صفحه 4 از 9 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 89

موضوع: مادر نجوم ایران

  1. Top | #1
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    54
    نوشته ها
    883
    تشکر
    3,289
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

          مادر نجوم ایران

    به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم برنامه ملاقاتی با مادر نجوم ایران دکتر آلینوش طریان برگزار کنیم .


    ایشان خانمی بسیار صمیمی و مهربان هستند که حتما از دیدن شما خوشحال میشوند و حرف های جالب زیاذی برای گفتن دارند .
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

  2. 12 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  3. Top | #31
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    7
    نوشته ها
    511
    تشکر
    7,881
    تشکر شده 4,159 بار در 478 ارسال

          جاتون خالی

    واقعا امروز جای همه دوستان خالی بود.. هم برای دیدار بانو که دنیایی بود

    هم برای دیدن اونهمه بانوی خسته و تنها

    که با نوازش و لبخندی انگار دنیا رو هدیه می گرفتند...

  4. 13 کاربر مقابل از *sh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  5. Top | #32
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Sep 2010
    شماره عضویت
    283
    نوشته ها
    901
    تشکر
    3,162
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

    سلام به همه ی دوستان منجم چه اعضا چه میهمان
    قرار شد که من گزارش بنویسم ( نوشتنه کتابی زیاد بلد نیستم بخشید)
    خب در جلسه ای که آقای امام ترتیب داده بودن در آخر زمان در مورد کسانی که مایل هستند ( به تعداد 6 نفر) صحبت شد که این تعداد هم همینای بودن که در پست 7 معرفی کردم. بعد از رفتن از جلسه قرار شد که جناب صادقیان هماهنگی کنه برای اینکه در یه جا همدیگرو ببینیم و همه رفتن( جناب صادقیان و جناب نیرومندی با دوستی که دمه در منتظر بود (البته من و جناب رضایی و رو تا مترو مفتح رسوندن ممنون) و اونا رفتند و خانم بنیادی و خانم ایران نژاد هم که رفتند و قرار شد صبح هماهنگی توسط جناب صادقیان انجام بشه!
    فردا صبح(دیروز صبح منظورمه) اول از همه آقای علیجانلو به محل آسایگاه رسیدند و طبق آدرسی که خودشون از سایت آسایگاه برداشته بودند آقای صادقیان و آقای نیرومندی رو راهنمایی کردند تا راحت تر به آسایگاه برشند. بلاخره آقای صادقیان و آقای نیرومندی به آقای علیجانلو ملحق شدند(ساعت 9-10) خانم بنیادی و خانم ایران نژاد هم گویا بعدن اضافه شدن و همگی از 9:50 دقیقه گرد هم بودن به غیر از منو من تو راه بودم و و بلاخره ساعت 10:30 تقریبا رسیدم و جمع مون کامل شد. آقای علیجانلو جدا تدارکات و کارای ملاقات رو همه جوره ساپورت کرده بودند(ممنون) و قبل از رفتند به آسایگاه و ملاقات دمه در حیات آسایشگاه سه چهار تا عکس دسته جمعی گرفتیم و رفتم ملاقات!بعد از ورود کفش هارو در آوردیم و دمپایی پامون کردیم و رفتیم.(برای من تازگی داشت و البته برای بعضی دوستان هم همینطور که برای اولین بار بود وارد آسایشگاه میشویم؟) بعد از ورود راهنمای خانم های اونجا به اتاق خانم دکتر طریان رسیدیم ( قبل از ورد خانم های سالمند اونجا هم توجه ی به ما داشتند و حال آدم گرفته می شد وقتی میدیدم(یم) ) وقتی خدمت رسیدیم خانم دکتر سره حال و بودند و به نظرم خوش حال از اینکه مارو میدیدند. سردسته و گل مجلسمون جناب علیجانلو بودند و جای همه گی ما صحبت کردند در ابتدا به منظور خوش امد گویی و خانم ها هم همین طور. شیرینی و شکلات ها و کادویی(نمیگم) که آريالای علیجانلو خودشون از اهواز آورده بودند هم به کام خانم دکتر رسید و خانمهای اسایشگاه زحمت پخش به دیگر سالمندان رو کشیدند. در اتاق خانم دکتر طریان تابلوها و لوح تقدیر ها و تعدادی هم در کمد خانم بود که چهره ی علمی به اتاق خانم دکتر داده بود و خیلی عالی بود. آقای علیجانلو از همون ابتدا سره صحبت و سوال رو از خانم دکتر شروع کرد و طبق علاقه ی که آقای دکتر حسابی داشتند سوال های زیادی از خانم دکتر در مورد خاطرات و روزهای که در کلاس دکتر حسابی بودند پرسیدند و خانم دکتر با ذهن کاملا عالی و بسیار فهمیده صحبت میکردند و جواب سوال های که می پرسیدند رو دادند. گویا خانم دکتر دله خونی از دکتر حسابی دارندچون طبق خاطراتی که تعریف میکردند خانم دکتر در هنگام امتحان کلاسی جواب هارو کامل و درست می نوشت ولی آقای دکتر حسابی نمره ی 14 به ایشون میدادند ولی در کل آقای دکتر حسابی رو آدمی دقیق و آگاه میدونستند.
    در همین هنگام آقای صادقیان زحمت عکسای از تابلوهای خانم دکتر که روی دیوار نصب شده و در کمد خانم دکتر بودند رو کشیدند و عکسی نذاشتند که در بره(ایول) ! سوال های مختلفی آقای علیجانلو پرسیدند و خانم دکتر هم خیلی راحت به همه جواب میدادند و ازمون میخواستند که هر سوالی دارن که نمیدونن بپرسند.در همین لحظه ها میخواستیم از خانم دکتر عکس یا فیلم بگیریم که مخالفت خان مهای اونجا مواجه شدیم که گفته بودند اجازه این کارو نداریم و مسئولیت براشون داره و باید با وکیلشون صحبت کنید که اول نبودند بعد از نیم ساعت از امدن ما ایشون هم اومدند. آقای علیجانلو از اینکه این اجازه رو نمیدادند خیلی شاکی بودند و خیلی هم ناراحت بودند ولی آقای نیرومندی رو وکیل کردند که با وکیلیشون صحبت کنند و رفتند که صحبت کنند ولی گویا آقای نیرومندی هم نتوستند قانع شون کنند و بهشون گفته بودند اگه عکسی لازم باشه بهتون میدم و فقط میتونید از تابلوها عکس بگیرید.البته خواستیم فقط صداشون رو ضبط کنیم که بازم مانع شدند. تا اینکه آقای سعیدی(وکیلشون) اومدن و بعد از صحبت مختصر و احوال پرسی دیدند که ما فقط نجومی هستیم و با اصراره آقای علیجانلو راضی شدند که عکسی بگیریم. البته برای آريالای سعیدی و خانمهای اونجا کمی تعجب اور بود که از شهرستان های مختلف اومدیم اینجا.
    بعد از صحبت های آقای علیجانلو، ایشون جاشون رو به آقای نیرومندی دادند و صحبت های با خانمدکتر کردند و می پرسیدند ار خانم دکتر درمورد حرفای که برای ما جوان ها دارند بزنند و ایشون محویت حرفشون روی درس خوندن جوانان بود. خانم دکتر واقعا میهن پرست بودند و از جوان ها میخواست که به جامعه خدمت کنید. البته با علاقه ی کامل سراغ درس برند تا موفق بشوند.خانم دکتر خوشحال بودند از اینکه جوان های مفیدی رو درس دادند که الان دارند به جامعه خدمت میکننید. ساعت ملاقات از ساعت 10:30 تا 11:30 بود که ما در ساعت 11:40 دقیه مطلع شدیم. در همین لحظه های اخر عکس های دسته جمعی و شخصی از خانم دکتر گرفته شد و خانم بنیادی( خیلی خیلی خوب با خانم دکتر ارتباط برقرار میکرد البته همچنین با خانمهای سالمند دیگه) زحمت کشیدند که صدای خانم دکتر و جمله ی به جوان های منجم اوااستاری و تمام منجم های ایران بزنند و گفتند و صداشون رو ضبط کردیم و بسیار بسیار بسیار بسیار ارزشمند بود این حرف اخرشون که میگفتند در گذشته زمانی که اروپا در جنگ و نادانی بود دانشمندان ایرانی در حال تولید علم و دانش بودند ولی الان برعکس شده و اروپای ها خیلی از ما جلوتر هستند و از جوانها میخواستند که ایران رو به جایگاه اصلی برسونند.و از دولت هم میخواستند که بیشتر به علم نجوم و جایگاهش توجه کنند.
    وقت رفتند بود و همه ی با خانم دکتر خداحافظی کردیم و خانم دکتر هم در طول ملاقات چهره ی شاد و سره حالی داشتند و ارزو میکنم( کوچیک همه ی منجمها) در سلامت کامل و تندرستی براس سالیان سال به سر ببرند.
    با پیشنهاد آقای علیجانلو با خانم های سالمند دیگه اونجا هم احوال پرسی کردییم(البته خانم ها پیش قدم بودند) و در نهایت در طبقه اول هم از وکیل و خانمهای اونجا بابت همکاری و اجازه دادن بابت عکس گرفتن ها تشکر کردیم و همه گی جلوی در وردی گرد هم اومدیم.
    آقای علیجانلو( البته بهتر بگم همه) از دیدند خانمهای سالمند و تنها حالشون مقداری ناخوش بود و البته حق هم داشتند خیلی ناراحت کننده و غم انگیز بود.
    در همون دره وردی عکس دسته جمعی گرفته شد.البته دمه در هم یه ربعی حرف زدیم. آقای علیجانلو زحمت تدارکات رو کشیده بودند و دسته خالی بودیم.از آقای علی جانلو و خانم بنیادی بابت همکاری در ملاقات ایشون و آقای نیرومندی و آقای صادقیان و خانم شهین تشکر میکنم که امروز گرد هم بودیم و حضور واقعا پربار و بسیار خوشحال کننده ای بود. واقعا همه از ملاقات با خانم دکتر خوشحال بودند. و قرار شد گروه های مختلف نجومی رو هم دعوت کنیم برای ملاقات با خانم دکتر و نشستن پای صحبت های زیبای ایشون.
    و در نهایت همگی از هم خداحافظی کردیم و راهی راه برگشت به خانه شدیم. خانم ایران نژاد با خانم بنیادی رفتند و آقای علیجانلو هم تنها و آقای صادقیان و اقای نیرومندی هم با هم مقداری هم راه بودیم و بعد هر کس به راه خود رفتند و خداحافظی آخر هم کردیم ...
    اگه کم و کاستی داشت به بزرگی خودتون ببخشید ...
    احتمالا آقای صادقیان صحبت خانم دکتر طریان رو هم براتون قرار خواهند داد.
    خدانگهدار همگی
    ویرایش توسط *sh : 03-06-2011 در ساعت 11:35 PM
    امضای ایشان
    .

  6. 13 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  7. Top | #33
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    54
    نوشته ها
    883
    تشکر
    3,289
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

    حضور در آسایشگاه سالمندان برای هر کسی احتمالا دو حس عجین شده رو همراه داره: حسی شیرین و

    حسی غمگین!

    شیرینی این احساس برای هر کسی بسته به شخصیتش فرق می کنه ولی چیزی که من بهش می گم حس

    غمگین؛ همون احساسیه که وقت دیدن رنج های کهولت در وجود دیگران، دل آدم دو می لرزونه که تو هم یه

    روزی.... !!!

    این دوگانگی احساسی ، خیلی شدید تر می شه وقتی برای دیدن کسی می ری که به عنوان یه بزرگ می

    شناسیش؛ یه کسی که تو زندگی اش راه رو برای خیلی ها باز کرده: خیلی خیلی خوشحالی که از نزدیک می بینیش

    و هرم نفس هاش رو حس می کنی و خیلی خیلی غصه می خوری وقتی می بینی پیری خیلی تو وجودش ریشه

    گرفته.


    ملاقات با بانو طریان برای جمع کوچیک ما خاطره ی شیرینی بود که به طور قطع هیچ وقت از ذهن هامون پاک

    نمی شه!

    بانویی که در تمام زندگی اش دغدغه ی دانش داشته و عشق به پیشرفت میهن در 90 سالگی با برکتش هنوز هم

    که هنوزه از لابه لای حرف هاش می تراود...


    کسی که تمام زندگی اش را مصروف خدمت به علم ایرانیان کرده بی شک معلم همه ی ایرانیان است!


    ای معلم ای توان ده روان و جان ما

    ای که جان فدا کنی که پروری روان ما

    قاصر از بیان قدر شامخت زبان ما

    تا که دانش است بر جهان اساس

    مر تو را سپاس مر تو را سپاس

    و اگر مادر رو مترادف با «عشق» معنی کنیم ؛ دکتر طریان بی شک مادری است برای همه ی ایرانیان !

    و اگر پدر را « بخشنده آب و گل» معنی کنیم ؛ باز هم دکتر طریان پدری است در آینه ی تانیث!

    و شهریار چه زیبا گفته:    می توان در سایه آموختن گنج عشق جاودان اندوختن

    اول از استاد، یاد آموختیم پس، سویدای سواد آموختیم

    از پدر گر قالب تن یافتیم از معلم جان روشن یافتیم

    ای معلم چون کنم توصیف تو چون خدا مشکل توان تعریف تو

    ای تو کشتی نجات روح ما ای به طوفان جهالت نوح ما

    یک پدر بخشنده آب و گل است یک پدر روشنگر جان و دل است

    لیک اگر پرسی کدامین برترین آنکه دین آموزد و علم یقین


    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

  8. 13 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  9. Top | #34
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    54
    نوشته ها
    883
    تشکر
    3,289
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

    من باز هم توصیه می کنم این خاطره ی خوب رو از خودتون دریغ نکنید و فقط به خوندن یا شنیدن تجربه ی دیگران

    بسنده نکنید


    لازمه که یه بار دیگه از آقای علیجانلوی عزیز که برای ترتیب اثر دادن به دیدار با دکتر زحمت زیادی کشیدن تشکر کنم

    و همینطور از دوستای عزیزی که بعضا از راه دور تشریف آوردند و در برنامه ملاقات حضور داشتند


    آقای علیجانلو از اهواز( نفر سوم از سمت راست)

    آقایان صادقیان و نیرومندی از بروجرد(به ترتیب نفر اول و دوم از سمت چپ)

    آقای رایگان از قزوین(نفر سوم از سمت چپ)

    خانم ایران نژاد از کرج(نفر اول از سمت راست)    به امید روزی که به قول دکتر طریان: ایران به جایگاه اصلی خودش در دنیای دانش برگرده


    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست مادر نجوم ایران-dsc02160-jpg  
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

  10. 14 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  11. Top | #35
    کاربر جدید

    عنوان کاربر
    کاربر جدید
    تاریخ عضویت
    Nov 2010
    شماره عضویت
    391
    نوشته ها
    2
    تشکر
    1
    تشکر شده 7 بار در 1 ارسال
    سلام من عضو جدید هستم

    خیلی دوست دارم بیام ، یکشنبه هفته آینده می تونم بیام

  12. 7 کاربر مقابل از vafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  13. Top | #36
    کاربر جدید

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    1
    نوشته ها
    2,772
    تشکر
    17,041
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

    سلام وفای عزیز

    ورودتون رو به سایت خوش آمد میگم و امیدوارم حضور شما برای رشد علمی محیط سایت و خود شما مفید باشه .

    منتها اینکه ما که هرهفته برنامه ملاقات با خانم طریان رو نداریم .

    بچه ها پس از مدت ها تونستند این فرصت رو از وکیل ایشون بگیرند .

    انشاا... اگر در فرصت دیگری توانستیم برنامه مشابهی هماهنگ کنیم حتمآ به اطلاع خواهیم رساند .

  14. 6 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  15. Top | #37
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    61
    نوشته ها
    564
    تشکر
    2,266
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

    گزارش خوب و کاملی بود. دست دوستان نویسنده درد نکند.
    این خیلی خوب است که آوااستار و آوااستاری ها با وجود سن کمشان ! اینقدر زود پیشرفت کردند و به چیزهایی می اندیشند که شاید خیلی ها هنوز اندر خم یک کوچه آن باشند.
    این که با این استاد گرانقدر ملاقات کنیم پیشنهاد بسیار عالی بود و از آن عالی تر شرکت دوستان از مناطق مختلف ایران در این برنامه بود. و این نکته خودش یک دنیا حرف برای گفتن دارد ...
    خلاصه که به بانیان این برنامه خسته نباشید می گویم و از افرادی که شرکت کردند تشکر می کنم.
    منتظر عکس ها و گزارشات دوستان هستم
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

  16. 11 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  17. Top | #38
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Aug 2010
    شماره عضویت
    7
    نوشته ها
    511
    تشکر
    7,881
    تشکر شده 4,159 بار در 478 ارسال

    از همه دوستانم که گزارش و عکس گذاشتن ممنونم... منم خیلی دلم میخواد یه گزارش به سبک خودم

    بنویسم براتون ولی متاسفانه وقتی حرفای زیادی واسه گفتن دارم.. سکوتو ترجیح میدم....

    ببخشید دیگه.. اینم یه عادت بده که من دارم...

  18. 7 کاربر مقابل از *sh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  19. Top | #39
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Oct 2010
    شماره عضویت
    330
    نوشته ها
    564
    تشکر
    6,861
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال

    سلام به همه...

    بخاطر گزارشای خوب، وبازم خوب وخوبتر ازخوب وخوووووووووووووووووووووب ممنون... از معرفی هم ممنون...

    از حرص فقط حالتم این شده:

    حیف فقط 4تا عکس میذاشته گذاشت...وگرنه حال واقعی خودمو بهتون نشون میدادم...


    هشدار هشدار: موقع خواندن این پست چتر باخود داشته باشین!!!


    باتشکر سازمان هواداری دوستان ستاره کوچولو
    امضای ایشان
    یه کتاب شعر دیدم با عنوان " صبح از ساعت ۱۰ آغاز می شود".
    من نخونده با هاش موافقم! شما چطور؟
    اصلا به همچین شاعری باید نوبل ادبیات داد. مگه نه؟؟؟؟

  20. 5 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


  21. Top | #40
    کاربر ممتاز

    عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    تاریخ عضویت
    Sep 2010
    شماره عضویت
    124
    نوشته ها
    164
    تشکر
    1,361
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

    مادر نجوم ایران         
    astronomer169 عزیز..!
    به خاطر وقتی که برای نوشتن گزارش گذاشتی تشکر..!

    ... این ملاقت برای منم تا همیشه به یاد موندنی خواهد بود.

    یکی از مسئولین آسایشگاه که ناظر ملاقات ما بود ، دفترچه ای رو بهمون داد و ازمون درخواست کرد که طبق روال ملاقاتهایی که در گذشته با بانو صورت گرفته ، متنی رو به یادگار توی اون بنویسیم.
    فکر می کنم که همه ی دوستان حاضر این کار رو کردن ، و به شحصه خیلی خوشحال شدم که چنین اقدامی برای ملاقات ها صورت می گیره.

    ---------------------------------------------------------------
    اصلاحیه گزارش جناب astronomer169 :

    ...بنده برای جلب رضایت مسئول آسایشگاه جناب دکتر حسینی جهت کسب اجازه ی گرفتن عکس یادگاری اعضای فروم با خانم دکتر طریان، به دفتر ایشون در طبقه همکف ساختمان رفتم و با وجود اسرار من و درک متقابل ایشون ، مجاب شدم که ایشون به لحاظ حقوقی اجازه ی چنین اقدامی رو نمی تونن به ما بدن. و تنها درخواست من که مورد قبول واقع شد ، حضور ایشون در جمع دوستان آواستاری و ضبط چند ثانیه ایه صدای بانو و دوستان حاضر در جلسه بود که گمان می کردم شاید بتونه ایشون رو تحت تاثیر قرار بده که خوشبختانه مفید واقع شد.


    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

  22. 9 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.


صفحه 4 از 9 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

  1. نجوم ومعماری
    توسط vega در انجمن نجوم و سایر رشته ها
    پاسخ ها: 94
    آخرين نوشته: 04-12-2015, 06:22 PM
  2. رصد اختفا در ایران
    توسط 169 در انجمن ثبت رصد و گزارش های رصدی
    پاسخ ها: 137
    آخرين نوشته: 03-14-2014, 07:45 PM
  3. سازمان فضایی ایران
    توسط ستاره بنیادی در انجمن معرفی مراکز و گروه های نجومی
    پاسخ ها: 8
    آخرين نوشته: 09-20-2013, 11:38 PM
  4. تارا بزرگترین تلسکوپ ایران
    توسط ستاره بنیادی در انجمن معرفی مراکز و گروه های نجومی
    پاسخ ها: 29
    آخرين نوشته: 05-11-2013, 06:26 PM
  5. تغییر زمان برگزاری روز نجوم در ایران
    توسط Mostafa در انجمن مناسبت ها و مسابقات نجومی
    پاسخ ها: 26
    آخرين نوشته: 04-16-2011, 08:31 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
© تمامی حقوق برای آوا استار محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد