صفحه 3 از 16 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 154

موضوع: صور فلكي و افسانه ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115
    تشکر شده 1,325 بار در 159 ارسال

Post صور فلكي و افسانه ها

در اين تايپيك با كمك شما دوستان علاقمند به نجوم كهن به جمع آوري مرجعي كامل از داستان هاي اسطوره اي مربوط به صور فلكي مي پردازيم. همانطور كه ميدانيد معمولا صور فلكي در اقوام مختلف سرگذشت خاصي برايشان تعريف شده ، تا آنجا كه بتوانيم در اين تايپيك آنها را جمع آوري ميكنيم. به اميد كمك هاي شما در گرد آوري آن..
    بي نقطه...

2. Top | #21
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115

سيري در اساطير يونان و رم!!!!!!!

اول ممنون از دوستاني كه در اين تايپيك مطلب ميذارن.
    دوستان خوبم فرصت رو غنيمت ميشمرم و به معرفي يكي از كتاب هايي كه درباره اسطوره هاست ميپردازم!!! (به پيشنهاد دوست خوبمون "افلاطون")!!!
    من وقتي ترم 1 بودم 2 واحد درس اسطوره ها رو پاس كردم(يادش بخير!!!) درس جالبي بود برام. يه پيشنهاد هم واسه شما دوستان دارم. كتابي هستش تحت عنوان "سيري در اساطير يونان و رم" كه در اين كتاب تك تك اسطوره هاي يونان و رم رو توضيح داده نه صورت هاي فلكي!!!
    به نظرم اگه براتون مقدور باشه اين كتاب رو تهيه كنيد تا ذهنيتي درباره خود اسطوره مورد نظر نه صرفا صورت فلكي به دست بياريد تا از داستان هاي صور فلكي لذت كافي رو ببريد و با شخصيت هاي استفاده شده در اون صورت فلكي آشنايي مختصري داشته باشيد!!!!
    لازم به ذكر هستش كه نويسنده اين كتاب آقاي اديت هميلتون و مترجم اون آقاي عبدالحسين شريفيان
    بي نقطه...

3. 10 کاربر مقابل از sara sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

خوب اگه جبار تموم شد بریم سراغ یکی دیگه!!!!!!

البته با اجازه سارا خانوم!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

5. 3 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    358
    تشکر شده 788 بار در 121 ارسال

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.....
    ضمن تشکر و قدر دانی از آبجی همشیره خودم سرکار خانم صادقیان بخاطر لطفی که در حق بنده نمودند.
    کتاب مورد نظر را پیدا نکردم ولی کتابی با همان مضمون یافتم که تا حد زیادی گویای مطالب بود وخیلی به دل من نشست.
    بخصوص داستان یا بهتر بگویم "افسانه هرکول" که خدایان پس از مرگ او تصمیم میگیرند که او را به آسمان برده و از او استوره بسازند....
    صورت فلکی هرکول یادگار همان موقع است.
    همینطور 87 صورت فلکی دیگر...............
    خواستم بپرسم آیا در آسمان مجموعه ستاره منظم بی نام ونشانی یافت میشود تا ما هم یک استوره ایرانی در آسمان داشته باشیم؟ وبه نظر شما اگر بخواهیم استوره ای ایرانی در آسمان داشته باشیم چه کسی را باید به آسمان بفرستیم ؟
    وشما چه کسی را کاندید میکنید تا از او استوره بسازیم ؟
    با تشکر از توجهی که به بنده مبذول داشتید.

7. 5 کاربر مقابل از aflatoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    83
    تشکر شده 127 بار در 17 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط aflatoon نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز............
    از وقتی فهمیدم هر صورت فلکی افسانه ای مخصوص برای خودش دارد خیلی کنجکاو شدم تا از رمز وراز آن افسانه مطلع بشوم. متاسفانه تاکنون موفق نشده ام داستان پیدایش تمامی صور فلکی را بدانم شاید به این دلیل باشد که منبع موثقی بدست نیاورده بودم.
    بنابراین از دوستان خواهشمندم اگر منبعی سراغ دارند معرفی کنند. یا اگر اطلاعات جامعتری دارند در سابت قرار دهند.
    پیشاپیش از زحمات کلیه دوستان سپاسگذارم..........
    سلام آقای افلاطون
    اول بگم که خوشحالم به این بحث علاقه مندید، بعد هم دوباره خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم!

اگر براتون مسیله ای نیست که منبع به زبان انگلیسی باشه من یه کتاب جامع و قشنگ سراغ دارم که مطمینا از خوندنش لذت می برید، اسمش Mythologyو نویسندش Edith Hamilton
    این کتاب افسانه های یونانی و کمی هم رومی رو توضیح میده. به علاوه ی ایلیاد و اودیسه ی هومر

اما اگه فارسی بخواید یه جلد از کتاب های سری یه انتشارات هست که مختص صورت های فلکی و اسطوره های ملل مختلفه. اون هم کتاب جالبیه. اگه اشتباه نکنم اسمش "افسانه های صورت های فلکی" باشه.
    اگه نتونستسد پیدا کنید بگید من اسم خود کتاب و انتشاراتشو دقیق می پرسم بهتون میگم

9. 6 کاربر مقابل از Mehri Mohammadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

دوست گلم...

نقل قول نوشته اصلی توسط aflatoon نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.....
    ضمن تشکر و قدر دانی از آبجی همشیره خودم سرکار خانم صادقیان بخاطر لطفی که در حق بنده نمودند.
    کتاب مورد نظر را پیدا نکردم ولی کتابی با همان مضمون یافتم که تا حد زیادی گویای مطالب بود وخیلی به دل من نشست.
    بخصوص داستان یا بهتر بگویم "افسانه هرکول" که خدایان پس از مرگ او تصمیم میگیرند که او را به آسمان برده و از او استوره بسازند....
    صورت فلکی هرکول یادگار همان موقع است.
    همینطور 87 صورت فلکی دیگر...............
    خواستم بپرسم آیا در آسمان مجموعه ستاره منظم بی نام ونشانی یافت میشود تا ما هم یک استوره ایرانی در آسمان داشته باشیم؟ وبه نظر شما اگر بخواهیم استوره ای ایرانی در آسمان داشته باشیم چه کسی را باید به آسمان بفرستیم ؟
    وشما چه کسی را کاندید میکنید تا از او استوره بسازیم ؟
    با تشکر از توجهی که به بنده مبذول داشتید.
    سلام به دوست گلم . برای شروع به این لینک یه سری بزن:
    http://forum.avastarco.com/forum/showthread.php?t=148
    اما کتاب:
    این کتاب رو که بهت معرفی می کنم حتما گیرش میاری:
    اساطیر یونانی و صورفلکی - گردآوری و تالیف :خانم نیلوفر فشنگ ساز - ناشر سبزان...
    در ضمن می تونی به صورت اینترنتی از سایت آی آی کتاب بخریش. اینم لینک سایت موفق و سربلند باشین)
    www.iiketab.com
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

11. 5 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال
    سلام به همه وسلام به کاربر افلاطون...یه چیزی بگم اولش بعد هم من یه کتاب معرفی کنم...

وجدانی کاربر افلاطون باورت میشه این همه جمع منجما جمع باشه واین همه حس منجم دوستی قوی باشه...؟؟؟؟باورتون میشه؟؟؟اینو بخاطر این گفتم که اونقد ما بی جواب موندیم وبی جواب مارو گذاشتن که همه منجمای باتجربه عهد کردن هیچ کس رو بی جواب نذارن... مگه نه آوااستاریاااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااا !!!!

وحالا اون کتاب: این کتاب معرف من افسانه های طولانی ودقیق رو ننوشته ولی چون به همراه نقشه صورهست و خوب توضیح داده معرفی میکنم... کتاب صورت فلکی :مهندس دالکی
    امضای ایشان
    یه کتاب شعر دیدم با عنوان " صبح از ساعت ۱۰ آغاز می شود".
    من نخونده با هاش موافقم! شما چطور؟
    اصلا به همچین شاعری باید نوبل ادبیات داد. مگه نه؟؟؟؟

13. 6 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط setarekocholo نمایش پست ها
    سلام به همه وسلام به کاربر افلاطون...یه چیزی بگم اولش بعد هم من یه کتاب معرفی کنم...

وجدانی کاربر افلاطون باورت میشه این همه جمع منجما جمع باشه واین همه حس منجم دوستی قوی باشه...؟؟؟؟باورتون میشه؟؟؟اینو بخاطر این گفتم که اونقد ما بی جواب موندیم وبی جواب مارو گذاشتن که همه منجمای باتجربه عهد کردن هیچ کس رو بی جواب نذارن... مگه نه آوااستاریاااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااا !!!!

وحالا اون کتاب: این کتاب معرف من افسانه های طولانی ودقیق رو ننوشته ولی چون به همراه نقشه صورهست و خوب توضیح داده معرفی میکنم... کتاب صورت فلکی :مهندس دالکی
    "ستاره کوچولو" ی عزیز ممنون از اینکه مطالب رو دقیق بیان می کنی ولی یه خواهش:میون کلمات و جملاتت یه ویرگول یا نقطه یا فاصله بذار !!!!!من که اصلا نمی تونم بخونم!

شاید این مشکل بعضی از دوستان هم باشه!!!!!

ممنون
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس

orion سابق!!!

15. 3 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    358
    تشکر شده 788 بار در 121 ارسال

با عرض سلام خدمت همه دوستان....
    خیلی خوشحالم از اینکه میبینم این همه مورد لطف وعنایت دوستان قرار گرفته ام.
    از صمیم قلب از همه عزیزان تشکر میکنم.
    موضوع تاپیک برمیگردد به صور فلکی و وجه تسمیه انها . البته همه آنها ریشه در افسانه های ملل دارند.
    تا آنجایی که من مطالعه داشته ام دانشمندان زیادی در رابطه با ریشه های افسانه ها نظریه پردازی کرده اند.و به نظر من .....
    تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها....
    و اما اینکه چند تا ستاره بدون شکل منظم هندسی در آسمان مورد لطف اقوام گذشته قرار گرفته اند و برای آنها یک شکل سه بعدی از زاویه دید ناظر زمینی در نظر گرفه شده است خیلی ابتکار جالبی میباشد وقدرت خلاقیت اقوام گذشته را میرساند.
    اینکه هرکول وجود خارجی داشته باشد یا نه چه اهممیتی برای ما میتواند داشته باشد؟
    اینکه مجموع چند تا ستاره تشکیل یک صورت فلکی را بدهند فقط از نظر مختصات یابی هر ستاره میتواند نقش داشته باشد .
    که زحمت اینکار را قدما کشیده اند. تقریبا" میشود گفت یک نوع دسته بندی برای یافتن هر ستاره در آسمان میباشد تا به راحتی قابل شناسایی باشند.
    در نتیجه به جرات میتوان گفت اقوام گذشته بسیار با هوش وخلاق بوده اند.که زحمت یک چنین کار بزرگی را کشیده اند.
    تقریبا" بیشتر ستاره های قابل رویت با چشم غیر مسلح را در قالب 88 صورت فلکی (که البته هر کدام افسانه مخصوص خودش را دارد ) تقسیم بندی کرده اند.
    من وظیفه خودم میدانم از این اقدام هوشمندانه اقوام گذشته تشکر و سپاسگزاری کنم.
    امید وارم "زئوس "بزرگ روح ایشان را قرین رحمت خوش گرداند.......آمین.

17. 8 کاربر مقابل از aflatoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115

ممنون از دوستان گل براي كمك به دوستمون آقاي افلاطون. اول يه عذر خواهي از همتون ميكنم و به اين دليل هستش كه درساي دانشگام سنگين شده وگاهي نميتونم هر روز سر بزنم.
    با اجازه ي دوستان عزيز صورت فلكي بعدي كه معرفي ميشه ثور هستش.
    راستي دوستان اگه دوست داريد صورت فلكي خاصي در ادامه معرفي بشه در طي يك پيام خصوصي بهم بگيد چون دوست ندارم يه جورايي فقط خودم شروع كننده باشم. (منم حساس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    پس منتظرم دوستان
    بي نقطه...

19. 5 کاربر مقابل از sara sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53

صور فلكي و افسانه ها         
    نقل قول نوشته اصلی توسط setarekocholo نمایش پست ها
    وااااااااای ی ی فیلم تخیلی...آخ جوووووووون...من ندارم به من بدین کاربر اوریون!!!!!!!!
    آقای آوااستاری نگفتین سینمادار هم هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی گیشه سینماس؟؟؟؟؟؟؟؟

من تاحالا سینما نرفتم...:tt tt: ولی اینجا میررررررررررررررم...این خیلی خوبه........اووووووووه ه ه
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:o_o ::o_o:
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس

orion سابق!!!

21. کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 3 از 16 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)