صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 94

موضوع: نصایحی اندرباب شب رصدی!

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Cool نصایحی اندرباب شب رصدی!

آدمها کلا به دو دسته تقسیم می شوند:
    1- آدمهای که شب رصدی رفته اند
    2- آدم هایی که شب رصدی نرفته اند

اگر شما جزو دسته اول هستید حتما هر شب رصدی برای شما یک تجربه به همراه داشته است که آن را از دیگران نشنیده بودید و قبلا تجربه اش نکرده اید. چیزهایی به ظاهر پیش پاافتاده که بسیار مهمند و در شب های رصدی دیگر رعایت کردید.
    حالا لطف بفرمایید و از آن چشمه گوارای تجاربتان ما را نیز بهره مند بفرمایید.
    دوباره تاکید می کنم تجربه هایی که مخصوص خودتان هستند و با کشف آنها خیلی حال کرده اید!! را نقل کنید.
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

2. Top | #21
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    460
    تشکر شده 172 بار در 16 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    فقط تورو به خدا سیگار نکشید! خدایی یکی از بدترین حالت های من در یک رصد این است که کسی کنار من سیگار بکشد.
    در ضمن! اگر هم سیگار نکشید خیلی اذیت می شید با اجازه ی مسئول گروه (تور لیدر) به جایی دور از گروه بروید و سیگار بکشید.
    البته منظور من استفاده از فندک برای سیگار نبودها!!

فندک برای اتفاقات غیر منتظره ای که خدای نکرده پیش میاد از روشن کردن آتش تا ضدعفونی کردن زخم و ...

3. 4 کاربر مقابل از yegane عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    440
    تشکر شده 67 بار در 14 ارسال

و البته یه چیز دیگه
    با این که چند باری بیشتر به رصد نرفتم اما یه چیزی رو خوب می دونم از اوردن دختر خانم های کم تر از هجده سال پرهیز کنید چون پدر مادراشونم با خودشون میارن و کلا وضعی می شه که نگو و نپرس . در ضمن پانتومیم هم جایگزین خوبی واسه مافیا هست وکلی هم می خندین .

5. 2 کاربر مقابل از someone عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    489
    تشکر شده 1,408 بار در 275 ارسال

36) حتما يكي از اين چراغ قوه كوچيك ها هميشه همراه خود داشته باشيد ، لازم نيست قرمز باشه ، چراغ قوه قرمز هم داشته باشيد ولي اين براي كار هاي خاص مثلا اگه رصد گاه دستشويي نداشت و خواستيد بيايوني به انجام واجبات(!) بپردازيد بايد از اين چراغ قوه استفاده كنيد
    ویرایش توسط m.aryayi : 01-27-2011 در ساعت 10:53 PM

7. 11 کاربر مقابل از m.aryayi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367
    تشکر شده 1,202 بار در 151 ارسال

37) یه چاقو ، کاتر یا خنجر با خودتون ببرین ... نه برای کشتن تمام اعضا ی گروه بلکه برای کشتن کسایی که خوشتون نمیاد شوخی کردم...
    برای کشتن جانورانی مثل عقرب (این تجربه شدست) و همچنین میوه پوست کندن و ...
    ضمنا اونم دسته بچه ندین...
    ویرایش توسط محمدرضا صادقیان : 01-28-2011 در ساعت 02:09 AM دلیل: تغییر 36 به 37
    امضای ایشان
    حوض نقاشی تان پر ماهی باد

9. 12 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    489
    تشکر شده 1,408 بار در 275 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط tahoo نمایش پست ها

توتون و خشخاش هم اگه پیدا نکردید تو دارو خانه ها اسپری ه ضد پشه دارن ...! پیس پیس میزنین راحت میخوابین
    .
    تو اين زمينه تجربتون كامل نيست پشه هاي شب رصدي رو نميشه با اين دارو سوسولي ها دور كرد

11. 10 کاربر مقابل از m.aryayi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    367
    تشکر شده 1,202 بار در 151 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m.aryayi نمایش پست ها
    تو اين زمينه تجربتون كامل نيست پشه هاي شب رصدي رو نميشه با اين دارو سوسولي ها دور كرد
    من کلا ازین کارا خوشم نمیاد استفاده هم نکردم فقط دیدم ....اصولا هم در دامن طبیعت که میرم به سان انسان های اولیه میشم ... نه کیسه می بندم نه چیزی(کیسه رو ندیدم این ایده ی خودم بود ) با تمام موجودات به جز مار یا دوستم یا کنار میام...
    امضای ایشان
    حوض نقاشی تان پر ماهی باد

13. 11 کاربر مقابل از tahoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

دیشب رفتم پشت بوم رصد
    لوازم تکمیل(تلسکوپ و دوربین و اطلس اسمان شب و چراغ قوه وغیره...)
    لباس گرم تکمیل(سه تا شلوار و کاپشن و دستکش و کلاه)البته بدون شال گردن که صورتم یخ زد.
    اطلا عات تکمیل_میدونستم میخوام چیکار کنم_(رصد مشتری و صور فلکی قیطس یا نهنگ و جبار و تعدادی از اجرام فهرست مسیه)البته بماند الودگی نوری و جوی تاثیر بدی داشت.
    چند شب قبل هم نزدیک صبح این کارو کردم و زحل و زهره و عطارد و صورتهای فلکی اسد و سنبله و عقرب رو رصد کردم.
    همه اینا رو گفتم که بگم یه چیز مهم کم بود.
    یه همراه مثل خودم
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

15. Top | #28
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    535
    تشکر شده 40 بار در 5 ارسال

یه راهنماییی هم کنید دوستان.... کسی که رصد کردن ر دوست داره و با گردنش مشکل داره چه باید کنه...... مخصوصا که دیسک گردن هم داشته باشه.... بزرگترین مشکل من برای پایداری در شب رصدی اینه..... چه طور برم به جنگش؟
    امضای ایشان
    خدا فرمود: برو آدم ... برو

16. 7 کاربر مقابل از sun عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    570
    تشکر شده 77 بار در 7 ارسال

دوستان خیلی از نکات مهم رو گفتند فقط چند نکته دیگه هم هست که بد نیست بهشون توجه بشه.

1)نظم. با توجه به مواردی که از گروه های رصدی مختلف در رقابت ها و برنامه های رصدی دیدم، برای بنده اثبات شده که نظم تاثیر زیادی در بازدهی این گروه ها داشته. اشخاصی رو هم دیدم که صبح یک برنامه رصدی اشیا، کاغذ ها و نقشه هاشون ده ها متر اونطرف تر پیدا شده! توصیه می کنم:
    کاغذ ها رو در یک تخته رسم قرار بدید و خودکار یا مداد رو با نخ به اون ببندید.
    یک کیف کوچک کارابین دار به کمربندتون ببندید و چشمی ها و اشیا ریز رو در اون قرار بدید. استفاده از کیف کمری هم توصیه میشه
    2)چراغ قوه: چراغ های led رو به تنگستن ترجیح میدم اما بخاطر اینکه طیف کاملی ندارند اگر فیلتر قرمز سر راهش قرار بدید نورش خیلی کم میشه. بهترین راه حل اینه که از یک فروشنده قطعات الکترونیکی led قرمز سیر بخرید و با کمی لحیم کاری بجای led سفید داخل چراغ قوه نصب کنید.

3)لباس گرم: همونطور که گفتند خیلی مهمه. اما نکته مهم اینه که چند عامل در آدم ایجاد احساس سرما می کنند. یکی خود سردی هوا هست که راه حلش لباس گرمه. یکی رطوبت و نم زمین که بایستی یک کفش آب بند بپوشید. یکی هم باد!
    ژاکت ها لباس های خوبی برای مقابله هستند اما به محض اینکه کمی باد بوزه عملا بی استفاده اند. اما اگه یک بادگیر (که قیمتی هم نداره) روی تمام لباس ها بپوشید سریع متوجه میشید که چه اثر چشمگیری داره.

4)زیر انداز: توصیه اکید می کنم در شب های رصدی که از غروب تا صبح رصد پیوسته ادامه داره حتماً در دو بازه حداقل 2 دقیقه ای دراز بکشید. دلیلش هم برداشتن فشار از روی قلب (در حالت ایستاده طولانی گردش خون مختل میشه) و از روی ستون فقرات هست.
    برای زیر انداز هم یک پتوی کهنه رو پیشنهاد می کنم که اگر به سرمای غیر منتظره یا وضعیت اضطراری برخوردید به کارتون میاد. فقط اگر در منطقه سنگلاخی هستید (امکان وجود عقرب و...) احتیاط کنید. اینجا صندلی تاشو رو پیشنهاد می کنم.

5)و در پایان این پست این رو یادآوری می کنم که یگ گروه رصدی با تجربه، بعد از ترک محل رصد فقط ردپایش روی خاک باقی می مونه. نه نقشه و کاغذ پخش و پلا شده ای هست و نه زباله ای.

پیروز باشید...

18. 13 کاربر مقابل از messier_hunter عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    570
    تشکر شده 77 بار در 7 ارسال

نصایحی اندرباب شب رصدی!         
    من کلا ازین کارا خوشم نمیاد استفاده هم نکردم فقط دیدم ....اصولا هم در دامن طبیعت که میرم به سان انسان های اولیه میشم ... نه کیسه می بندم نه چیزی(کیسه رو ندیدم این ایده ی خودم بود با تمام موجودات به جز مار یا دوستم یا کنار میام...
    اگر در اطراف منطقه استخر قدیمی، مرداب و... وجود داره احتمال وجود "پشه سالک" هست و برعکس باید خیلی جدی بگیرید.
    یک دورکننده حشرات داشتم از خارج از کشور برام آورده بودند مثل این ضد عرق های جامد بود. فکر کنم اینجا هم بشه پیدا کرد.

یه راهنماییی هم کنید دوستان.... کسی که رصد کردن ر دوست داره و با گردنش مشکل داره چه باید کنه...... مخصوصا که دیسک گردن هم داشته باشه.... بزرگترین مشکل من برای پایداری در شب رصدی اینه..... چه طور برم به جنگش؟
    من این مشکل رو ندارم اطلاعاتم هم در این زمینه ناقص هست اما حدث می زنم با استفاده از آتل گردن در شب های رصدی مشکلتون تا حدودی برطرف شه. و اینکه با پیچیدن شال گرم نگهش دارید.

20. 9 کاربر مقابل از messier_hunter عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع