صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: دانشجویان عشق نجوم ، عشق نجوم های دانشجو

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Cool دانشجویان عشق نجوم ، عشق نجوم های دانشجو

من یک چیزی در فکرم هست که نیاز به چکش کاری دارد. پس لطفا روی این طرح چکش بزنید!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگر اشتباه نکنم نصف اعضای این فروم دانشجو هستند یا در پیش دانشگاهی درس می خوانند و اگر دوباره اشتباه نکنم در دانشگاه های مختلفی درس می خوانند و اگر سه باره اشتباه نکم معدود دانشگاه هایی انجمن نجوم دارند یا انجمن نجومشان فعال است.
    حالا اگر این دانشجویان عشق نجومی که در اینجا فعال هستند بتوانند
    اولا
    سایر هم دانشگاهیان نجومی خود را در فروم بیابند
    دوما
    از کمک بچه هایی که تجربه چنین کارهایی را دارند استفاده کنند
    سوما
    از حمایت اوااستار برخوردار باشند (به لحاظ هماهنگی و اینا)

ان وقت می توان در دانشگاه های مختلف انجمن های نجومی تشکیل داد که به هم متصلند و هماهنگ هستند.
    می توان در ان ها برنامه اجرا کرد و از دوستان دیگر هم برای شرکت دعوت کرد.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان چکش ها بالا
    اماده
    بزنید...!
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

2. Top | #11
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام به همه

ضمن تشكر از جناب محا بابت تاپيك هاي جالب و غيره منتظره ايشون !

اول از همه بابت بخش "سومآ " مطالب آقاي محا بگم كه براي اين كار تا هر حدي كه لازم باشه روي كمك آوااستار ميتونن حساب كنن ...

مطالب دوستان گرامي Astronomer169 و orion هم بسيار بجا و درست است و به نظر من هيچ تناقضي با طرح محا جان ندارد !

البته اينكه يك گروه يا انجمن با چه اهدافي قرار است تشكيل شود يك اصل مهم است . ولي به جاي نفي كل موضوع بهتر است راهكار ارائه كنيم .

حقيقتش به تازگي جلسه بسيار مفيدي با حضور چندين نفر از برترين اساتيد المپياد نجوم برگزار كرديم و در نظر داريم تا جايي كه بتوانيم حركت مثبتي در مسير آموزش المپپاد نجوم ايجاد كنيم ( گزارش مختصري در تاپيك اطلاعيه هاي سايت ارائه كردم )

حال اگر بتوانيم اين موضوع را با كمك دوستان در دانشگاه ها تعميم دهيم كه چه بهتر

ناگفته نماند اين كار مشكلات و معضلات خود را دارد و اگر درست راهبري نشود ممكن است فعاليت هاي علمي مد نظر ، تبديل به برنامه هاي تفريحي ( ؟ ) شود و باعث شود تا مسئولين دانشگاه ها براي هميشه دندان گروه نجومي در دانشگاه را بكشند !

به هر حال اين موضوع جاي بررسي و كار زياد دارد ولي اگر با برنامه قبلي باشد كاملآ شدني است .

انشاا... سر فرصت ميتوانيم جلسه اي ويژه اين موضوع برگزار كنيم و راهكار هاي مورد نظر را بررسي كنيم

موفق باشيد

3. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    پست قبلیم که شوخی بود
    فقط من گفتم چکش بزنید اما نه اینقدر محکم دیگه
    همین که انجمن ( یا شما اسمش را بزار گروه، کانون، مجمع و ...) در دانشگاه قرار بگیرد خودش قدمی در جهت تخصصی شدن کار است.
    بالاخره خیلی فرق می کند شما در فرهنگسرای فلان در کنار کلاس خمیر بازی یا گل چینی کلاس برگزار کنی تا این که در یک دانشگاه و در جمع دانشجویی این کار را انجام بدی. همین که اصلا چهار تا استاد یا دانشجوی فعال در داشنگاه با این رشته آشنا بشوند و علاقه مند بشوند خودش خیلی به تخصصی شدن فعالیت ها کمک می کند.
    از طرفی اگر مدیر گروه، ریس دانشگاه یا فردی مثل دکتر ثبوتی به پست آدم بخوره میدونی چقدر میشه پیشرفت کرد.
    اگر انجمن های نجومی دانشگاه های مختلف با هم لینک بشوند خیلی اتفاقات خوبی می تواند رخ دهد.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    کدوم انجمن نجوم دانشجویی تونسته خودشو سرپا نگه داره؟! (جدا از دانشگاه هایی که اخترفیزیک تدریس می کنند البته اینها هم با مشکل روبه رو هستند!) بله خیلی عالیه رئیس دانشکده ای مثله دکتر ثبوتی یا امثال اون باشه ولی کو دانشجو های فعال نجومی؟!

دانشجو و پژوهش گر فعال نجومی کسیه که اولین دغدغه اش نجومه بعد زندگی و پول درآوردن! به این جور آدم ها نیازه برای یک انجمن که کمتر کسی پیدا میشه!! وگرنه هر انجمن دانشجویی،مردمی،علمی و ... تشکیل بشه بتونه حداکثر دو سه سال خودشو نگه داره!!
    همین منجم های اماتور کشورمون (که خودشون رو علاقه مند به نجوم میدونند) که هستند رو نگاه کن! به تمام منجم های ایران بیا وعده انجام یه کاره علمی نجومی رو بده(بدون هیچ توقع مادی و معنوی) ببین چند نفر میان همکاری کنند؟! تازه همون تعداد هم که اومدن در بین راه کنار می کشند!فقط تعداد معدودی می مونند که اونها می تونند نجوم کشور رو به دست بگیرند! به قول دبیر ادبیات پارسالمون(البته یه مدت کوتاهی) اینها همش درده!!
    خلاصه به هر کسی نگیم که برو انجمن نجوم در دانشگاه راه بنداز!! اول اون فرد بانی رو ببینیم چی بلده؟! تا چقدر به نجوم و حیطه اش مسلطه؟! و مهمترینش اینه که هدفش چیه؟! و وِیژه گی اصلی اون فرد باید در درجه اول علاقه مندی اون فرد باشه!!!

چون هر کاری به مرور برای اون فرد تکراری میشه( البته اون فرد اگه وارد باشه از درهای مختلفی وارد نجوم میشه) و یکنواخت، و بازده پایین میاد!!! تازه اگه اون فرد فعالیت کنه و درآمدی نداشته باشه بدتر میشه به خاطر همین علاقه جایی مشکل درامد و دیگر مشکلات واپسینش رو پر می کنه!

حرف اخر: منجم های آماتور باید درک کنند که برای پیشرفت نجوم کشورمون باید به خودشون زحمت و رنج بدند!
    (moha جان من حرفای که اون ته دلم بود و سنگینی می کرد رو در این تاپیک گفتم و دیگه خودتی و خودت!کسی هم در جواب این متن من سوالی چیزی بپرسه و برگردید سره بحث اصلی تاپیک!!)
    امضای ایشان
    .

5. 10 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115
    تشکر شده 1,325 بار در 159 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    کدوم انجمن نجوم دانشجویی تونسته خودشو سرپا نگه داره؟! (جدا از دانشگاه هایی که اخترفیزیک تدریس می کنند البته اینها هم با مشکل روبه رو هستند!) بله خیلی عالیه رئیس دانشکده ای مثله دکتر ثبوتی یا امثال اون باشه ولی کو دانشجو های فعال نجومی؟!

دانشجو و پژوهش گر فعال نجومی کسیه که اولین دغدغه اش نجومه بعد زندگی و پول درآوردن! به این جور آدم ها نیازه برای یک انجمن که کمتر کسی پیدا میشه!! وگرنه هر انجمن دانشجویی،مردمی،علمی و ... تشکیل بشه بتونه حداکثر دو سه سال خودشو نگه داره!!
    همین منجم های اماتور کشورمون (که خودشون رو علاقه مند به نجوم میدونند) که هستند رو نگاه کن! به تمام منجم های ایران بیا وعده انجام یه کاره علمی نجومی رو بده(بدون هیچ توقع مادی و معنوی) ببین چند نفر میان همکاری کنند؟! تازه همون تعداد هم که اومدن در بین راه کنار می کشند!فقط تعداد معدودی می مونند که اونها می تونند نجوم کشور رو به دست بگیرند! به قول دبیر ادبیات پارسالمون(البته یه مدت کوتاهی) اینها همش درده!!
    خلاصه به هر کسی نگیم که برو انجمن نجوم در دانشگاه راه بنداز!! اول اون فرد بانی رو ببینیم چی بلده؟! تا چقدر به نجوم و حیطه اش مسلطه؟! و مهمترینش اینه که هدفش چیه؟! و وِیژه گی اصلی اون فرد باید در درجه اول علاقه مندی اون فرد باشه!!!

چون هر کاری به مرور برای اون فرد تکراری میشه( البته اون فرد اگه وارد باشه از درهای مختلفی وارد نجوم میشه) و یکنواخت، و بازده پایین میاد!!! تازه اگه اون فرد فعالیت کنه و درآمدی نداشته باشه بدتر میشه به خاطر همین علاقه جایی مشکل درامد و دیگر مشکلات واپسینش رو پر می کنه!

حرف اخر: منجم های آماتور باید درک کنند که برای پیشرفت نجوم کشورمون باید به خودشون زحمت و رنج بدند!
    (moha جان من حرفای که اون ته دلم بود و سنگینی می کرد رو در این تاپیک گفتم و دیگه خودتی و خودت!کسی هم در جواب این متن من سوالی چیزی بپرسه و برگردید سره بحث اصلی تاپیک!!)
    خب اين فرمايشات شما درست هستش اما يه نكته: اينكه ميگيد گروه تو دانشكده راه بندازيم كه آخرش چي بشه كه درست نيست. اگه هر كس بخواد اينجوري فكر كنه كه اصلا هيچ كاري نشه بهتره. خودتون درباره جنگ هاي جهاني و وضعيت ژاپن و شعار معروف بعد از اون رو ميدونيد. شايد بگيد ربطي نداره اما ما هم كم نيستيم. واسه مجوز گرفتن كاغذ بازي هست درست، گير دادن هاي الكي هست اونم درست كه بخوان ما رو بپيچونن كه بي خيال راه اندازي گروه بشيم پس هدفمون چي ميشه. ما منجم حرفه اي كم داريم كه از اين راه علاقش بخواد تامين معاش كنه اما آماتور هاي با تجربه فراوانند كه نميتونن همه وقت خود رو به ترويج نجوم بپردازن اما در زمان هاي استراحتشون ترجيح ميدن كه تماشايي زيبايي هاي آسمون رو به ديگران هم نشون بدن. 2 يا 3 سال براي راه اندازي يه گروه درسته كم هستش اما خودش خيلي كمك ميكنه به ترويج نجوم. منم كلي اذيت كردن واسه مجوز و حتي واسه اسم نشريه يا يه مطلب كوچيكي كه تو برد زدم. چند باري توبيخ شدم اما واقعا دلسرد نشدم. حرف هاي شما رو هم كاملا قبول دارم. اميدوارم به زودي حل شه اين مشكلات
    بي نقطه...

7. 8 کاربر مقابل از sara sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sara sadeghian نمایش پست ها
    خب اين فرمايشات شما درست هستش اما يه نكته: اينكه ميگيد گروه تو دانشكده راه بندازيم كه آخرش چي بشه كه درست نيست. اگه هر كس بخواد اينجوري فكر كنه كه اصلا هيچ كاري نشه بهتره. خودتون درباره جنگ هاي جهاني و وضعيت ژاپن و شعار معروف بعد از اون رو ميدونيد. شايد بگيد ربطي نداره اما ما هم كم نيستيم. واسه مجوز گرفتن كاغذ بازي هست درست، گير دادن هاي الكي هست اونم درست كه بخوان ما رو بپيچونن كه بي خيال راه اندازي گروه بشيم پس هدفمون چي ميشه. ما منجم حرفه اي كم داريم كه از اين راه علاقش بخواد تامين معاش كنه اما آماتور هاي با تجربه فراوانند كه نميتونن همه وقت خود رو به ترويج نجوم بپردازن اما در زمان هاي استراحتشون ترجيح ميدن كه تماشايي زيبايي هاي آسمون رو به ديگران هم نشون بدن. 2 يا 3 سال براي راه اندازي يه گروه درسته كم هستش اما خودش خيلي كمك ميكنه به ترويج نجوم. منم كلي اذيت كردن واسه مجوز و حتي واسه اسم نشريه يا يه مطلب كوچيكي كه تو برد زدم. چند باري توبيخ شدم اما واقعا دلسرد نشدم. حرف هاي شما رو هم كاملا قبول دارم. اميدوارم به زودي حل شه اين مشكلات
    بي نقطه...
    سبز : شما هدفتون چیه از تشکیل انجمن نجوم در دانشگاه بو علی سبنا؟(برای اطلاعات خودم پرسیدم)
    الان انجمن های که در دانشگاه ها،موسسات دولتی و غیردولتی شکل می گیرند اکثرا هدفشون ترویج نجومه! باور کنید الان نجوم کشور هم در داخل هم در خارج ترویج شده ولی نمی دونیم و فعلا نمی تونیم از این افراد اموزش دیده استفاده کنیم!! چون نجوم توی کشور همه اش شده ترویج و اموزش و رصد! و از طرفی چون راحت طلبیم اکثرا(دارید میبینید دیگه) رفتیم سمت نجوم رصدی!اگه می خوایم نجوم آموزش بدیم(در قالب اسم ترویج نجوم) بیایم از ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان شروع کنیم! تا جوانی یه منجم عاقل و کامل تبدیل شده! به جایی این که بیام همایش های عمومی در سطح شهر برای عموم مردم بزاریم بیایم برای دانش آموزها تو مدارس بزاریم که فردا ازشون استفاده کنیم! مردم عادی با افکار قدیمی اکثرا درگیر زندگی خودشون هستند و حداکثر بتونیم اونقدری علاقه مند کنیم که شب ها هوا صاف شد برن آسمونو ببینند و درک کنند! اخرش همینه!
    الان نجوم اماتوری پایه اصلی نجوم در کشوره و میدونید دیگه هر چیزی(کسی) در دنیا دوست داره به حالت پایه برسه!!(تو مباحث فیزیکی و شیمی داریم این موضوع رو!)
    یه حرف اخر دیگه : فکر کنم وقتش شده که هدف مون رو ارتقا بدیم به بالابردن سطح علمی نجوم کشور! ترویج نجوم خودش به مرور و به اندازه همین طوری رشد میکنه نگران نباشید!
    امضای ایشان
    .

9. 9 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

میگم یه سوال
    شما چرا اینقد مساله رو می پیچونید؟
    به نظر من آدم آدم بتونه به ده نفر که چیز زیادی از نجوم بلد نیستن ،چیز یاد بده و اونا رو حتی خیلی مقدماتی با نجوم آشنا کنه و علاقه مندشون کنه خیلیه،عزیز من همه که از اول همه چیز رو بلد نیستند،شما استادی،شما بزرگواری،شما و غیره هستی ،باور کنید که خیلیا حتی دانشجویان،علاقه دارند اما چون یه ذره تنبلی کردند و مکانی مناسب پیدا نکردند ،خودشون هم نرفتند دنبالش.به نظر من اگه کسی می خواد این کار رو انجام بده باید عاشق یاد دادن به دیگران باشه نه یه ذره ،یه ذره ......(بماند)
    به نظر من این کار قبل از اینکه یه جایی باشه واسه انجام پروژه هایی مثل مثلا ماهواره ساختن و .... بیشتر باید یه جایی واسه جذب و علاقه مندی کسانی باشه که شاید در آینده از ده نفر دو نفرشون تونستند کار بزرگی انجام بدن.
    البته اینا فقط نظر شخصیه منه.
    ویرایش توسط آسمون : 02-27-2011 در ساعت 09:14 PM
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

11. 9 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

یک درخواست
    چه کسانی اینجا عضو انجمن نجوم دانشگاهشان هستند؟
    و البته کدام دانشگاه؟
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

13. 7 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

من عضو انجمن علمی فیزیک هستم که کار نجومی هم میکنه.
    دانشگاه آزاد اهواز
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

15. 7 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    455
    تشکر شده 143 بار در 21 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sunrise نمایش پست ها
    سلام

چه حرف عجیبی به شما زدند؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

در آیین نامه کانونهای وزارت علوم اصلا چنین چیزی نیامده!

من سالها در دانشگاه صنعتی (یه مدت هم امیر کبیر) و در حال حاضر هم در دانشکده مجازی فعال بودم و هستم و تقریبا تمام آیین نامه های تشکل ها و انجمن ها و کانونها رو خوندم و بر اساسشون اساسنامه نوشتیم!
    ولی این حرف بسیار عجیبه!

میشه بگید کدوم دانشگاه هستید؟ درخواست تشکیل انجمن علمی نجوم دادید یا کانون نجوم؟
    و درخواستتون رو به کدوم قسمت دانشگاه دادید که یه همچین پاسخی به شما دادن؟؟

سلام
    انقدر با من بد برخورد كردند كه كار به در خواست نكشيد فقط لطف كردن گذاشتن حرفمو بزنم من با مسئول انجمن هاي علمي دانشگاهمون (آزاد بروجرد ) صحبت كردم در حد 30 ثانيه !!!!
    گفتم كه مي خوام انجمن علمي نجوم تشكيل بدم و . . . بعدش با عصبانيت اون جوابو بهم داد . در مورد اساس نامه اطلاعات بيشتري بهم بدين تا اين بار محكم تر جلو برم
    امضای ایشان
    حضور هيچكس در زندگي ما اتفاقي نيست . خداوند در هر حضور رازي را پنهان كرده براي كمال ما

17. 8 کاربر مقابل از saiede عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط saiede نمایش پست ها
    سلام
    انقدر با من بد برخورد كردند كه كار به در خواست نكشيد فقط لطف كردن گذاشتن حرفمو بزنم من با مسئول انجمن هاي علمي دانشگاهمون (آزاد بروجرد ) صحبت كردم در حد 30 ثانيه !!!!
    گفتم كه مي خوام انجمن علمي نجوم تشكيل بدم و . . . بعدش با عصبانيت اون جوابو بهم داد . در مورد اساس نامه اطلاعات بيشتري بهم بدين تا اين بار محكم تر جلو برم
    خب فکر کنم رشته شما فیزیک نباشه! درسته؟
    ببینید در دانشگاه ها میشه از چند طریق فعالیت دانشجویی علمی داشت که بهترین موردش تشکیل یه انجمن علمی هست که طبق قوانین وزارت علوم باید 5 نفر از دانشجویان یه دانشکده
    درخواستش رو به معاونت دانشجویی فرهنگی بدن!
    حالا اگر شما در رشته فیزیک تحصیل نمیکنید میتونید 5 نفر از بچه های اون دانشکده رو پیدا کنید که این انجمن رو راه بندازن!
    یا به صورت بین رشته ای درخواست بدید! این دومی بهتر و سخت تره!
    ایین نامه رو اتچ میکنم که بخونیدش...
    اگر واقعا مصمم هستید باید یه جفت کفش اهنی پاتون کنید
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

19. 12 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال
    دانشجویان عشق نجوم ، عشق نجوم های دانشجو         
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    یک درخواست
    چه کسانی اینجا عضو انجمن نجوم دانشگاهشان هستند؟
    و البته کدام دانشگاه؟

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

همان طور که بعضی از دوستان هم اشاره کردند معمولا در دانشگاه هایی که رشته فیزیک دارند ، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، انجمن نجوم هم دارند و اگر دانشگاهی رشته فیزیک را نداشت ، چه خوب است که افراد علاقمند را در کلاس ها بشناسیم و با هم کار گروهی انجام دهیم و چنانچه مسئولین مخالفی هم در این میان بودند ، افراد می توانند در غالب گروه چند نفره بدون اسم انجمن یا کانون کارهای خود را انجام دهند و به سایر دوستانشان هم اطلاع رسانی کنند که از این طریق دیگران با توجه به دست آوردهای این افراد مسلما برای پیوستن به آن ها گرایش پیدا می کنند و چه بسا همین کار باعث شود تا مسئولین هم ( البته ممکن است ! ) به فکر بیفتند !

مهم این نیست که گروه یا انجمن یا کانون یا ... داشته باشیم ، مهم این است که کاری انجام دهیم

خوشبختانه دانشگاه بنده ( علوم و تحقیقات ) دارای انجمن است که در حال حاضر هم فعالیت های خوبی را انجام می دهد .

21. 6 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع