صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77

موضوع: مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

Talking مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)

1) فرض كنيد شما و جناب بطلميوس رو به مدت 240 ساعت در ايستگاه فضايي بين المللي قرار بدهند و بگويند به ايشون اثبات كن زمين به دور خودش و به دور خورشيد ميگردد! شما چه ميكنيد؟

2) پس از بازگشت از اين سفر به شما ميگويند اگر نتونستي اون بالا اين قضيه رو اثبات كني اين پايين 240 ساعت ديگه فرصت داري تا به جناب بطلميوس ثابت كني زمين به دور خود و به دور خورشيد ميگردد! حال چه ميكنيد؟

توجه: هيچ وسيله و ابزاري به شما نمي دهند و بايد با همان ابزار جناب بطلميوس كار كنيد!

اخطار: حتما سعي كنيد طي اين 20 رو اين قضايا رو اثبات كنيد وگرنه جناب بطلميوس شما را با خود به دوران خود برده تا دادگاه تفتيش عقايد شما را به اعدام محكوم نمايد!

1)اثبات گردش زمين حول خود روي زمين (پاسخ)
    2)اثبات گردش زمين حول خود در ايستگاه فضايي(پاسخ)
    3)اثبات گردش زمين حول خورشيد روي زمين
    4)اثبات گردش زمين حول خورشيد در ايستگاه فضايي(پاسخ)
    ویرایش توسط Astronomer : 07-15-2011 در ساعت 06:40 AM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ring.ramp نمایش پست ها
    دلایل زیادی در دست هست که چرا باید کعبه رو یک نقطه از این محور در نظر گرفت که نیاز به بحث گسترده داره و تحقیق رو به شما واگذار میکنم.
    متوجه منظورتون نشدم.
    محور چرخشی زمین از مرکز زمین میگذرد نه از کعبه! (البته در نظر گرفتن کعبه بعنوان نقطه وسط خشکیها و یا اولین خشکی ایجاد شده بر روی زمین، جای کار و تحقیق داره اما مسلما کعبه را نمیتوان بعنوان نقطه ای بر روی محور زمین پذیرفت.)

3. 10 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7452
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط smhm نمایش پست ها
    متوجه منظورتون نشدم.
    محور چرخشی زمین از مرکز زمین میگذرد نه از کعبه! (البته در نظر گرفتن کعبه بعنوان نقطه وسط خشکیها و یا اولین خشکی ایجاد شده بر روی زمین، جای کار و تحقیق داره اما مسلما کعبه را نمیتوان بعنوان نقطه ای بر روی محور زمین پذیرفت.)
    اگر یک پرگار بردارید و نوک اون رو روی اطلس جغرافیای جهان درست روی شهر مکه بگذارید متوجه میشید که مکه در مرکز نقشه قرار گرفته. البته علت انتخاب شهر مکه به عنوان پیش فرض بوده و میتونید بگید آبادی های اطرافش چرا نه ؟ اما در هر صورت نتیجه جالبه. طبق نوشته ها و گفته هایی که از منابع تاریخی بدست میاد زمین زیر کعبه اولین جایی بوده که در هنگامی که اقیانوس ها سطح زمین رو پوشونده بودن، سر از زیر آب در میاره و به عنوان اولین خشکی جهان معروفه. جهت چرخش به دور کعبه که بهش طواف میگن و هماهنگ بودن این جهت با جهت چرخش خیلی از پدیده های طبیعی دیگه مثل چرخش چاکراها و اجرام سماوی و ... (که میتونید در موردش توی نت چیزای بیشتری گیر بیارید) احتمال اینکه کعبه مرکز یک چیزی باشه رو زیاد بالا میبره. از طرفی این مساله که در طی چرخش زمین به دور خودش فقط ستاره ی قطبی در آسمون مکانش ثابته و دیگر اجرام آسمانی تغییر مکان میدن این احتمال به وجود میاد که محوری که یک سرش از ستاره ی قطبی میگذره، یک سر دیگش از یک نقطه ای روی زمین بگذره که نزدیکترین احتمال میتونه زمین زیر کعبه باشه. شاید بطلمیوس درست میگفته. الله اعلم

5. Top | #53
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

اگر یک پرگار بردارید و نوک اون رو روی اطلس جغرافیای جهان درست روی شهر مکه بگذارید متوجه میشید که مکه در مرکز نقشه قرار گرفته. البته علت انتخاب شهر مکه به عنوان پیش فرض بوده و میتونید بگید آبادی های اطرافش چرا نه ؟ اما در هر صورت نتیجه جالبه. طبق نوشته ها و گفته هایی که از منابع تاریخی بدست میاد زمین زیر کعبه اولین جایی بوده که در هنگامی که اقیانوس ها سطح زمین رو پوشونده بودن، سر از زیر آب در میاره و به عنوان اولین خشکی جهان معروفه. جهت چرخش به دور کعبه که بهش طواف میگن و هماهنگ بودن این جهت با جهت چرخش خیلی از پدیده های طبیعی دیگه مثل چرخش چاکراها و اجرام سماوی و ... (که میتونید در موردش توی نت چیزای بیشتری گیر بیارید) احتمال اینکه کعبه مرکز یک چیزی باشه رو زیاد بالا میبره. از طرفی این مساله که در طی چرخش زمین به دور خودش فقط ستاره ی قطبی در آسمون مکانش ثابته و دیگر اجرام آسمانی تغییر مکان میدن این احتمال به وجود میاد که محوری که یک سرش از ستاره ی قطبی میگذره، یک سر دیگش از یک نقطه ای روی زمین بگذره که نزدیکترین احتمال میتونه زمین زیر کعبه باشه. شاید بطلمیوس درست میگفته. الله اعلم
    سلام دوست گرامي

پيشنهاد ميكنم به علم به عنوان يك پديده اصيل و نه دستاويزي براي توجيه برخي عقايد شخصي نگاه كنيد

متآسفانه متن شما نمونه كاملي از يك متن عوامگرايانه و پوپوليستي است كه به هيچ وجه بويي از علم و تفكر نبرده و صدالبته افرادي با همين مشخصات رو هم خوشحال مي كنه

ضمن اينكه روش شما تقريبآ بهترين روش براي نابود كردن دين و مذهب و عقلانيت و ... است

متني سرشار از مهملاتي كه نه منبعي دارند نه استدلال علمي !

اول خواستم جواب تك تك اين مهملات رو بدم ، اما ديدم حتي جواب دادن به چنين حرف هايي به نوعي شايد جدي گرفتن اونها باشه !

فقط 2 تا پيشنهاد به شما دارم

- اگر دانسته و با هدف ترويج خرافات و تضعيف دين اين حرفها رو مي زنيد ، لطفآ از اين روش دست برداريد

- اگر هم خودتون به اين حرف ها باور داريد و اصولا از جنس كساني هستيد كه اين حرف ها رو باور مي كنند، توصيه مي كنم روش صحيح فكر كردن و استدلال رو فرابگيريد و مطمئن باشيد

اين موضوع در اولويت تمام چيز هايي است كه بايد در زندگي قرا بگيريد

--------

ببخشيد كه لحنم تند شد ، اما چاره اي نيست

از بس كه با اين افكار سطحي و عوامگرايانه با ملايمت برخورد كرديم ، كار به جايي رسيده كه اين مدل فكري ( منظورم صرفآ شخص ايشان نيست ) به خودش اجازه مي دهد تا با اين

استدلالات كودكانه و سطحي ، جرئت مباحثه هم پيدا كند و آخرش هم بگويد " شايد بطلميوس درست ميگفته ، الله اعلم " !!!

6. 18 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

از طرفی این مساله که در طی چرخش زمین به دور خودش فقط ستاره ی قطبی در آسمون مکانش ثابته و دیگر اجرام آسمانی تغییر مکان میدن این احتمال به وجود میاد که محوری که یک سرش از ستاره ی قطبی میگذره، یک سر دیگش از یک نقطه ای روی زمین بگذره که نزدیکترین احتمال میتونه زمین زیر کعبه باشه. شاید بطلمیوس درست میگفته. الله اعلم
    به نظر میاد در مسائل نجومی هنوز تازه واردید. اما اشکالی نداره جهت اطلاعتون عرض میکنم:
    محور زمین فقط در دو نقطه از سطح زمین تقاطع داره یک سرش قطب شمال هست و سر دیگش دقیقا از قطب جنوب میگذره. بنابراین نقطه دیگری مانند کعبه اصلا ارتباطی با این محور نداره. اگر قرار باشه مکه هم روی این محور باشه باید مثل قطب یخبندان باشه و ستارگان در آنجا اصلا طلوع و غروب نداشته باشند در حالیکه چنین نیست. حتی بطلمیوس هم چنین چیزی نگفته چر برسد به خدا!!

اما مسئله "دحو الارض" و پدیدار شدن زمین کعبه بعنوان اولین خشکیها از زیر آب که در روایات اسلامی به آن اشاره شده، یک مطلب دیگری است و فکر می کنم هنوز کسی در موردش یک تحقیق دقیق علمی انجام نداده.
    ببینید دوست عزیز،
    ما همه علاقمند به اسلام هستیم و مطرح کردن این موضوع از سوی شما نیز نشانگر علاقه تان به آموزه های دینی است و این جای بسی خرسندی است. اما این را هم بدانید که لازم نیست ما عقایدمون را بر پایه بعضی مطالبی که در سایتها و مجلات و... از سوی منابع غیر معتبر عنوان میشه استوار کنیم و بر مبنای اونها قرآن و روایات را تفسیر کنیم. اینها تکیه گاه محکمی نیست که بتوان بر آن ایستاد.
    یک مومن هوشیار کسی نیست که براحتی و بدون تحقیق زیر بار چنین حرفهای سطحی و غیر علمی برود هرچند ظاهری جذاب و دینی داشته باشد. خوب بود قبل از آنکه این مطالب را باور کنید آن را با ما بعنوان کسانیکه تا حدودی آشنایی با علم نجوم دارند در میان میگذاشتید و بصورت سوالی مطرح می کردید و بعد نتیجه گیری می کردید. موفق باشید.

8. 13 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #55
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7452

با عرض سلام. در جواب دوست اولم باید بگم علم چیزی جدا از دین نیست گرامی. شما یکدور آثار دانشمندان پیشین خودتون مثل ابوریحان و خوارزمی رو مطالعه کنید از این بی هویتی که متاسفانه هممون بهش گرفتار شدیم خارج میشید. خواهش میکنم اگر حرفی برای گفتن ندارید ساکت باشید تا بیشتر یاد بگیرید.
    و در جواب دوست دوم که فرموده بودید محور زمین فقط در دو نقطه از سطح زمین تقاطع داره یک سرش قطب شمال هست و سر دیگش دقیقا از قطب جنوب میگذره. بنابراین نقطه دیگری مانند کعبه اصلا ارتباطی با این محور نداره.
    امکان این وجود داره که یک جسم همزمان حول دو محور گردش کنه به شرطی که پایان دوره ی گردش اون جسم دور محور اول، با آغاز گردشش حول محور دوم شروع بشه. مثل حرکت فرفره روی میز. فرفره در حالی که دور خودش به سرعت میچرخه همزمان داره یک مسیر دایره ای رو دور میزنه . زمین ما هم مشابه همچین حرکتی رو میکنه منهتا حول محوری که از ستاره ی قطبی و کعبه میگذره و اون تکانه ی زاویه ای که زمین داره به این علت میتونه باشه.

10. Top | #56
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

با عرض سلام. در جواب دوست اولم باید بگم علم چیزی جدا از دین نیست گرامی. شما یکدور آثار دانشمندان پیشین خودتون مثل ابوریحان و خوارزمی رو مطالعه کنید از این بی هویتی که متاسفانه هممون بهش گرفتار شدیم خارج میشید. خواهش میکنم اگر حرفی برای گفتن ندارید ساکت باشید تا بیشتر یاد بگیرید.
    .
    .
    .
    سلام به شما

بنده همان دوست اولتان هستم!

بله ، چشم قربان ، بنده هم خيلي دوست دارم نادانسته هايم را ياد بگيرم

لذا تقاضا مي كنم در خصوص مطلب قبلي پاسخ اين سوالات بنده را مرحمت بفرماييد و عده اي را از گمراهي برهانيد :

1- فرموده ايد : " اگر یک پرگار بردارید و نوک اون رو روی اطلس جغرافیای جهان درست روی شهر مکه بگذارید متوجه میشید که مکه در مرکز نقشه قرار گرفته "

سوال : من نقشه اي دارم چاپ كشور فرانسه كه قاره اروپا را وسط قرار داده و به تبع آن مكه ( و كل عربستان ) متمايل به لبه راست نقشه است و نوك پرگار را كه قرار بدهم اصلا

مكه وسط نيست و از قضا واتيكان دقيقآ در مركز نقشه قرار دارد !

به نظرتان مشكل از پرگار است يا نوع چاپ نقشه ؟ شايد هم براي حصول نتيجه بهتر ، يك فرد مسلمان نبايد از نقشه هاي چاپ بلاد كفر استفاده كند ! ( لطفآ روشنگري بفرماييد )

2- فرموده ايد : " طبق نوشته ها و گفته هایی که از منابع تاریخی بدست میاد زمین زیر کعبه اولین جایی بوده که در هنگامی که اقیانوس ها سطح زمین رو پوشونده بودن،

سر از زیر آب در میاره "

سوال : در زماني كه كل خشكي ها زير آب بودند و قرار بود كم كم سر از زير آب در بياورند ، دقيقآ چه كسي اين مورد را كه زمين زير كعبه اول از همه از زير آب درامده است را ثبت كرده است ؟

از طرفي اين نفس سركش و لجام گسيخته ما مدام سوال مي كند كه آن موقعي كه زمين زير كعبه ( واقع در فلات پست عربستان ) داشته به عنوان اولين نقطه از زير آب خارج مي شده ،

اين قله لعنتي اورست در آن موقع دقيقآ در چه ارتفاعي زير آب قرار داشته و داشته چكار مي كرده!!؟

و يك سوال ضمني : به نظرتان اگر قوم يهود ادعا كند كه زمين زير هيكل سليمان ( معبد مقدس يهود در اورشليم ) زود تر از همه از زير آب خارج شده است ، خود شخص شما

روزي چند بار به خاطر چنين عقايدي به آنها مي خنديد ؟؟؟

3- فرموده ايد : " این احتمال به وجود میاد که محوری که یک سرش از ستاره ی قطبی میگذره، یک سر دیگش از یک نقطه ای روی زمین بگذره "

سوال : بنده چون اطلاعات زيادي درباره ستاره قطبي و محور و اين حرفها ندارم ، وارد اين بحث ها نمي شم ، فقط سوالم اينه كه اين " احتمالي " كه فرموديد با كدوم يك از

روش هاي آماري بدست اومده و احتمالش دقيقآ چقدره ؟

فعلا پاسخ همين 3 تا سوال را مرحمت بفرماييد تا براي باقي مراتب سير و سلوك آماه شويم

پي نوشت :

سوالاتم كاملا جدي بود و منتظر جوابشان هستم

11. 18 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

و در جواب دوست دوم که فرموده بودید محور زمین فقط در دو نقطه از سطح زمین تقاطع داره یک سرش قطب شمال هست و سر دیگش دقیقا از قطب جنوب میگذره. بنابراین نقطه دیگری مانند کعبه اصلا ارتباطی با این محور نداره.
    امکان این وجود داره که یک جسم همزمان حول دو محور گردش کنه به شرطی که پایان دوره ی گردش اون جسم دور محور اول، با آغاز گردشش حول محور دوم شروع بشه. مثل حرکت فرفره روی میز. فرفره در حالی که دور خودش به سرعت میچرخه همزمان داره یک مسیر دایره ای رو دور میزنه . زمین ما هم مشابه همچین حرکتی رو میکنه منهتا حول محوری که از ستاره ی قطبی و کعبه میگذره و اون تکانه ی زاویه ای که زمین داره به این علت میتونه باشه.
    سلام

محور دیگری که محور زمین به دور آن می‌چرخد، خطی است عمود بر صفحه مدار زمین که با محور اصلی گردش زمین، زاویه 23.5 درجه می‌سازد. با توجه به این زاویه، شهر مکه هیچگاه نمی‌تواند در راستای این محور قرار بگیرد.

در آثار ابوریحان و خوارزمی باید مطالعه انجام بشه ولی همون طور که میدونید این دانشمندان در آن زمان مانند بسیاری از دانشمندان دیگر معتقد بودند زمین در مرکز جهان است. شما نیز چنین اعتقادی دارید؟ آثار دانشمندان پیشین در همه جهان مطالعه می‌شود ولی این به این معنی نیست که اطلاعات علمی اون دوران درست بوده است. این دانشمندان در زمان خود پیشرو بودند اما امروزه می‌دانیم بسیاری از نظریات نجومی اون دوران (در تمام جهان) اشتباه بوده است. مطالعه تاریخ علم مهم است به دلیل اینکه متوجه شویم روند پیشرفت علمی در جهان چگونه بوده است نه اینکه نظریات آن زمان را چشم بسته قبول کنیم.

13. 14 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #58
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7452

سلام
    جواب سوال اولتون :
    نقشه ی اطلس جغرافیای جهان، مقل نقشه ی کشور های جهان، یک چیز ثابت، قراردادی هست و توی اون مکان قاره ها در صفحه جانمایی شده و این نقشه در همه جای دنیا پذیرفته شده و در همه ی جوامع اکادمیک به اون استناد میشه. پس صحبت ما در مورد یک نقشه ی پذیرفته شده است که میتونید گوگل کنید و ببینید در مورد کدوم نقشه داریم صحبت میکنیم. در ضمن در اول عرائضم اشاره کردم که انتخاب شهر مکه به عنوان پیش فرض بوده و ما روی یک فرض نتایجی رو گرفتیم. همونطور که اصولاً همه ی نظریه های علمی رو با در نظر گرفتن یک پیش فرض به جلو میبرن و اگر نتایجی که از اون انتخاب بدست میاد صحیح بود، بیشتر روی اون فرض اتکا میکنن.
    سوال دوم : نوشته ها و گفته های تاریخی در مورد شهر مکه که عرض کردم تمامش از روایات ائمه ( ع ) و آیات قرآن استخراج میشه و در کتب مربوطه میتونید به اسناد و مدارکشون دست پیدا کنید. من هم اوایل با شک و تردید به این مسائل نگاه میکردم اما اشارات قرآن و ائمه رو در تبیین مسائل علمی و تاریخی نمیشه نادیده گرفت و بر هر طالب علمی لازمه که یه نگاهی به اونها بکنه.
    قله ها و کوه ها به مرور زمان و با فشار لایه های زمین روی هم و در طی میلیون ها سال فعل و انفعالات زمینی به وجود اومدن و سخن در مورد خارج شدن اوین خشکی از زیر آب قبل از پیدایش کوه ها و ... هست. سیر اتفاقات روی کره ی زمین به این صورت هست : پوشانده شده از آب- سربر آوردن اولین خشکی- گسترش خشکی و به طبع به وجود اومدن کوه ها و ....
    در مورد سوال ضمنی باید شما به عقاید خود یهود مراجعه کنید و ببینید که در مورد آفرینش زمین و آسمان ها خودشون به همین چیزها که به نظر شما عجیب میاد اعتقاد راسخ دارند. و در تورات در موردش خوندن و شما هم میتونید بخونید و یهودیان به علت علمی که دارن هیچوقت همچین ادعای جاهلانه ای ( در مورد پیدایش معبد سلیمان به عنوان اولین خشکی ) نخواهند کرد. چرا که از من و شما زرنگ ترند و در مورد مسائل علمی-تاریخی از هر ملت دیگه ای در دنیا جلوترند و جالبه که یهود اعتقاد داره زمین از آب و آسمان از کف روی این آب به وجود آمده و ... که قصد ندارم صحبت رو در این مورد دراز کنم ولی در مورد یهودی ها با احتیاط تر بحث کنید
    و سوال سومتون همونطور که خوندید این یک احتماله و بنده با توجه به ثابت بودن ستاره ی قطبی در آسمون این رو به عنوان یک نظریه مطرح کردم و دوست دارم که همونطور که یک نظریه رو با روش های علمی نقض میکنن شما هم با روش های علمی جواب من رو بدید و این احتمال رو نقض کنید. موفق باشید.

15. Top | #59
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7452

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    سلام

محور دیگری که محور زمین به دور آن می‌چرخد، خطی است عمود بر صفحه مدار زمین که با محور اصلی گردش زمین، زاویه 23.5 درجه می‌سازد. با توجه به این زاویه، شهر مکه هیچگاه نمی‌تواند در راستای این محور قرار بگیرد.

در آثار ابوریحان و خوارزمی باید مطالعه انجام بشه ولی همون طور که میدونید این دانشمندان در آن زمان مانند بسیاری از دانشمندان دیگر معتقد بودند زمین در مرکز جهان است. شما نیز چنین اعتقادی دارید؟ آثار دانشمندان پیشین در همه جهان مطالعه می‌شود ولی این به این معنی نیست که اطلاعات علمی اون دوران درست بوده است. این دانشمندان در زمان خود پیشرو بودند اما امروزه می‌دانیم بسیاری از نظریات نجومی اون دوران (در تمام جهان) اشتباه بوده است. مطالعه تاریخ علم مهم است به دلیل اینکه متوجه شویم روند پیشرفت علمی در جهان چگونه بوده است نه اینکه نظریات آن زمان را چشم بسته قبول کنیم.
    سلام
    من تعصبی روی انتخاب شهر مکه به عنوان نقطه ای روی این محور ندارم و اون رو به عنوان پیش فرض برای این نظریه مطرح کردم. اما سوال من اینه . با در نظر گرفتن زمین به عنوان مرکز کائنات و با پذیرفتن حرکت تقدیمی زمین، چه اختلافی در تعاریف ما از فصول و حرکت دیگر ستارگان به وجود میاد ؟ تنها دلیلی که در دنیای نجوم ثابت میکنه زمین به دور خورشید میچرخه اثر دوپلره و از مشاهده ی نور ستارگانی که زمین در حین چرخشش به دور خورشید به اونها دور و نزدیک میشه، بدست اومده .جای تحقیقات بیشتر و روش های اثبات بیشتر برای این فرضیه در نجوم احساس میشه و اگر این نتیجه شما رو قانع کرده به خودتون مربوطه . ثابت بودن ستاره ی قطبی یا هر ستاره ای که جای ستاره ی قطبی رو در آینده بگیره ( به علت حرکت تقدیمی زمین ) با فرض ثابت بودن زمین توی کره ی سماوی من رو بیشتر قانع میکنه تا دلایل دیگه. اگر نه اینطوره من مشتاقانه منتظر خواندن نظرات شما دانشمند عزیز هستم و استقبال میکنم از اینکه از اشتباه خارج شم.

16. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

مباحثه با بطلمیوس (گردش زمین)         
    سلام
    من تعصبی روی انتخاب شهر مکه به عنوان نقطه ای روی این محور ندارم و اون رو به عنوان پیش فرض برای این نظریه مطرح کردم. اما سوال من اینه . با در نظر گرفتن زمین به عنوان مرکز کائنات و با پذیرفتن حرکت تقدیمی زمین، چه اختلافی در تعاریف ما از فصول و حرکت دیگر ستارگان به وجود میاد ؟ تنها دلیلی که در دنیای نجوم ثابت میکنه زمین به دور خورشید میچرخه اثر دوپلره و از مشاهده ی نور ستارگانی که زمین در حین چرخشش به دور خورشید به اونها دور و نزدیک میشه، بدست اومده .جای تحقیقات بیشتر و روش های اثبات بیشتر برای این فرضیه در نجوم احساس میشه و اگر این نتیجه شما رو قانع کرده به خودتون مربوطه . ثابت بودن ستاره ی قطبی یا هر ستاره ای که جای ستاره ی قطبی رو در آینده بگیره ( به علت حرکت تقدیمی زمین ) با فرض ثابت بودن زمین توی کره ی سماوی من رو بیشتر قانع میکنه تا دلایل دیگه. اگر نه اینطوره من مشتاقانه منتظر خواندن نظرات شما دانشمند عزیز هستم و استقبال میکنم از اینکه از اشتباه خارج شم.
    الان چندین قرن از فروپاشی مدل زمین مرکزی عالم گذشته و شما دارید از اون طرفداری میکنید؟!!!!!!!!!!

یعنی شما میگید خورشید با جرم 333000 برابر جرم زمین داره بدور زمین میگیرده؟!!!!!!!!!! میشه لطف کنید رابطه و اثبات ریاضی چنین مدلی از جهان رو برای ما بنویسید.

نمیدونم که گذر زهره رو با تلسکوپ دیدید یا نه اما اگه حداقل عکسش رو دیده باشید براحتی عظمت خورشید رو احساس میکردید. خورشید با وجود سه برابر فاصله نسبت به سیاره زهره، بسیار بسیار عظیم تر از اون در پس زمینه دیده میشد. آیا سیاره به این کوچکی میتونه جرمی به اون عظمت رو در مدار نگه داره؟!!!!!!

اگه میخواهید حرفهاتون رو ثابت کنید باید اونو به زبان ریاضی برای ما اثبات کنید. قرآن و سایر کتب آسمانی صرفاً کتابهای هدایت و راهنمایی انسان هستند نه کتابی که همه عالم در اون توصیف شده باشه. بهیچ وجه ممکن نیست که بشه تمام عالم و آدم رو در یک کتاب خلاصه کرد. کسانی که از قرآن برای نتیجه گیری های علمی استفاده میکنن و اون رو کاملترین کتاب علمی میدونن بنظر من خودشون جزء گمراهان هستند. قرآن به ما فقط راه رو نشون میده نه اینکه همه علوم در قرآن باشه.

از این حرفهام منظوری نداشتم. گفتم یه وقت فکر نکنید که قصد بی احترامی داشتم.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

17. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع