صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 154

موضوع: آیا این عکس واقعی است؟

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

آیا این عکس واقعی است؟

همان طوری که از اسمِ تاپیک هم پیداست قراره عکسهایی رو که به نظرِ خیلی عجیب می‌رسند (یا حتی عجیب به نظر نمی‌رسند!) اینجا قرار بدیم و با هم بحث کنیم که عکس واقعی هستش یا فوتوشاپه.

اگر فوتوشاپه باید بگیم که چرا و به چه دلیلی نمی‌تونه واقعی باشه و اگر واقعی هستش سعی کنیم توضیح بدیم که چه طور و با چه تکنیکی گرفته شده (البته طبیعتا دومی به شرطی هستش که عکس به نظر عجیب بیاد یا برای کسی سوال باشه که این عکس چه طور گرفته شده)

در واقع میشه گفت این تاپیک ورژنِ علمی اون برنامه ی داستانهای باورنکردی هستش
    و البته شبیه به اون برنامه، گمراه کردن، جو دادن و اذیت کردن و سر به سر گذاشتن توصیه میشه*!

*از آنجایی که می‌گن الاعمالُ بالنیات ! نیتِ شما هم از این اذیت کردن خیر خواهد بود انشالله

حالا با صدای همون آقاهه:

آیا این عکس واقعی هست؟

به ادامه ی داستان توجه کنید....
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

این تصویر واقعی نیست !

همونطور که در بالا اشاره شد این تصویر به روش Multiple exposure یا همون نوردهی چندگانه گرفته شده

نوردهی چندگانه روشی هستش که از دو یا چند سوژه روی یک صفحه فیلم عکس گرفته میشه یا در دوربین های غیر آنالوگ دو عکس مختلف گرفته میشه و بعد در نرم افزارهای ویرایش عکس روی هم انداخته می شن

پس

این تصویر حاصل دو شات از دو سوژه در مکان و زمان متفاوت می باشد و بعدا در نرم افزار های ویرایش عکس روی هم انداخته شده

در نتیجه این چیزی که ما می بینیم واقعی نیست !

3. 16 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

من معلوماتم قد نمی ده به این که بگم اصل این قضیه چیه اما در راستای شهید نشدن این تاپیک می خواستم بگم احیانا اول باید تکلیف یه عکس معلوم شه بعد رفت سراغ عکس بعدی. پس رفقا خواهشا تا تکلیف یه عکس معلوم نشده عکس جدید نذارید
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

5. 17 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7598
    تشکر شده 24 بار در 3 ارسال

ببخشيد سوالم كمى بي ربطه ولي اون دكل هاي بغلش چي هستند؟

7. 6 کاربر مقابل از hanyes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

آپولو 8 ساعت 7 صبح پرتاب شده. من رفتم سراغ این که هلال های صبح گاهی تو خط استوا و نزدیکی اون چه شکلی ان که اکثر منابع گفته بودن c شکله و تو آسمون خیلی ارتفاع میگیره(برخلاف آسمون ما که هلال ماه ارتفاع کمی می گیره و اگه شبانگاهی باشه زودم غروب می کنه). این هلال هر چی که هست مربوط به اون زمان نیست چون هلال صبح گاهی قبل از خورشید میاد بالا و زاویه تابشش از بالای ماه نمی تونه باشه مگر اینکه هلال در روز باشه.
    امضای ایشان

9. 19 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hanyes نمایش پست ها
    ببخشيد سوالم كمى بي ربطه ولي اون دكل هاي بغلش چي هستند؟
    اون در واقع ستون های نگهدارنده موشک هستش تا موشک رو به حالت عمودی نگه داره

در لحظه پرتاب چنگک های نگهدارنده موشک جدا می شن و موشک به بالا پرتاب میشه

11. 13 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8788
    تشکر شده 1,139 بار در 113 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh:) نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh:) نمایش پست ها

این نمایی زیباازسحابی رتیل است که توسط تلسکوپ فضایی هابل به ثبت رسیده است. شگفت انگیزاست.(سئوالم خنده داره)تلسکوپ هابل چگونه این عکس راگرفته است؟واین که شایداصلا این واقعی نباشدمنظورم این است که ازکجامتوجه میشویدچنین عکس هایی فتوشاپ نیستندیاهستند؟!

دوست عزیز

برای جلو گیری از شهید شدن پست نباید به این سوال شما پاسخ میدادم اما چون تازه وارد هستید و هنوز شاید با روال کلی آشنایی ندارید این بار باسخ شما رو میدهم امید وارم قانع شوید و از دیگر دوستان میخواهم که به برسی تصویر اول بپردازند .

من در این باره دانش و آگاهی زیادی مثل بزرگان ندارم و لی به اندازه خودم سعی میکنم شما رو قانع کنم که این قبیل تصاویر فتوشاپی نیستند !

فکر میکنم در اینجا با برهان جز به کل میشه این رو اثبات کرد که تصاویری از این دست فتوشاپ نیست !

خب برای دریافت هرچه بهتر مفهوم باید شما را با این مفهوم که چشم انسان بیشتر و کمتر از یک طیف خاص از امواج الکترو مغناطیسی را نمیبیند آشنا کنم .

امواج الکترومغناطیس با تکیه بر نظریه موجی نوعی موج هستند که در فضا منتشر میشوند این امواج منتشر شده دارای میدان های الکتریکی و مغناطیسی ای هستند که این میدان ها بر یکدیگر و بر جهت انتشار موج عمودند .

ماکسول پس از کشف معادله موج نشان داد میدان های الکتریکی و مغناطیسی رفتار موج گونه دارند وی پس از کنجکاوی بر سر سرعت انتشار این امواج با نتیجه جالبی برخورد کرد زیرا سرعت انتشار این امواج درست برابر سرعت انشار نور به دست می آمد .سپس ماکسول نتیجه گرفت نو نیر ممکن است از امواج الکترومغناطیس باشد .

نور مرئی یا همان چیزی که ما میبینیم ( بدون استفاده از هیچ ابزاری ) در طیفی از این موج قرار میگیرد که از طول موج 700 نانومتر آغاز و به طول موج 400 نانو متر خاتمه میابد ( البته این طول موج ها نسبی هستند و طیفی را شامل میشوند مثلا اگر میگوییم 500 نانومتر سبز است ممکن است برخی آن را آبی تشخیص دهند و در این صورت میتوان گفت مرز بندی بین طیف های رنگی شارپ نیست که از همین جا میتوان نتیجه گرفت که مرز بندی بین امواج مرئی با امواج فرو سرخ و فرا بنفش شارپ و مشخص نیست اما دارای تفاوت ها ی بسیاری هستند و خواص متفاوتی بر جای میگذارند و مرز حدودی دارند ) .

در زیر طول موج های امواج الکترو مغناطیس را قرار میدهم و کم کم به بحث اصلی که آیا این تصویر فتوشاپ هست یا حقیقی است نزدیک می شویم :

از بسامد
    تا بسامد

نام طیف بسامدی به انگلیسی
    ۳۰ اگزاهرتز
    ۳۰۰ اگزاهرتز

پرتو گاما
    ۳ اگزاهرتز
    ۳۰ اگزاهرتز

پرتو ایکس سخت HX
    ۳۰ پتاهرتز
    ۳ اگزاهرتز

پرتو ایکس نرم SX
    ۳ پتاهرتز
    ۳۳ پتاهرتز

پرتو فرابنفش دور EUV
    ۷۵۰ تراهرتز
    ۳ پتاهرتز

پرتو فرابنفش نزدیک NUV
    ۴۰۰ تراهرتز
    ۷۵۰ تراهرتز

نور مرئی
    ۲۱۴ تراهرتز
    ۴۰۰ تراهرتز

فروسرخ نزدیک NIR
    ۱۰۰ تراهرتز
    ۲۱۴ تراهرتز

موج کوتاه فروسرخ SIR
    ۳۷٫۵ تراهرتز
    ۱۰۰ تراهرتز

موج متوسط فروسرخ MIR
    ۲۰ تراهرتز
    ۳۷٫۵ تراهرتز

موج بلند فروسرخ HIR
    ۳۰۰ گیگاهرتز
    ۲۰ تراهرتز

فروسرخ بسیار دور FIR
    ۳۰ گیگاهرتز
    ۳۰۰ گیگاهرتز

بسامد مافوق بالا (ریزموج) EHF
    ۳ گیگاهرتز
    ۳۰ گیگاهرتز

بسامد بسیار بالا (ریزموج) SHF
    ۳۰۰ مگاهرتز
    ۳ گیگاهرتز

بسامد فرابالا (ریزموج) UHF
    ۳۰ مگاهرتز
    ۳۰۰ مگاهرتز

بسامد خیلی بالا (ریزموج) VHF
    ۳ مگاهرتز
    ۳۰ مگاهرتز

بسامد بالا (ریزموج) HF
    ۳۰۰ کیلوهرتز
    ۳ مگاهرتز

بسامد متوسط (ریزموج) MF
    ۳۰ کیلوهرتز
    ۳۰۰ کیلوهرتز

بسامد پایین (ریزموج) LF
    ۳ کیلوهرتز
    ۳۰ کیلوهرتز

بسامد خیلی پایین (ریزموج)
    VLF
    ۳۰۰ هرتز
    ۳ کیلوهرتز

بسامد در حد صوت (ریزموج) VF
    ۳۰ هرتز
    ۳۰۰ هرتز

بسامد بسیار پایین ‪ELF[۲]
    از این بسامد به پایین وارد امواج رادیو یی کوتاه و امواج رادیویی بلند میشویم که در بالا به علت نبود نیاز ، ذکر نشد .

خب رسیدیم به بحث اصلی

ستاره ها ، سحابی ها ، ابر های کیهانی ، کوتوله ها ، ستاره های داغ همه و همه باهم طول موج مرئی برای دید من و شما تولید نمیکنند برخی فروسرخ برخی فرا بنفش و برخی فرابنفش شدید و البته طول موج گاما نادر هست ولی در برخی از موارد منتشر میشوند و دلیلی بر نبودشان نیست برای مثل ممکن هست یک ابر نو اختر از خود پرتو هایی از جنس گاما انتشار دهد پس امکان همه چیز هست .

از آنجایی که چشم ما در طول موج 700 تا 400 نانومتر کار میکند پس کاملا مشخص هست طول موج ها فرو سرخ و فرابنفش را نمیبیند و وقتی شما پشت تلسکپ قرار میگیرید چنین تصویری از یک سحابی یا ابر کیهانی یا هر چیز دیگر نمیبینید .

اینجا است که اهمیت عکاسی آشکارا نمایان میشه

در تصویر برداری قابلیت ثبت امواج فرو سرخ به وجود می آید و میتوان نقاطی که شما با چشم نمیبینید رو با این توانایی ثبت کرد و آشکار ساخت که نتیجه این ثبت ها تصاویری چنین میشود البته این تصویر چون با تلسکپ فضایی ثبت شده اطلاعات بسیار بیشتری را ثبت کرده است چرا که بر روی زمین وقتی عکاسی عمق آسمان انجام میدهیم به علت و جود جو بالا ی سرمان امواج فرو سرخ و فرا بنفش و دیگر داده ها کم میشود و مقادیر اندکی از همه ی اطلاعات به ما میرسد که توانایی ثبت آن را داریم

شما برای این که خودتون به این نتیجه برسید پیشنهاد میکنم کمی عکاسی از آسمان رو تجربه کنید حتی میدان دید باز با یک دوربین ساده در حد پاور شات تجربه جالبی خواهد بود

خوب امیدوارم مفید بوده باشه از دیگر دوستان باز هم درخواست میکنم قبل از پایان یافتن پرونده یک تصویر ، تصویر دیگری را مطرح نکنند .

شاد و سربلند و پیروز باشید
    امضای ایشان
    وقتي انتها هم آن ابتدا است وقتي پايان آغاز است وقتي روز ، شب و قفس آسمان است سفر بايد كرد

13. 19 کاربر مقابل از kopernik عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    نحوه افتادن نور روی بدنه Saturn V نشون دهنده این مطلبه که این نور ناشی از گازهای خروجی داغ سمت راست تصویره (زاویه تابش از پایینه). در حالیکه اون هلال ماه میگه که خورشید ارتفاع زیادی داره و بایستی از بالا بتابه و این در حالیه که سکو بیش از حد برای چنین ساعتی از روز تاریکه.

اما در خصوص شماره مأموریت آپولو:
    نه خیر آپولو 8 نیست. آپولو 8 توی روز روشن پرتاب شد ولی اینجا خورشید زیر افق بایستی باشه و اگه به رنگ آسمون بشه اطمینان کرد سپیده دم بایستی باشه.
    من یکسری بررسی‌های دیگه انجام دادم. اول اینکه این همون مأموریت Apollo 8 هست. دوم ارتفاع خورشید در لحظه پرتاب 7 درجه بوده (استخراج از Starry Night). سوم اینکه جهت دوربین دقیقاً رو به شرقه (طبق وضعیت راکت و سکو) بنابراین تاریک بودن بدنه راکت و سکو و ... به خاطر قرار داشتن خورشید در پشته سکوهه نه اینکه خورشید زیر افق باشه. ضمناً مکان هلال بایستی جابجا شده باشه چون مکان طلوع ماه در اون تاریخ بین شرق و جنوب شرق بوده (به سمت راست تصویر). تصویر ماه هم به احتمال زیاد مربوط به فردای روز پرتاب بایستی باشه (جدایی 41 درجه از خورشید که فکر کنم بشه تو روز ثبتش کرد).
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 10 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9966
    تشکر شده 74 بار در 7 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kopernik نمایش پست ها
    [CENTER]

دوست عزیز

برای جلو گیری از شهید شدن پست نباید به این سوال شما پاسخ میدادم اما چون تازه وارد هستید و هنوز شاید با روال کلی آشنایی ندارید این بار باسخ شما رو میدهم امید وارم قانع شوید و از دیگر دوستان میخواهم که به برسی تصویر اول بپردازند .

من در این باره دانش و آگاهی زیادی مثل بزرگان ندارم و لی به اندازه خودم سعی میکنم شما رو قانع کنم که این قبیل تصاویر فتوشاپی نیستند !

فکر میکنم در اینجا با برهان جز به کل میشه این رو اثبات کرد که تصاویری از این دست فتوشاپ نیست !

خب برای دریافت هرچه بهتر مفهوم باید شما را با این مفهوم که چشم انسان بیشتر و کمتر از یک طیف خاص از امواج الکترو مغناطیسی را نمیبیند آشنا کنم .

امواج الکترومغناطیس با تکیه بر نظریه موجی نوعی موج هستند که در فضا منتشر میشوند این امواج منتشر شده دارای میدان های الکتریکی و مغناطیسی ای هستند که این میدان ها بر یکدیگر و بر جهت انتشار موج عمودند .

ماکسول پس از کشف معادله موج نشان داد میدان های الکتریکی و مغناطیسی رفتار موج گونه دارند وی پس از کنجکاوی بر سر سرعت انتشار این امواج با نتیجه جالبی برخورد کرد زیرا سرعت انتشار این امواج درست برابر سرعت انشار نور به دست می آمد .سپس ماکسول نتیجه گرفت نو نیر ممکن است از امواج الکترومغناطیس باشد .

نور مرئی یا همان چیزی که ما میبینیم ( بدون استفاده از هیچ ابزاری ) در طیفی از این موج قرار میگیرد که از طول موج 700 نانومتر آغاز و به طول موج 400 نانو متر خاتمه میابد ( البته این طول موج ها نسبی هستند و طیفی را شامل میشوند مثلا اگر میگوییم 500 نانومتر سبز است ممکن است برخی آن را آبی تشخیص دهند و در این صورت میتوان گفت مرز بندی بین طیف های رنگی شارپ نیست که از همین جا میتوان نتیجه گرفت که مرز بندی بین امواج مرئی با امواج فرو سرخ و فرا بنفش شارپ و مشخص نیست اما دارای تفاوت ها ی بسیاری هستند و خواص متفاوتی بر جای میگذارند و مرز حدودی دارند ) .

در زیر طول موج های امواج الکترو مغناطیس را قرار میدهم و کم کم به بحث اصلی که آیا این تصویر فتوشاپ هست یا حقیقی است نزدیک می شویم :

از بسامد
    تا بسامد

نام طیف بسامدی به انگلیسی
    ۳۰ اگزاهرتز
    ۳۰۰ اگزاهرتز

پرتو گاما
    ۳ اگزاهرتز
    ۳۰ اگزاهرتز

پرتو ایکس سخت HX
    ۳۰ پتاهرتز
    ۳ اگزاهرتز

پرتو ایکس نرم SX
    ۳ پتاهرتز
    ۳۳ پتاهرتز

پرتو فرابنفش دور EUV
    ۷۵۰ تراهرتز
    ۳ پتاهرتز

پرتو فرابنفش نزدیک NUV
    ۴۰۰ تراهرتز
    ۷۵۰ تراهرتز

نور مرئی
    ۲۱۴ تراهرتز
    ۴۰۰ تراهرتز

فروسرخ نزدیک NIR
    ۱۰۰ تراهرتز
    ۲۱۴ تراهرتز

موج کوتاه فروسرخ SIR
    ۳۷٫۵ تراهرتز
    ۱۰۰ تراهرتز

موج متوسط فروسرخ MIR
    ۲۰ تراهرتز
    ۳۷٫۵ تراهرتز

موج بلند فروسرخ HIR
    ۳۰۰ گیگاهرتز
    ۲۰ تراهرتز

فروسرخ بسیار دور FIR
    ۳۰ گیگاهرتز
    ۳۰۰ گیگاهرتز

بسامد مافوق بالا (ریزموج) EHF
    ۳ گیگاهرتز
    ۳۰ گیگاهرتز

بسامد بسیار بالا (ریزموج) SHF
    ۳۰۰ مگاهرتز
    ۳ گیگاهرتز

بسامد فرابالا (ریزموج) UHF
    ۳۰ مگاهرتز
    ۳۰۰ مگاهرتز

بسامد خیلی بالا (ریزموج) VHF
    ۳ مگاهرتز
    ۳۰ مگاهرتز

بسامد بالا (ریزموج) HF
    ۳۰۰ کیلوهرتز
    ۳ مگاهرتز

بسامد متوسط (ریزموج) MF
    ۳۰ کیلوهرتز
    ۳۰۰ کیلوهرتز

بسامد پایین (ریزموج) LF
    ۳ کیلوهرتز
    ۳۰ کیلوهرتز

بسامد خیلی پایین (ریزموج)
    VLF
    ۳۰۰ هرتز
    ۳ کیلوهرتز

بسامد در حد صوت (ریزموج) VF
    ۳۰ هرتز
    ۳۰۰ هرتز

بسامد بسیار پایین ‪ELF[۲]
    از این بسامد به پایین وارد امواج رادیو یی کوتاه و امواج رادیویی بلند میشویم که در بالا به علت نبود نیاز ، ذکر نشد .

خب رسیدیم به بحث اصلی

ستاره ها ، سحابی ها ، ابر های کیهانی ، کوتوله ها ، ستاره های داغ همه و همه باهم طول موج مرئی برای دید من و شما تولید نمیکنند برخی فروسرخ برخی فرا بنفش و برخی فرابنفش شدید و البته طول موج گاما نادر هست ولی در برخی از موارد منتشر میشوند و دلیلی بر نبودشان نیست برای مثل ممکن هست یک ابر نو اختر از خود پرتو هایی از جنس گاما انتشار دهد پس امکان همه چیز هست .

از آنجایی که چشم ما در طول موج 700 تا 400 نانومتر کار میکند پس کاملا مشخص هست طول موج ها فرو سرخ و فرابنفش را نمیبیند و وقتی شما پشت تلسکپ قرار میگیرید چنین تصویری از یک سحابی یا ابر کیهانی یا هر چیز دیگر نمیبینید .

اینجا است که اهمیت عکاسی آشکارا نمایان میشه

در تصویر برداری قابلیت ثبت امواج فرو سرخ به وجود می آید و میتوان نقاطی که شما با چشم نمیبینید رو با این توانایی ثبت کرد و آشکار ساخت که نتیجه این ثبت ها تصاویری چنین میشود البته این تصویر چون با تلسکپ فضایی ثبت شده اطلاعات بسیار بیشتری را ثبت کرده است چرا که بر روی زمین وقتی عکاسی عمق آسمان انجام میدهیم به علت و جود جو بالا ی سرمان امواج فرو سرخ و فرا بنفش و دیگر داده ها کم میشود و مقادیر اندکی از همه ی اطلاعات به ما میرسد که توانایی ثبت آن را داریم

شما برای این که خودتون به این نتیجه برسید پیشنهاد میکنم کمی عکاسی از آسمان رو تجربه کنید حتی میدان دید باز با یک دوربین ساده در حد پاور شات تجربه جالبی خواهد بود

خوب امیدوارم مفید بوده باشه از دیگر دوستان باز هم درخواست میکنم قبل از پایان یافتن پرونده یک تصویر ، تصویر دیگری را مطرح نکنند .

شاد و سربلند و پیروز باشید
    خیلی ممنونم.بازهم عذرخواهی میکنم که قبل اتمام عکس قبلی عکس قراردادم وازلطف شما جهت پاسخ سئوالم بسیارمتشکرم.
    امضای ایشان
    هرکس مرتکب اشتباهی نشده ، اکتشافی هم نکرده است...گالیله

17. 7 کاربر مقابل از mohadeseh:) عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

بعید می دونم نوری که روی بدنه موشک افتاده نور خورشید باشه. چون این نور در کلاهک موشک نیست همچنین روی دکل نگهدارنده هم هیچ نوری مشاهده نمی شود.
    احتمالا خورشید تو آسمون نیست یا ارتفاع کمی از افق داره و در هر دو حالت قوس هلال باید به سمت پایین باشد نه بالا!
    اگر هم خورشید درست در سمت عکاس باشه و بر پشت موشک تابیده باشه باز هم شکل هلال درست نیست. چون قوس خارجی هلال همواره باید در جهت خورشید باشد.

19. 11 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

آیا این عکس واقعی است؟         
    آقا دوستان همه چیش رو گفتند فقط این عکس رو هم اضافه کنم و دیگه تموم

جانِ کلام اینه که ............. اگه ماه اون طوری تو عکس باشه خورشید باید نسبت به عکس اینجا باشه:

که خُب......... نیست!

اگه کسی سوالی نداره بریم سراغِ عکسِ بعدی؟!؟ عکسهای پیشنهادیتون رو قرار بدید لطفا
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

21. 21 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)