صفحه 5 از 11 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 105

موضوع: سفر بی بازگشت به مریخ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post سفر بی بازگشت به مریخ

آژانس فضایی آمریکا تایید کرد که در حال بررسی اعزام انسان به مریخ می باشد و تاکید کرد که این سفر به احتمال زیاد بدون بازگشت خواهد بود

این پروژه که بنام کشتی ستاره ای صد ساله نام گرفته است با بودجه ی 7 میلیارد دلاری تا سال 2030 اجرایی خواهد شد.

نتایج پژوهش های اولیه این پروژه نشان داده است که بازگرداندن فضانوردان از مریخ به زمین بسیار پرهزینه است و بنابراین پیش بینی می شود که که این فضانوردان به زمین بازنگردند!

به نقل از فاکس نیوز : ناسا تیمی بسیار حرفه ای از روانشناسان و روانکاوان را برای مطالعه واکنش های احتمالی فضانوردانی که قرار است به این سفر بی پایان یک طرفه بروند ، تشکیل داده است و این تیم در حال بررسی مقاومت فضانوردان در یک محیط ایزوله و دوری همیشگی از عزیزان است.

منبع : روزنامه اطلاعات - ضمیمه دانش - تاریخ یکشنبه 19 / آبان / 1389 - شماره 24892 - صفحه 2 برگرفته از: انجمن نجوم دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان
    البته من این مطلب را از انجمن نجوم تبیان به نقل از کاربر سها برداشتم
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

2. Top | #41
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023
    تشکر شده 864 بار در 125 ارسال

تخيل= واقعيت

با سلام
    هر چيزي كه در تخيل آدمي باشه روزي به واقعيت مي پيونده شكي در آن نيست...

رسد آدمي به جايي كه به جز خدا نبيند

پس به انسان بودن خود ببالييد
    امضای ایشان
    زندگی پاداش است نه یک مکافات
    فرصتی است کوتاه تا ببالی، بیابی
    بدانی، بیندیشی، بفهمی و زیبا بنگری
    و در نهایت در قلب ها بمانی

3. 5 کاربر مقابل از Behnaz sasani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سفر یک طرفه و غیر واقعی به مریخ

حتما درباره طرح mars 1 و شرکتی که ادعا کرده قراره انسانها را در سفری بی بازگشت به مریخ ببره شنیده اید (قبلا در این تاپیک نوشته بودیم که این طرحها واقعا امکان پذیر و عملی نیست حداقل در یکی دو دهه اخیر) ! حالا از زبان پوریا ناظمی بشنوید که چرا این یک ادعای پوچ بیشتر نیست

5. 12 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #43
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    حتما درباره طرح mars 1 و شرکتی که ادعا کرده قراره انسانها را در سفری بی بازگشت به مریخ ببره شنیده اید (قبلا در این تاپیک نوشته بودیم که این طرحها واقعا امکان پذیر و عملی نیست حداقل در یکی دو دهه اخیر) ! حالا از زبان پوریا ناظمی بشنوید که چرا این یک ادعای پوچ بیشتر نیست

من فکر میکنم این شرکت با کارخونه‌های چینی قرار داد بسته. چینی ها رو که میشناسین. سه سوت براتون Saturn V رو با نصف هزینه کپی میکنن. اما جدای شوخی بنظر من این پروژه میتونه عملی باشه. اما برنامه ریزی فوق‌العاده دقیقی میخواد. سفر یکطرفه بشدت هزینه رو کاهش میده. اما چیزی که منو خیلی تو فکر برده تکنولوژی این شرکته. اینها حتی کاوشگرهم به مریخ نفرستادن بعد چطور میخوان یکهو بیان چنین طرحی رو پیاده کنن؟ واقعاً این خیلی علامت تعجب بزرگی پشت خودش داره. این طرح قبل از عملی شدن به یک تمرین واقعی روی زمین نیاز داره؛ مثلاً در قطب جنوب. چطور بدون تمرین و امتحان میخوان چنین طرحی پیاده کنن؟ واقعاً مشکوکه. یه چیزی؛ نکنه قضیه سفر به مریخ همون قضیه تمرین سفر به مریخ در قطب جنوب باشه؟ فکرشو بکنین ما بریم ثبت نام کنیم بعد بجای راکت فلکون شرکت SpaceX ما رو سوار از این هواپیماهای سمپاش بکنن ببرن قطب جنوب با بشکه (همون کپسول) بندازن پایین. نمیدونم میدونین یا نه ولی تو قطب جنوب واقعاً یک سرزمین خشک و سردی مثل مریخ هست.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

7. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7904
    تشکر شده 640 بار در 126 ارسال

به نظر منم که عملی میشه حالا این شرکت نه یه شرکت یا سازمان دیگه
    حلا نمیدونین که بلیطش چنده؟
    امضای ایشان
    بعد 6 ماه دوری از آوایی ها برگشتم
    دلم براتون تنگ شده بود

9. 4 کاربر مقابل از s_karam76 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6814
    تشکر شده 718 بار در 90 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط s_karam76 نمایش پست ها
    به نظر منم که عملی میشه حالا این شرکت نه یه شرکت یا سازمان دیگه
    حلا نمیدونین که بلیطش چنده؟
    اونطور که من خوندم بلیط خاصی نداره و مجانیه...فقط یه هزینه کمی برای ثبت نام میگیرن که برای هر کشوری با توجه به تولید ناخالص سرانه داخلی اون کشور متفاوته....برای ایران حدود 10 دلاره....
    ویرایش توسط Navid MMM : 04-12-2013 در ساعت 07:50 PM

11. 4 کاربر مقابل از Navid MMM عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #46
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

دوستان گول این شرکت Mars One رو نخورید. من بشخصه احساس میکنم یه ترفند روسی باشه. آپولو 11 رو یادتون چقدر براش دروغ و توطئه سرهم کردن تا بگن الکیه. من فکر کنم اینبار میخوان حقه دیگه‌ای بزنن تا پس از فرود آمریکایی‌ها روی مریخ باز هم اونو دروغ خطاب کنن. من احساس میکنم اونها دارن با این تبلیغات گسترده و مثلاً انتخاب داوطلب از بین تمام مردم جهان چهره خودشون رو بین مردم قشنگ جلوه بدن و به نوعی اعتماد مردم رو جلب کنن. ولی بعد از اون، چند نفر از بین خودشون رو برای یک سفر دروغین آماده کنن و در استودیو سفر مریخی رو پایه ریزی کنن. بعد از لو رفتن واقعیت از اونجایی که این Mars One از قبل اعتماد مردم رو بخودش جلب کرده بود باعث ایجاد تنفر و انزجار عمومی میشه بطوریکه که پس از اون فرود آمریکایی ها رو روی مریخ هر چند واقعی باشه در اذهان مردم دروغی مجدد جلوه بده. یکجور تئاتر بازی کردنه. میخوان نشون بدن که مثلاً با هنرپیشه و تئاتر بازی کردن هم میشه سفری دروغین رو واقعی جلوه داد.

دوستان آوایی...

امکان نداره، امکان نداره که شرکتی که حتی به مریخ کاوشگر هم نفرستاده بتونه بدون هیچ مقدمه‌ای انسان به اونجا بفرسته. اگه قراره سفر بی بازگشت باشه باید از همین الان تأسیسات گلخانه‌ای و دامداری برای فضانوردان در مریخ تأسیس بشه. بلاخره تو این سفر بی بازگشت طرف باید یه چیزی اونجا بخوره یا نه! در هر دو سال فقط یک پنجره پرتاب بسمت مریخ وجود داره. یعنی هر دوسال یکبار میخوان برای فضانوردان آذوقه بفرستن؟ یعنی هر دوسال یکبار میخوان براشون تأسیسات جدید بفرستن تا کلونی رو گسترش بدن؟ خیلی جالبه هر دو سال ناگهان هفت هشت تا راکت سنگین با کلی محموله باید پرتاب بشه. بعضی هاشون فضانوردان جدید. بعضی تأسیسات جدید و بعضی هم آذوقه جدید. موندم اینا تو این فاصله دو سال چطوری میخوان این هشت تا راکت غول پیکر رو بهمراه محموله‌هاشون آماده کنن. حالا بنظر شما هزینه یه بلیط رفت و برگشت بیشتره یا سکونت دائم.

گول نخورین. این یه بازی سیاسیه. و متأسفانه یه آبروریزی بزرگ علمی.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

13. 8 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #47
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    دوستان گول این شرکت Mars One رو نخورید. من بشخصه احساس میکنم یه ترفند روسی باشه. آپولو 11 رو یادتون چقدر براش دروغ و توطئه سرهم کردن تا بگن الکیه. من فکر کنم اینبار میخوان حقه دیگه‌ای بزنن تا پس از فرود آمریکایی‌ها روی مریخ باز هم اونو دروغ خطاب کنن. من احساس میکنم اونها دارن با این تبلیغات گسترده و مثلاً انتخاب داوطلب از بین تمام مردم جهان چهره خودشون رو بین مردم قشنگ جلوه بدن و به نوعی اعتماد مردم رو جلب کنن. ولی بعد از اون، چند نفر از بین خودشون رو برای یک سفر دروغین آماده کنن و در استودیو سفر مریخی رو پایه ریزی کنن. بعد از لو رفتن واقعیت از اونجایی که این Mars One از قبل اعتماد مردم رو بخودش جلب کرده بود باعث ایجاد تنفر و انزجار عمومی میشه بطوریکه که پس از اون فرود آمریکایی ها رو روی مریخ هر چند واقعی باشه در اذهان مردم دروغی مجدد جلوه بده. یکجور تئاتر بازی کردنه. میخوان نشون بدن که مثلاً با هنرپیشه و تئاتر بازی کردن هم میشه سفری دروغین رو واقعی جلوه داد.

دوستان آوایی...

امکان نداره، امکان نداره که شرکتی که حتی به مریخ کاوشگر هم نفرستاده بتونه بدون هیچ مقدمه‌ای انسان به اونجا بفرسته. اگه قراره سفر بی بازگشت باشه باید از همین الان تأسیسات گلخانه‌ای و دامداری برای فضانوردان در مریخ تأسیس بشه. بلاخره تو این سفر بی بازگشت طرف باید یه چیزی اونجا بخوره یا نه! در هر دو سال فقط یک پنجره پرتاب بسمت مریخ وجود داره. یعنی هر دوسال یکبار میخوان برای فضانوردان آذوقه بفرستن؟ یعنی هر دوسال یکبار میخوان براشون تأسیسات جدید بفرستن تا کلونی رو گسترش بدن؟ خیلی جالبه هر دو سال ناگهان هفت هشت تا راکت سنگین با کلی محموله باید پرتاب بشه. بعضی هاشون فضانوردان جدید. بعضی تأسیسات جدید و بعضی هم آذوقه جدید. موندم اینا تو این فاصله دو سال چطوری میخوان این هشت تا راکت غول پیکر رو بهمراه محموله‌هاشون آماده کنن. حالا بنظر شما هزینه یه بلیط رفت و برگشت بیشتره یا سکونت دائم.

گول نخورین. این یه بازی سیاسیه. و متأسفانه یه آبروریزی بزرگ علمی.
    همون طور که در صفحات قبلی این تاپیک گفته بودم، به نظرم کماکان بزرگترین مشکلی که وجود داره مشکلات روانی و پزشکی کسانی است که قراره طولانی مدت اونجا بمونند و همچنین مشکل بودجه زیاد این پروژه و اینکه شرکتی مثل مارس 1 از نظر من نمیتونه از پس مدیریت این پروژه عظیم بر بیاد. شاید اگر ناسا اعلام می‌کرد قصد چنین کاری را داره اعتماد می‌کردم ولی این مورد را نه

هرچند در آخرین شماره ماهنامه نجوم در مصاحبه محمد جواد ترابی با یکی از موسسان مارس 1، وی گفته بود که با جذب حامیان مالی، فعلا مشکل مالی ندارند و امیدوار هستند در آینده هم منابع مالی مورد نظرشون تامین بشه (مارس وان الان تبدیل شده به یک نهاد غیر انتفاعی و با کمک‌های مردمی و اسپانسرها کارش را پیش می بره) . و گفته بود در سایر زمینه‌های فنی و حقوقی هم مشکلاتی هست ولی در گفتگو با متخصصان به این نتیجه رسیدیم که همه قابل رفع است.

خلاصه اینکه من این پروژه را خیلی عظیم می‌بینم ولی به نظر میرسه مسئولان شرکت فکر می‌کنند که واقعا قادر به انجام آن هستند. باید ببینیم واقعا آینده این پروژه چی میشه...

مصاحبه در مورد این پروژه را میتونید در شماره 226 ماهنامه نجوم بخوانید

15. 12 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #48
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5521
    تشکر شده 195 بار در 37 ارسال

همون طور که خبر دارین و تو مجله نجوم هم تو مصاحبه محمد جواد ترابی با یکی از موسسان مارس 1 حدود 70 نفر ایرانی ثبت نام کردند ...70 نفر...جالبه ایجاست که بین سه کشور از آلمان و ایتالیا وایران ایران بیشترین داوطلبو داره 45نفر از ایتالیا 34نفر از آلمان ایرانم که....
    اینا هدفشون چیه

17. 4 کاربر مقابل از sk..galaxy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #49
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

من فك ميكنم همش يه دروغه اولا باتوجه به امكانات امروزي دم دست اين كارامكان پذيرنيست.همين كه اينابتونن فقط طرف روسالم به سطح مريخ برسونن كاربزرگي كردن.دوما هزينه ي اين سفرواقعا زياد ميشه وسوم اين كه شخصي كه ميره حداقل بايد6ماه بتونه اونجاباشه كه اطلاعات جمع كنه.كه باتوجه به طول سفروازلحاظ زيستي اين امكان براي ادامه ي حياتش وجودنداره.درضمن اول بايد يه موجود زنده بتونن بفرستن بعد بيان به انسان برسن. مسخره است.چون درحاليكه كنجكاوي تونسته نزديك دوسانت از زمين مريخ(البته بايد بگم اين يه كاربسيار بزرگيه كه انجام دادن.منظورم ازلحاظ توانايي هستش)روفقط بشكافه چطورميتونن همچين ماموريت بزرگي رو كه تا الان هيچ پايه واساسي نداره تااون سال انجام بدن؟

19. 5 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #50
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

سفر بی بازگشت به مریخ         
    به نظر من شاید دروغ به نظر برسه ولی عملیه.

منتهی بودجه واقعا نجومی نیاز داره.

تهیه همچین بودجه ای در قدرت یک شرکت و با کمکهای مالی بعید است به ثمر بنشیند.

تنها کشوری که تونست انسان را به جائی غیر از زمین بفرستد آمریکا بود که همانطور که میدانید با صرف هزینه های گزاف و بیشتر به دلیل جنگ سرد و حیثیتی که داشت از این کشور میرفت دست به این عمل زد.

هنوز هم مثال کارهای نشدنی اینست که مگه میخوای آپولو هوا کنی.

این پروژه(مارس 1) مطمئنا از بودجه و قدرت یک کشور خارج است و باید چند کشور و همچنین اسپانسرهای قدرتمند مالی آنرا ساپورت کنند.

البته من هم خیلی دوست دارم این عملیات غیرممکن در زمان ما و نسل ما صورت بگیرد ولی کاریست بسیار بسیار پر هزینه و با ریسک بالا.

طبعا" باید قبل از فرستادن انسان به مریخ , بارها و بارها سفینه هائی برای ایجاد بستر و مایحتاج اولیه به آنجا فرستاد که هر یک مستلزم صرف بودجه های کلان و هنگفت است.

اصلا فکر کنم باید ایستگاهی بین راهی تعبیه کرد که هربار نخواهیم کلی بار وبندیل رو با صرف کلی سوخت و هزینه های دیگر ابتدا از جاذبه زمین برهانیم.

کلا پروژه ای رویائی است ولی نشدنی نیست.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

21. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 11 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)