نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طالع بینی حقیقت دارد یا ندارد ؟

رأی دهندگان
138. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مطلقاً صحیح نیست

53 38.41%
  • اثبات علمي ندارد ولي صد درصد هم غلط نيست

79 57.25%
  • 100% درست است

6 4.35%
صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 97

موضوع: طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5
    تشکر شده 2,230 بار در 263 ارسال

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد

در پی جنجالی که در یکی از تاپیک های مرتبط به پا شده بود به این فکر افتادم که این تاپیک رو ایجاد کنم :
    نمی توان گفت طالع بینی صد درصد غلطه به دلیل این که میزان علمی نبودن اثبات آن به اندازه ی علمی نبودنشه.
    تا به حال هیچ سند یا فرمولی دال بر علمی بودن طالع بینی وجود نداشته، پس همه می دانیم که دلیلی برای اثبات علمی طالع بینی وجود ندارد. اما قضیه اینجاست که حتی اگر به آن اعتقاد هم نداشته باشید در برخی موارد درست از آب در می آید.
    پس می توان گفت طالع بینی دانشی است بر پایه ی اطلاعات آماری (چون معمولاً به صورت آماری برای برخی افراد جواب می دهد) که هیچ دلیل علمی ای برای اثبات آن وجود ندارد.

یکی از دوستان در یکی از تاپیک ها به بنده گفت : چرا می گوئید طالع بینی صددرصد درست نیست ؟
    و بنده پاسخ دادم :
    حتی اگر فرض کنیم طالع بینی در بیشتر مواقع درست نیست :
    1. همون طور که عرض کردم برای طالع بینی هیچ اثباتی وجود نداره که به نوعی علمی باشه اما مسئله اینجاست که ما حق نداریم هر چیزی رو که اثبات علمی نداره رد کنیم.
    2. از طرف دیگه حتی اگر طالع بینی صد در صد اثبات علمی داشته باشه نمی تونیم صد در صد قبولش کنیم چون علم ما محدوده. این رابطه دو طرفه است؛ پس اگر طالع بینی اثبات علمی نداشته باشه هم نمیشه صد در صد ردش کرد.
    3. به طور کلی هیچ چیز صد در صد نیست و مطلق معنا نداره.
    نظر شما چیه؟

2. Top | #31
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط tahoo نمایش پست ها
    من اصلی رو که قبلا در موردش توضیح دادم (اصل طالع بینی) رو کاملا قبول دارم...
    اما در مورد درستی جدول و محاسبات اون مطمئن نیستم و اگر هم فرض رو بر درستی شون بزارم ...
    در اخر چیزهایی هستن که باعث میشه متولدین یک ماه خصوصیات اخلاقی یکسانی نداشته باشن و اون ویژگی هایی که در طالع بینی ها گفته میشه رو تا حدی بالا ، پایین میکنه ...
    مثل : خانواده ، فرهنگ ، شرایط پرورش وغیره...
    و بطور کامل نمیشه گفت همه ی اونا درسته!
    در مورد اون کلمه ی celetial هم اگه اجرام اسمانی ترجمه کنیم ... یه جا میگه celetial ها روی زمین هستن و زندگی میکنن .اجرام اسمانی که روی زمین زندگی نمی کنن که....!
    "اصل و پایه ی طالع بینی بر اساس نیرو و اشعه ی ستاره ها و سیارات و نحوه ی قرار گیری اونا هست"
    من الان با یه چیز مشکل دارم!
    شما فقط ا دید خودتون به طالع بینی نگا همی کنید که دیدتون همین اصلی هستش که گفتید! این اصل و اتفاقتی که باید اصل برای زندگی بشری اتفاق می افته کاملا علمی است.و نمیشه طالع بینی گفت! چون در توضیحات طالع بینی ( همونی که شما ترجمه کردید) چیزی در مورد علمی بودن مطرح نکرده!اگه اون اصل و شما طالع بینی میدونید اصلا مشکلی نیست شما روش راحتید هر اسمی بزارید ولی اگه اون طالع بینی بود مشکل حل میشد. من این اصلی که گفتید رو علمی میدونم و به هیچ عنوان با طالع بینی مقایسه نمی کنم!
    پس یه چیزی با این اوصاف می فهمیم که طالع بینی اگه قرار بود علمی باشه همون اصل میشد! پس اون اصل طالع بینی نیست.
    حالا طالع بینی تعریفی داشت و اونم پیش گویی بود! کلا بخوایم حساب کنیم طالع بینی کلا اساسش پیشگویی میشه!من فعلا با این پیش گویی مشکل دارم که شما قبول ندارد اینو!
    پش خوشبختانه مشکل من و شما بر سر طالع بینی حل شد!
    کسه دیگه ای نیست؟؟؟؟؟ کسی نظری چیزی نداره؟ جناب پناهنده شما نظرتون چیه در این مواردی که حرف زدیم؟ حجت؟حمیدرضا؟جناب آقا و خانم دادودوندی؟؟جناب رضایی؟جناب نیرومندی؟جناب بهرام پور؟جناب پالیزوان؟جناب علیجانلو؟جناب و جناب و ...
    امضای ایشان
    .

3. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367
    تشکر شده 1,202 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    "اصل و پایه ی طالع بینی بر اساس نیرو و اشعه ی ستاره ها و سیارات و نحوه ی قرار گیری اونا هست"
    من الان با یه چیز مشکل دارم!
    شما فقط ا دید خودتون به طالع بینی نگا همی کنید که دیدتون همین اصلی هستش که گفتید! این اصل و اتفاقتی که باید اصل برای زندگی بشری اتفاق می افته کاملا علمی است.و نمیشه طالع بینی گفت! چون در توضیحات طالع بینی ( همونی که شما ترجمه کردید) چیزی در مورد علمی بودن مطرح نکرده!اگه اون اصل و شما طالع بینی میدونید اصلا مشکلی نیست شما روش راحتید هر اسمی بزارید ولی اگه اون طالع بینی بود مشکل حل میشد. من این اصلی که گفتید رو علمی میدونم و به هیچ عنوان با طالع بینی مقایسه نمی کنم!
    پس یه چیزی با این اوصاف می فهمیم که طالع بینی اگه قرار بود علمی باشه همون اصل میشد! پس اون اصل طالع بینی نیست.
    حالا طالع بینی تعریفی داشت و اونم پیش گویی بود! کلا بخوایم حساب کنیم طالع بینی کلا اساسش پیشگویی میشه!من فعلا با این پیش گویی مشکل دارم که شما قبول ندارد اینو!
    پش خوشبختانه مشکل من و شما بر سر طالع بینی حل شد!
    کسه دیگه ای نیست؟؟؟؟؟ کسی نظری چیزی نداره؟ جناب پناهنده شما نظرتون چیه در این مواردی که حرف زدیم؟ حجت؟حمیدرضا؟جناب آقا و خانم دادودوندی؟؟جناب رضایی؟جناب نیرومندی؟جناب بهرام پور؟جناب پالیزوان؟جناب علیجانلو؟جناب و جناب و ...
    بله مشکل مون در اون مورد حل شدست...
    ولی خوب توی همون کتابای طالع بینی نوشته متولدین x ویژگی های اخلاقیشون فلانه
    واصلا بحث از اونجا شروع شد که دوستان می خواستن ویژگی های اخلاقی ماه شونو بدونن...!
    اگه دیگران طالع بینی رو که شما تعریفشو کردین میدونن که به نظرم اصولی نیست ولی اگه منظورشون در مورد ویژگی های اخلاقی که من نظرم رو گفتم و اگر دوستان دیگه ای دراین مورد نظر دیگه ای دارن خوشحال میشم باهاشون بحث کنم...
    ولی در مورد پیشگویی و طالع بینی من بازم میگم از لحاظ محتوی فرق دارن! (گیر دادم!)
    توی فرهنگ لغات معین نوشته...
    طالع: پیشگویی "سرنوشت کسان" ... (طالع بینی : کسی که طالع دیگران را میبیند )
    پیش گویی: گفتن "وقایع اینده" از طریق علوم مکنونه(متافیزیک)
    خوب سرنوشت ادما با وقایع اینده مثل زلزله باهم فرق داره !...
    امضای ایشان
    حوض نقاشی تان پر ماهی باد

5. 5 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

ممنون به خاطر بحثي كه تا اينجا انجام داديد

البته نتيجه نظر سنجي براي من كمي عجيب بود ( آن هم در يك فروم نجومي ! )

اما در اين مورد موارد مفصلي دارم كه انشاا... سر فرصت توضيح خواهم داد .

فقط اينكه لطفآ نسبت به اين بحث بي تفاوت نباشيد !

اينكه چند درصد از اعضاي يك سايت علمي ممكن است به درصدي از طالع بيني اعتقاد داشته باشند بسيار جاي تآمل دارد .

البته تعريفي كه از طالع بيني ارائه ميشود هم مهم است .

ولي در هر صورت بحث قابل تآملي است ...

انشاا... به زودي با مطالبي در اين خصوص در خدمتتان خواهم بود .

موفق باشيد

7. 8 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    281
    تشکر شده 282 بار در 33 ارسال

آقا جان تور بخدا پای رمال ها و فالگیر ها را به آوا استار باز نکنید !!!
    امضای ایشان

9. 7 کاربر مقابل از farhad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    ممنون به خاطر بحثي كه تا اينجا انجام داديد

البته نتيجه نظر سنجي براي من كمي عجيب بود ( آن هم در يك فروم نجومي ! )

اما در اين مورد موارد مفصلي دارم كه انشاا... سر فرصت توضيح خواهم داد .

فقط اينكه لطفآ نسبت به اين بحث بي تفاوت نباشيد !

اينكه چند درصد از اعضاي يك سايت علمي ممكن است به درصدي از طالع بيني اعتقاد داشته باشند بسيار جاي تآمل دارد .

البته تعريفي كه از طالع بيني ارائه ميشود هم مهم است .

ولي در هر صورت بحث قابل تآملي است ...

انشاا... به زودي با مطالبي در اين خصوص در خدمتتان خواهم بود .

موفق باشيد
    منتظر نوشته هاتون هستیم آقای امام!
    فقط یه نکته بگم که اون تعدادی که تو نظر سنجی شرکت کردند و تعداد زیادی هم بودند دقیقا نمیدونن طالع بینی واقعی هست یا نه!یه جورایی دو دل هستند!
    امضای ایشان
    .

11. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

بنظر من طالع بینی را میشه اینگونه معنی کرد ...

1- خبر دادن از اینده یک انسان با توجه به ماه و سال بدنیا امدن او
    2- اگاهی از خصوصیات افراد با توجه به نحوه قرار گیری اجرام در اسمان در هنگام تولد
    3- اگاهی از اینده یک و یا گروهی از افراد ، با توجه به خصوصیات فردی ، ویژگیهای فردی یا اجتماعیشون ....

الف ) یک مهندس طراح لامپ رشته ای را در نظر بگیرید ... بنظر من مهندسان میتونن از بزرگترین پیشگویان حال حاظر در جوامع باشن ...

برای ساخت یک لامپ ، او از المانهای خاصی استفاده میکنه و همچنین توصیه میکنه که اگر از این لامپ در شرایط مناسب چنین و چنان استفاده بشه ، طول عمری 1000 ساعتی خواهد داشت .

یعنی اینکه با توجه به ویژگیهای مواد بکار رفته و همچنین مهندسی که برای تولید کالاش انجام داده میتونه پیش بینی کنه که این محصول در شرایطی با دمای محیطی معین و ولتاژ ثابت ، می تواند 1000 ساعت روشن بماند ... پس او یک پیشگوی بزرگ است ...
    حال اگر این فردبا یک مهندس مواد هم رابطه داشته باشه و بتونه خیلی دقیقتر از مصالح کارش اطلاعات بدست بیاره ، طبیعیه که ممکنه بتونه پیشبینی بهتری برای لامپش بکنه و بگه میتونه 1100 ساعت کار در شرایط ایده ال کنه ...
    در جایی دیدم که گروهی از محققان ، از جمعی از افراد در سنین کودکی اماری راجب به حواس و نیازهای بدنی از جمله خلقیات ، ارتباطات اجتماعی ، وضعیت عمومی بدن مثل سرمایی و گرمایی بودن و غیره ... را جمع اوری کرده بودن و سعی کردن که پیشبینی کنند این افراد در اینده چه وضعیت شغلی و اجتماعی خواهند داشت ...
    این دانشمندان پیشگوهای خوبی هستند چون وضعیت فعلی خیلی از افرادی که من می شناسم ، دقیقا مربوط به همین حالات فیزیکی و ذاتیشون هست ...
    پس در این صورت اگر اجرام سماوی بتونن بنحوی بر موجودات تاثیر بزارن ، میشه گفت در اینده اونها دخیل هستند و در طالعشون نقش دارن .

ب ) گاهی اوقات بدون اینکه اگاهی از مطلبی داشته باشم ، متوجه مواردی در پیرامونم میشم که ناخوداگاه ازشون مطلع شده ام ... این مسئله کاملا ناخواسته است و هیچ تسلطی در مدیریت این نیرو ندارم ... گاهی اوقات چند ساعت یا دقیقه قبل از کاری ، مطالبی را حس می کنم که برام خیلی جالب هست ... پس نوعی پیشگویی کرده ام !!! ( در یک برنامه تلوزیونی دیدم که عکسهایی را به چند نفر با یک سرعت خاص نشان می دادن ، به ترتیب عکس 1 – 2 و ...
    انها قبل از اینکه عکس بعدی نمایش داده شود ، نوعی احساس از خودشون نشان می دادن که باید با دیدن ان تصویر از خود بروز میدادن ..با توجه به اینکه هنوز عکس را ندیده بودن پاسخ احساسی انها مثل خوشحالی و ناراحتی نوعی پیشگویی از اینده بوده است ...

ج ) بعضی از افراد با دنیایی که ما به لحاظ حواسمون در حال طبیعی نمی تونیم ارتباط برقرار کنیم خواسته و یا نا خواسته رابطه دارند !!! این موضوع ربطی به طالع افراد نداره و از اینده کسی خبر نمیده ... اما بعضی افراد بواسطه اطلاعاتی که اززمان حال از این موجودات ! در یافت می کنند ، ادعای طالع بینی می کنند و به ستارگان هم به لحاظ اینکه انها هم به اندازه همین موجودات غیر قابل دسترس به نظر می رسند ربطشان می دهند ...

د ) بنظر من کسی از اینده خبر داره که : شناخت کاملی از عوامل طبیعی ومحیطی مخلوقات داشته باشه ... فقط خداست که از ذات مخلوقات بدرستی اطلاع داره و اینده براش روشنه و این موضوع میتونه به روشی به انسان هم الهام بشه .
    ویرایش توسط mh.noori : 11-27-2010 در ساعت 02:03 PM
    امضای ایشان

13. 8 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhn نمایش پست ها

2- اگاهی از خصوصیات افراد با توجه به نحوه قرار گیری اجرام در اسمان در هنگام تولد
    3- اگاهی از اینده یک و یا گروهی از افراد ، با توجه به خصوصیات فردی ، ویژگیهای فردی یا اجتماعیشون ....

الف ) یک مهندس طراح لامپ رشته ای را در نظر بگیرید ... بنظر من مهندسان میتونن از بزرگترین پیشگویان حال حاظر در جوامع باشن ...

برای ساخت یک لامپ ، او از المانهای خاصی استفاده میکنه و همچنین توصیه میکنه که اگر از این لامپ در شرایط مناسب چنین و چنان استفاده بشه ، طول عمری 1000 ساعتی خواهد داشت .

یعنی اینکه با توجه به ویژگیهای مواد بکار رفته و همچنین مهندسی که برای تولید کالاش انجام داده میتونه پیش بینی کنه که این محصول در شرایطی با دمای محیطی معین و ولتاژ ثابت ، می تواند 1000 ساعت روشن بماند ... پس او یک پیشگوی بزرگ است .........
    از این همه تأمل و حقیقت طلبی واقعا ممنونم جناب نوری..!

بنده از پستتتون بسیار بسیار استفاده کردم. ای کاش که بنده و برخی از دوستان هم به اندازه ی شما برای مطالبی

که منتشر می کنیم ارزش قائل بودیم. امیدوارم که تلاشتون تداوم داشته باشه و شاهد روند صعودی فعالیتتون در

فروم باشیم.

--------------------------------------
    علاقمندی من به فلسفه ناگزیرم کرده است که بخشی از مطالعات ناچیزم به علم ژرفا نگر و تعمق محور روانشناسی گره بخورد و توفیق چشیدن برخی از فراز های بر انگیزاننده و گاه مسحور کننده ی علم مذکور نسیبم شود.

... خاطرم هست که چند باری ذهن بنده هم جولانگاه چالشهای چیستی، و چگونگی پارادوکس طالع بینی و علم شهود زمان های دور شده است.
    و تاثیر محیط بر احوالات درونی فرد، فارغ از اختیارات ذاتی وی را بیش از دیگر موضوعات در این مهم دخیل یافتم.
    اینکه تراوشات اعمال و افکار انسانی تا چه اندازه در حیطه ی اختیار وی بوده و اینکه تا چه میزان میتوان اثرات انسان را بر عالم هستی حاصل خود آگاه او دانست ، خود مبحثی جامع است و مجال و احوال بیش از این می طلبد.

... بررسی روانشناسانه اقوام گذشته و تشکلهای انسانی که در زیست بومی مشترک می زیسته اند ، فرازی به دست می دهد حاکی از شباهت بسیار زیاد مردمان هم زی و تاثیرات بسیار زیاد اقلیمی بر خوی و منش زندگی آنها.
    به طور مثال آب و هوای سرد و خشک و کوهستانی نواحی شمالی قاره آسیا ، جان سختی و تند مزاجی مردمان آن خطه را ببار آورده که قوم مغول نمونه ی بارز آن است . اعتدال فصلی نواحی خاورمیانه و همجواری ساکنین آن در سواحل دریایی، طبعی آرام ، حقیقت طلب و روحی لطیف بدست داده است که ایرانیان باستان به همین مشابهتند.

لذا نه با ابراز ابلهانه ی این مطلب به عنوان دلیلی بر صحت طالع بینی، که به منظور برجسته کردن وجه شبهات این دو موضوع قصد داشتم تاثیرات اقلیمی و آب و هوایی را بگونه ای به موقعیت اجرام سماوی بست دهم تا موضوع را در صورت تمایل از این مجرا راهبری نماییم.
    این بار اولی نیست که بررسی به ظاهر خرافه گویی های گذشتگان به چالش های علمی آیندگان مبدل شده و گاه نتیجه بخش و راهگشا هم بوده است.

پس به شخصه معتقدم که طالع بینی هرچه هست مبنایی فراتر از حدس و گمان یک یا گروهی از خرافه براکنان اعصار گذشته دارد..!
    ویرایش توسط na3r : 11-27-2010 در ساعت 03:53 PM
    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

15. 8 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

ممنون آقای نوری بابت متن پیوسته و مفید و همچنین ممنون آقای نیرومندی بابت متن ادبی و زیبا تون!
    در جواب نظراتت جناب نوری :
    خب اقای نوری شما منطقی و علم صحبت کردید و بیشترشون رو قبول دارم (چون علم و منطقی است) اگه پیش گویی واقعا این باشه( پایه علمی و منطقی) کسی نمیتونه انکار کنه که اشتباه ست.
    البته من با بعضی جاهای حرفتون موافق نیستم!

انسان مثله ماده عمل نمیکنه! انسان با محیط تغییر میکنه و خودشو وفق میده و همچنین آینده اشو!همونی که مثال زدید خودتون عمر لامپ و ...
    حالا من یه نمونه میارم
    یه انسان مبتلا به انواع مواد اعتیاد که چندین بیماری هم گرفته و شما تمام بیماری هاش رو بدونید و تشخیص بدید که چه بلایی سرش میاد در آینده ولی واقعا این بلا حتما برای اون بیمار اتفاق می افته!؟فقط میتونیم بگیم که اگه این طوری پیش بری در نهایت چند سال دیگه میمیرید. این مردن پیش گویی ای بر اساس اطلاعاتی است که واقعا میدونید چه عواقبی داره و چه بلایی سره آدم میاره گفتیم!
    اصلا ممکنه هیچ اتفاقیبراش نیوفته و کلا خودش زندگی شو درست کرد.
    میخوام بگم که در مورد آینده انسان نمیشه پیش بینی کرد چون انسان اون طوری که مخوایم عمل نمیکنه!
    ولی در مور مواد میتونیم چون ماهیتشون رو میشناسیم و میدونیم واقعا چی هستند و تحت محیطی به چه چیزی تبدیل خواهد شد.
    اون سه تعریفی که از طالع بینی کردید رو من با بعضیش مخالفم :
    1- چون زیاد توضیح نداید میخوام بپرسم شما فکر میکنی چطوری میتونه این اتفاق بی افته!
    2- اینو قبول دارم و فکر مینم اثبات علم هم شده اگه هم نشده به راحتی میشه فهمید که علمی است.
    3- ادمها زیاد فکر نمیکنند معمولا( فقط به مسائلی که در طی زندگی براشون پیشمیاد فکر میکنند) و یه جورایی تبدیل به یه موجودی میشن که به نوعی شرطی شدند.یعنی یه مسیر و انتخاب میکنند و طبق عوامل خارجی و محیطی اونا هم با بقیه انسان ها(اونایی که زیاد فکر نمیکنند)یکرنگ میشن و میتونیم بر اساس اون یکرنگشون بگیم که ایندشون چیه ولی اینم داریم علم و منطقی میگیم.

در مورد وضوع الف هم که اول گفتم!
    موضوع ب : بهتره اینو پیش گویی نخونیم چون پیشگویی یعنی قطعی بگیم قراره چه اتفاق بی افته!احتمال بهترین چیزه واسه این مورد چون به قول مردم شانسی داریم میگیم! اگه از یه فرد در مورد یه جسمی بپرسیم و بگیم این جسم ممکنه کجا قرار قرار داره ذهن اون فرد درگیر مکان هایی میشه که بهش فکر میکنه و جاهای که احتمال میده میتونه اونجا باشه و طبق یه سری عبور و گذر افکار به یک نتیجه ای میرسه که احتمال موجود بودن اون شی رو زیاد میکنه!ذهن ادمی در مود هر چیزی که ببینیه و مجبور به فکر کردن باشه شدیدا شدیدا درگیر میشه و اونو مجبور میکنه که یه انتخاب درسته کنه ولی همیشه هم درست نیست.مثلا من الان از شما بپرسم خودکار آبی یم الان کجای خونه مونه! فقط متونید احتمال بدید و بگید نه اینکه واقعا پیش گویی کنید.
    مورد ج : موافقم و فکر میکنم همین مورد باعث شده طالع بینی این همه پیچدر پیچ بشه و هرکسی یه نظری بده! البته کارای خارقالعاده رو میتونم در عالم متافیزیک مورد بحث قرار بدیما که من حرفامو پست های قبل زدم!
    در مورد موضوع آخری هم حرفی ندارم!

آقای نیرمندی بابت نوشتن متن تون ممنون و یه سوال
    از نظر شما طالع بینی چه تعیفی میتونه داشته باشه؟!طالع بینی از نظر شما یعنی چی؟!
    امضای ایشان
    .

17. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhn نمایش پست ها

.
    astronomer169 عزیز من به ابن موضوع اعتقاد ندارم و فقط تعبیر خودم را راجب به موضوع پیشگویی عرض کردم .
    امضای ایشان

19. 3 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    383
    تشکر شده 20 بار در 6 ارسال

طالع بینی حقیقت دارد/ندارد         
    khob belakhare natije chi shod han?!!!

21. 2 کاربر مقابل از ava zelzele عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع