صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 83

موضوع: نجوم آماتوری

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

نجوم آماتوری

مسئله ی نجوم آماتوری، مبانی، مرزها و شاخه های آن یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن منجمان آماتور را به خود مشغول کرده است.
    بهترین و جامع ترین تعریف برای یک منجم آماتور :
    منجم آماتور کسی است که فارغ از تحصیلات دانشگاهی و صرفاً بر مبنای
    اطلاعاتی میدانی و عملگرا و از روی علاقه، از بخش های گوناگون نجوم اطلاعاتی به دست آورده و
    برپایه ی آن اطلاعات به فعالیت هایی فراخور آن ها می پردازد.

2. 9 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

نظر خوبی است اما کامل نیست
    به نظر بنده تنها زمانی می توان به کسی گفت منجم آماتور جون دار (درست و حسابی) که بتواند آنچه را می بیند با روش های علمی توجیه کند.
    متأسفانه این موضوع خیلی در بین منجمان ایرانی رواج پیدا کرده که منجم آماتور با رابطه کاری ندارد و فقط رصد می کند.
    نخیر! اصلاً هم اینطور نیست! این فقط برای کودکان است.
    به نظر بنده منجم اماتور خوب باید بداند چه می کند و توجیه علمی کار عملی خود را بداند

4. 2 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #12
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال

بنظر من شايد كار يك منجم اماتور ، در بعضى مواقع مهمتر از كار يك منجم حرفه اي باشد ، يعني اين دو مكمل همديگر هستند، حرفه اي وابسته به اماتور است(در بعضي اوقات) ، همانطور كه پيدا كردن بيشتر ابر نو اختر ها يا نو اختر ها و دنباله دار ها بر دوش منجمان اماتور علم گراست ، در بعضي از حيطه هاي نجوم حرفه اي ، بدون منجم اماتور كار حرفه اي ها مختل خواهد شد ، مثل بررسي مدار يك دنباله دار ، حرفه اي بدون اطلاعات رصدي اماتور نمي تواند اين بررسي را انجام دهد ، البته منظور من از اماتور ، اماتور علم گراست،
    خوشحال ميشم نظرات دوستان رو درباره ي اطلاعات اندكم بشنوم...

6. 2 کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #13
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26

نظر من!

بنظر من شايد كار يك منجم اماتور ، در بعضى مواقع مهمتر از كار يك منجم حرفه اي باشد ، يعني اين دو مكمل همديگر هستند، حرفه اي وابسته به اماتور است(در بعضي اوقات) ، همانطور كه پيدا كردن بيشتر ابر نو اختر ها يا نو اختر ها و دنباله دار ها بر دوش منجمان اماتور علم گراست ، در بعضي از حيطه هاي نجوم حرفه اي ، بدون منجم اماتور كار حرفه اي ها مختل خواهد شد ، مثل بررسي مدار يك دنباله دار ، حرفه اي بدون اطلاعات رصدي اماتور نمي تواند اين بررسي را انجام دهد ، البته منظور من از اماتور ، اماتور علم گراست،
    خوشحال ميشم نظرات دوستان رو درباره ي اطلاعات اندكم بشنوم...

8. کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

؟؟؟

شایان جان شما کاملاً درست می فرمایید، گاهی (فقط گاهی) اوقات نقش منجمان آماتور از منجمان حرفه ای مهمتر هم می شود اما با یک نگاه ساده به وضعیت نجوم آماتوری می توان دریافت که احتمال گرفتن خروجی از منجمان ایرانی بسیار کم است. (البته بحث عکاسی میدان دید باز و رد ستارگان کمی متفاوت است)
    درواقع نجوم آماتوری ایران دچار یک مصرف کنندگی شده و تقریباً هیچ تولید خاصی ندارد و باید به فکر این موضوع باشیم.
    از دوستان عاجزانه خواهش می کنم نظرات خود را به ما بگویند که چطور می توان از مصرف کنندگی خارج شد و به تولید کنندگی رسید

10. کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

نجوم آماتوری

مسئله ی نجوم آماتوری، مبانی، مرزها و شاخه های آن یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن منجمان آماتور را به خود مشغول کرده است.
    بهترین و جامع ترین تعریف برای یک منجم آماتور :
    منجم آماتور کسی است که فارغ از تحصیلات دانشگاهی و صرفاً بر مبنای
    اطلاعاتی میدانی و عملگرا و از روی علاقه، از بخش های گوناگون نجوم اطلاعاتی به دست آورده و
    برپایه ی آن اطلاعات به فعالیت هایی فراخور آن ها می پردازد.

12. کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

13. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

ادامه ی بحث

دوستان عزیز دوباره سلام؛
    من در پست قبل مجدداً متن اولیه ی این تاپیک را گذاشتم تا دوستانی که مایلند در مورد آن به نقد و بحث بپردازند و بقیه ی دوستان نیز به توضیح نظرات خود پیرامون موضوع نجوم آماتوری بپردازند.

14. کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

15. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

سپاس

در ضمن ازهمه ی دوستانی که در این دو تاپیک داغ (چرا نجوم؟ و نجوم آماتوری) حظور فعال دارند تشکر می کنم.
    از دوست عزیزمان که تازه به جمع ما ملحق شده (آقای شهشهانی) هم کمال تشکر را دارم.
    در پایان هم مجدداً از بقیه ی دوستان هم برای ارائه ی نظراتشان در این تاپیک دعوت می کنم.

16. کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

17. Top | #18
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8
    تشکر شده 157 بار در 34 ارسال

چرا؟

1. حالا من یه چیزی گفتم چرا همه در برابر نظرات شخصی من موضع گیری می کنن؟
    2. آقای پناهنده شما که برای همه چیز دنبال دلیل می گردید اصلاً چرا مبحث نجوم آماتوری رو مطرح کردید. به قول خودتون هدف و دلیل شما از این بحث چیه؟

18. کاربر مقابل از رویا افشار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

19. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5

پاسخ

برای پاسخ به این سؤال زیبا لازم دیدم خدمتتون عرض کنم:
    برای حرکت در یک راه، برخورد با متغیرهای آن، رفتار متقابل و ... در وهله ی اول لازم است شناختی کامل نسبت به آن راه، مسیر و هدف پیدا کنیم. با این کار شالوده ی فکری ما بر مبنایی درست بنا می شود و متعاقباً با منطقی شدن تصمیمات انتزاعی پیشرفت نیز در این راه سریع تر حاصل می شود، بنابراین؛ برای شکل گیری یک شالوده ی فکری درست برای شروع کار لازم است تعریفی دقیق، کامل و جامع از نجوم آماتوری بیان کنیم.
    این تعریف نمی توان توسط یک منجم یا گروه منفرد -در هر سطحی- ارائه کرد، چراکه جامعه ی نجومی کنونی سازنده ی چنین تعاریف و چارچوب هایی است. پس از همه ی شما تقاضا کردم نظرات خود پیرامون تعاریف مربوط به نجوم آماتوری بیان کنید.

20. 2 کاربر مقابل از Panahandeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #20
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26

پاسخ

نجوم آماتوری         
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد پیام بهرام پور نمایش پست ها
    شایان جان شما کاملاً درست می فرمایید، گاهی (فقط گاهی) اوقات نقش منجمان آماتور از منجمان حرفه ای مهمتر هم می شود اما با یک نگاه ساده به وضعیت نجوم آماتوری می توان دریافت که احتمال گرفتن خروجی از منجمان ایرانی بسیار کم است. (البته بحث عکاسی میدان دید باز و رد ستارگان کمی متفاوت است)
    درواقع نجوم آماتوری ایران دچار یک مصرف کنندگی شده و تقریباً هیچ تولید خاصی ندارد و باید به فکر این موضوع باشیم.
    از دوستان عاجزانه خواهش می کنم نظرات خود را به ما بگویند که چطور می توان از مصرف کنندگی خارج شد و به تولید کنندگی رسید
    دقيقا ، نجوم اماتوري ايران اصلا خروجي علم گرا ندارد، و ما بايد براي اين فكري كنيم.

22. کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع