صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 37434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 529

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #461
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط dark galaxy نمایش پست ها
    ممنون از همه ی دوستانی که تا الان پاسخ دادند
    راستی نظرتون درباره ی 70D چی هستش؟
    میشه یه مقایسه ای هم بین 60 و 700 دی داشته باشید
    سپاس مجدد
    سلام

به ترتیب اولویت ۷۰ و ۶۰ و در اخر ۷۰۰

اگه پول اضافی نداری بین ۶۰ و ۷۰ همون ۶۰ خوبه و بیشتر برای لنز هزینه کنی بهتره.ولی اگه محدودیت بودجه نداری خوب ۷۰ بهتره.

۷۰۰ رو اصلا پیشنهاد نمیدم مگر اینکه فوکوس ممتد در حین فیلمبرداری برام مهم باشه.

موفق باشی
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

3. 6 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #462
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

سلام.
    می خواستم ببینم دوربینی که دارم برای عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟ مدل دوربین nikon d5300
    با تشکر
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

5. کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #463
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد فتحی نمایش پست ها
    سلام.
    می خواستم ببینم دوربینی که دارم برای عکاسی نجومی مناسب هست یا نه؟ مدل دوربین nikon d5300
    با تشکر
    سلام دوست عزیز

ضمن خوش امد گویی باید عرض کنم بله.

اگر بخواهید عکاسی عمق آسمان انجام دهید که با همین بدنه و یک اپتیک مناسب بسته به سوژه و بودجه ای که در نظر می گیرید مشکلی نخواهید داشت.اگر هم هدفتون عکاسی از زیبایی های اسمان شب باشه مثل راه شیری و رد ستارگان و … با یک لنز مناسب نتیجه خوبی خواهید گرفت.اگر بفرمائید چه لنزهایی دارید و دقیقا چه سبک عکاسی میخواید انجام بدید بیشتر راهنمائیتون میکنم.

موفق باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

7. 3 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #464
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429
    تشکر شده 662 بار در 124 ارسال

سلام .
    من دوربین 600d کنون دارم . یه لنز واید مناسب برای عکاسی معرفی میکنید ؟؟؟؟ و یه موضوع خارج از بحث برای گرفتن عکس های شفاف و خوب خریدن یه پایه موتور دار به صرفه هست ؟؟؟
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

که تمام چیزهای خوب در آن اتفاق می افتد

آری

خدا را مهمان قلب کوچک خود کرده ام

9. 2 کاربر مقابل از sesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #465
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    11102
    تشکر شده 838 بار در 229 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ضمن خوش امد گویی باید عرض کنم بله.

اگر بخواهید عکاسی عمق آسمان انجام دهید که با همین بدنه و یک اپتیک مناسب بسته به سوژه و بودجه ای که در نظر می گیرید مشکلی نخواهید داشت.اگر هم هدفتون عکاسی از زیبایی های اسمان شب باشه مثل راه شیری و رد ستارگان و … با یک لنز مناسب نتیجه خوبی خواهید گرفت.اگر بفرمائید چه لنزهایی دارید و دقیقا چه سبک عکاسی میخواید انجام بدید بیشتر راهنمائیتون میکنم.

موفق باشید
    با تشکر از جوابتون بگم که من عکاسی از آسمان شب و رد ستارگان دور قطبی را دوست دارم ولی عکاسی دیپ اسکای را هم دوست دارم به خصوص عکس از سحابی ها.در مورد لنز هم بگم اگر میتونید شما یک لنز به من معرفی کنید.ممنون
    امضای ایشان
    همیشه شروع سخت ترین مرحله‌ است...

11. کاربر مقابل از محمد فتحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #466
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط sesto نمایش پست ها
    سلام .
    من دوربین 600d کنون دارم . یه لنز واید مناسب برای عکاسی معرفی میکنید ؟؟؟؟ و یه موضوع خارج از بحث برای گرفتن عکس های شفاف و خوب خریدن یه پایه موتور دار به صرفه هست ؟؟؟
    سلام

به نظر من خریدن لنزهای واید و سریع بهتر و مقرون به صرفه تر از خریدن پایه موتوردار است.در مورد پایه های موتور دار اکه بخواید انواع سبک اونها رو انتخاب کنید محدودیت زمان نوردهی دارند و مقدار زمانی که میتونید باهاشون نوردهی کنید با خریدن یک لنز واید با دیاف ۱.۴ و یا ۱.۸ و زمان ۲۰ یا ۲۵ ثانیه به دست میاد.یعنی به جای اینکه با موتور زمان نوردهی رو برسونید به مثلا ۷۰ ثانیه٬ با استفاده از دیاف باز میزان نوردهی رو بکنید ۲۰ ثانیه.البته استفاده همزمان از این پایه های سبک و لنزهای سریع هم نتایج بهتری خواهد داشت ولی منوط به پرداخت پول بیشتره…

در مورد پایه های سنگین تر هم که امکان نوردهی تا چند دقیقه افزایش پیدا میکنه مشکل حمل و نقل و قطبی کردن و … باعث میشه بازم خریدن لنز سریع مقرون به صرفه تر باشه.

با این توضیحات فکر میکنم لنزهای زیر مناسب باشند:

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...fish-eye-cs-ii

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...8-ed-as-ncs-cs

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-14mm

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...yang-16mm-dslr

با توجه با اینکه در عکاسی نجومی فوکوس خودکار و لرزشگیر و … مورد نیاز نیست بهتون پیشنهاد نمیکنم برید سراغ لنزهای canon چون پول اضافی پرداخت کردنه.

موفق باشید
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

13. 6 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #467
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

سلام

به نظر من خریدن لنزهای واید و سریع بهتر و مقرون به صرفه تر از خریدن پایه موتوردار است.در مورد پایه های موتور دار اکه بخواید انواع سبک اونها رو انتخاب کنید محدودیت زمان نوردهی دارند و مقدار زمانی که میتونید باهاشون نوردهی کنید با خریدن یک لنز واید با دیاف ۱.۴ و یا ۱.۸ و زمان ۲۰ یا ۲۵ ثانیه به دست میاد.یعنی به جای اینکه با موتور زمان نوردهی رو برسونید به مثلا ۷۰ ثانیه٬ با استفاده از دیاف باز میزان نوردهی رو بکنید ۲۰ ثانیه.البته استفاده همزمان از این پایه های سبک و لنزهای سریع هم نتایج بهتری خواهد داشت ولی منوط به پرداخت پول بیشتره…

در مورد پایه های سنگین تر هم که امکان نوردهی تا چند دقیقه افزایش پیدا میکنه مشکل حمل و نقل و قطبی کردن و … باعث میشه بازم خریدن لنز سریع مقرون به صرفه تر باشه.

با این توضیحات فکر میکنم لنزهای زیر مناسب باشند:

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...fish-eye-cs-ii

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...8-ed-as-ncs-cs

http://www.samyang-europe.com/dslr-lenses/samyang-14mm

http://www.samyang-europe.com/dslr-l...yang-16mm-dslr

با توجه با اینکه در عکاسی نجومی فوکوس خودکار و لرزشگیر و … مورد نیاز نیست بهتون پیشنهاد نمیکنم برید سراغ لنزهای canon چون پول اضافی پرداخت کردنه.

موفق باشید
    لنزهای 14 و 8 میلیمتر سامیانگ از کیفیت های مناسبی در عکاسی نجومی برخوردار نیست
    دوربین های نیکون هم به دلیل مشکل در مادیفای کردن برای عکاسی اعماق آسمان مناسب نیست و در کل بیشتر دوربین های کانن به خاطر بالاتر بودن بازدهی کوانتومی در نجوم بیشتر استفاده میشن مگر در مدل های بسیار قوی.
    در مورد مقر : هنگامی که از مقر استفاده میکنید کیفیت عکس ها به خاطر امکان استتفاده از حساسیت پایین تر و ... خیلی بیشتر میشه . و عکاسی های قلمدوش و کارهای دیگر رو هم میشه انجام داد . مقرهای تلسکوپی همن لازم نیست . م سبک مثل پلاری یا استارترکرر سبک هستن و کارایی بسیار خوبی دارنصرف هزینه هست.
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

15. 8 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #468
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817

نقل قول نوشته اصلی توسط rock_iml نمایش پست ها
    دوربین های نیکون هم به دلیل مشکل در مادیفای کردن برای عکاسی اعماق آسمان مناسب نیست و در کل بیشتر دوربین های کانن به خاطر بالاتر بودن بازدهی کوانتومی در نجوم بیشتر استفاده میشن مگر در مدل های بسیار قوی.
    در مورد مقر : هنگامی که از مقر استفاده میکنید کیفیت عکس ها به خاطر امکان استتفاده از حساسیت پایین تر و ... خیلی بیشتر میشه . و عکاسی های قلمدوش و کارهای دیگر رو هم میشه انجام داد . مقرهای تلسکوپی همن لازم نیست . م سبک مثل پلاری یا استارترکرر سبک هستن و کارایی بسیار خوبی دارنصرف هزینه هست.
    ممنون از شما

در مورد ۸ میلیمتر ممکن است بسیار ایده ال نباشد ولی ۱۴ میلیمتر نسبت به قیمتش از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است.

در مورد مقر استارترکر هم طبق راهنمای خود دستگاه اگر به خوبی قطبی شود که معمولا برای کسی که عکاسی اسمان را تازه شروع کرده است کمی دشوار است٬ میتواند تا ۵ دقیقه در لنزهای زیر ۵۰ میلیمتر نوردهی کرد که در عمل فکر میکنم از این هم کمتر باشد.

پلاری هم که اشاره کردید وضعیتی مشابه دارد …

البته در نهایت حرف شمارو قبول دارم که استفاده از مقرهای موتوردار به مراتب بهتر میباشد ولی خوب پرداخت هزینه بیشتر و مهارت و … هم نیازه.
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

17. 3 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #469
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    9429
    تشکر شده 662 بار در 124 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rock_iml نمایش پست ها
    والا به موردی که اشاره کردن قطبی کردنش بود که حداقل از عهده من خارجه . من تنها منجم دنیام که 5 ساله دارم نجوم کار میکنم ولی هیچ وقت همت نکردم اسمون رو یاد بگیرم مگر در حد چند تا صورت فلکی لنز واید با دیاف پایین هم به نظر من بهتره حالا پیشنهاد شما چیه؟
    امضای ایشان
    احساس پرانتزی را دارم

که تمام چیزهای خوب در آن اتفاق می افتد

آری

خدا را مهمان قلب کوچک خود کرده ام

19. 2 کاربر مقابل از sesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #470
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    ممنون از شما

در مورد ۸ میلیمتر ممکن است بسیار ایده ال نباشد ولی ۱۴ میلیمتر نسبت به قیمتش از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است.

در مورد مقر استارترکر هم طبق راهنمای خود دستگاه اگر به خوبی قطبی شود که معمولا برای کسی که عکاسی اسمان را تازه شروع کرده است کمی دشوار است٬ میتواند تا ۵ دقیقه در لنزهای زیر ۵۰ میلیمتر نوردهی کرد که در عمل فکر میکنم از این هم کمتر باشد.

پلاری هم که اشاره کردید وضعیتی مشابه دارد …

البته در نهایت حرف شمارو قبول دارم که استفاده از مقرهای موتوردار به مراتب بهتر میباشد ولی خوب پرداخت هزینه بیشتر و مهارت و … هم نیازه.
    تست هایی که از لنز 14 میلیمتر شده در حد یک لنز با دیافراگم 4 هست و عدسی های این لنز افت نور زیادی دارن . میشه با هزینه برابر لنزهای بسیار مناسبی در بازه 16 تا 24میلیمتر با دیافراگم 2.8 و حتی 2 تهیه کرد.

من هر دو مقر استار ترکر و پلاری رو استفاده کردم و الان پلاری دارم . استار ترکر زیر 1 دقیقه و پلاری در 5ثانیه با دقت مناسب قطبی میشن . با لنز 85هم با پلاری تا 6دقیقه نوردهی کردم و مناسب بود .
    در عکاسی میدان دید باز که همراه به منظره باشه هیچ کس بیش از 1.5 دقیقه نوردهی نمیده و اصلا نیازی نیست . حتی اگر از فیلترهای narrowband استفاده کنید که نور زیادی رو حذف میکنه پس این دقت بسیار مناسبه
    مگر اینکه کسی بخواد اعماق آسمان کار کنه که ابزار اون دیگه همچین مقرهایی نیست و از مقر تلسکوپ باید استفاده بشه . حتی در مقرهای تلسکوپ هم بدون گاید کردن نوردهی بیش از 2 3 دقیقه در اکثر مواقع با خطا همراه هست و باید گاید کرد.
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

21. 6 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 37434445464748495051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع