صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 391011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 214

موضوع: گزارش های رصدی اعضا آوااستار

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    479
    تشکر شده 553 بار در 57 ارسال

smile گزارش های رصدی اعضا آوااستار

این تاپیک جهت ارسال گزارشهای دوستان از برنامه های رصدی ایجاد شده.

امیدواریم با ارسال این گزارش ها مکان های مناسب رصدی معرفی شده تا همه ی دوستان با این مکان ها آشنا شوند و نیز می توانیم از تجربیات شبهای رصدیشان استفاده کنیم.

2. Top | #121
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

Talking

ای بابا...
    دوستان رصد انتح(ه)اری شما چهار نفر قبلا تو وزارت اطلاعات و امنیت کشور نبودید؟!؟؟؟
    این همه سعی و تلاش برا حفظ امنیت؟!؟؟؟
    خب اینهمه زحمت نمیخواست که ؛کلا گزارش نمینوشتید!!!!
    اینطوری هم امنیتتون کاملا حفظ میشد هم دعاهای یه عده آدم محروم الرصد یا بیخبر من هذا الرصد بدرقه رصدای بعدیتون نمیشد!!!!
    از قدیم گفتن یه بار جستی ملخک دوبار جستی ملخک، آخر.......
    به هرحال فکر آخر عاقبت خودتون باشید!

(شوخی کردم!امیدوارم همه آوایی ها همیشه شادو خندون باشن و همیشه بهشون خوش بگذره! )

نقل قول نوشته اصلی توسط gissoo نمایش پست ها
    خوب با خوندن گزارش رصد اخیر دوستان ما که خیلی دلمون. ..! تصمیم گرفتیم برای خودمون یه گشت
    رصدی خصوصی برپا کنیم. برای این منظور محل دنجی رو تو منطقه ی دربند(حیاط خونمون) انتخاب کردیم و با چای وطالبی ویک عدد پوینتر کار رو آغاز کردیم. ماه که به وضوح دیده میشد! تازه کلی ستاره و صورت فلکی هم رصد کردیم که شما مختصاتشون رو بهتر میدونین. این گروه شامل یک راهنما وسه رصدگر بود.دفعه ی بعد هماهنگ میکنیم تا دعوت عمومی برای اعضا صورت بگیره. والسلام)
    بله بله بله...
    همه حرفاشونو تایید میکنم(برا دلخوشی وگرنه حرفای گیسو خانم که کلا اعتباره و نیاز به تایید نداره!)!!!!
    خوش گذشت؛ خیلی زیاد!(جای فلر استارجونمم خیلی خالی بود ولی خوب هرکی که خوابه قسش به آبه!)
    برای اینکه بیشتر درک کنید چه آسمون باحالی داشتیم بهتون میگم چیارو دیدیم!:
    ماه جاثی ، عقرب ، اکلیل شمالی ، دب اکبر ، عوا!
    زحلم دیدیم!
    یه سری ستاره نا آشناهم بودن که سلام رسوندن و گفتن به آقای امام بگین شمارو یه رصد ببرن با ما آشناتون کنن!!!
    به امید یه رصد پرجمعیت و شاد....
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

3. Top | #122
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

نمیدونین چه اتفاقی برای من افتاد بعد از 2 ماه برنامه ریزی یکی از دوستان گفت بیا بریم کیاسر تلسکوپت رو بیار رصد خوبی داشته باشیم تلسکوپ 8 اینچ دابسونی با چه مشقتی بار زدم رفتیم ساری از اونجا پیاده بعد سوار مینی بوسش کردیم رفتیم سمت کیاسر رسیدیم بالای یک کوه بلند خیلی ارتفاع داشت از اونجا رفتن محل رصد انتخاب کنن شبش رفتیم تلسکوپها رو با چه دردسری بالا بردیم همه رو تنظیم کردیم که ماه مثل خورشید امد اسمون رو روشن کرد من بعد از 3 بار رصد ماه چشم درد گرفتم دیدیم این رصد بدرد نمیخوره 7 نفری رفتیم داخل یک چادر 4 نفره خیاری دراز کشیدم هوا بشدت سرد بود من با استین کوتاه بودم احتمال میدادم سرد میشه یک پتوی مسافرتی اوردم دوستان از شدت سرما و کوچک بودن زدن پتو رو پاره کردن تا صبح با چه مکافاتی دراز کشیدیم ساعت 5 صبح شد سریع از چادر امدم بیرون دوربین رو تنظیم کردم تا یک ساعت نیم طول کشید خورشید رو ببینیم بخاطر انتخاب اشتباه محل خورشید پشت کوه افتاد من هیچ عکس نتونستم بگیرم بخاطر نور زیاد خورشید یک از دوستان تی رینگ داشت هر کار کردیم نتوستیم وصلش کنیم یک چیزیش کم بود خلاصه دست از پا درازتر برگشتیم تمام کار من بخاطر یک اشتباه از بین رفت
    این عکس شب رصدمون هست
    امضای ایشان

