صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 46 , از مجموع 46

موضوع: عكس ِ خوب ببينيم ...

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

عكس ِ خوب ببينيم ...

سلام به همه دوستان آوايي ، خصوصآ علاقمندان به هنر عكاسي

يكي از اهداف ما در تالار عكاسي فروم ، بالا بردن سطح دانش عكاسي و ارتقا درك بصري همه اعضا است .

در همين راستا برخي تاپيك هاي آموزشي ايجاد شده است . ( مطالعه تاپيك نقد عكس ؛ چرا و چگونه را به دوستان پيشنهاد ميكنم )

اما يكي از راه هاي ارتقاي ديد عكاسانه ، ديدن عكس هاي خوب است .

به همين دليل اين تاپيك را با قوانين و مقررات زير ايجاد ميكنم تا جايگاهي باشد براي ديدن عكس ها و احيانآ نقد هاي خوب و مثبت

هر كدام از دوستان مي توانند با رعايت قوانين زير ، در پيشبرد اين تاپيك كمك كنند :

قوانين تاپيک :

1- هر كدام از دوستان مي توانند در هر پست 1 عكس برتر از عكاسان ايراني يا خارجي را قرار دهند .

( عكس برتر فقط شامل عكس هايي است كه در يكي از جشنواره هاي داخلي حائز رتبه اول ، دوم ، سوم شده يا در جشنواره هاي خارجي پذيرفته شده باشد )

2- بهتر است در صورت امکان لينک سايت اعلام برندگان جشنواره نيز در زير عكس ، درج شود .

3- اگر متن توضيحي از داوران يا نقدي درباره آن عكس وجود داشته باشد ، خيلي به درك بهتر مفاهيم عكس كمك مي كند .

لذا اگر درج عكس ها همراه با توضيح يا نقد داوران يا عكاسان برتر باشد ، بسيار بهتر است .

( در اين مورد ترجمه نقد داوران خارجي نيز مي تواند بسيار مفيد باشد )

4- هر كدام از اعضا نيز مي توانند اگر نقد يا توضيحي درباره عكس دارند ، بنويسند .

اما ، همه نقد ها و توضيحات نوشته شده درباره 1 عكس ،به دليل حفظ انسحام مطالب ، توسط مديران به صورت نقل قول از طرف نويسنده ، زير همان پست تبديل مي شود .

منتظر فعاليت علاقمندان به عكاسي در اين تاپيك هستيم

عكس ِ خوب ببينيم ...

2. Top | #41
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8788
    تشکر شده 1,139 بار در 113 ارسال

بسته

با سلام خدمت همه هم آوایی های عزیز

این بار میخواهم یک نمایشگاه عکاسی از هنرمند کشورمون رو معرفی کنم که برخی از تصاویر ایشان را در همین تاپیک قرار دادم و یکی از مجموعه های عجیبشون با عنوان بی چیزی رو برسی کردیم که نقد های خوبی رو هم در پی داشت .

باز هم مهران مهاجر و یک نمایشگاه جنجال برانگیز دیگر این بار با عنوان بسته

دوستداران میتوانند

از تاریخ 8 تا 19 آذر ماه در گالری طراحان آزاد
    از نمایشگاه بازدید نمایند .

گالری در روز های پنج شنبه تعطیل می باشد .

آدرس : تهران - میدان فاطمی - میدان گلها - میدان سلماس - شماره 5

دوستان عزیز اطلاعات و توضیحات ابتدایی در رابطه با شخص خود مهران مهاجر در پست های قبلی همین تاپیک و تاپیک نقد خوب بخوانیم برسی شده است .

منبع خبر
    امضای ایشان
    وقتي انتها هم آن ابتدا است وقتي پايان آغاز است وقتي روز ، شب و قفس آسمان است سفر بايد كرد

3. 8 کاربر مقابل از kopernik عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10001
    تشکر شده 79 بار در 7 ارسال

Post بهترین عکس های گرفته شده به روش تیلت شیفت (tilt - shift) از نظر سایت زومیت

عکس از PJ

عکس از David Panich

عکس از Pikonasso

عکس از Rich Byham

عکس از Johnston Sans

عکس از Kaliseviltwin

عکس از Nuno Caldeira

عکس از SantiMB

عکس از Mach

عکس از Spencer D Hughes
    امضای ایشان
    THE KING

5. 15 کاربر مقابل از The King عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #43
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10001
    تشکر شده 79 بار در 7 ارسال

Post برندگان مسابقه عکاسی نشنال‌جئوگرافیک 2013

بخش مردم

اثر برگزیده

این اثر، پرتره‌ای از دوقلو‌های همزاد در دانمارک است. یکی از آثار مجموعه‌ای از پرتره‌های مردمی است که با یکدیگر ارتباطی قوی دارند و به جای «من» به «ما» فکر می‌کنند.
    موقعیت: دانمارک
    عکس از: Cecile Smetana Baudier

اثر شایسته تقدیر

بانویی عرب که در نیویورک، یکی از بزرگترین شهرهای جهان متولد شده است. او در محله برانکس بزرگ‌شده و به مدرسه رفته است. اما در ۱۳ سالگی، پدرش تصمیم می‌گیرد او را به شهر کوچکی که خانواده‌اش در آن زندگی می‌کنند در آفریقا بفرستد.
    حالا او در شهری بدون برق زندگی می‌کند که تا شهر بعدی دو ساعت فاصله دارد. او اینک از صبح زود تا دیر‌هنگام مجبور به کار کردن است و به خاطر سنت‌های خانوادگی هیچ شانسی برای ترک این شهر ندارد.
    موقعیت: گامبیا، غرب آفریقا
    عکس از: Maurin Bisig

این تصویر را دانلود کنید.
    اثر شایسته تقدیر

من و نامزدم، سوار بر ماشین او پشت چراغ راهنمایی.
    موقعیت:‌ رم، ایتالیا
    عکس از: Michele De Punzio

بخش اماکن

اثر برگزیده

شهری قدیمی در چین که به واسطه رشد اقتصادی خیره‌کننده‌اش در حال عوض کردن چهره خود است. من فرصت یافتم تا از این مادر که فرزندش را در سبد حمل می‌کرد در خیابانی مه‌گرفته عکس بگیرم.
    موقعیت: شهر یوان‌یانگ، چین
    عکس از: Adam Tan

اثر شایسته تقدیر

در حال رانندگی در بزرگراه ساحلی بودم که آفتاب‌گرفتن گاوها و خالی بودن ساحل توجه مرا جلب کرد. ابتدا گمان کردم دچار خطای دید شده‌ام، اما نه، درست دیده‌ بودم. گاوها در حال گرفتن حمام آفتاب بودند. اتومبیل در جای مناسب پارک کردم و مجبور شدم مسافتی نسبتاً طولانی در آفتاب ۳۵ درجه پیاده طی کنم. وقتی به فاصله مناسب رسیدم، برای آنکه توجه حیوانات را به خود جلب نکنم، بر روی شن‌های داغ دراز کشیده و به دنبال یک فرصت مناسب بودم.
    موقعیت: اسپانیا
    عکس از: Andrew Lever

اثر شایسته تقدیر

نمی‌توانم احساس خود را از بودن و قدم‌زدن در این چشم‌انداز توصیف کنم. من به امید ثبت تصویری خاص و خیره‌کننده، نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر این طوفان سهمگین را تعقیب کردم. رنگ شیری آب، یک پدیده طبیعی است که بواسطه اصابت رعدو‌برق بر سطح آب رخ داده است. نه بادی، نه بارانی؛ اما در دوردست آسمان چهره‌ای خشمگین به خود گرفته بود. در این شرایط من موفق به ثبت تعدادی عکس منحصربفرد شدم.
    موقعیت: نیو ساوث ولز، استرالیا
    عکس از: Julie Fletcher

بخش طبیعت

اثر برگزیده

بیرون آمدن خرس‌ قطبی از آبهای یخ‌زده خلیج هادسون در هنگام درخشش خورشید نیمه‌ شب.
    موقعیت: خلیج هادسون، مانیتوبا، کانادا
    عکس از: Paul Souders

اثر شایسته تقدیر

یک روز خوب در دشت با حضور گروهی از پرندگان.
    موقعیت: حاشیه رودخانه دانوب، مجارستان
    عکس از: Réka Zsimon

اثر شایسته تقدیر

یک کرگدن هندی، کیلومترها دور از خانه در باغ‌وحش تورنتو.
    موقعیت: تورنتو،کانادا
    عکس از: Stephen De Lisle

صفحه برندگان مسابقه عکس ۲۰۱۳ در وب‌سایت نشنال‌جئوگرافیک
    امضای ایشان
    THE KING

7. 21 کاربر مقابل از The King عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

ANDREW MCCONNELL

THE LAST COLONY 07 November 2009 Smara Refugee Camp, Algeria Nagla Mohamed Lamin, aged 20. The Saharawi people of Western Sahara have been involved in a decades-long dispute for independence, in land controlled by Morocco along the border with Algeria. A former Spanish colony, Western Sahara is Africa’s last open file at the United Nations Decolonization Committee. Morocco invaded the territory in 1975, forcing the Spanish to withdraw. Spain divided the land between Morocco and Mauritania. A Saharawi rebel group, the Polisario Front, which had formed earlier to fight the Spanish, began a guerilla war against the new occupiers, with the backing of Algeria, and forced the withdrawal of Mauritania in 1979. In the 1980s, Morocco built a 2,700-kilometer-long sand barrier and planted it with mines, dividing Western Sahara in two. Most Saharawi live in the inland desert behind this barrier, or in refugee camps in Algeria. Photo credit: Panos Pictures Andrew McConnell speaks about the project: "I shot this series between Algeria, and Western Sahara. Western Sahara is divided in two by a wall - Morocco controls the larger coastal part and the Polisario controls the smaller inland part. Having lived and worked in Africa for a number of years, I was intrigued by Western Sahara as it was always the country on that continent that I heard the least about. So I read the history and was shocked to learn that the conflict there had never been resolved and that tens of thousands of indigenous Saharawi were still languishing in Algerian refugee camps. I thought it was a story that simply had to be told. The style of photography came about because I wanted the images to have a strong message: to relate to the outside world the Saharawi issue and the injustice. I wanted to give a sense that this is one long night for the Saharawis, one lasting 35 years. To show very little of the land emphasizes that they are landless, and very simply by lighting them in the darkness I was saying, "Look! These people are here!" Finally I wanted the viewer to see what I had seen; a people utterly forgotten, abandoned, out of the world's consciousness: a people as ghosts."

امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

9. 22 کاربر مقابل از yperseusy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8788
    تشکر شده 1,139 بار در 113 ارسال

نگاهی بر نمایشگاه خانه دوست :)

در نخستین دوره از این جشنواره ۷۱۱۰ عکس مورد قضاوت هیات داوران: دکتر محمد ستاری، سیف الله صمدیان، عباس کوثری، دکتر مهدی مقیم نژاد و مجید ناگهی قرار گرفت و از این میان تعداد ۱۲۹ عکس موفق به راهیابی به نمایشگاه شدند.
    در ذیل، مروری داریم بر چند عکس پذیرفته شده:

مجموعه عکس: سهیل زندآذر| رشت | راه یافته به بخش آزاد

عکس: بهزاد گلستانی | مشهد | راه یافته به بخش عکسهای موبایلی

عکس: نسترن فرجاد پزشک | مشهد | راه یافته به بخش زیارت

عکس: صادق ذباح | مشهد | راه یافته به بخش زیارت

عکس: احسان کمالی | بجنورد | راه یافته به بخش: زیارتگاه های ایران

امضای ایشان
    وقتي انتها هم آن ابتدا است وقتي پايان آغاز است وقتي روز ، شب و قفس آسمان است سفر بايد كرد

11. 12 کاربر مقابل از kopernik عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #46
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

عكس ِ خوب ببينيم ...         
    یک عکس مستند ( خبری ) خوب از مراسم تشییع و خاکسپاری شهید جمشید دانایی فر - چهارم فروردین ، شهرستان هامون ، استان سیستان و بلوچستان

خدا این مرزبان شهید رو رحمت کند
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

13. 6 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)