صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: فيلم‌های آموزش المپياد نجوم

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Post فيلم‌های آموزش المپياد نجوم

مركز نجوم آوااستار تقديم می‌كند

فيلم های آموزشی حل تمرين و آموزش گام به گام المپياد نجوم

مركز نجوم آوااستار از چند ماه قبل اقدام به تهيه و توليد مجموعه فيلم‌های آمورشی حل تمرين و آموزش المپياد نجوم كرده است كه خوشبختانه پس از طی مراحل طراحی آموزشی، فيلمبرداری و تدوين، اكنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.

اين سری آموزشی شامل 4 مجموعه درس‌های اخترفيزيک 1 ، اخترفيزيک 2 و كيهان شناسی ، مكانيک سماوی و نجوم كروی است.

در هر درس كه شامل 3 عدد DVD است، به آموزش و حل تمرين گام به گام پرداخته می‌شود، به طوری كه در هر درس حدود 50 سوال از تمامی دوره‌های المپیاد نجوم به صورت مشروح و همراه با آموزش حل می‌شود.

ضمنآ سوالات حل شده از آسان به سخت مرتب شده‌اند تا طی حل سوالات، علاقمندان مطالب جديدی را به ترتیب فرا بگيرند.

مدرس مجموعه:

آقای پيمان اكبرنيا

مختصری درباره مدرس مجموعه:

پيمان اكبرنيای طهرانی

تحصیلات:

- فارغ التحصيل مهندسی مكانيک از دانشگاه صنعتی شريف

افتخارات علمی نجومی:

-مدال نقره‌ی المپیاد کشوری نجوم، 1384
    -مدال طلای المپیاد کشوری نجوم، 1385
    -مقام سوم در مسابقات جهانی دانش‌آموزی طراحی اقامتگاه‌های فضایی سازمان فضایی ناسا، 1386

سوابق تدریس المپیاد نجوم و نجوم محاسباتی:

-7 سال تدریس المپیاد نجوم و اخترفیزیک در دبیرستان‌های مختلف از جمله علامه طباطبایی، سلام ، فرزانگان ، سوده، ندای بعثت و ... .
    -6 سال تدریس مباحث مختلف نجومی در رصدخانه آموزشی زعفرانیه تهران (91-1386)

سوابق تالیفات علمی:

-عضو تحریریه ماهنامه نجوم 1391
    -از مولفان کتاب "المپیاد نجوم دبیرستان"، انتشارات کانون فرهنگی آموزش، چاپ اول 1387
    -دبیر وبگاه‌های ماهنامه نجوم و تصویر روز نجوم در سالهای 86، 87 و 91
    همچنين اين مجموعه به شكلی طراحی شده است كه دانش آموزان و علاقمندان می‌توانند دقيقآ مثل يك كلاس خصوصی از آن بهره ببرند و به ترتيب مباحث آموزشی را از ساده تا مشكل فرا بگيرند. این مجموعه کلاسی است که قابلیت پخش چند باره را دارد و همچنین علاقه‌مندان می‌توانند سوالات و مشکلات احتمالی خود را در زمینه حل سوالات و مباحث مختلف المپیاد نجوم، در فروم نجومی آوا استار مطرح کنند و پاسخ بگیرند.

قيمت مجموعه هر درس ( شامل 3 DVD آموزشي ) : 29000 تومان

قیمت برای اعضاي فعال آوااستار : 25000 تومان

قیمت برای اعضاي ممتاز آوااستار : 22500 تومان

علاقمندان برای تهيه اين مجموعه می‌توانند در ساعات اداری با مركز نجوم آوااستار تماس بگيرند و يا به صورت آنلاين سفارش بدهند .

آدرس : تهران - خيابان شهيد بهشتی - خيابان سرافراز - كوچه 7 - شماره 17 -طبقه 5

تلفن : 7-88540024

لينك سفارش و خريد آنلاين
    ویرایش توسط *sh : 02-03-2013 در ساعت 06:37 PM

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سلام به همه دوستان گرامی

لازمه به عنوان مدرس و مسئول آموزشی این مجموعه توضیحاتی را عرض کنم.

همان‌طور که می‌دونید 8 سال از کشوری شدن المپیاد نجوم می‌گذره. در ابتدای پیدایش المپیاد کشوری نجوم، منابع مناسبی برای مطالعه المپیاد نجوم وجود نداشت. در دوره‌های اول و دوم، یادمه که سختی بسیار زیادی در زمینه پیدا کردن کتاب داشتیم و منابع بسیار محدود بود. اون زمان سطح شرکت‌کنندگان به صورت میانگین پایین‌تر از الان بود و البته سطح سوالات نیز آسان‌تر بود. هیچ منبع تخصصی که به منظور آموزش المپیاد نجوم نوشته شده باشه تقریبا وجود نداشت. با گذشت زمان اوضاع بهتر شد و کتاب‌های بیشتری در زمینه المپیاد نجوم و نجوم محاسباتی تالیف و ترجمه شد. تا به امروز که اوضاع در زمینه کتاب و منابع نوشتاری بهتر شده است. البته هنوز فاصله زیادی تا ایده آل وجود دارد.

مشابه همین کمبود کتاب، کمبود کلاس و معلم هم بود و در سال اول، شاید تعداد افرادی که المپیاد نجوم تدریس می‌کردند به انگشتان دو دست نمی‌رسید. در زمینه کلاس و معلم آموزش المپیاد هم در سال‌های گذشته رشد خوبی صورت گرفته زیرا بسیاری از افرادی که در المپیاد مدال کسب کردند، تجربیات خود را به دیگران انتقال دادند و به تدریس المپیاد نجوم پرداختند اما با توجه به این که اکثر این عزیزان به دلیل تحصیل در دانشگاه‌‌های شهر تهران، ساکن این شهر هستند و همچنین این که فقط برخی از مدارس از نظر مالی توانایی برگزاری کلاس المپیاد نجوم را دارند، تدریس المپیاد نجوم محدود شد به برخی از مدارس خاص در تهران و شهرهای بزرگ که اگر نبودند واقعا سطح المپیاد به اینجا نمی‌رسید و در سطح پایین‌تری باقی می‌ماند.

با توجه به این مسئله، تصمیم گرفتیم مجموعه‌ی آموزشی ویدیویی شبیه به کلاس‌های درسی تهیه کنیم که کلاس‌های المپیاد نجوم، برای همه قابل دسترس باشد. از دانش‌آموزی که در محروم‌ترین مناطق کشور درس می‌خواند تا دانش‌آموزان شهرها و روستاها که در مدارسشون کلاسی برگزار نمیشه. اولین سری این مجموعه که در پست قبل معرفی شد، یک مجموعه حل تمرین به همراه آموزش هست که در 4 سر فصل اصلی المپیاد نجوم تهیه شده است. سعی کردم که مجموعه تا جای ممکن کم خطا و بدون نقص باشه اما خب اولین کار هست و ممکن هست مشکلاتی داشته باشه خوشحال میشم که اگر مشکلی در مجموعه‌ها وجود داشت به ما اطلاع بدید تا برای رفع آن اقدام کنیم.

این مجموعه با دو دوربین از دو زاویه متفاوت فیلم برداری شده و تلاش شده تا صدا و تصویر، کیفیت خوبی داشته باشند. در ادیت مجموعه هم در جاهایی که نیاز بوده از تصاویر کمک آموزشی استفاده شده تا فهم مطالب آسانتر بشه. امیدواریم که این مجموعه مورد پسند شما واقع شود

باید از مرکز نجوم آوا استار و مدیریت مجموعه آوا ، جناب آقای اسدیان برای حمایت و تهیه‌ این مجموعه تشکر کنم. به خصوص تشکر می‌کنم از مصطفی امام عزیز که در تمام مراحل تولید این مجموعه بسیار کمک کرد و زحمت کشید و اگر نبود اصلا قادر به تولید این مجموعه نبودیم. از آقایان جعفری ، مالکی و وحدانی پور، که مسئولیت بخش فنی ( فیلم برداری ، صدابرداری ، تدوین و ... ) این مجموعه را بر عهده داشتند هم تشکر می‌کنم.

در نهایت می‌خواهم این مجموعه را تقدیم کنم به کسانی که در طول سالیان متوالی به من نجوم و المپیاد نجوم را آموختند. از معلمانم در رصدخانه آموزشی زعفرانیه (آقایان نوروزی، امین‌تفرشی، ناظمی، ایرجی، وفا، آزادگان، محسنی و ...) که در کودکی و نوجوانی مبانی نجوم را به من آموختند و همچنین از معلمان المپیاد نجوم در باشگاه دانش پژوهان جوان ( آقایان میر ترابی، جلالی، جعفرزاده، صیفی کار، رستگاریان، خانم عرب سلمانی و ... ) بسیار تشکر می‌کنم. دانش اندک خود در زمینه نجوم را از زحمات این عزیزان کسب کرده‌ام.

با تشکر از توجه شما

شاد و سلامت و موفق باشید

3. Top | #3
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6624
    تشکر شده 20 بار در 2 ارسال

ضمن سپاس از زحمات شما . فکر نمی کنید قیمت آن زیاد باشد ؟؟؟؟

4. 7 کاربر مقابل از mhadavi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #4
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mhadavi نمایش پست ها
    ضمن سپاس از زحمات شما . فکر نمی کنید قیمت آن زیاد باشد ؟؟؟؟
    سلام به شما دوست گرامی

حقیقت امر این است که در ابتدایی که ايده تهیه این مجموعه آموزشی در مرکز شکل گرفت بزرگترین نگرانی ، هزینه های بالای پروژه بود

چرا كه اين پروژه در صورتي مي توانست در امر آموزش المپياد نجوم واقعآ تاثير گذار و مفيد باشد كه در كنار محتواي آموزشي و علمي ، از نظر کیفیت فیلم برداری ، صدا برداری ،

تدوین و ... هم در حد بالایی قرار داشته باشد تا بيننده بتواند به شكل مناسبي از يك كلاس آموزشي كامل بهره ببرد و اين كار مستلزم اين بود كه در تهيه و توليد مجموعه از يك گروه حرفه اي

فيلم ساز استفاده شود كه البته چنين كاري نيز هزينه هاي بسيار زيادي در بر داشت

اما بالاخره تصمیم بر این شد که با وجود ريسك بالا ، اين پروژه كليد بخورد كه در نهايت با یک گروه حرفه ای ساخت فیلم و تیزر كار آغاز شد و خوشبختانه کار فیلمبرداری با 2 دوربین

و صدا برداری با کیفیت نسبتآ بالا انجام شد و در نهايت با تدوين و تصوير گذاري نسبتآ خوبي كار به پايان رسيد ( هرچند كه قطعآ بدون ايراد هم نيست )

اما متآسفانه تعداد مخاطب چنين توليداتي در كشور به مراتب كمتر از توليدات فيلم هاي سرگرم كننده است و اين امر باعث مي شود تا چنين پروژه هايي قيمت تمام شده بالايي به

نسبت فيلم هاي سرگرمي و غير تخصصي داشته باشند

براي مثال پروژه عظيمي مثل قلب يخي با وجود هزينه هاي توليد و تبليغات سنگين چند ده ميلياردي ، باز هم به دليل تعداد مخاطب ميليوني در كشور ، مي تواند با قيمت بسيار

پايين تري عرضه شود

اما متآسفانه فيلم هاي آموزشي به دليل تعداد مخاطبين به نسبت انگشت شمار ، توان رقابت با قيمت پروژه هاي اينچنيني را ندارند

البته مجموعه حاضر ، با اين ديد تهيه شد كه در نهايت ،كل هر 4 مجموعه ( شامل نزدیک به 20 ساعت كلاس آموزشي ) به اندازه 1 يا 2 ساعت كلاس خصوصي قيمت گذاري شود

هرچند شاید تا کنون هم همین هزينه توليد بالا باعث شده بود که هیچ موسسه ای اقدام به تولید چنین فیلم هایی ( حداقل در مورد المپياد نجوم ) نکند

ولي به هر حال اميدواريم كه باافزايش تعداد علاقمندان به نجوم ( و به طور كلي علوم ) توليد كنندگان محتواي آموزشي نيز بتوانند توليدات بهتر و ارزان تري را به علاقمندان ارائه نمايند

6. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

با تشکر از توضیحات خوب Mostafa عزیز

بله هزینه تولید زیاد بوده و تعداد تکثیر این مجموعه هم کمه پس طبیعتا قیمتش به ازای هر عدد بالا میره و نمیشه با فیلمهایی که در تعداد و مقیاس بسیار زیاد تولید می‌شوند و همچنین اسپانسر تبلیغاتی دارند، مقایسه کرد

ضمنا در زمینه المپیادهای ریاضی، فیزیک و شیمی هم گروهی از دبیران، برای یک موسسه، مجموعه فیلمهای آموزشی تولید کرده اند که قیمتها را میتونید خودتون از لینک زیر مقایسه کنید:

http://mohasebat.ir/PrintFriendlyCon...E744944=363437

می‌بینید که هزینه این مجموعه ها هم که از 4 DVD تشکیل شده اند بین 35 تا 39 هزار تومان هست.

راستی جا داره یک مطلب دیگه هم عرض کنم. به همراه فیلمهای آموزشی که آوا استار برای شما ارسال میکنه، یک cd اضافه هم وجود دارد که داخل اون راهنمای استفاده از dvdها، سوالهای سالهای قبل المپیاد نجوم، نرم افزار آسمان نمای استلاریوم به منظور یادگیری صورت فلکی‌ها و برخی فلشهای مفید آموزشی به همراه pdf مهمترین کتابهای انگلیسی مفید برای مطالعه المپیاد نجوم را هم قرار دادیم. همچنین PDF کتاب ستاره شناسی اصول و عمل را که یک کتاب فارسی بسیار مفید و نایاب هست قرار داده ایم که دوستان برای مطالعه استفاده کنند

با آرزوی موفقیت برای همه شما

7. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

قیمت علم هرچقدر هم که بالا باشه بازهم می‌ارزه.
    با عرض تبریک خدمت شما آقای اکبرنیا بعنوان مدرس این مجموعه سوالی در مورد انتشار این مجموعه برای من ایجاد شده که نمیدونم شما هم به اون دقت کردید یا نه. قیمت این مجموعه با وجود اینکه بسیار مناسبه و نسبت به کلاس‌های حضور بسیار باصرفه‌تره اما انتشار دیجیتالی در کنار هزینه ظاهری زیاد اون برای یک dvd از دید خریدار (بنظر من ارزان هم هست اما خب برای ما ایرانی‌ها که تمام نرم افزارها از جمله ویندوزمون رو کرک شده میخریم یک کالای دیجیتالی ارزش پرداخت این همه هزینه رو نداره - متأسفانه این فرهنگ غلط ماست) باعث میشه که متقاضیان تمایل به کپی برداری غیرقانونی از این کالای با ارزش کنند. آیا برای مقابله با این موضوع قبل از انتشار این مجموعه چاره‌ای اندیشیده شده؟
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

8. Top | #7

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    با عرض تبریک خدمت شما آقای اکبرنیا بعنوان مدرس این مجموعه سوالی در مورد انتشار این مجموعه برای من ایجاد شده که نمیدونم شما هم به اون دقت کردید یا نه. قیمت این مجموعه با وجود اینکه بسیار مناسبه و نسبت به کلاس‌های حضور بسیار باصرفه‌تره اما انتشار دیجیتالی در کنار هزینه ظاهری زیاد اون برای یک dvd از دید خریدار (بنظر من ارزان هم هست اما خب برای ما ایرانی‌ها که تمام نرم افزارها از جمله ویندوزمون رو کرک شده میخریم یک کالای دیجیتالی ارزش پرداخت این همه هزینه رو نداره - متأسفانه این فرهنگ غلط ماست) باعث میشه که متقاضیان تمایل به کپی برداری غیرقانونی از این کالای با ارزش کنند. آیا برای مقابله با این موضوع قبل از انتشار این مجموعه چاره‌ای اندیشیده شده؟
    یه تکنولوژی جدید برای قفل گذاری بر روی dvd ها برای جلوگیری از کپی شدن اونها ابداع شده که اتفاقا بر روی این dvd ها هم این قفل موجود هست و از این نظر خیالتون راحت باشه
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

9. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    سلام بر آقا محسن عزیز

همانطور که yperseusy عزیز گفت مجموعه قفل داره اما همه میدونند که ملت قفلهای پیچیده ویندوز و نرم افزارهای adobe را هم می شکنند و استفاده می‌کنند. بنابر این در مرحله اول قفل از کپی شدن جلوگیری میکنه و کسی که قفل را هم بشکنه کار غیر قانونی انجام داده و چون مجموعه در ایران تولید شده در صورتی که مجموعه غیر قانونی تکثیر بشه پیگرد قانونی هم خواهد داشت.

ولی به قول مهران مدیری، لطفا، وجدانا و جون من کپی نکنید تا این کارها بتونه مستمر باشه و ادامه پیدا کنه

10. Top | #9
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

به دليل پرسش برخي از دوستان و به جهت آشنايي با حال و هواي فيلم ها ، چند اسكرين شات از نماي دوربين ها رو خدمت دوستان تقديم مي كنم :

11. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1214
    تشکر شده 39 بار در 2 ارسال

فيلم‌های آموزش المپياد نجوم         
    سلام
    تبریک به خاطر توليد مجموعه فيلم هاي آموزش المپیاد نجوم به آوااستار
    من مطمئن هستم که دیدن این فیلم ها بسیار مفید و ارزشمند در حوزه المپیاد نجوم واقع خواهد شد.
    من خوشحالم که به عنوان اولین نفر و حتي پيش از اعلام عمومي ، اين مجموعه را تهیه کردم.
    امیدوارم در جهت آموزش نجوم فعالیت های بیشتری را در آتیه شاهد باشیم.
    همتون رو دوست دارم
    حمید جدیری خداشناس

12. 17 کاربر مقابل از MrEclipse.ir عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)