4. 13 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #123
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_reza نمایش پست ها
    نمیدونین چه اتفاقی برای من افتاد بعد از 2 ماه برنامه ریزی یکی از دوستان گفت بیا بریم کیاسر تلسکوپت رو بیار رصد خوبی داشته باشیم تلسکوپ 8 اینچ دابسونی با چه مشقتی بار زدم رفتیم ساری از اونجا پیاده بعد سوار مینی بوسش کردیم رفتیم سمت کیاسر رسیدیم بالای یک کوه بلند خیلی ارتفاع داشت از اونجا رفتن محل رصد انتخاب کنن شبش رفتیم تلسکوپها رو با چه دردسری بالا بردیم همه رو تنظیم کردیم که ماه مثل خورشید امد اسمون رو روشن کرد من بعد از 3 بار رصد ماه چشم درد گرفتم دیدیم این رصد بدرد نمیخوره 7 نفری رفتیم داخل یک چادر 4 نفره خیاری دراز کشیدم هوا بشدت سرد بود من با استین کوتاه بودم احتمال میدادم سرد میشه یک پتوی مسافرتی اوردم دوستان از شدت سرما و کوچک بودن زدن پتو رو پاره کردن تا صبح با چه مکافاتی دراز کشیدیم ساعت 5 صبح شد سریع از چادر امدم بیرون دوربین رو تنظیم کردم تا یک ساعت نیم طول کشید خورشید رو ببینیم بخاطر انتخاب اشتباه محل خورشید پشت کوه افتاد من هیچ عکس نتونستم بگیرم بخاطر نور زیاد خورشید یک از دوستان تی رینگ داشت هر کار کردیم نتوستیم وصلش کنیم یک چیزیش کم بود خلاصه دست از پا درازتر برگشتیم تمام کار من بخاطر یک اشتباه از بین رفت
    این عکس شب رصدمون هست
    http://<a href="http://up.avastarco....&#91;/IMG]</a>

پس خوب شد من نیومدم. وگرنه با 12 اینچی معلوم نبود چه بالایی سرم میاومد. همینجا موندم خیلی بهتر شد. رفتم لب دریا کلی بدون فیلتر عکس انداختم.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

6. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #124
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

امروز با تنی چند از دوستان قرار داشتیم تا اختفای سیاره مشتری به اتفاق رصد کنیم که فلک با سر ناسازگاری گذاشت و آسمان ابری این قرار را برهم زد.

البته در حدود 4 تا 5 صبح واقعا امیدی به دیدن این رویداد نداشتم.ولی با نزدیک شدن به زمان اختفا و قایم موشک بازی ماه و مشتری با من امیدوارتر شدم.

همین که تونستم مقارنه این دو جرم زیبای آسمان و سپس اختفای این دو را نظاره کنم خیلی خوشحالم.

راستش رو بخواید دفعه اولی که احساس کردم میشه این رویداد رو ببینم به قدری خوشحال شدم که اگر کارت پایان خدمتم رو گرفته بودم اینقدر خوشحالی نمیکردم!!

چون قبلا بارها شده بود که آسمان ابری کلا رصد رو خراب کرده بود.

به هر حال تا دقایقی دیگر تماس سوم ورویت مشتری آغاز خواهد شد وشاید بتوان در هنگام پرتو افکنی خورشید هم از این رویداد لذت برد.

چند عکسی مبتدیانه گرفتم که براتون میذارم.

این عکس اولین عکسی که ماه و مشتری از میان ابرها دیده شدند.

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-15072012750-jpg

عکسی پس از ظاهر شدن در آسمانی مناسب تر

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-15072012759-jpg

لحظه تماس اول سیاره با ماه

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-15072012769-jpg

هنگام اختفا

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-15072012772-jpg

ببخشید تا دقایقی دیگر تماس سوم آغاز میشه .تا بعد.

نکته: به دلیل عکاسی با تلسکوپ بازتابی تصاویر وارونه هستند.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

8. Top | #125
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    949
    تشکر شده 1,855 بار در 238 ارسال

سلام
    بلاخره روز موعود رسید.امروز از ساعت 4 صبح بیدار شدم.رفتم رو حیاط ببینم وضعیت هوا چطوره.هوا صاف بود و ماه و مشتری و زهره تو اسمان خودنمایی میکردنند.خیلی زیبا بود.
    حدود ساعت 4:20 دوربینم اماده شد ولی فاصله خیلی زیادی بین ماه و مشتری بود.اقمار گالیله ای ماه کاملا معلوم بود و دوتا جسم نورانی دیگه هم در سمت چپ مشتری بودنند که شباهت خیلی زیادی به قمر داشتند.ولی نمیدونم واقعا چی بودنند؟
    من نمیدونستم اختفا ساعت 5:30 است بهمین خاطر ساعت 4 صبح بیدار شدم.
    اختفا اقمارو نتونستم ببینم .چون بزرگنمایی دوربین من کم بود.فقط اختفای خود مشتری رو دیدم.حدود دو دقیقه شد.
    بعد از اون تا ساعت 6:30 صبر کردم.یک تماس با خانم شمشیری و اقای سراستاد گرفتم.تو سایت هم نوشته بود ساعت 6:50 دقیقه میشه دوباره مشتری رو دید ولی حدود 6:50 دقیقه من اونو دیدم.فکر کنم چند دقیقه زودتر دیدم.بهرحال این پدیده هم گذشت و باید تا هفت سال دیگه منتظر چنین اختفایی باشیم.

9. Top | #126
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    210
    تشکر شده 1,220 بار در 140 ارسال

گزارش رصدی 5 شنبه 5 مرداد 1391

از اونجایی که تابستان امسال نسبت به سال های گذشته با آسمون ابری بیشتری مواجه شدیم باید فرصتها رو غنیمت شمرد و از شبهای صاف با آسمون کم غبار استفاده کرد.
    اما مورد مهم برای اون دسته از عزیزانی که امکان سفر رصدی بیرون شهر برایشان وجود نداره یا محدوده باید عرض کنم که علاوه بر چند جرم غیر ستاره ای معمول میشه برنامه ریزی دقیقی برای مطالعه و رصد متغیرها و همچنین ستاره های 2تایی انجام داد.
    5 شنبه 5 مرداد 91 تصمیم گرفتم که لیست چند مورد از 2تایی های معروف آسمون رو تهیه کنم و شب رصدی رو به مشاهده این گونه اجرام بپردازم.با استفاده از نقشه و کتب مختلف که همه ما با اونا آشنایی داریم این اجرامو مد نظر قرار دادم:
    دوتایی گاما_ آندرومدا که به خوبی با تلسکوپ، رنگ نارنجی و همدم آبی رنگش قابل تشخیص است.
    از زیباترین دوتایی های آسمان بتا-دجاجه بود که منظومه جالبی را باهم درست کردن و همونطور که در کتابها هم ذکر شده به رنگ طلایی و آبی دیده می شن.
    دو تایی بعدی بتا-شلیاق بود که البته وقتی با تلسکوپ رصد کردم تشکیل سه گانه بسیار زیبایی رو می داد. و با کمی دقت حتی مولفه چهارم هم به خوبی مشخص بود. باید عرض کنم که این ستاره از جمله ستاره های متغیر است.
    اما مورد مهم در رصد ستاره های صورت فلکی دجاجه و شلیاق موقعیت اون بود که چون در سرسو قرار داشت کمی شرایط رصدگرو پشت چشمی سخت می کرد البته در هنگام رصد با دابسونی ها.
    اما بعد رصد دوتایی ها، کهکشان آندرومدا رو رصد کردم که به صورت لکه ای محو و کم نور مشخص بود و اما خوشه دو گانه اچ و خی نیز جرم بعدی رصدی اون شب بود که شمردن ستاره های زیاد اون خالی از لطف نیست.
    در آخر بازم تکرار می کنم که حتی در آسمون مملو از آلوده گی نوری و سایر آلودگی های تهران نیز آسمون آدمو شبهای زیادی مشغول خودش می کنه.

امضای ایشان
    هر لحظهُ آسمان جایی برای شگفتی است

10. 18 کاربر مقابل از Mehrzad-jupiter عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #127
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

این روزها قبل از اینکه سپیده بزند,آسمان بسیار زیباست.و رصد این آسمان حتی با چشم غیر مسلح نیز لذتبخش میباشد.

به غیر از سیارات زهره و مشتری که چشمها را خیره میکنند, اجرام ستاره ای و غیر ستاره ای زیادی را نیز میتوان دید و لذت برد.

خوشه زیبای پروین که در نزدیکی این دو سیاره است و ستاره های پر فروغی همچون دبران-عیوق-بتای برساووش معروف به غول وجدیدا هم که صورت فلکی جبار طلوع کرده است با زیبائیهای خاص خود.

بعد از اینکه آقای Mehrzad-jupiter در پست قبلی در مورد دوتائی گامای آندرومدا گفتند امروز صبح در مابین رصد اجرام از این دوتائی نیز دیدن کردم و عکسی هم گرفتم.این دوتائی به مانند بتای دجاجه از زیباترینهای آسمان است.

دو عکس از این دوتائی با بزرگنمائی متفاوت:

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-09082012955-jpg گزارش های رصدی اعضا آوااستار-09082012963-jpg

همینطور عکسی از ماه امروز که در حالت تربیع است:

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-09082012954ll-jpg

وهمینطور از مشتری وقمرهایش:

گزارش های رصدی اعضا آوااستار-09082012949jj-jpg

رصد موقع سحر را از دست ندهید!
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

12. Top | #128
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

Cool بارش شهابی!

سلام به همگی
    جاتون خالی مام مثه خيلی‌ ديگه از بچه ها ديشب واسه رصد از تهران زديم بيرون و به سمت لواسون به همراه خانوم sh*،شادی حدادی زاده،gissoo،هستی و ساسان حركت كرديم
    قبل از هر كاري توی لواسون رفتيم جيگر و دل و از اين داستانا خورديم!البته اين گربه هام كه اون دور و بر ميپلكيدن خيلی اذيت ميكردن!!!(ولي واقعا چسبيدااااا)
    بعدش به سمت سد حركت كرديم و يه جايی نزديكای سد مستقر! شديم...
    بعدش نشستيم به همراه خوردن قهوه مخصوص شادی جون، رصد رو شروع كرديم
    واقعا شب خبلی‌خيلی‌خوبی بود!كليم ياد بچه ها كرديم و از رصد های انتحاری، حمله ی سگ ها و داستانای بچه ها صحبت كرديم!!!
    كليم شهاب ديديم ولي من از همه كمتر ديدم!!!
    اون طور كه hasti حساب كرد zhr، فكركنم 200 رو رد كرد!!!!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    اين تنها يه گزارش كوچول موچولو بود!منتظر گزارش كامل تر از طرف hasti باشين
    يادم رفت از وجود آقا ساسان و حشمت آقا هم تشكر كنم!!!! ممنون
    ویرایش توسط Flare star : 08-13-2012 در ساعت 02:39 PM دلیل: اضافه كردن تشكر!
    امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

13. Top | #129
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

گزارش بارش برساووشی

22 امرداد شد و بارش برساووشی .....
    من و بابا هم تصمیم گرفتیم بریم رصد ..... به همین خاطر رفیتم یه جایی که از نور شهر دور باشه ..!
    ما ساعت 7 شب با تله کابین گنج نامه رفتیم کوه که اونجا به میدان میشان ( میش ها ) معروفه ....
    بعد از غروب خورشید هم نشستیم که شهاب ببینیم .
    من هم طبق معمول دوربین رو برده بودم تا شاید عکس خوبی بگیرم ....
    اما ..... هرکاری کردم دوربینم روشن نشد .....
    باورتون نمیشه شارژ هم داشت از بدشانسی ما بود دیگه
    ما تا ساعت 12 اونجا موندیم اما به خاطر اینکه هوا خیلی سرد بود و واقعا دیگه از بس می لرزیدیم اشتباهی فکر میکردیم شهاب می بینیم
    برگشتیم ..... اما رصد خوبی بود جای همه دوستان خالی
    حدقدر : با استفاده از صورت فلکی دجاجه 6.1
    به دلیل بد شنانسی و بد اقبالی به خاطر دوربین
    از اینترنت عکسی از میدان میشان میزرام دیگه

---------------
    پ.ن : من اونجا سعی کردم اسکچ هم بکشم اما فعلا اسکنش نکردم در کوتاه ترین زمان میزرام حتما !

14. 18 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #130
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

گزارش های رصدی اعضا آوااستار         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Flare star نمایش پست ها
    سلام به همگی
    جاتون خالی مام مثه خيلی‌ ديگه از بچه ها ديشب واسه رصد از تهران زديم بيرون و به سمت لواسون به همراه خانوم sh*،شادی حدادی زاده،gissoo،هستی و ساسان حركت كرديم
    قبل از هر كاري توی لواسون رفتيم جيگر و دل و از اين داستانا خورديم!البته اين گربه هام كه اون دور و بر ميپلكيدن خيلی اذيت ميك

اون طور كه hasti حساب كرد zhr، فكركنم 200 رو رد كرد!!!!
    اين تنها يه گزارش كوچول موچولو بود!منتظر گزارش كامل تر از طرف hasti باشين

البته ناگفته نماند که یادی از دوستان عزیزمون هم کردیم مخصوصا دو نفر

و البته تو راه برگشت ساعت 5 صبح تو میدون جمهوری چشم افتاد به اسمون اخرین شهاب رو هم دیدم اون اخریه خیلی کیف داد نورانی هم بود

جای دوستان خالی البته منم بادیگارد برده بودن ها

خانم هستی منتظر گزارش مفصل هستیم
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

16. 19 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 391011121314151617 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع