صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 105

موضوع: سفر بی بازگشت به مریخ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post سفر بی بازگشت به مریخ

آژانس فضایی آمریکا تایید کرد که در حال بررسی اعزام انسان به مریخ می باشد و تاکید کرد که این سفر به احتمال زیاد بدون بازگشت خواهد بود

این پروژه که بنام کشتی ستاره ای صد ساله نام گرفته است با بودجه ی 7 میلیارد دلاری تا سال 2030 اجرایی خواهد شد.

نتایج پژوهش های اولیه این پروژه نشان داده است که بازگرداندن فضانوردان از مریخ به زمین بسیار پرهزینه است و بنابراین پیش بینی می شود که که این فضانوردان به زمین بازنگردند!

به نقل از فاکس نیوز : ناسا تیمی بسیار حرفه ای از روانشناسان و روانکاوان را برای مطالعه واکنش های احتمالی فضانوردانی که قرار است به این سفر بی پایان یک طرفه بروند ، تشکیل داده است و این تیم در حال بررسی مقاومت فضانوردان در یک محیط ایزوله و دوری همیشگی از عزیزان است.

منبع : روزنامه اطلاعات - ضمیمه دانش - تاریخ یکشنبه 19 / آبان / 1389 - شماره 24892 - صفحه 2 برگرفته از: انجمن نجوم دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان
    البته من این مطلب را از انجمن نجوم تبیان به نقل از کاربر سها برداشتم
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

دوستان كسي ميدونه هزينه ي آپولو11برا امريكاچقدرتموم شد؟تااون جايي كه ميدونم واشتباه نكنم نصف سرمايه ي امريكا.واين سرمايه رو به دليل جنگ سردش باروسيه گذاشته.مقداري كه گفتم درسته؟

3. Top | #52
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال نقره و طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    5376
    تشکر شده 440 بار در 61 ارسال

جدا از بحث عملی بودن یا نبودن این پروژه؛به نظر من مردن در این راه افتخار خاصّی نداره! یعنی اصولاً نباید داشته باشه که این قدر با افتخار راجع بهش صحبت می کنید!
    این افراد دانسته و با حسّی بین شجاعت و حماقت قبول به موش آزمایشگاهی شدن دارند!
    شاید همین افراد با افزایش سطح علمی خودشون و مطالعه در علوم مختلف می تونستند به قلّه های فتح نشده ی علمی برسند!
    امّا اگه بیایم دقیق بشیم تو تاریخ علم؛نام افرادی که روشون آزمایش صورت گرفته صرفاً به نام آزمایش شونده بحث میشن و سریع از روی اسمشون رد میشیم!!!
    این سفر برای افرادی که از جامعه زده شدند مناسب تر خواهد بود تا افراد سرزنده ای که ممکنه هر لحظه محیط و جهان اطرافشونو تغییر بدن!
    این سفر برای افراد سفر کننده هیچ افتخار علمی نداره!
    حدّاقل من فکر میکنم این یک خودکشی علمی خواهد بود!
    با احترام به تمام صحبت های دوستان من این کار رو مثال جوان سبزی فروشی می بینم که در تونس خودش رو آتش زد تا انقلاب تونس آغاز بشه،در همین حد و نه بیشتر!!
    بازم از همه ی دوستان به خاطر لحن صریحم عذر میخوام و امیدوارم ناراحت نشن داوطلبا d:
    امضای ایشان
    This too shall pass

4. 5 کاربر مقابل از A.ALAVI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #53
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6357
    تشکر شده 386 بار در 47 ارسال

تشبیه جالبی کردین
    ببنید اگه هم قرار باشه این اتفاق بیفته و یه سری آدم از طریق ناسا و دیگر سازمان های فضایی به مریخ برن ،ماهمه میدونیم که در اولویت اونهایی رو که بیشتر بدرد این سفر میخورن رو میبرن
    نه اینکه من الان ثبت نام کنم دوروز دیگه بیان بگن حاضر شو میخوایم ببریمت مریخ!!!!!!
    بعدشم اصلا بردن و این خرج نجومی رو کردن نمیان که تمامی افراد ی که ثبت نام کردن رو ببرن که ....
    امضای ایشان
    تمام ذرات جهان دارای نیروی مرموزی به نام جاذبه هستند كه باعث جذب آنها به یكدیگر می شود و به طور معمول ذرات هر توده مجذوب مركز آن و توده ذكر شده، خود، مجذوب توده دیگری است.((آیزاك نیوتن))

6. 3 کاربر مقابل از آیو عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #54
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط A.ALAVI نمایش پست ها
    جدا از بحث عملی بودن یا نبودن این پروژه؛به نظر من مردن در این راه افتخار خاصّی نداره! یعنی اصولاً نباید داشته باشه که این قدر با افتخار راجع بهش صحبت می کنید!
    این افراد دانسته و با حسّی بین شجاعت و حماقت قبول به موش آزمایشگاهی شدن دارند!
    شاید همین افراد با افزایش سطح علمی خودشون و مطالعه در علوم مختلف می تونستند به قلّه های فتح نشده ی علمی برسند!
    امّا اگه بیایم دقیق بشیم تو تاریخ علم؛نام افرادی که روشون آزمایش صورت گرفته صرفاً به نام آزمایش شونده بحث میشن و سریع از روی اسمشون رد میشیم!!!
    این سفر برای افرادی که از جامعه زده شدند مناسب تر خواهد بود تا افراد سرزنده ای که ممکنه هر لحظه محیط و جهان اطرافشونو تغییر بدن!
    این سفر برای افراد سفر کننده هیچ افتخار علمی نداره!
    حدّاقل من فکر میکنم این یک خودکشی علمی خواهد بود!
    با احترام به تمام صحبت های دوستان من این کار رو مثال جوان سبزی فروشی می بینم که در تونس خودش رو آتش زد تا انقلاب تونس آغاز بشه،در همین حد و نه بیشتر!!
    بازم از همه ی دوستان به خاطر لحن صریحم عذر میخوام و امیدوارم ناراحت نشن داوطلبا d:

شاید اگر به من یا شما بگن کلی مزایا و امکانات بهتون میدیم که تشریف ببریم اونجا.قبول نکنیم.

صد در صد من قبول نمیکنم.

ولی در این مورد خاص تشبیه شما رو قبول ندارم.

هزاران و شاید صدها هزار نفر به هر دلیلی حاضر هستند به این کار تن بدهند.ولی حتما حماقت جزء ش نیست.

چون به طور کاملا علمی و کارشناسانه این افراد انتخاب میشوند.ومیشه گفت به مانند نیل آرمسترانگ نامشون جاودانه میشه.

البته اگر بخواهم در مورد جزئیاتش بگم خیلی طولانی میشه ولی این برام محرزه که اگر دانشمندی(ونه هرکسی)بخواد پاش رو به اونجا بزاره دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه که مطمئنا" مهمتره.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

8. 8 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #55
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال نقره و طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    5376
    تشکر شده 440 بار در 61 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    شاید اگر به من یا شما بگن کلی مزایا و امکانات بهتون میدیم که تشریف ببریم اونجا.قبول نکنیم.

صد در صد من قبول نمیکنم.

ولی در این مورد خاص تشبیه شما رو قبول ندارم.

هزاران و شاید صدها هزار نفر به هر دلیلی حاضر هستند به این کار تن بدهند.ولی حتما حماقت جزء ش نیست.

چون به طور کاملا علمی و کارشناسانه این افراد انتخاب میشوند.ومیشه گفت به مانند نیل آرمسترانگ نامشون جاودانه میشه.

البته اگر بخواهم در مورد جزئیاتش بگم خیلی طولانی میشه ولی این برام محرزه که اگر دانشمندی(ونه هرکسی)بخواد پاش رو به اونجا بزاره دلایل دیگری هم میتونه داشته باشه که مطمئنا" مهمتره.
    در مورد دانشمندان تا حدّ زیادی موافقم امّا یک سوال مهم دارم؛ نیل آرمسترانگ،جز اینکه اوّلین نفری بوده که پا به ماه گذاشته چه کار دیگری برای بشریّت کرده؟! در حدّ کریستف کلمب و مارکوپولو و دیگر کاشفین! همین!
    در ضمن این مقایسه اصلاً صحیح نیست چون آرمسترانگ با دانستن خطرات بسیار زیاد و احتمال بسیار کم بازگشت،امّا ((امید به بازگشت)) تن به این سفر داد!!!
    کار آرمسترانگ برای آمریکایی ها و گاگارین برای مردم روسیه هنوز سمبل امید به آینده و زندگیه! امّا این کار اگر انجام بشه برای آیندگان سمبل اینه که علم به ما این اجازه رو میده که با دلیلی بسیار فاخر خودکشی کنیم!
    فداشدن در راه علم با فداشدن در جبهه های جنگی متفاوته!! فدا شدن در راه علم را باید از دانشمندانی آموخت که با دوختن روز و شب خودشون به هم دیگر این کشتی دانش رو جلو بردند!
    در ضمن روبات ها برای این اختراع شده اند که بدون صدمه دیدن انسان ها به مناطق خطرناک سفر کنند!
    امضای ایشان
    This too shall pass

10. 4 کاربر مقابل از A.ALAVI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #56
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7904
    تشکر شده 640 بار در 126 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid MMM نمایش پست ها
    اونطور که من خوندم بلیط خاصی نداره و مجانیه...فقط یه هزینه کمی برای ثبت نام میگیرن که برای هر کشوری با توجه به تولید ناخالص سرانه داخلی اون کشور متفاوته....برای ایران حدود 10 دلاره....
    نه! من چند وقت پیش توی اخبار شنیدم که بلیطش خیلی گرونه و یه نفر هم ثیت نام کرده
    امضای ایشان
    بعد 6 ماه دوری از آوایی ها برگشتم
    دلم براتون تنگ شده بود

12. 3 کاربر مقابل از s_karam76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #57
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

همانطور که من هم گفتم برای من هم به هیچ وجه رفتن به یک زندان بزرگ (تشبیه)جالب نیست.

ولی یادمه دوستی به شوخی میگفت اگه به من فقط اینترنت وآذوقه بدن حتما میرم!!

به نظرم برای خیلیها شاید اونجا بهشت موعود باشه.حتی اگر نامشون رو جاودانه نکنه.

به نظرم باید از نگاه اونها دید که تن به این سختی (از دید ما) خواهند داد.و آیا براشون واقعا سختی یا کشف ناشناخته ها.حتی به قیمت جونشون.

من شخصا با شما موافقم و عمرا شرایط زمین رو هر چقدر هم سخت ترجیح میدم.

وقتی کل این دنیائی که داریم رو به مانند نقطه ای متحرک ببینم و دست نیافتنی هرگز دلم رضا نمیشه برم.

ولی مطمئنم کسانی این شرایط براشون لذت بخشه و کلا دنبال همچین دنیائی میگردند!!

شاید ماندگاری نام هم براشون واقعا مهم نباشه!!چه میدونم.ولی برای بعضی میتونه یک گزینه باشه.

حتی گزینه های شما هم میتونه یکی از عوامل باشه.ولی مطمئنم همه اشخاصی که میخوان برن و ان سختیها رو تحمل کنند عوامل بسیار زیادی براشون مهمه.

شک نکنید که بسیار زیادند افرادی هم که از لحاظ روانی و جسمی و حتی خانوادگی بسیار سالم هستند و دلایلی برای رفتنشون دارند.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

14. 6 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

درسته که Mars One گفته که این سفر یکطرفه است اما نگفته که فضانوردش رو اونجا رها میکنه تا فدای علم بشه. مطمئناً این پیروزی نیست و یکجور شکسته. سفر یکطرفه به معنای زندگی طولانی در مریخه تا زمانیکه شرایط برای بازگشت مهیا بشه.

اما اینها همه حقه ست. همون نیل آرمسترانگ که مثال زدید جزء ماهرترین خلبانان بوده. حالا شرکت Mars One اومده و میگه که میخواد از بین افراد عامی داوطلب انتخاب کنه. خود سفر و مشکلاتش هیچ. آیا اصن این با عقل جور در میاد که مثلاً منی که تا بحال تو عمرم سوار هواپیما هم نشدم بیام و یهویی سکان یه فضاپیما رو بگیرم دستم. اگه مستند The Universe رو دیده باشید در اون قسمتی که در باره مریخه یکی از دانشمندان حرفهای خیلی قشنگی میزنه و اون اینکه کسی که برای سفر به مریخ انتخاب میشه بایستی یک آدم همه فن حریف باشه. هم خلبان باشه، هم مکانیک باشه، هم مهندس الکترونیک باشه، هم برنامه ریزی و نرم افزار سرش بشه، هم پزشک باشه، هم فیزیکدان باشه، هم شیمیدان باشه، هم زمین شناس باشه، کشاورز باشه و .... . این‌ها چیزهایی نیستن که بشه تو یکی دو روز به یه فرد عادی یاد داد. صحبت چندین سال زندگی دور از بشره. حتی سفر با بازگشت خودش 3 سال زمان میبره. تو این سه سال همین دو سه نفر باید بتونن از تمام کارهای خودشون بتنهایی بر بیان. باید انقدر از لحاظ روانی قوی باشن که مثل یک خلبان در بدترین شرایط به خوشون مسلط باشن.

سفر با بازگشت در چند دهه آینده ممکن میشه. اما سفر بدون بازگشت فقط زمانی میتونه عملی بشه که روبات هایی بسیار هوشمند داشته باشیم که قبل از سفر ما به مریخ شرایط رو برای سکونت ما فراهم کنن.

=======================================

یه چیز باحال:

آقا برید به این Mars One بگید نمیخواد راه دور بره همین که قبول کنه زیر قیمت ما رو یدور ببره ایستگاه بین المللی کافیه؟ بی بازگشت هم باشه ایرادی نداره ها؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

16. 7 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

من يه بارگفتم ودوباره ميگم اينكه تاحالا هيچ موجودزنده اي رونفرستادن والان يهوبيان انسان بفرستن كاملا غيرعمليه حداقل تااون تاريخي كه گفتن.به قول دوستان هم ازبين مردم انتخاب شدنش واقعا مسخره ست.
    علاوه براين فردي كه انتخاب ميشه نهايتش ازلحاظ زيستي دوسال ميتونه زنده باشه كه باتوجه به طول سفررفتن به اونجاحتي هيچ كمكي به جامعه ي علمي هم نميكنه.مگه اينكه امكانات واقعا بزرگي داشته باشن كه
    مردم ازشون باخبرنيستن.تويه برنامه يtvميگفت:اولين كسي كه به مريخ ميره يه جايي ازجهان داره زندگي ميكنه واون شخص اميدوارم ازگروه ماباشه(امريكا)اينا هيچ وقت ازكشورديگه همچين شخصي رونميبرن.حالاچه افتخارداشته باشه چه نداشته باشه.
    همه ي اينايه كم عجيب نيست؟فك كنم مردمومسخره ي خودشون كردن.حتي هيچ خبري ازناسا نيست.چه برسه به اينا.

18. 4 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

سفر بی بازگشت به مریخ         
    همین الان رفتم تو وب سایت ناسا Mars One رو سرچ کردم. خیلی عجیب بود، حتی یدونه صفحه هم پیدا نشد که توش در مورد Mars One گفته باشه.

همونطور که گفتم کاسه‌ای زیر نیم کاسه هست. فکر کنم ناسا خودش متوجه قضیه شده باشه. چرا ناسا در مورد Mars One سکوت کرده؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

20. 4 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 11 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)