صفحه 33 از 65 نخستنخست ... 2329303132333435363743 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 641

موضوع: عکس های نجومی من

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile عکس های نجومی من

سلام به همه دوستان عزیز

تصمیم گرفتم تاپیکی ایجاد کنم تا دوستانی که عکاسی نجومی میکنند ، عکس های خودشون رو همراه با توضیحات عکس قرار بدهند تا هم زیبایی بصری داشته باشد و هم بار آموزشی .

لازم به ذکر است که قبلآ آقای صادقیان عزیز تاپیک " عکس های من " رو ایجاد کرده اند که در اون تاپیک عکس ها با هر موضوعی قابل نمایش است و دوستان میتوانند عکس های غیر نجومی که خود میگیرند را در آن نمایش دهند .

( دقت دارید که از دید ما عکس ها به دو دسته نجومی و غیر نجومی تقسیم می شوند )

منتظر عکس های خوب همه اعضا گرامی آوااستار هستیم .

2. 117 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

(مرتضی, 169, A.rahimi, Aliakbar58, Amin-Mehraji, Amir Shahcheraghian, Amirali, andromeda.s, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, ata moradi, aysa, aysan20oo20, azarakhsh, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, Behnaz sasani, delniya, Ehsan, elahe rafiei, elham7-8, Flare star, Fowad, gandom, hadi soleimani, Hamid (@_@) Reza, Hojjat Zafarkhah, Hooman, javadstar76, jooyande, kamyar amirmoeini, kav_gh, kh.maroufi, Kianoosh.S, kiarash, LGH, Little Star, maryam MP, marzieh, Marzieh hedayati, mehrnoosh jan, melika bidabadi, mh.noori, mobi, mohammad20, mohammad_jafari64, mohammad_reza, mohariae2, Mojtaba Gholami, Mojtaba.M, mostafa2018, mr mohamadreza, mrramin, msalek, Musca, My style A&F, nakhodaye aseman, nas taran, Navid MMM, Negar Najafi, NGC224, parisavash, parvin, raha_mousavi, rezash, rocky, rock_iml, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, SAEED560, sara sadeghian, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, sinabayat, Sky-Watcher, skynight, Sky_Watcher, SSgumS, stargazer, subaro, Taha Nagahi, tahoo, TehranSD, toraj1358, فائزه معتضدیان, مهدی ناصری, مهدی صابری, مبین سبزواری, محمود قادری, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, محمد مهدی عسگری, محمد سروش, محمدرضا صادقیان, مسعود فرح بخش, هانیه امیری, یوسف روشنی, yperseusy, z.saberi, zahra H, آسمون, امیر عباس, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سیاره ی ناهید, ستاره, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شادی حدادی زاده, شبنم مختاری, شعری, صادق مقامی, علیرضا محمدی

3. Top | #321
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

دوستان عزیز آوایی از همتون ممنونم بابت اشکالتم که بهم گوش زد کردید خیلی ممنونم اول از هم
    با سلام به خانم روشنی میتونستید عکس خیلی بهتری بگیرید اگه
    1:فوکس تلسکوپ رو تنظیم میکردید
    2:ایزو رو کمتر میکردید
    در ضمن وقتی دوربین رو به تلسکوپ وصل می کنید f شما همون دیافراگم تلسکوپ هست که برای شما f/5 هست
    تلسکوپ که فوکوس بود فکر کنم به دلایل دیگه عکس اینطوری شد .
    به نظر من اگر شما قبل از عکاسی تلسکوپتان را به طور کامل هم خطی می کردید کیفیت تصویرتان افزایش می یافت
    والا ... من دوساله که تلسکوپم رو گرفتم تا حالا آینه هاش رو خطی نکردم و بلدم نیستم چطوری باید خطیش کرد فکر کنم به همون خاطره که اینجوری شده
    من در مقابل دوستان تقریباً هیچی از عکاسی از آسمان نمیدونم و تازه کارم اما یه چیزی تو نوشته زیر عکستون توجهم رو بخودش جلب کرد و اون این بود که عکستون از روی هم قرار دادن 15 تصویر مجزا تشکیل شده؛ نمیدونم 15 فریم از فیلم رو با نرم افزار روی هم گذاشتین یا خود دوربین این کار رو براتون انجام داده. ولی فکر میکنم دوربینتون قابلیت Burst داشته و شما ازش استفاده کردین. من تابحال این روش رو با دوربین حرفه ای تجربه نکردم اما تو موبایلم یه نرم افزار عکاسی واسه نوردهی طولانی مدت و Burst دارم. بنظرم بجز نوردهی زیاد خود این فریم ها هم زیاد خوب روی هم منطبق نشدن. دلیلش هم به پایه موتور دار معمولی تلسکوپتون باید مربوط بشه که به احتمال زیاد از این مدلهایی هست که فقط برای رصد مناسبه و یکم تصویر داخلش تکون میخوره در حالی که برای عکاسی به مقرهای گوتو مخصوص و گرون قیمت تر احتیاجه تا تصویر کاملاً ثابت بمونه. بهرحال این ها همش حدس و گمان های ناشیانه بنده ست و دوستان در این مورد حتماً راهنمایی های بیشتری به شما میکنن.
    من با نرم افزار Registax 5 عکس هارو رویه هم قرار دادم
    باز هم از همه دوستان ممنونم به خاطر پیشنهاداتشون امیدوارم با بررسی این مشکلات عکسای بهتری بگیرم

4. 5 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #322
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

برای هم خط کردن تلسکوپ شما می تونید برای سهولت کار، ابزاری به نام هم خط کننده تهیه کنید. این وسیله یک باریکه ی لیزر به داخل تلسکوپ می فرسته و شما با کمک گرفتن از اون می تونید آینه ی اصلی و ثانویه ی تلسکوپ رو کامل هم خط کنید. این رو هم بگم که هم خطی تلسکوپ خیلی تو کیفیت رصد و عکاسی تاثیر داره و برای تلسکوپ های نیوتنی باید برای هر بار رصد چک بشه.
    امضای ایشان
    .

6. 7 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #323
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2920
    تشکر شده 128 بار در 18 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی ناصری نمایش پست ها
    برای هم خط کردن تلسکوپ شما می تونید برای سهولت کار، ابزاری به نام هم خط کننده تهیه کنید. این وسیله یک باریکه ی لیزر به داخل تلسکوپ می فرسته و شما با کمک گرفتن از اون می تونید آینه ی اصلی و ثانویه ی تلسکوپ رو کامل هم خط کنید. این رو هم بگم که هم خطی تلسکوپ خیلی تو کیفیت رصد و عکاسی تاثیر داره و برای تلسکوپ های نیوتنی باید برای هر بار رصد چک بشه.

برای همخطی آیینه ی اولیه ی تلسکوپ های نیوتنی از روش دستی هم می توان استفاده کرد که در این روش نیازی به استفاده از دستگاه همخط کننده نیست.
    برای این کار ابتدا تلسکوپ را به سمت یک ستاره ی پرنور نشانه بگیرید و آن جسم را در مرکز میدان دید چشمی قرار دهید و با کمی چرخاندن پیچ فوکوس تصویر را از وضوح خارج سازید. در این حالت ستاره تقریبا بصورت چند حلقه داخل هم دیده می شود که یک نقطه سیاه در داخل آن وجود دارد.
    اگر این نقطه در به طور کامل در مرکز حلقه ها قرار داشت یعنی تلسکوپ همخط شده است وگرنه باید سه پیچ نگه دارنده که در پشت تلسکوپ قرار دارند (که نازک تر هستند) را کمی شل نماییم تا سه پیچ همخط کننده (که کلفت تر و بزرگ تر هستند و در کنار پیچ های نگه دارنده قرار دارند) آزاد شوند و بتوانند حرکت کنند. حال باید آنقدر این پیچ های همخط کننده را حرکت دهیم تا آن نقطه ی سیاه کاملا در مرکز حلقه ها قرار بگیرند.
    پس از اتمام کار باید سه پیچ نگه دارنده را سفت کنیم تا تا پیچ های همخط کننده قفل شوند.
    با این کار آیینه ی اولیه تلسکوپ همخط می شود و اگر با تکرار روش بالا همخط نشد مشکل از آیینه ی ثانویه هست که روش های همخطی خاص خودش را دارد و من از آنها آگاهی ندارم.
    امضای ایشان
    *** و به تحقیق قرار دادیم در آسمان برج هایی و زینت کردیم آنرا برای تماشا گران *** (سوره حجر _ آیه16)

8. 10 کاربر مقابل از Hydra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #324
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره روشنی نمایش پست ها
    دوستان عزیز آوایی از همتون ممنونم بابت اشکالتم که بهم گوش زد کردید خیلی ممنونم اول از هم

تلسکوپ که فوکوس بود فکر کنم به دلایل دیگه عکس اینطوری شد .

والا ... من دوساله که تلسکوپم رو گرفتم تا حالا آینه هاش رو خطی نکردم و بلدم نیستم چطوری باید خطیش کرد فکر کنم به همون خاطره که اینجوری شده

من با نرم افزار Registax 5 عکس هارو رویه هم قرار دادم
    باز هم از همه دوستان ممنونم به خاطر پیشنهاداتشون امیدوارم با بررسی این مشکلات عکسای بهتری بگیرم
    آره من هم فکر میکنم دلیل این که عکستون اینقدر بی کیفیت افتاده همینه

برای همخط کردن به وسیله ی دست خیلی سخته و اگر برای اولین بار میخوایین انجام بدید باید دقیق باشید

ولی با همخط کننده های لیزری مدت زیادی طول نخواهد کشید و در ضمن دقیق تر عمل خواهد کرد
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

10. 5 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #325
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2925
    تشکر شده 5,203 بار در 502 ارسال

دوستان عزیز توجه داشته باشید این عکس فوکس نبود هیچ ربطی به هم خطی نداره اگه هم خط نبود سیاره زحل گرد نبود در عکس
    وقتی هم خط نباشه دیگه ستاره و سیاره ها گرد دیده نمیشن
    امضای ایشان

12. 4 کاربر مقابل از mohammad_reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #326
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

تشکر از دوستان

درود بر دوستان آوایی
    از همــــــــــــــــــــتون ممنونم که مشکلات عکسم رو بهم گفتین واقعا مفید بودن فقط یه چیزی یادم رفت بگم اونم اینکه فکر کنم موتور تلسکوپ خوبم الین ( align ) نشده بود شایدم به خاطر اون بوده ولی باز هم میگم از همتون سپاس گزارم که کمک کردید امید وارم بتونم در آینده نچندان دور عکسای بهتری بگیرم

14. 5 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #327
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_reza نمایش پست ها
    دوستان عزیز توجه داشته باشید این عکس فوکس نبود هیچ ربطی به هم خطی نداره اگه هم خط نبود سیاره زحل گرد نبود در عکس
    وقتی هم خط نباشه دیگه ستاره و سیاره ها گرد دیده نمیشن
    دوست عزیز توی تلسکوپ ها معمولا تصویر در آیینه های همخط نشده به شکل زیر در میاد البته با کمی پراش نوری :

پس دیدید ربط داره

خانم روشنی این هم یک عکس که شاید به دردتون بخوره که بهتر بدونید مشکل این عکس چیه ؟

امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

16. 11 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #328
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره روشنی نمایش پست ها
    دوساله تلسکوپو خریدین تاحالا هم خطش نکردین؟اصن اون تو هیچی معلوم بود که حالا خواستین عکس بگیرین؟

تلسکوپ های نیوتونی رو هر دفعه پیاده سوار میکنین باید هم خط کنین. همه جا میگن این بزرگترین عیبشه اما بنظر من این بزرگترین خوبیشه! راستش من وقتی تلسکوپمو هم خط میکنم یا با آیینه هاش ور میرم و تمیزشون میکنم بیشتر از خود رصد حال میکنم.

خب واسه هم خطی راحت و دقیق اول باید یدونه هم خط کننده لیزری بخری. این دستگاه اینهو چشمی وصل میشه به فوکوسر تلسکوپ. البته باطریش زودی خالی میشه و اگه بتونی مثه من وصلش کنی به باطری قلمی معمولی اونوقت دیگه مشکلی نداری (فقط یادت باشه اپتیک لیزرش رو انگولک نکنی که اگه از حالت موازی خارج بشه اونوقت تلسکوپت هم دقیقاً به همون مقدار ناموازی هم خط میشه). حالا مراحل زیر رو دنبال کن:

1-هدف اینه که نور لیزری که از دستگاه مولد خارج میشه پس از انعکاس از داخل آینه های تلسکوپ دقیقاً به نقطه ای برگرده که ازش خارج شده.

2-اول از همه دستگاه هم خط کننده رو وصل کن طوری که صفحه تنظیمش رو به انتهای لوله تلسکوپ باشه. حالا لیزر رو روشن کن. بعد داخل تلسکوپ رو ببین و نگاه کن که نور لیزر کجای آینه اصلی افتاده (مواظب باش لیزر نره تو چشت، البته اگه شد هم زیاد خطری نیست. نترس)

3-با تنظیم سه تا پیچ بالای آینه ثانویه نور لیزر رو طوری هدایت کن تا دقیقاً در داخل حلقه کاغذی مرکز آینه اصلی قرار بگیره (اگه تلسکوپت این حلقه رو روی آینه اصلی نداشت تو انجمن مطرح کن تا من یا بچه ها راهنماییت کنن چطوری یکی براش درست کنی و نصب کنی).

4-حالا برو پشت تلسکوپ و داخل صفحه تنظیم هم خط کننده لیزری رو نگاه کن. باید نور لیزر روی صفحه افتاده باشه. اگه نه یا آینه اصلیت خیلی کجه یا مشکل از آینه ثانویه ست که اگه اینطور باشه اوضاع بیریخته! (البته بازم مشکلی نیست و اگه اینطور بود بگو من یا بچه ها بهت بگیم چطور تنظیمش کنی).

5-ته لوله تلسکوپ 6تا پیچ هست. 3تا کوچیک، 3تا بزرگ. کوچیک ها رو شل کن، اینها پیچ های قفل کننده آینه اصلی هستن. بعد با 3تا پیچ دیگه که پیچهای تنظیم هستن نور لیزر رو طوری هدایت کن تا دقیقاً تو همون سوراخی بیافته که ازش خارج میشه.

6-پیچ های قفل کننده آینه اصلی رو سفت کن (نه خیلی زیاد که دوباره تنظیم میریزه بهم). تلسکوپتون بعد از 2 سال برای یک رصد مهیج با تصاویر شفاف آماده ست.

هدایت کردن نور لیزر با سه تا پیچ شاید دفعه های اول یکم سخت باشه ولی بعداً یاد میگیری. میتونی اینطور تصور کنی که یک گوی فلزی روی یک صفحه ی مثلثی قرار داره و میخوای با بالا و پایین بردن سه تا گوشه مثلث گوی رو به مرکز مثلث هدایت کنی. اگه خوب متوجه بشی با دیدن مکان لیزر دقیقاً همون پیچی که باید تنظیم بشه رو تنظیم میکنی و هی الکی پیچ ها رو باز و بسته نمیکنی. یه مدت این کارو انجام بدی تازه میفهمی هم خط کردن تلسکوپ چقدر راحت و حتی قبل از شروع رصد لذت بخشه. ضمناً یادت نره هم خطی رو هر دفعه که تلسکوپ رو پیاده سوار میکنی باید انجام بدی.

اگه هر مشکل دیگه ای در رابطه با وضوح تصویر داشتی مثلاً موقع فوکوس کردن تصویر لحظه ی آخر سه تا میشه و مثلثی میشه بگو.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

18. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #329
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

Rho Scorpion

امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

20. Top | #330
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044
    تشکر شده 483 بار در 40 ارسال

Sunset

عکس های نجومی من         
    غروب خورشید در میان ابرها
    لکه ی بزرگ 1476در مرکز خورشید و لکه ی 1477 در گوشه سمت چپ دیده می شود.
    قزوین - اردی بهشت 91

امضای ایشان
    " Eppur si muove "

صفحه 33 از 65 نخستنخست ... 2329303132333435363743 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع