صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 41 , از مجموع 41

موضوع: كوهنوردان منجم / منجمان كوهنورد

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile كوهنوردان منجم / منجمان كوهنورد

سلام

هفته قبل دوره آموزشي نجوم رصدي و جهت يابي از سوي آوااستار براي برخي از اعضاي هيئت كوهنوردي استان تهران برگزار شد .

اين دوره در 2 جلسه تئوري و 1 جلسه عملي برگزار شد .

براي جلسه عملي به همراه دوستان عزيز كوهنورد به قرار گاه صعود به دماوند ( واقع در پلور ) رفتيم كه واقعآ جاي همه دوستان نجومي خالي بود .

انشاا... در پست هاي بعدي گزارش كامل تري ارائه ميكنم .

ضمنآ در اين سفر افتخار آشنايي با جناب عليجانلو ( آي دي افلاطون ) را داشتم كه بسيار انسان شريف و دوست داشتني هستند .

در پست هاي بعدي گزارش هاي مصور را تقديم ميكنم .

2. Top | #41
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط 169 نمایش پست ها
    ا ا با عرض معذرت از آقای علیجانلو و دوستان همراه و عزیز کهنورد به جوونیم رحم کنید. من فقط حسمو گفتم!

درسته همین الان سرچ کردم! و فهمیدیم که 8611 متر ارتفاع و اولین صعود هم در سال 1954 توسط دو نفر بود. اینم مسیرای صعودش! من اگهیه روز خدای نکرده خواستم برم از مسیر A می رفتم!
    خب با اجازه ما یه گردگیری اساسی از این تاپیک کنیم

البته قول و قرارهایی که تو این تاپیک داده شد اصلا عملی نشد

ولی یه چندتا نکته در مورد قله k2 بگم بد نیست واسه اطلاع عمومی

این قله در رشته کوه قراقروم در پاکستان قرار داره و دومین قله مرتفع دنیا هست و به کوهستان وحشی معروف هستش و در همسایگی قله برودپیک(که اخیرا سه تا از کوهنورد هامون رو اونجا از دست دادیم) هست
    به قله برودپیک k3 هم گفته میشه و حرف K از اول اسم قراقروم اومده

صعود به این کوه در بین کوهنوردان به منزله دریافت مدال طلای المپیک هست و سخت ترین و فنی ترین کوه جهان هست و البته یکی از پر تلفات ترین کوه ها

بعد از این کوه قله آناپورنا و نانگاپاربات هستن که سخت ترین کوه دنیا می باشن

همونطور که در عکس می بینید این کوه از مسیرهای مختلفی صعود میشه ولی عمومی ترین و متداول ترین اون مسیر F هست ، مسیر D در این عکس به مسیر لهستانی ها معروف هست و سخت ترین مسیر و خطرناک ترین مسیر کوهنوردی در دنیا هستش،و فقط یک بار توسط دو نفر لهستانی صعود شده که یکی از اونها هنگام فرود کشته شد(این مسیر به "مسیر خودکشی" هم معروفه)

این کوه تنها کوه بالای 8000 متر(از 14 قله) هست که در زمستان تا کنون صعود نشده و از ایران هم تا کنون فقط دو نفر(کاظم فریدیان-سال 86 و عظیم قیچی ساز-سال 91) موفق به صعود به این قله سرسخت شدن

یک جمله معروفی هم هست از یکی از بزرگان کوهنوردی دنیا(رینهولد مسنر) که گفته:"اورست در مقابل K2 تنها یک تفریح است"

3. 10 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع