نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طالع بینی حقیقت دارد یا ندارد ؟

رأی دهندگان
138. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مطلقاً صحیح نیست

53 38.41%
  • اثبات علمي ندارد ولي صد درصد هم غلط نيست

79 57.25%
  • 100% درست است

6 4.35%
صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 97

موضوع: طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

در پی جنجالی که در یکی از تاپیک های مرتبط به پا شده بود به این فکر افتادم که این تاپیک رو ایجاد کنم :
    نمی توان گفت طالع بینی صد درصد غلطه به دلیل این که میزان علمی نبودن اثبات آن به اندازه ی علمی نبودنشه.
    تا به حال هیچ سند یا فرمولی دال بر علمی بودن طالع بینی وجود نداشته، پس همه می دانیم که دلیلی برای اثبات علمی طالع بینی وجود ندارد. اما قضیه اینجاست که حتی اگر به آن اعتقاد هم نداشته باشید در برخی موارد درست از آب در می آید.
    پس می توان گفت طالع بینی دانشی است بر پایه ی اطلاعات آماری (چون معمولاً به صورت آماری برای برخی افراد جواب می دهد) که هیچ دلیل علمی ای برای اثبات آن وجود ندارد.

یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها به بنده گفت : چرا می گوئید طالع بینی صددرصد درست نیست ؟
    و بنده پاسخ دادم :
    حتی اگر فرض کنیم طالع بینی در بیشتر مواقع درست نیست :
    1. همون طور که عرض کردم برای طالع بینی هیچ اثباتی وجود نداره که به نوعی علمی باشه اما مسئله اینجاست که ما حق نداریم هر چیزی رو که اثبات علمی نداره رد کنیم.
    2. از طرف دیگه حتی اگر طالع بینی صد در صد اثبات علمی داشته باشه نمی تونیم صد در صد قبولش کنیم چون علم ما محدوده. این رابطه دو طرفه است؛ پس اگر طالع بینی اثبات علمی نداشته باشه هم نمیشه صد در صد ردش کرد.
    3. به طور کلی هیچ چیز صد در صد نیست و مطلق معنا نداره.
    نظر شما چیه؟

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    بله قابل اندازه گیریه. بهمون سرعت که یک کودک زبان مادری خودش رو یاد میگیره به همون سرعت هم عوامل دیگه روی شخصیتش تأثیر میذارن. مطمئناً بعد از بلوغ همون کودک اگه بخواد زبان جدیدی یاد بگیره نه چند ماه بلکه سالها باید تمرین و تکرار کنه که اونهم با گفتن اولین جمله همه میفهمن طرف خارجیه. دوران نقش پذیری تنها عاملی که باعث میشه سرعت یادگیری زبان در کودک انقدر زیاد باشه.

یک ماه یا دو ماه برای کودکی که بدنش داره بسرعت رشد میکنه زمان خیلی طولانی ایه. مثلاً کودکی که در تابستان دنیا میاد ممکنه ویتامین d بیشتری وارد بدنش بشه و یا کودکی که در پاییز دنیا میاد بخاطر مصرف مرکبات توسط مادر ممکنه ویتامین c بیشتری دریافت کنه. همین عوامل جسمی هم میتونن روی روند رشد و تشکیل شخصیت کودک تأثیر بذارن.

با گذر زمان محیط تغییر میکنه (تغییر فصول). کودکی که در ابتدای زمستان دنیا میاد در 2 سالگیش باید داخل خونه بازی کنه و باید چند ماهی به همین منوال بگذره تا هوا گرمتر بشه و بتونه برای بازی کردن بیرون بره. کلاً مثال خیلی زیاده. خودتون بهش فکر کنید بهتر متوجه میشید منظورم چیه.
    به نظرم اثرش در برابر سایر عوامل خیلی کمتره میگم تا نریم و بررسی های کمی را نخونیم بحثمون به نتیجه ای نمیرسه حتما تحقیقاتی در این زمینه انجام شده و اگر بگردیم پیدا خواهیم کرد

3. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    به نظرم اثرش در برابر سایر عوامل خیلی کمتره میگم تا نریم و بررسی های کمی را نخونیم بحثمون به نتیجه ای نمیرسه حتما تحقیقاتی در این زمینه انجام شده و اگر بگردیم پیدا خواهیم کرد
    کودک نه فقط پس از متولد شدن بلکه حتی زمانی که داخل رحم مادره از این عوامل تأثیر میگیره. رژیم غذایی مادر فرق میکنه، دمای بدن مادر فرق میکنه و .... . حتی اخلاقیات و روحیات پدر و مادر در فصول مختلف میتونه متفاوت باشه. چیزی که ما در عرض سالها یاد میگیریم رو یک کودک در زمانی بسیار بسیار کوتاهتر میتونه یاد بگیره. اگه اون آذر گوی غول پیکر سبز رنگ رو تو کودکیم نمیدیدم شاید الان کلاً یه آدم دیگه بودم. گذر اون آذر گوی بیشتر از 30 ثانیه طول نکشید.

با این حال اگه تحقیقی هم در این مورد انجام بشه خیلی جالبتره.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3948
    تشکر شده 1,128 بار در 87 ارسال

با گذر زمان محیط تغییر میکنه (تغییر فصول). کودکی که در ابتدای زمستان دنیا میاد در 2 سالگیش باید داخل خونه بازی کنه و باید چند ماهی به همین منوال بگذره تا هوا گرمتر بشه و بتونه برای بازی کردن بیرون بره. کلاً مثال خیلی زیاده. خودتون بهش فکر کنید بهتر متوجه میشید منظورم چیه.
    منظورتون رو متوجه شدم، ولی فکر می کنم شما با دید مقطعی دارید به مسئله نگاه می کنید، در صورتی که مجموعه زندگی انسان یک مساله کلی هستش... مثلا درمورد همون کودک که فرمودید، اگه یک کودک متولد مرداد باشه و یک کودک متولد بهمن، این مطلبی که شما می فرمایید شاید تو دو سال اول یک کم نمود کنه ولی رفته رفته اختلاف سنی 6 ماهه این دو نفر در کل زندگی اینقدرها هم روی ویژگی هاشون اثر نداره (اختلاف سنی مانع یا باعث انجام کاری نمی شه) تازه درمورد همین مثال، مساله ی مکان به عنوان یک متغیر مهم وجود داره... کودکی که در مرداد در شهر ماکو به دنیا آمده از لحاظ آب و هوایی شرایط برابری داره با کودکی که در بهمن در بندرعباس به دنیا اومده!!!
    منظورم اینه که جامعه آماری که تعریف می کنید باید جامع و مانع باشه تا بشه به عنوان مثال در نظر گرفت.
    امضای ایشان
    من نمی خندم اگر بادکنک می ترکد

و نمی خندم اگر فلسفه ای، ماه را نصف کند...

7. 5 کاربر مقابل از elahe rafiei عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

والا من هم زیاد با تظرت موافق نیستم محسن جان!
    ما تو امار و احتمال وقتی از نظر کیفی جامعه ای رو مورد بررسی قرار میدادیم وقتی تعداد اون جامعه به ۳۰ نفر میرسید عملا رفتار اون جامعه نرمال میشد البته وقتی پای جوامع مدنی به میون میاد باید تعداد جامعه اماری رو افزایش بدیم... پس اصلا از نظر علم امار نمیشه جامعه ای بزرگ از متولدین یک ماه رو با خصلتی خاص و مشابه فرض کرد... اینم دلیل کاملا علمی

ولی درکل نمیشه خصلت خاصی رو به کل جامعه متولدین یک ماه نسبت داد!!!!

همونطور که تو پست قبلیم هم ذکر کردم توی طالع بینی خورشیدی که تاثیر اسمان تولد بر رفتار فرد مورد بررسی قرار میگیره اصلا ذکر نشده که خصلت خاصی به متولدین یک ماه خاص به ارث میرسه
    امضای ایشان

9. 3 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4659
    تشکر شده 261 بار در 44 ارسال

از چند منظر میتونیم به طالع بینی نگاه کنیم:
    1. چه طور ممکن است که تمام متولدین یک ماه خصوصیت های کاملا یکسانی داشته باشند؟ به نظر می رسد که اخلاق، رفتار و خصوصیات انسان ها، بسیار پیچیده تر از این تقسیم بندی های ساده هستند.
    2. نمایی که ما امروز از صورت های فلکی در آسمان در نظر می گیریم، کاملا ساخته ذهن پیشینیان ما در حدود 2500 سال پیش است. مثلا این که «جوزا» را به صورت تصویر دو نفر در کنار هم در نظر می گیریم یا «سرطان» را یک خرچنگ تصور می کنیم، کاملا زاییده ذهن ماست و بسیار عجیب است موضوعی که ساخته وپرداخته ذهن ماست، با طبیعت و روحیات انسان های متولد آن ماه مرتبط باشد.
    3. گذشته از دو مسئله بالا، ما امروز می دانیم که زمین دارای یک حرکت ویژه به نام «حرکت تقدیمی» است. حرکت تقدیمی باعث می شود که به مرور زمان، محل خورشید در ماه های سال تغییر کند. 2500 سال پیش، خورشید در ماه خرداد در صورت فلکی جوزا قرار می گرفت و ما امروزه هم این دو را معادل هم قرار می دهیم. در حالی که حرکت تقدیمی باعث تغییر مکان ظاهری خورشید در دید ما شده است و اصلا در خرداد ماه خورشید دیگر در جوزا نیست، بلکه در صورت فلکی «ثور» قرار دارد. آیا این خود دلیلی بر بی اساس بودن بسیاری از طالع بینی ها نیست؟

4. پژوهش های آماری نشان داده اند که بسیاری از این پیش گویی ها غلط از آب در می آیند. با این حال جالب است که شاهد اقبال و توجه مردم به آن هستیم.
    دلایل 2و3 خیلی مهم ترن مخصوصا دلیل دوم. با در نظر گرفتن این دلیل فکر نکنم دیگه بشه طالع بینی بر اساس صورت های فلک رو منطقی دونست.
    امضای ایشان
    "موانع" چيز هاي وحشتناكي هستند كه وقتي چشمتان را از روي "هدف" برميداريد، به نظر مي رسند.

11. 4 کاربر مقابل از Zahra Shakeeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #76
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4659
    تشکر شده 261 بار در 44 ارسال

کودک نه فقط پس از متولد شدن بلکه حتی زمانی که داخل رحم مادره از این عوامل تأثیر میگیره. رژیم غذایی مادر فرق میکنه، دمای بدن مادر فرق میکنه و .... . حتی اخلاقیات و روحیات پدر و مادر در فصول مختلف میتونه متفاوت باشه. چیزی که ما در عرض سالها یاد میگیریم رو یک کودک در زمانی بسیار بسیار کوتاهتر میتونه یاد بگیره. اگه اون آذر گوی غول پیکر سبز رنگ رو تو کودکیم نمیدیدم شاید الان کلاً یه آدم دیگه بودم. گذر اون آذر گوی بیشتر از 30 ثانیه طول نکشید.

با این حال اگه تحقیقی هم در این مورد انجام بشه خیلی جالبتره.
    خب کودک سه فصل رو تو رحم مادرش می گذرونه.
    بالاخره از کدوم فصل تاثیر می گیره؟؟ این جوری که همه فصل ها رو شامل شد، سه فصلی رو که فرزند داخل رحم مادره و یک فصل رو هم که در اون به دنیا میاد
    امضای ایشان
    "موانع" چيز هاي وحشتناكي هستند كه وقتي چشمتان را از روي "هدف" برميداريد، به نظر مي رسند.

13. 3 کاربر مقابل از Zahra Shakeeb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7263
    تشکر شده 286 بار در 53 ارسال

سلام دوستان
    من اعتقاد دارم توی این دنیایی که در قرن بیست و یکم با ریاضیات و نتایجش توی علم ها برای خودمون درست کردیم ، جایی برای طالع بینی به صورت قدیمی نیست .
    اما نتیجه ی تحقیقاتی که در این زمینه داشتم ، اعتقادم رو حداقل برای خودم زیر سوال برد ؛
    طالع بینی نجومی یا Astrology از 3000 قبل از میلاد و توسط قوم مایا ها شروع شده و در اصل نتیجه ی آن پیوند دادن رفتار ستاره ها به واقعیات روی زمین هستش و گویا پیش گویی هایی هم که انجام شده خیلی دقیق بوده ( حتی جنگ های جهانی !! ) ، اما خب باز هم دلیل علمی ای برای وجود این پدیده نیست و دانشمندان این پیش گویی ها رو شانسی می دونن !
    این جمله بود که باعث دیگه دنبالش نرم :
    Astrology has been rejected by the scientific community as having no explanatory power for describing the universe
    طالع بینی به دلیل اینکه هیچ توضیحی از جهان نمی دهد ، توسط انجمن دانشمندان ، رد می شود .
    امضای ایشان
    شاهزادهی جوان تو در قطب سرد فقط مرگ را پیدا خواهد کرد ...

15. کاربر مقابل از Pale_Rider عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #78
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7263
    تشکر شده 286 بار در 53 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe rafiei نمایش پست ها
    منظورتون رو متوجه شدم، ولی فکر می کنم شما با دید مقطعی دارید به مسئله نگاه می کنید، در صورتی که مجموعه زندگی انسان یک مساله کلی هستش... مثلا درمورد همون کودک که فرمودید، اگه یک کودک متولد مرداد باشه و یک کودک متولد بهمن، این مطلبی که شما می فرمایید شاید تو دو سال اول یک کم نمود کنه ولی رفته رفته اختلاف سنی 6 ماهه این دو نفر در کل زندگی اینقدرها هم روی ویژگی هاشون اثر نداره (اختلاف سنی مانع یا باعث انجام کاری نمی شه) تازه درمورد همین مثال، مساله ی مکان به عنوان یک متغیر مهم وجود داره... کودکی که در مرداد در شهر ماکو به دنیا آمده از لحاظ آب و هوایی شرایط برابری داره با کودکی که در بهمن در بندرعباس به دنیا اومده!!!
    منظورم اینه که جامعه آماری که تعریف می کنید باید جامع و مانع باشه تا بشه به عنوان مثال در نظر گرفت.
    دقیقا ، و همینطور در نظر بگیرید که برای مثال تعریف خرداد ماه برای شخصی در نیم کره ی شمالی کاملا با شخصی در نیم کره ی جنوبی متفاوت است و من فکر می کنم اگه 2 تا بچه رو با اختلاف 6 ماه توی یه محیط آزمایشگاهی بزرگ کنید هیچ فرقی با یکدیگر نخواهند داشت ! ( البته فک می کنم امتحان نکردم )
    امضای ایشان
    شاهزادهی جوان تو در قطب سرد فقط مرگ را پیدا خواهد کرد ...

17. کاربر مقابل از Pale_Rider عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe rafiei نمایش پست ها
    رجوع کنید به این پست از خودم:
    پ.ن: جالبه که آب و هوای فصلی فقط در مدارهای متوسط مشاهده میشه و در نیمکره جنوبی فصول کاملاً برعکسن. بنابراین موقع طالع بینی به این موضوع که طرف کجا دنیا اومده هم دقت کنین!
    ضمناً منظور من اختلاف سنی نیست بلکه فصل و شرایطیه که کودک در اون سال های اولیه زندگیش رو سپری میکنه. دوران نقش پذیری یک روز نیست که بمحض دنیا اومدن شخصیت کودک در اون روز شکل بگیره بلکه یک دوره است که میتونه چندین ماه رو شامل بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا طامهری نمایش پست ها
    والا من هم زیاد با تظرت موافق نیستم محسن جان!
    ما تو امار و احتمال وقتی از نظر کیفی جامعه ای رو مورد بررسی قرار میدادیم وقتی تعداد اون جامعه به ۳۰ نفر میرسید عملا رفتار اون جامعه نرمال میشد البته وقتی پای جوامع مدنی به میون میاد باید تعداد جامعه اماری رو افزایش بدیم... پس اصلا از نظر علم امار نمیشه جامعه ای بزرگ از متولدین یک ماه رو با خصلتی خاص و مشابه فرض کرد... اینم دلیل کاملا علمی

ولی درکل نمیشه خصلت خاصی رو به کل جامعه متولدین یک ماه نسبت داد!!!!

همونطور که تو پست قبلیم هم ذکر کردم توی طالع بینی خورشیدی که تاثیر اسمان تولد بر رفتار فرد مورد بررسی قرار میگیره اصلا ذکر نشده که خصلت خاصی به متولدین یک ماه خاص به ارث میرسه
    قرار نیست خصلت خاصی رو نسبت بدیم. چون خانواده ای که کودکان در اون بزرگ میشن متفاوته و همونطور که گفتم حتی ایستادن در دوجا دو دیدگاه متفاوت رو میتونه ایجاد کنه. خانواده وقتی متفاوت باشه یعنی آزمایش مورد نظر نه فقط یک متغییر بلکه میلیون ها متغییر داره. حتی یک خانواده هم در زمان های مختلف وضعیت مختلفی داره. بنابراین پیدا کردن خصلت مشترک بسیار بسیار مشکله و استثنائات زیادی این وسط مشاهده میشه. فقط میشه گفت برج تولد تأثیر گذاره حالا چه تأثیری این وابسته به نوع خانواده و ... هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra Shakeeb نمایش پست ها
    از چند منظر میتونیم به طالع بینی نگاه کنیم:
    1. چه طور ممکن است که تمام متولدین یک ماه خصوصیت های کاملا یکسانی داشته باشند؟ به نظر می رسد که اخلاق، رفتار و خصوصیات انسان ها، بسیار پیچیده تر از این تقسیم بندی های ساده هستند.
    2. نمایی که ما امروز از صورت های فلکی در آسمان در نظر می گیریم، کاملا ساخته ذهن پیشینیان ما در حدود 2500 سال پیش است. مثلا این که «جوزا» را به صورت تصویر دو نفر در کنار هم در نظر می گیریم یا «سرطان» را یک خرچنگ تصور می کنیم، کاملا زاییده ذهن ماست و بسیار عجیب است موضوعی که ساخته وپرداخته ذهن ماست، با طبیعت و روحیات انسان های متولد آن ماه مرتبط باشد.
    3. گذشته از دو مسئله بالا، ما امروز می دانیم که زمین دارای یک حرکت ویژه به نام «حرکت تقدیمی» است. حرکت تقدیمی باعث می شود که به مرور زمان، محل خورشید در ماه های سال تغییر کند. 2500 سال پیش، خورشید در ماه خرداد در صورت فلکی جوزا قرار می گرفت و ما امروزه هم این دو را معادل هم قرار می دهیم. در حالی که حرکت تقدیمی باعث تغییر مکان ظاهری خورشید در دید ما شده است و اصلا در خرداد ماه خورشید دیگر در جوزا نیست، بلکه در صورت فلکی «ثور» قرار دارد. آیا این خود دلیلی بر بی اساس بودن بسیاری از طالع بینی ها نیست؟

4. پژوهش های آماری نشان داده اند که بسیاری از این پیش گویی ها غلط از آب در می آیند. با این حال جالب است که شاهد اقبال و توجه مردم به آن هستیم.
    دلایل 2و3 خیلی مهم ترن مخصوصا دلیل دوم. با در نظر گرفتن این دلیل فکر نکنم دیگه بشه طالع بینی بر اساس صورت های فلک رو منطقی دونست.
    1. من نگفتم کاملاً یکسان.
    2. من نگفتم شکل صورت فلکی روی روحیات انسان تأثیر میذاره.
    3. در این حالت بدلیل جابجا شدن فصول شما بایستی ماهی متناسب رو انتخاب کنی که وضعیت آب و هوایی اون متناسب با برج مورد نظر در گذشته باشه. همین الانشم در نیمکره جنوبی ماه ها برعکس هستن که همونطور که تو ارسالهای قبلیم گفتم باید مدنظر قرار بگیرن.
    4. همه پژوهشگران با پس زمینه فکری رد طالع بینی وارد مرحله آزمایش میشن و بجای اینکه به واقعیت نهفته (تغییر فصول) توجه کنن همانند انسان های عهد عتیق به شکل و ظاهر صورت های فلکی و مکان اونها دقت میکنن. متأسفانه دانشمندان تا نام ماوراء الطبیعه رو می‌شنون همگی روشونو برمیگردونن. این در واقع یکجور تصمیم گیری از روی احساسات و تعصبه نه از روی منطق. چه بسا دانشمندی مانند آنتوان لاووازیه از درون خرافاتی بنام سحر و جادوگری علم شیمی رو بیرون کشید. سنگ جادو و اکسیر جوانی هرگز کشف نشدن اما چیزی نسیب بشر شد که از لحاظ ارزش اصلاً قابل مقایسه با طلا نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra Shakeeb نمایش پست ها
    خب کودک سه فصل رو تو رحم مادرش می گذرونه.
    بالاخره از کدوم فصل تاثیر می گیره؟؟ این جوری که همه فصل ها رو شامل شد، سه فصلی رو که فرزند داخل رحم مادره و یک فصل رو هم که در اون به دنیا میاد
    از ترتیب گذر فصول تأثیر میگیره. همونطور که در بالا گفتم دوران نقش پذیری یک لحظه خاص مثل لحظه تولد نیست بلکه یک دورانه. کودکی که در تابستان دنیا میاد و در زمستان شروع به بازیگوشی میکنه با کودکی که در زمستان دنیا میاد و در تابستان بازیگوشی میکنه تأثیرات متفاوتی از محیط میگیرن. اولی تابستان رو در زمان نوزادی تجربه میکنه و دومی در زمان بازیگوشی خودش و برعکس.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pale_Rider نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اعتقاد دارم توی این دنیایی که در قرن بیست و یکم با ریاضیات و نتایجش توی علم ها برای خودمون درست کردیم ، جایی برای طالع بینی به صورت قدیمی نیست .
    اما نتیجه ی تحقیقاتی که در این زمینه داشتم ، اعتقادم رو حداقل برای خودم زیر سوال برد ؛
    طالع بینی نجومی یا Astrology از 3000 قبل از میلاد و توسط قوم مایا ها شروع شده و در اصل نتیجه ی آن پیوند دادن رفتار ستاره ها به واقعیات روی زمین هستش و گویا پیش گویی هایی هم که انجام شده خیلی دقیق بوده ( حتی جنگ های جهانی !! ) ، اما خب باز هم دلیل علمی ای برای وجود این پدیده نیست و دانشمندان این پیش گویی ها رو شانسی می دونن !
    این جمله بود که باعث دیگه دنبالش نرم :
    Astrology has been rejected by the scientific community as having no explanatory power for describing the universe
    طالع بینی به دلیل اینکه هیچ توضیحی از جهان نمی دهد ، توسط انجمن دانشمندان ، رد می شود .
    بله جایی برای طالع بینی بصورت قدیمی نیست اما جایی برای مطالعه اون و بیرون کشیدن واقعیت ها از اون چرا که نباشه.

بهرحال این بحث بنظر من فایده ای نداره. با اجازتون همینجا تمومش کنیم و بریم سراغ واقعیت های پیدا شده. (تاپیک های دیگه)
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

19. 3 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد         
    با سلام به دوستان عزیز
    خیلی خوبه که مباحثه ای خوب شکل گرفته منتها من این وسط یه مشکلی دارم و اون اینه که اصلا متوجه نمیشم دو-سه یا چهار طرف مباحثه با استدلال ها و حرفاشون دقیقا میخوان چه چیزی رو اثبات کنن ؟؟؟!!!!!!!!! واقعا با خوندن پست ها شک کردم که بحث سر طالع بینی هست یا محل تولد بچه؟!!

من حس میکنم چند طرف مباحثه دارند در مورد مباحث مختلفی بحث میکنند.
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

21. 11 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع