دقیقه خیلی‌ زیاده!! در حالی‌ که آقای بهراد طوقی ( طلای سال ۸۸) عکسی‌ رو بمن نشون دادند که یک ساعت از پشت تلسکپشون نور دهی‌ کرده بودند و اصلا رد ننداخته بود! از دیگر عکاسان المپیادی می‌تونم به آقای امیر رضا صداقت و فواد مطهری (که با نام fowad در فروم عضو هستند) اشاره کنم!همین الان تضمین می‌کنم که المپیادی هایی وجود دارند که شما اونها رو ببرید ماراتن نتایج خیلی‌ خوبی رو میگیرند و پتانسیل اول شدن رو دارند! ثالثاً آزمون‌های رصدی که المپیادیها میدن تا وارد جامعه طلا ییها بشند خیلی‌ سخته و کسی‌ که از اون قبول بشه واقعاً رصد گره تواناییه. حتا امسال تو چین یکی‌ از بچها نزدیک بود نمره ی کامل آزمون رصد رو بگیر ولی‌ فقط به دلیل اشتباه خوندن متن سوال نمره ی همون سوال پرید و کامل نشد!! آنقدر مثال در این زمینه وجود داره که فقط یه تاپیک لازمه تا گفته بشند!
    شرمنده اگر غلط املائی دارم آخه مجبور بودم با بهنویس فینگلیش بنویسم
    فعلا
    احسان عزیز سلام
    ورودتون رو به بخش المپیاد خوش آمد می گم
    باید خدمت شما عرض کنم که بله! شما کاملاً درست می فرمایید بنده کمی تند روی کردم
    یعنی نمی توان گفت که همه المپیادی های موفق در رصد مشکل دارند
    اما احسان عزیز منظورم را با یک مثال توضیح می دهم
    شما وقتی در یک جمع 12 نفری از افرادی باشید که همه فیزیک خوانده اند در حد فوق لیسانس و در رابطه با تکانه زاویه ای سوالی بپرسید و چهار نفر بگویند که تکانه چیست؟ یا فرمولش چه بود؟
    احتمال زیاد شما خیلی تعجب می کنید و می گویید که اینها اصلاً فیزیک نمی دانند
    منظور من هم همین بوده و هست، یعنی توقع خیلی بالا هست اما رصد همه ی دوستان المپیادی خیلی قوی نیست
    من در باشگاه امسال به یاد دارم که برخی از دوستانم چه می کردند که یک رصد بروند و فقط بدانند اسمان چه شکلی هست.
    خدایی می خواستم بهشون یه چیزی بگم، یکی از برنز های المپیاد در کمال پررویی به من می گفت که:
    تا به حال از زمانی که المپیاد می خونم 10 دقیقه هم رصد نکردم ولی بعضی موقع ها سرم رو بالا می گرفتم البته نه به قصد رصد!!!!
    وگرنه همانطور که در قسمت دیگر مقاله نوشته ام که اگر این دو علم با یکدیگر تلفیق شوند منجم آماتور خیلی حرفه ای خواهیم داشت!!! خیلی خیلی حرفه ای
    موافقین؟
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

10. 3 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #6
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

بله موافقم
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

12. 4 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

راه قبله

دومین مقاله ای که به چاپ رسید در مجله ی آسمان شب، راه قبله بود که در آن به چگونگی پیدا کردن جهت قبله اشاره کردیم.
    برای دانلود آن می توانید اینجا کلیک کنید
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

14. 6 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

مصاحبه با فوائد مطهری

در شماره ی یازدهم ماهنامه آسمان شب سراغ آقای فوائد مطهری رفتیم تا از اوضاع و احوال المپیاد و یک مدال طلای المپیاد نجوم با خبر شویم
    برای دانلود اینجا کلیک کنید
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

16. 5 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

تابش بند

سومین مقاله از مجموعه مقالات مجله ی آسمان شب در رابطه با تابش بند ارائه شد. تابش بند سایه بانی است که بالای پنجره های جنوبی قرار می گیرد تا با کنترل نور خورشید، در انرژی تا 25 درصد صرفه جویی شود.
    پیشنهاد می کنم حتماً این مقاله را بخوانید و به معماری سنتی ایران افتخار کنید
    برای دانلود می توانید اینجا کلیک کنید
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

18. 5 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #10
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    166
    تشکر شده 1,131 بار در 150 ارسال

مجموعه مقالات المپیاد آسمان شب         
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    دومین مقاله ای که به چاپ رسید در مجله ی آسمان شب، راه قبله بود که در آن به چگونگی پیدا کردن جهت قبله اشاره کردیم.
    برای دانلود آن می توانید اینجا کلیک کنید
    من ميخواستم اين مقاله رو دانلود كنم اما يه صفحه باز ميشه كه:The webpage cannot be found

مشكل از نت من هست يا از لينك؟ممنون ميشم.
    امضای ایشان
    ديرزماني است كه حرفي برايم تكرار مي شود
    حرفي كه هر روز از ذهن آشفته ام ميگذرد
    اما در لحظه بيان همه به آن مي خندند
    ولي ديگر مي خواهم فرياد بزنم
    " من گم شده ام"

20. 4 کاربر مقابل از shiva عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)