صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41

موضوع: كوهنوردان منجم / منجمان كوهنورد

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

smile كوهنوردان منجم / منجمان كوهنورد

سلام

هفته قبل دوره آموزشي نجوم رصدي و جهت يابي از سوي آوااستار براي برخي از اعضاي هيئت كوهنوردي استان تهران برگزار شد .

اين دوره در 2 جلسه تئوري و 1 جلسه عملي برگزار شد .

براي جلسه عملي به همراه دوستان عزيز كوهنورد به قرار گاه صعود به دماوند ( واقع در پلور ) رفتيم كه واقعآ جاي همه دوستان نجومي خالي بود .

انشاا... در پست هاي بعدي گزارش كامل تري ارائه ميكنم .

ضمنآ در اين سفر افتخار آشنايي با جناب عليجانلو ( آي دي افلاطون ) را داشتم كه بسيار انسان شريف و دوست داشتني هستند .

در پست هاي بعدي گزارش هاي مصور را تقديم ميكنم .

2. Top | #31
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    358
    تشکر شده 788 بار در 121 ارسال

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط sara sadeghian نمایش پست ها
    منم کوهنوردم و جند باری الوند و کوه های اطرافش رو فتح کردم. رو منم حساب کنید. صخره نوردیم هم بد نیست (تعریف از خود نباشه البته)
    بی نقطه...
    خدمت دوستان بلند همت و دریا دل خوبم عرض کنم :

اگر الان من یک پیشنهاد برنامه کوهنوردی مطرح کنم مدیریت محترم سایت من را برای همیشه بلاک لیست خواهند نمود.

فراموش نکنیم من از طریق اجرای برنامه کوهنوردی با ستاره شناسها آشنا شدم.

شما یک برنامه بریزید من پایه فیکس هستم.

خاطر نشان میسازم آخر همین هفته که شما برنامه رصد را اجرا میکنید من به همراه دوستان یک برنامه کوهنوردی در شهر کرد اجرا میکنیم.

اگر برنامه کوهنوردی .ok شد به ما هم یک ندایی بدهید.

با تشکر ....

3. 8 کاربر مقابل از aflatoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

لطفآ دوستانی که دل نازک هستند این متن را نخوانند

امشب اصلآ حال خوشی ندارم

خیلی خلاصه :

امروز به درخواست فدراسیون کوهنوردی به لواسان رفتم تا برای فردا صبح که صعود سراسری کوهنوردان استان تهران به قلل جنوبی البرز است ، تلسکوپی را نصب کنیم تا بتوانند فردا مسیر صعود را از بیس کمپ زیر نظر داشته باشند .

بگذریم ...

همایشی بود با حضور بیش از 500 کوهنورد استان تهران

اما این مراسم یک ویژگی خاص داشت و آن پخش فیلمی بود که باعث شد یک جمع 500 نفری در سالن همه باهم اشک بریزند !

2 سال قبل در بهمن 88 ، یک گروه کوهنورد که به همراه مربی شان به منطقه دیزین رفته بودند ، با ریزش بهمن روبرو می شوند .

یکی از اعضای این گروه 12 نفره زیر بهمن می ماند و مربی و چند نفر از افراد دیگر به کمک او می روند .

در این حین ، بهمن دوم هم ریزش می کند و مربی و نفراتی که برای کمک رفته بودند هم زیر بهمن می مانند .

در فاصله ای دورتر ماشینهایی بودند که به خاطر کولاک و ریزش بهمن و بسته شدن جاده ، پشت این نفرات مانده بودند و این ماجرا را می دیدند .

در یکی از این ماشینها پسر جوانی به همراه نامزدش بود که او هم یک کوهنورد حرفه ای بود ولی این بار استثنائآ نه برای کوهنوردی که برای تفریح رفته بود .

با دیدن این صحنه و گرفتار شدن کوهنوردان در زیر بهمن ، با اینکه هیچکدام از کوهنوردان را نمی شناخت ، از ماشین پیاده شد و علیرغم اصرار نامزدش ، به کمک آنها شتافت .

عملیات نجات حدود 1 ساعت و نیم طول کشید . در این مدت سعید ، توانست به کمک چند نفر از کوهنوردان ،بیشتر حادثه دیدگان را از زیر بهمن بیرون بکشند .

فقط 1 نفر دیگر مانده بود تا همه اعضا به سلامت بیرون بیایند که یکباره بهمنی شدید تر از 2 بار قبل فروریخت و همه اعضای گروه نجات را مدفون کرد . سعید هم زیر بهمن مدفون شد .

اما چیزی که حادثه را خیلی دردناک تر کرده بود ، این بود که سعید از همان ابتدای حرکت برای نجات ، کلاه مخصوصش را که دوربین کوچکی برای فیلمبرداری روی آن تعبیه شده بود را روی سر گذاشت و دوربین را روشن کرد !

وقتی جنازه سعید را پس از 2 روز تلاش پیدا کردند متوجه دوربین روی کلاهش شدند که همه ماجرا را ثبت کرده بود .

اما کلاه و فیلم به دستور دادستانی ( به دلایلی نا معلوم ) توقیف شده بود و در اختیار فدراسیون یا خانواده سعید قرار نمی گرفت .

اما بالاخره پس از تلاش های زیاد ، این فیلم در اختیار فدراسیون قرار گرفته بود و امروز برای اولین بار در سالن به نمایش درآمد .

تمام مکالمات ، حرکات ، جستجو ها ، فداکاری ها ..... و در نهایت گرفتار شدن سعید و هفت نفر دیگر زیر بهمن و مرگ آنها

فیلمی بسیار تکان دهنده که همه سالن را به گریه وا داشته بود .

زنده یاد سید سعید طاهری موسوی

برای شادی روحش فاتحه ای بفرستید

.......

حالا فردا هم این 500 نفر صعود دارند ، من که داشتم بر میگشتم برف و کولاک شروع شده بود ، خدا به همه شان رحم کند

5. Top | #33
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

ظرف ديشب و امروز جستجويي درباره اين جوانمرد "سعيد طاهري " در اينترنت انجام دادم و چيزهاي جالبي پيدا كردم .

ايشان عضو گروه كوهنوردي همت شميران بود و اتفاقآ در سايت اين گروه كوهنوردي مطالب زيادي درباره سعيد وجود دارد .

http://hematshemiran.ir/

مرور مطالب اين سايت مي تواند جالب باشد

----------------------------

پ ن : واقعآ به نظرم نوع رفتار ، برنامه ها ، هماهنگي ها و همدلي گروه هاي كوهنوردي مي تواند الگوي بسيار خوبي براي گروه هاي نجومي باشد .

6. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1466
    تشکر شده 2,065 بار در 223 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    ظرف ديشب و امروز جستجويي درباره اين جوانمرد "سعيد طاهري " در اينترنت انجام دادم و چيزهاي جالبي پيدا كردم .

ايشان عضو گروه كوهنوردي همت شميران بود و اتفاقآ در سايت اين گروه كوهنوردي مطالب زيادي درباره سعيد وجود دارد .

http://hematshemiran.ir/

مرور مطالب اين سايت مي تواند جالب باشد

----------------------------

پ ن : واقعآ به نظرم نوع رفتار ، برنامه ها ، هماهنگي ها و همدلي گروه هاي كوهنوردي مي تواند الگوي بسيار خوبي براي گروه هاي نجومي باشد .

موافقم.این باعث افتخار هستش.ما در بین بچه های خودمون طاهری های زیادی داریم.که عشق به نجوم و وفاداری به همنوع رو اولویت جان و مال خودشون قرار میدن.

وقتیکه بچه ها دور هم جمع میشیم و به یک گردش رصدی میپردازیم.بیشتر شاهد این واقعیت هستیم. ما ایرانی هستیم.

یاشاسین وطن(زنده باد ایران)
    امضای ایشان
    آفاق را گردیده ام، مهر بُتان ورزیده ام

بسیار خوبان دیده ام، امّا تو چیز دیگری

8. 11 کاربر مقابل از hadi soleimani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

يك خبر ناراحت كننده، متاسفانه جمعه گذشته چند نفر در پيست اسكي همدان زير يك بهمن عظيم گرفتار شده اند. دو روز از زمان سقوط بهمن ميگذرد ولي از آنجا كه مرگ و زندگي دست خداست و گروه هاي نجات هم هنوز پيدايشان نكرده اند نميتوان گفت حتما مرده اند. من نتوانستم تا الان در گروه هاي جستجو و نجات هلال احمر به محل حادثه بروم اما ديگر دوستانم گفته اند حجم بهمن بسيار زياد بوده!!! به هر حال برايشان دعا كنيد.

10. 12 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1466
    تشکر شده 2,065 بار در 223 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad. نمایش پست ها
    يك خبر ناراحت كننده، متاسفانه جمعه گذشته چند نفر در پيست اسكي همدان زير يك بهمن عظيم گرفتار شده اند. دو روز از زمان سقوط بهمن ميگذرد ولي از آنجا كه مرگ و زندگي دست خداست و گروه هاي نجات هم هنوز پيدايشان نكرده اند نميتوان گفت حتما مرده اند. من نتوانستم تا الان در گروه هاي جستجو و نجات هلال احمر به محل حادثه بروم اما ديگر دوستانم گفته اند حجم بهمن بسيار زياد بوده!!! به هر حال برايشان دعا كنيد.
    درسته...

منم شنیدم.اینجورکه معلومه 3نفر ناپدید شده.چندین گروه نجات هلال احمر و اهالی منطقه وچند ارگان دیگه در تلاش برای پیدا کردن مفقودین هستن.
    امضای ایشان
    آفاق را گردیده ام، مهر بُتان ورزیده ام

بسیار خوبان دیده ام، امّا تو چیز دیگری

12. 4 کاربر مقابل از hadi soleimani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #37
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

يك خبر خيلي تلخ

محمد ابراهيم عليجان زاده پايه گذار انجمن نجوم اختران آران بيدگل در ثانحه سقوط بهمن جان باخت

آقاي محمد ابراهيم عليجان زاده داراي مدرك مهندسي عمران و عضو هيات كوهنوري كاشان از سال 1385 براي تمرينات رصدي در رصدخانه دانشگاه كاشان حضور پيدا مي كرد. ايشان كه علاوه بر فعاليتهاي ورزشي علاقه زيادي به فعاليتهاي نجوم آماتوري نيز داشتند پس از آشنايي با مقدمات نجوم رصدي به پيشنهادرصدخانه دانشگاه كاشان و همكاري دوستان، اقدام به راه اندازي انجمن نجوم آماتوري اختران آران و بيدگل نمودند. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
    اين انجمن از همان ابتدا با استقبال علاقمندان مواجه شد. و پس از عضوگيري، اقدام به برگزاري دوره هاي متعدد آموزشي و برپايي نمايشگاههايي در زمينه ترويج نجوم آماتوري در شهرستان آران و بيدگل نمود. تعداد زيادي از جوانان منطقه از طريق همين انجمن با مباني دانش اخترشناسي آشنا شده و بعضا به تحصيلات تخصصي در اين زمينه پرداختند.

ايشان علي رغم مشغله كاري سعي مي نموند تا در برنامه هاي انجمن حضور فعال داشته باشند. در ضمن همكاري خوبي با هيات كوهنوردي كاشان نيز داشتند.
    متآسفانه ايشان در روز جمعه 21 بهمن 1390 به اتفاق يك گروه چهار نفره براي صعود به قله كركس دچار ثانحه سقوط بهمن شده و جان باختند.
    بدين وسيله درگذشت اين عضو جامعه نجوم آماتوري را به خانواده ايشان و كليه علاقمندان نجوم تسليت عرض مي كنيم

منبع : آسمان پارس

14. Top | #38
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5407
    تشکر شده 308 بار در 42 ارسال

ســــــــــــــلام..دوستان ..من هم کوهنوردی میکنم..روماهم حساب کنید...خیلی علاقه مندم و یه چیزایی سرم میشه توکوهنوردی...
    امضای ایشان
    بادمی وزد..
    می توانی درمقابلش هم دیواربسازی.هم اسیــــاب بادی...
    تصـــمیـــــــــــــــم با تــــــــــــــــــــوســـــــــــــــــت...!!!

15. 2 کاربر مقابل از raha_mousavi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6275
    تشکر شده 3,346 بار در 359 ارسال

با خوندن مطالب بالا واقعا اشکم درومد...
    در رابطه با ریزش بهمن پارسال تو پیست اسکی هم من مطالبی شنیده بودم.
    همچنین جمعی از کوهنوردان بعد از اینکه زیر بهمن گیر افتاده بودند عمق زیادی رو کنده بودند که متاسفانه به طرف زمین بوده نه بالا که اگر همین مقدار رو در جهت مناسب و درست میکندند، حتما نجات پیدا میکردن...
    اما در رابطه با برنامه های کوهنوردی فکر کنم استان همدان هم با توجه به این که در منطقه کوهستانی کشورمونه، قله ی الوندش برای چنین فعالیت هایی مناسب باشه و خیلی هم خوشحال میشیم که یه رصد توام با کوهنوردی تو شهر همدان برگزار کنید و اعضای عزیز آوااستار هم به شهر ما بیان...
    با تشکر فراوان از مطالب مفید بالا و آقای امام که این بحث رو ایجاد کردند.
    امضای ایشان
    حتی در انتهای بن بست نیز، راه آسمان باز است... !
    پس پرواز را بیاموز!

17. 2 کاربر مقابل از Mahdieh. GH عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #40
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6535
    تشکر شده 32 بار در 5 ارسال

كوهنوردان منجم / منجمان كوهنورد         
    سلام جناب مدیر
    ای کاش من زودتر متوجه این تور کوهنوردیتون میشدم !!! :oh noes:
    افسوس خوردم از اینکه من در این دوره آموزشی شرکت نکردم ...
    انشا الله بار دیگه به موقع متوجه بشم و بیام باهاتون ...
    امضای ایشان
    همه دارایی ام نداری من
    همه دانش ام نادانی من
    همه بودن ام نیستی من...

19. 3 کاربر مقابل از saran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع