صفحه 13 از 53 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 529

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #121
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

هر دو این ها خوب هستن . با یکم هزینه بیشتر 60d گزینه ی بسیار مناسبتری هست
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

3. 7 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #122
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

با سلام..
    یک سوال و مشورت مفصل دارم درباره انتخاب و خرید دوربین مناسب..
    یکی از دوستان هست که:

1 - تازه کارن.. تجربه خاصی در عکاسی نداره و می خواد با خرید دوربین و شروع تجربه، به کلاس های آموزشی و مطالعه دقیق تر بپردازه.. (البته از همین حالا هم شروع کردن به ارتقا دانش و پیگیرن)

2 - مشکل بودجه تقریبا ندارن و می شه گفت تا 4 یا 4.5 میلیون هم میتونه هزینه کنه البته به شرطی که توجیه شده باشن این هزینه نیازه..

3 - در مورد عکاسی نجومی هم هر دو مدلِ اعماق آسمان (تلسکوپ) و زاویه باز (عکاسی در شب) را در نظر دارن.

4 - اما با وجود پارامتر فوق، می خوان که با دوربین کارهای غیر نجومی هم بتونن انجام بدن.. مثلا عکاسی غیر نجومی و در روز مثل عکاسی از طبیعت و یا حتی تا حدودی هم به فیلم برداری هم اهمیت میدن

5 - اینکه بتونن وسایل جانبی مناسب مثل لنز خوب و سه پایه و باتری اضافه و چیز های دیگه رو با این بودجه تهیه کنن هم مهمه..

و اما مسائلی که با بررسی گزینه های مختلف بهش میرسیم و جای سوال و مشورت دارن:

- مثلا میشه با استفاده ی تمام این بودجه، 5DmarkII خرید و اندکی ابزار جانبی قابل قبول که:
    تقریبا شاید بهترین گزینه برای شرایط فوق باشه اما یک مشکل داره و اونهم تازه کار بودن استفاده کننده است که شاید نتونه مدتی (تا کسب مهارت و دانش و تجربه کافی) آن طور که باید از امکانات دوربین استفاده کنه.
    خوبیی که داره اینه که دیگه لازم نیست با خریدن یک دوربین ارزون تر برای دست گرمی و کسب تجربه مدتی بعد مجبور بشه دوربین بهتری خریداری کنه، که این کار باعث صرف هزینه بیشتر میشه تقریبا..

کدوم می ارزه؟ خریدن بهترین دوربین و بعد بالا کشیدن خودش از لحاظ مهارت یا پله پله پیش رفتن که در کل باعث صرف هزینه بیشتر میشه..

- میشه به دروبین های دو رقمی فکر کرد.. آشنا و دوستی دارن که 50D آکبند رو میتونه براش پیدا کنه (با قیمت تقریبی 1 میلیون که البته نمیدونم فقط بادی هست یا شامل لنز کیت هم میشه)
    اینجا هم چند تا مشکل براش پیش میاد از نظر بنده:
    به خاطر نویز زیاد مجبوره مودیفای کنه و این باعث کارایی کمتر در کاربرد های غیر نجومی میشه (درسته؟) مثلا در روز..
    یا حتی ایجاد مشکل به خاطر موریفای کردن در عکاسی نجومی زاویه باز (درسته؟)
    و همینطور گزینه فیلمبرداری هم از انتظاراتش حذف میشه..

- میشه 60D رو در دوربین های دو رقمی پیشنهاد کرد که به خوبی پاسخ گوی کاربرد های غیر نجومیش میشه.. اما مسائلی مثل چگالی پیکسل باز این گزینه رو شک بر انگیز میکنه..
    اگه اشتباه نکنم DLA که اطلاعاتی تقریبا درباره اش ندارم و مربوط میشه به نور دریافتی هر پیکسل (ممنون میشم از این لحاظ (DLA) دوربین های کنون رو رده بنده کنین و مقایسه.. مثلا از خوب به ضعیف)

- میشه به "3 رقمی ها" و "دست دومهای 3 رقمی" و "دست دومهای دو رقمی" هم فکر کرد برای شروع کار و کسب تجربه که در اون شرایط هم دوباره بعد از مدتی شاید مجبور به خرید دوربین بهتر بشن و در کل این کار باعث صرف هزینه بیشتر بشه...

ممنون میشم دقیق تر و موشکافانه تر به مسئله نگاه کنین و نظر های خودتون رو برای راهنمایی ارائه بفرمایین..
    مخصوصا اساتید محترم
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

5. 9 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #123
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Emad Tabatabai نمایش پست ها
    با سلام..
    یکی از دوستان هست که:

1 - تازه کارن.. تجربه خاصی در عکاسی نداره و می خواد با خرید دوربین و شروع تجربه، به کلاس های آموزشی و مطالعه دقیق تر بپردازه.. (البته از همین حالا هم شروع کردن به ارتقا دانش و پیگیرن)

2 - مشکل بودجه تقریبا ندارن و می شه گفت تا 4 یا 4.5 میلیون هم میتونه هزینه کنه البته به شرطی که توجیه شده باشن این هزینه نیازه..

3 - در مورد عکاسی نجومی هم هر دو مدلِ اعماق آسمان (تلسکوپ) و زاویه باز (عکاسی در شب) را در نظر دارن.

4 - اما با وجود پارامتر فوق، می خوان که با دوربین کارهای غیر نجومی هم بتونن انجام بدن.. مثلا عکاسی غیر نجومی و در روز مثل عکاسی از طبیعت و یا حتی تا حدودی هم به فیلم برداری هم اهمیت میدن

5 - اینکه بتونن وسایل جانبی مناسب مثل لنز خوب و سه پایه و باتری اضافه و چیز های دیگه رو با این بودجه تهیه کنن هم مهمه..

- مثلا میشه با استفاده ی تمام این بودجه، 5DmarkII خرید و اندکی ابزار جانبی قابل قبول که:
    تقریبا شاید بهترین گزینه برای شرایط فوق باشه اما یک مشکل داره و اونهم تازه کار بودن استفاده کننده است که شاید نتونه مدتی (تا کسب مهارت و دانش و تجربه کافی) آن طور که باید از امکانات دوربین استفاده کنه.
    خوبیی که داره اینه که دیگه لازم نیست با خریدن یک دوربین ارزون تر برای دست گرمی و کسب تجربه مدتی بعد مجبور بشه دوربین بهتری خریداری کنه، که این کار باعث صرف هزینه بیشتر میشه تقریبا..

کدوم می ارزه؟ خریدن بهترین دوربین و بعد بالا کشیدن خودش از لحاظ مهارت یا پله پله پیش رفتن که در کل باعث صرف هزینه بیشتر میشه..

- میشه به دروبین های دو رقمی فکر کرد.. آشنا و دوستی دارن که 50D آکبند رو میتونه براش پیدا کنه (با قیمت تقریبی 1 میلیون که البته نمیدونم فقط بادی هست یا شامل لنز کیت هم میشه)
    به خاطر نویز زیاد مجبوره مودیفای کنه و این باعث کارایی کمتر در کاربرد های غیر نجومی میشه (درسته؟) مثلا در روز..

- میشه 60D رو در دوربین های دو رقمی پیشنهاد کرد که به خوبی پاسخ گوی کاربرد های غیر نجومیش میشه.. اما مسائلی مثل چگالی پیکسل باز این گزینه رو شک بر انگیز میکنه..
    اگه اشتباه نکنم DLA که اطلاعاتی تقریبا درباره اش ندارم و مربوط میشه به نور دریافتی هر پیکسل (ممنون میشم از این لحاظ (DLA) دوربین های کنون رو رده بنده کنین و مقایسه.. مثلا از خوب به ضعیف)

- میشه به "3 رقمی ها" و "دست دومهای 3 رقمی" و "دست دومهای دو رقمی" هم فکر کرد برای شروع کار و کسب تجربه که در اون شرایط هم دوباره بعد از مدتی شاید مجبور به خرید دوربین بهتر بشن و در کل این کار باعث صرف هزینه بیشتر بشه...

ممنون میشم دقیق تر و موشکافانه تر به مسئله نگاه کنین و نظر های خودتون رو برای راهنمایی ارائه بفرمایین..
    مخصوصا اساتید محترم
    سلام
    با این بودجه الی که ایشون دارند هر کاری میشه کرد!اما نظر من اینه که ایشون یک دوربین دو رقمی قدیمی تر (مثل 30d یا 40d) تهیه کنند به همراه یک لنز خوب سری EF.کار رو با این دوربین شروع کنند و کمی بعد که دوربین 5D mark III وارد بازار شد دوربین canon 5D mark II خریداری کنند.بعد از آمدن دوربین 5DIII دوربین 5DII کاهش قیمت پیدا خواهد کرد.بعد از خرید این دوربین میتونند دوربین اولشون رو مادیفای کنند.
    این ایده آلترین حالت هست به نظر من.اما اگر میخوان عکاسی اعماق اسمان هم انجام بدن باید مقر هم تهیه کنند که هزینه ها رو بالا میبره.پس بهتره دوربین 5DII تهیه کنند و همون رو مادیفای کنند.با یک خرید یک کارت خاکستری مشکلشون برای عکاسی روز هم حل میشه.برای عکاسی شب هم که هیچ مشکلی نخواهند داشت. با بقیه پول میتونند لنز هایی مثل canon EF 24mm f/1.4 و canon EF 200mm f/2.8 و یک مقر ساده برای شروع مثل startracker تهیه کنند.خرید مقر و تلسکوپ مناسب برای عکاسی اعماق آسمان به شکل جدی به تنهایی نیاز به بودجه ای حدود 4 تا 5 میلیون داره که طبیعتا نمیتونن همه رو با هم بخرن و باید تدریجی ابزارشون رو کامل کنند.البته اگر هدف اصلیشون اعماق آسمان هست نیازی به خرید لنز های فوق العاده ای که گفته شد نیست و میتونن با اون پول مقر مناسب و یک تلسکوپ متوسط بخرن.

7. 5 کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #124
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط only orion نمایش پست ها
    سلام
    با این بودجه الی که ایشون دارند هر کاری میشه کرد!اما نظر من اینه که ایشون یک دوربین دو رقمی قدیمی تر (مثل 30d یا 40d) تهیه کنند به همراه یک لنز خوب سری EF.کار رو با این دوربین شروع کنند و کمی بعد که دوربین 5D mark III وارد بازار شد دوربین canon 5D mark II خریداری کنند.بعد از آمدن دوربین 5DIII دوربین 5DII کاهش قیمت پیدا خواهد کرد.بعد از خرید این دوربین میتونند دوربین اولشون رو مادیفای کنند.
    این ایده آلترین حالت هست به نظر من.اما اگر میخوان عکاسی اعماق اسمان هم انجام بدن باید مقر هم تهیه کنند که هزینه ها رو بالا میبره.پس بهتره دوربین 5DII تهیه کنند و همون رو مادیفای کنند.با یک خرید یک کارت خاکستری مشکلشون برای عکاسی روز هم حل میشه.برای عکاسی شب هم که هیچ مشکلی نخواهند داشت. با بقیه پول میتونند لنز هایی مثل canon EF 24mm f/1.4 و canon EF 200mm f/2.8 و یک مقر ساده برای شروع مثل startracker تهیه کنند.خرید مقر و تلسکوپ مناسب برای عکاسی اعماق آسمان به شکل جدی به تنهایی نیاز به بودجه ای حدود 4 تا 5 میلیون داره که طبیعتا نمیتونن همه رو با هم بخرن و باید تدریجی ابزارشون رو کامل کنند.البته اگر هدف اصلیشون اعماق آسمان هست نیازی به خرید لنز های فوق العاده ای که گفته شد نیست و میتونن با اون پول مقر مناسب و یک تلسکوپ متوسط بخرن.
    ممنون از نظرتون.. البته شاید زیاد هم مد نظر نداشته باشن با همین بودجه به ابزار های لازم برای اعماق آسمان فکر کنن اما خوب اگه انتخاب دوربین جوری باشه که بودجه باقی بمونه، حتما صرف این کار می کنن.
    منتظر نظر دوستان دیگه هم هستم..
    امضای ایشان

9. کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #125
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

هیچ کس نمیتونه در ابتدای شروع کار عکاسی عکس های تلسکوپیک بگیره . چون فوق العاده سخت تر از عکس های میدان دید باز هست .
    این که چه دوربینی رو تهیه کنن اونقدر در ابتدای کار مهم نیست ( معمولاً دوربین وقتی اهمیت داره که فرد در کار تجربه ی بالایی کسب کنه و عکس های حرفه ای بگیره چون در اون موقع هست که میتونه آگاهانه از تفاوت دوربین های بهتر با دوربین های پایینتر استفاده کنه ) . برای شروع در 9 ماه اول یک دوربین 3 رقمی با 2 روقمی هیچ تفاوتی نداره ، البته فول فریم بودن 5D markII در عکس ها کمک خیلی زیادی میکنه . مهمترین ، مهمترین ، مهمترین گزینه لنز مناسب هست . لنز های سری L و همچنین fisheye 15mm f/2.8 یا لنز Tamron 17-50mm f/2.8(در بودجه ی پایینتر ) بسیار مناسب هست .
    در مدت اول کارشون به هیچ عنوان مادیفای پیشنهاد نمیشه . بخاطر اینکه باعث سردرگمی در رنگ های واقعی آسمان میشه و مشکلات بسیار زیادی بوجود میاره در دید انسان نسبت به عکس ها.
    در کل تا زمانی که تجربه ی فرد بالا نره و کار به سمت حرفه ای بودن نرسه نیازی به هزینه ی زیاد کردن نیست ( به جز لنز ) . چون بعد از مدت ها ممکنه علاقه ی فرد نسبت به نوع عکاسی تغییر کنه و به سبک دیگه ای روی بیاره . پس بهتره بعد از مدت حدود 6 تا 10 ماه به فکر ارتقای بدنه یا خرید تلسکوپ و . . . اقدام کنن
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

11. 4 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #126
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

من صحبت دوستان رو کاملا قبول دارم و تایید میکنم.

همون طور که آقای rock_iml هم گفتن، هیچ کسی عکاسی رو از اعماق شروع نمیکنه. مثال بارز میشه گفت؛ که به اکثر کسایی که نجوم رو شروع کردن ، پیشنهاد خرید دوربین دو چشمی داده میشه تا مثلا یک تلسکوپ بازتابی با پایه موتوردار و ... .چرا؟ چون اصولا کار با تلسکوپ به مراتب سخت تر از کار با دوچشمی هست و کسی که تازه کاره، خیلی زود زده میشه از رصد؛ چون اون نتیجه قابل قبول رو ( بر طبق دانش زمان حال خود ) نمیگیره. داستان عکاسی معمولی ( میدان دید باز ) با اعماق هم به همین صورت هست. اصولا پیشنهاد میشه که عکاسی معمولی اول شروع بشه که همین نوع عکاسی هم خودش تجربیات فراوانی رو به همراه داره.
    اگر ما بدونیم که باید نوردهی هامون رو چجوری تنظیم و تقسیم کنیم ، یک قدم به عکاسی اعماق نزدیک تر میشیم و اما چجوری میتونیم این تنظیمات و ... رو یاد بگیریم و بر اونها مسلط شیم؟ تنها با تجربه کسب کردن در عکاسی های میدان دید باز...

در رابطه با لنز، من در تاپیک لنز مناسب جهت عکاسی نجومی
    هم یه پستی گذاشتم که در رابطه با لنز فکر میکنم به سوالاتتون برسین. اونجا گفتم و دوباره تاکید میکنم که خیلی ها فکر میکنن که بخش اعظمی از عکاسی رو دوربین تشکیل میده اما نقش لنز، اگر بیشتر نباشه کمتر از دوربین نیست.
    در رابطه با دوربین هم گفتین که مشکل بودجه وجود نداره . و این دست آدم رو بازتر میذاره.
    درباره 5D ll هم خب نمیشه انکار کرد که دوربین فوق العاده هست و از اون بهتر فول فریم بودن این دوربین هست که در عکسهای میدان دید باز آسمان شب، شکوه و عظمت آسمان رو در عکس، دو چندان میکنه.
    که چنین ویژگی در دوربینهای 60 و 50D دیده نمیشه. ولی نظره من هم اینه که شما میتونید با یه دوربین دو رقمی شروع کنید ولی یه لنز خوب تهیه بکنید، مثل همون فیش آی 15 که آقای rock_iml گفتن یا مثلا 16-35که عکسهای فوق العاده ای من با این لنز دیدم...
    ویرایش توسط Sunrise : 12-31-2011 در ساعت 10:51 PM
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

13. 6 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #127
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط rock_iml نمایش پست ها
    هیچ کس نمیتونه در ابتدای شروع کار عکاسی عکس های تلسکوپیک بگیره . چون فوق العاده سخت تر از عکس های میدان دید باز هست .
    این که چه دوربینی رو تهیه کنن اونقدر در ابتدای کار مهم نیست ( معمولاً دوربین وقتی اهمیت داره که فرد در کار تجربه ی بالایی کسب کنه و عکس های حرفه ای بگیره چون در اون موقع هست که میتونه آگاهانه از تفاوت دوربین های بهتر با دوربین های پایینتر استفاده کنه ) . برای شروع در 9 ماه اول یک دوربین 3 رقمی با 2 روقمی هیچ تفاوتی نداره ، البته فول فریم بودن 5D markII در عکس ها کمک خیلی زیادی میکنه . مهمترین ، مهمترین ، مهمترین گزینه لنز مناسب هست . لنز های سری L و همچنین fisheye 15mm f/2.8 یا لنز Tamron 17-50mm f/2.8(در بودجه ی پایینتر ) بسیار مناسب هست .
    در مدت اول کارشون به هیچ عنوان مادیفای پیشنهاد نمیشه . بخاطر اینکه باعث سردرگمی در رنگ های واقعی آسمان میشه و مشکلات بسیار زیادی بوجود میاره در دید انسان نسبت به عکس ها.
    در کل تا زمانی که تجربه ی فرد بالا نره و کار به سمت حرفه ای بودن نرسه نیازی به هزینه ی زیاد کردن نیست ( به جز لنز ) . چون بعد از مدت ها ممکنه علاقه ی فرد نسبت به نوع عکاسی تغییر کنه و به سبک دیگه ای روی بیاره . پس بهتره بعد از مدت حدود 6 تا 10 ماه به فکر ارتقای بدنه یا خرید تلسکوپ و . . . اقدام کنن
    نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    من صحبت دوستان رو کاملا قبول دارم و تایید میکنم.

همون طور که آقای حیدر نیا هم گفتن، هیچ کسی عکاسی رو از اعماق شروع نمیکنه. مثال بارز میشه گفت؛ که به اکثر کسایی که نجوم رو شروع کردن ، پیشنهاد خرید دوربین دو چشمی داده میشه تا مثلا یک تلسکوپ بازتابی با پایه موتوردار و ... .چرا؟ چون اصولا کار با تلسکوپ به مراتب سخت تر از کار با دوچشمی هست و کسی که تازه کاره، خیلی زود زده میشه از رصد؛ چون اون نتیجه قابل قبول رو ( بر طبق دانش زمان حال خود ) نمیگیره. داستان عکاسی معمولی ( میدان دید باز ) با اعماق هم به همین صورت هست. اصولا پیشنهاد میشه که عکاسی معمولی اول شروع بشه که همین نوع عکاسی هم خودش تجربیات فراوانی رو به همراه داره.
    اگر ما بدونیم که باید نوردهی هامون رو چجوری تنظیم و تقسیم کنیم ، یک قدم به عکاسی اعماق نزدیک تر میشیم و اما چجوری میتونیم این تنظیمات و ... رو یاد بگیریم و بر اونها مسلط شیم؟ تنها با تجربه کسب کردن در عکاسی های میدان دید باز...

در رابطه با لنز، من در تاپیک لنز مناسب جهت عکاسی نجومی
    هم یه پستی گذاشتم که در رابطه با لنز فکر میکنم به سوالاتتون برسین. اونجا گفتم و دوباره تاکید میکنم که خیلی ها فکر میکنن که بخش اعظمی از عکاسی رو دوربین تشکیل میده اما نقش لنز، اگر بیشتر نباشه کمتر از دوربین نیست.
    در رابطه با دوربین هم گفتین که مشکل بودجه وجود نداره . و این دست آدم رو بازتر میذاره.
    درباره 5D ll هم خب نمیشه انکار کرد که دوربین فوق العاده هست و از اون بهتر فول فریم بودن این دوربین هست که در عکسهای میدان دید باز آسمان شب، شکوه و عظمت آسمان رو در عکس، دو چندان میکنه.
    که چنین ویژگی در دوربینهای 60 و 50D دیده نمیشه. ولی نظره من هم اینه که شما میتونید با یه دوربین دو رقمی شروع کنید ولی یه لنز خوب تهیه بکنید، مثل همون فیش آی 15 که آقای حیدر نیا گفتن یا مثلا 16-35که عکسهای فوق العاده ای من با این لنز دیدم...
    ممنون از دوستان...
    البته بحث اصلی انتخاب دوربین هست.. وگر نه در این که مراحل یاد گیری عکاسی ایشون پله به پله خواهد بود شکی نیست...
    من ازشون خواستم اینجا مراجعه کنن و اگه با وجود این توضیحات سوالی داشتن مطرح کنن..
    البته در پست اصلی (#122) هنوز مسائلی هست که برای بنده سواله..

بازم ممنون
    امضای ایشان

15. 3 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #128
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Emad Tabatabai نمایش پست ها
    با سلام..
    یکی از دوستان هست که:

مخصوصا اساتید محترم
    سلام عماد جان

مطالب دقيق و الگوريتم زيباي خريد دوربين را خواندم

خود شما خيلي دقيق موضوع را بررسي كرديد و نكات مثبت و منفي هر انتخاب را عنوان كرديد

اما به نظر بنده به اين دوستمان بفرماييد كه خوب است كه ايشان با تحقيق و بررسي ، دوربين انتخاب كنند اما به به شرط آنكه اين دقت تبديل به وسواس نشود* .

واقعيتش اين حساسيت هاي مضاعف را به نظرم وارد كنندگان و فروشندگان دوربين و ابزار دامن زده اند وگرنه همه اينها قرار است ابزاري باشد براي فعاليت اصلي ايشان .

اما پاسخ بنده به طور خلاصه :

به نظرم فقط به اين 2 گزينه فكر كنند :

1- 5D ( البته بايد ببينيد همراه اين بدنه چه لنزي قرار است تهيه كنند )

2- 60D + دو لنز خوب ( مثلآ L 70-200 و 40-16 )

ضمنآ با توجه به اينكه ايشان تازه كار هستند و قرار است پله پله آموزش هاي لازم را در نجوم و عكاسي فرا بگيرند ، پيشنهاد ميكنم فعلآ اسم موديفاي كردن دوربين را هم يادشان ندهيد !!

با همين ابزارها مي توانند با آموزش هايي كه مي بينند بهترين تصاوير را خلق كنند .

----------------------------------------------------------------------------------------

* پ ن :

"بزرگترين خيانت صنعت ديجيتال به هنر عكاسي اين بود كه وسواس افراد را از موضوع و كادر عكس ، به دوربيني كه دستشان است منحرف كرد ! "

( اين جمله گهر بار از خودم است !)
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

17. 12 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #129
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

سلام...
    از آقاي طباطبايي تشكر مي كنم كه به جاي من سوال كردند و از دوستان هم ممنونم كه راهنمايي كردند...همونطور كه آقاي طباطبايي فرمودند مشكل انتخاب دوربين هست. طبق فرمايشات دوستان، من هم طبيعتا عكاسي رو با ميدان ديد باز شروع خواهم كرد...ولي نتونستم تصميم قطعي بگيرم كه از همون ابتدا كار رو با 5D markII شروع كنم يا مثلا با 50D ؟ گزينه هاي زيادي تو ذهنم است مثلا با اين بودجه50D بخرم و با مابقي پول ابزارهاي مورد نيازو، ولي دوستان مشكلاتي رو هم براي 50D مطرح كردند. شروع كار رو با 5D markII صلاح مي دونين يا نه؟اگه صلاح نمي دونين به چه دلايلي؟ البته يكي از دلايل رو جناب rock _ iml مطرح كردند...ممنون مي شم اگه بقيه دوستان هم نظراتشون و مطرح كنند مخصوصا كسايي كه تجربه عكاسي با اين دوربين هارو دارند.

19. 3 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #130
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    سلام آقاي امام...
    ممنونم كه نظراتتون و اعلام كردين. به نظر شما 50d و 60d مي تونن مكمل خوبي براي همديگه باشن؟ يكي براي عكاسي از اعماق آسمان و ديگري براي عكاسي با ميدان ديد باز؟ فعلا مشكل اصلي من در انتخاب دوربينه كه اميدوارم اين مشكل و توسط اساتيدي مثل شما حل كنم.

21. 3 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 13 از 53 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع