صفحه 6 از 34 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 340

موضوع: نهمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

Post نهمین دوره المپیاد نجوم

کم کم نهمین دوره المپیادم داره شروع میشه

در این تاپیک در مورده وقایع و امتحانات نهمین دوره المپیاد نجوم اطلاع رسانی و بحث خواهد شد.

برای دریافت پاسخنامه تشریحی مرحله اول به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1783

نقل قول نوشته اصلی توسط Moris75 نمایش پست ها
    من با نظر شما مخالفم در آخر همه چی به خود فرد بر می گردد در ضمن من پای حرفم ایستادم( در سال های قبل طلا های جهانی هم توسط دوستان شهرستانی اخذ شده )(آقای صدردینی,آقای موسوی,آقای ایزدی رادو...) درسته که اگه افرادی مثل من که در چنین مدارسی درس می خوانم اگر المپیاد را fun هم بگیرم مرحله دو قبول شوم اما مطمئنا طلا را از دست می دهم کتاب که در همه جا موجوده بخصوص برای افرادی که دسترسی به اینترنت دارند تازه این درست نیست که بگید ما هم هیچ مشکلی نداریم بعضی از کلاس های امسال بازدهی پایینی لااقل برای شخص بنده داشتند من خودم به شخصه برای علاقه ای که به نجوم داشتم وارد این رقابت شدم اما بنظر من فردی که بدون هیچ علاقه ای پا به عرصه ی المپیاد نجوم گذاشته(که خودم در بین دوستانم میشناسم چنین فردی را)و هدفش صرفامعافیت از کنکور است راه خوبی انتخاب کرده که بعضا بین طلایی های سال های پیش از این افراد داشتیم که بنظر من نه تنها کار بدی نکردند کار خوبی بوده و این وسط یسری ملومات هم بدست آوردند.خلاصه این که المپیاد خوندن کار سختی نیست(لااقل المپیاد نجوم)فقط یکم همت می خواد کمی منابع و یکی که ازش سوالتو بپرسی(چه دوست چه استاد )به امید آنکه تمام المپیادی هامون لااقل در همین مسیر المپیاد علاقه مند بشوند و در این عرصه بتونن مفید باشن چه با مدال چه بی مدال باتشکر
    در ضمن دوست عزیز مطلبو احتمالا سریع نوشتی توش غلط هست لطفا ویرایشش کن
    دوست عزیز این حرفو نزن Fun بگیریم قبول میشیم درست نیست به خدا.
    باید جو دوره و اینارو ببینی که چقدر زحمتو تلاش میخواد.من کسیو نمیشناسم بدون تلاش طلا شده بوده باشه.
    دلتو صابون نزن که مدرسه ی ما هر سال 4-5 طلا میده پس مام طلاییم دیگهههه.
    اتفاقا بعضی مدرسه های تهران تازه رو اومدن!
    خلاصه با این فکر جلو نرو من تا اینجا که یادمه هیجکدوم از هم دوره ایهام یه ذرم چنین فکری نکردیم!
    همیشه به این فکر کنید باید تمام تلاشتونو بکنید باید بهترین باشید
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

3. 8 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #52
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Moris75 نمایش پست ها
    کتاب که در همه جا موجوده بخصوص برای افرادی که دسترسی به اینترنت دارند
    راستش نمیخاستم پاسخ بدم ، اما احساس میکنم تهرانی ها بیش از اندازه نسبت به شهرستان خوشنود هستن !
    در شهرستان ما فقط یک کتاب فروشی هست ، که کتاب های مذهبی میفروشه ! (برای گذران دوران کهنسالی ! ) ، برای سفارش اینترنتی هم بسیار دردسره ، بگزریم از دسترسی!! یه بار بسته ی من رو فرستاده بودن بوشهر ، راستش من تعداد دفعاتی که رفتم بوشهر به سختی به 10 بار میرسه ، 300 کیلومتر فاصله هست ! یه بار اصلا نفرستادن بگذریم از پولش ! بقیه هم باید مدت زیادی صبر کرد . یه بار هم رفتم شیراز کتاب خریدم !! شما فکر نکنید شهرستان میشه تبریز و شیراز و اصفهان !! اگر هم منظورتون کتابای انگلیسی هست که بغیر از مراکز استان ها 99 در صد بچه های شهرستان کتاب زبان درسیشون هم نمیتونن درست بخونن .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

5. 11 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #53
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

دوستان عزیز من نمیخواستم توی بحث شما شرکت کنم، در المپیاد هم سررشته ای ندارم ولی 2-3 روز دیگه امتحانه، طوری صحبت نکنید که خودتون یا دوستان دیگه ای که المپیاد دارن ناامید بشن...

هر کی تلاش کنه نتیجه تلاششو میبینه، به خدا توکل کنید شما هم تا به امروز تلاشتون رو کردید این بحث ها هم نتیجه ای نداره جز ناراحتی خودتون

برای همه المپیادی ها آرزوی موفقیت میکنم مخصوصا المپیادی های آوااستار
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

7. 18 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #54
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan bayat نمایش پست ها
    دوست عزیز این حرفو نزن Fun بگیریم قبول میشیم درست نیست به خدا.
    باید جو دوره و اینارو ببینی که چقدر زحمتو تلاش میخواد.من کسیو نمیشناسم بدون تلاش طلا شده بوده باشه.
    دلتو صابون نزن که مدرسه ی ما هر سال 4-5 طلا میده پس مام طلاییم دیگهههه.
    اتفاقا بعضی مدرسه های تهران تازه رو اومدن!
    خلاصه با این فکر جلو نرو من تا اینجا که یادمه هیجکدوم از هم دوره ایهام یه ذرم چنین فکری نکردیم!
    همیشه به این فکر کنید باید تمام تلاشتونو بکنید باید بهترین باشید
    من فقط داشتم مثال می زدم در ضمن نوشته ام که طلا رو از دست می دیم اما واقعا در بین دوستان خود من کسی هست که fun می گیره و امید قبولی مرحله دو رو داره و منم فکر می کنم قبول میشه من فکر می کنم شما مطلب منو خوب نگرفتید من که خودمو مثال نزدم من الان دارم تلاشمو می کنم که امسال بتونم مرحله دو قبول بشم.
    ویرایش توسط Moris75 : 02-12-2013 در ساعت 01:05 AM

9. 3 کاربر مقابل از Moris75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #55
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    راستش نمیخاستم پاسخ بدم ، اما احساس میکنم تهرانی ها بیش از اندازه نسبت به شهرستان خوشنود هستن !
    در شهرستان ما فقط یک کتاب فروشی هست ، که کتاب های مذهبی میفروشه ! (برای گذران دوران کهنسالی ! ) ، برای سفارش اینترنتی هم بسیار دردسره ، بگزریم از دسترسی!! یه بار بسته ی من رو فرستاده بودن بوشهر ، راستش من تعداد دفعاتی که رفتم بوشهر به سختی به 10 بار میرسه ، 300 کیلومتر فاصله هست ! یه بار اصلا نفرستادن بگذریم از پولش ! بقیه هم باید مدت زیادی صبر کرد . یه بار هم رفتم شیراز کتاب خریدم !! شما فکر نکنید شهرستان میشه تبریز و شیراز و اصفهان !! اگر هم منظورتون کتابای انگلیسی هست که بغیر از مراکز استان ها 99 در صد بچه های شهرستان کتاب زبان درسیشون هم نمیتونن درست بخونن .
    بنظر من چنین فردی که شما می کید که نتونه انگلیسی بخونه و نه منبع فارسی داشته باشه دسترسی به اینترنت هم نداشته باشه اصلا با المپیاد آشنا نمیشه چه برسه به این که بخواد واردش بشه اما حالا از هر راهی واردش شد میتونه تلاششو بکنه من در این رابطه بشدت با پست آقای man موافقم بالاخره برای کسی که بخواد و تلاش کنه راه زیاد هست.

11. 3 کاربر مقابل از Moris75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #56
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر

مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1117
    تشکر شده 1,019 بار در 117 ارسال

ببنید دوستان سوء تفاهم نشه یه وقت خدای نکرده .
    جناب صلح ... ببنید کاری که شما کردید در هیچ جهتی در ابعاد ذهن من اصن جا نمی شه ! ... کار شما فوق العاده بود قربان اگه شما می دونستید چه آدم هایی با چه هزینه هایی و چه تلاش هایی قبول نشدند و شما با چه امکاناتی و چه سختی هایی قبول شدید به ابعاد کار خودتون پی می بردید !

ببنید اولا این قضیه پل برای عبور از کنکور شدن بیشتر به المپیاد نجوم میشه و ریشه اش هم بر می گرده به پایین بودن جامعه آماری شرکت کننده که احتمال قبولی رو افزایش می ده (مقایسه کنید با المپیاد ریاضی یا فیزیک ) و پایین بودن جامعه آماری هم مستقیما به آشنا نبودن دانش آموزان با این رشته و دقیقا خود مشکل آموزشی ماست این بحث جدا

شما ببنید یه کشوری مثل آمریکا از تمام پتانسیل های آماتوری و حرفه ای خودش تو سطح کشور که استفاده می کند که هیچ در حال جذب پتانسیل های کشور های دیگر نیز است . اونها دقیقا می دونند که از چه کسی چه بهره وری داشته باشند . مگر تمام کارمند های مثلا ناسا عاشق نجومند ؟ مگر تمام فضانورد های ما در بچگی هاشون کلاس های نجوم آماتوری می رفته اند ؟ ببنید من آینده ی یک خروجی ایده آل المپیاد نجومی رو وابسته به عاشق نجوم بودن یا نبودن نمی دونم . ما اینهمه عشق فیزیک .و نجوم داریم تو کشورمون . ولی واقعن تعداد بسیار بسیار کمی شون قادرند مثل یکی از افراد مثلا طلاییه غیر علاقه مند به نجوم محاسبات نجومی انجام دهند .
    ببنید من هیچ اطلاعی از توزیع هوش و استعداد در سطح کشور ندارم ولی مطمئنم که موقعیت جغرافیایی کمترین تاثیر رو در وسعت کشوری مثل ایران دارد و تقریبا تمام استان ها و شهرستان ها افراد "با هوش " و " با استعداد " دارد . ولی دقت کنید که ما سالی فقط و فقط 10 نفر می خواهیم که به سطح مورد نظر ما رسیده باشند نه صرفن هوش و استعداد . ولی ............................................ حرف بهتری که میشه زد اینه که ما بیاییم سطح این 10 نفر رو بالا ببریم یعنی کاراییشون رو افزایش دهیم چه جو.ری ؟ با افزایش جامعه آماری .... اینجاست که باشگاه دانش پژوهان باید به دنبال تمام استعداد ها بگردد چندین سال همه شان را تحت آموزش قرار دهد تا به سطوح مورد نظر برسد . اما با شرایطی که سیستم آموزشی ما دارد آیا این حرف یک آرزو نیست ؟
    شما خودتون رو بذارید جای مثلا رئیس باشگاه تیم رئال مادرید (چون خودم رئالیم !! ) شما دنبال 11 نفر بهترین فوتبالیست های دنیا . نه دنبال زحمت کش ترینشون . نه دنبال با استعداد ترینشون . نه دنبال کم امکانات ترینشون . دنبال بهترین .... با استعداد ترین ها می رن تو تیم های پایه ای تر تا آموزش ببینند و به تیم اصلی راه پیدا کنند (اینجا می لنگیم ما ) ...... پس در حال حاضر 10 نفری که طلا شده اند امسال قطعا شایسته ترین و لایق ترین افراد برای کسب این مدال بوده اند .
    امضای ایشان
    it's like a face that you hold inside
    face that awakes when i close my eyes
    face that is watching all the time that i'm lying
    face that laughs every time we fall
    Linkin park - Papercut

- http://www.astrolampiad.blogfa.com

13. 6 کاربر مقابل از یزدان بابازاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

میخواستم بحث رو ادامه ندم، اما انگار نمیشه

آقای man شما افراد لایق میخوای برای کار تو رصد خونه؟ چشم!

اولا که میبینیم چقدر این افراد لایق که طلا میشن در دانشگاه فیزیک و اختر فیزیک و اینا میرن! اصلا هم برق و مکانیک نمیرن!!!!!

شما اگر افراد لایق میخواید بیاید اون افراد لایقی رو انتخاب کنید که بخوان بعدا به درد نجوم بخورن! خودتون هم میدونین 99% المپیادی ها برای فرار از کنکور میان المپیاد میخونن! و از انتخاب رشتشون تو دانشگاه هم معلومه ...

من خودم چه طلا بیارم، چه مرحله اول هم قبول نشم، چه کنکور رتبه 1 بیارم و چه رتبه 100000، در هر صورت رشته ی فیزیک و برای ارشد هم اخترفیزیک میرم!

و ثانیا شما اگر افراد لایق میخواید برای کار تو رصد خونه چرا دنبال این افراد لایق توی شهرستان ها نمیگردید؟ اصلا از کجا معلوم توش شهرستان ها افراد لایق تری نباشند؟ (که بعضا هستند!)

تجربه نشون داده کسانی که توی شرایط سخت به یک جایی میرسند در ادامه خیلی موفق تر هستند! (مثال واضحش اصلا مدال های ایران در المپیک لندن رو ببینید! یا رتبه های 1 و 2 و 3 کنکور امسال!)

اگر فکر میکنید خیلی از تهرانی ها لایق تر هستند چرا توی کنکور که شرایط (حدودا) در سطح کشور یکسان هست اکثر رتبه های خیلی عالی کنکور شهرستانی هست؟

خلاصه زیاد تمایل به ادامه بحث ندارم چون نه شما میتونی خودت رو جای ما بزاری نه ما میتونیم با این بحث ها به مدالی برسیم!

شما با مدال هاتون خوش باشید ما هم به جُرم شهرستانی بودن یه فکری به حال خودمون میکنیم دیگه

1- اینقدر شهرستانی و تهرانی کردیم انگار ما از یه سیاره دیگه اومدیم! شایدم مارو آدم حساب نمیکنید! حق دارید دیگه ... ما که مثل شما لایق نیستیم!

2- شما اگه خیلی مَردی لیاقت خودت رو بدون کلاس رفتن ثابت کن بعد بیا در مورد مشکلات ما نظر بده!

بیچاره اون شهرستان های دیگه که همین رو هم ندارند!!!
    چیز دیگه ای که اذیتم کرد واکنش مدیر مدرسه به درخواستم نسبت به برگزاری کلاس بود، دکتر شادمهری رو همه میشناسید دیگه! به مدیر گفتم ایشون رو بیارید فلان و فلان هستند ایشون! تنها چیزی که گفتند این بود که "گزینش شده آموزش پرورش هست؟ :|" شعور در این سطح! چی بگم والا!

(اونم مدرسه ای که خیر سرش تو مازندران همیشه حرف اول رو میزده و کلی هم رتبه تک رقمی داده و 4 تا مدال نجوم هم داده که 2 تاش طلا بوده! و البته همش به دوران مدیر قبلی که به دلایل سیاسی برکنار شد برمیگرده!)

15. 4 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #58
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1783

دوستان از همتون خواهش میکنم حداقل فعلا این بحثو تموم کنید.
    چون واقعا مشکل از سمت ماها نیست متاسفانه که حالا بخواید با جر و بحث الکی حلش کنید و واقعا از جای بزرگتری نشات میگیره!
    اینجوری با همم صحبت نکنید! به خدا من شاید اونموقع که طلا شدم فقط از این موضوع خوشحال شدم ولی الان از این خوشحالم که دوستان خیلی خوبی پیدا کردم به وسیله ی اون! به خدا این المپیاد اینا اصن ارزش نداره اینجوری واسه هم کرکری بخونیدو اینا! حالا الان به من میخندید ولی بزارید بگذره این دوران حرف منو میفهمید.
    خواهشن ادامه ندید!
    امضای ایشان

17. 8 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #59
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176
    تشکر شده 631 بار در 94 ارسال

سلام برهمگی
    نمیدونم چرادوروز قبل مرحله اول این بحث راه افتاده و تاالان درالمپیاد کسی نیستم که بخوام نظرخاصی بدم وحتی شاید امسال مرحله یکم قبول نشم...
    ولی بعضی دوستان فکرکردن چون ماتهرانیمو علامه وازاین حرفا میان طلارومثل لقمه میذارن جلومون...آخه عزیزمن اگه علامه چندساله خوب نتیجه داده به خاطره این بوده که بچه هاش تا 6میموندن مدرسه به هزار بدبختی وخستگی تا آماده بشن.درضمن کجای دنیا همیشه برابری بوده؟؟؟
    یادتون باشه تلاش بیشترنتیجه ی بهتر داره ویادتون نره امسال یه طلا دومی بوده یعنی تلاش کرده و تونسته بالاتراز یه عالمه سومی قراربگیره....دوست عزیزsolh شماخودتون از اون راه دور مدال نقره گرفتین مدالی که حتی دوتااز علامه ای ها نتونستن امسال بگیرن وبرنزشدن...پس تلاش مهم تره....من خودم امسال چندماه تلاش نکردم والان دارم ازاسترس مرحله 1 میمیرم...
    astronomy:پرهام جان به قول آقای ایرجی حداقل اون المپیادی هایی که برق رفتن 15سال دیگه کشور مهندسای برقی داره که المپیاد نجوم خوندنو میتونن یه عالمه خدمت کنن و دکترمیرترابی هم به ماگفت اینکار اصلا عیبی نداره وفکرنمیکنم شما ازدکتر میرترابی بیشتر بدونی!!البته ایشاللا به بالاتر ازایشون هم میرسی....درضمن اینقدر فکرنکن تهران همه کلاس دارن...الان کسی هست که داره بدون کلاس میخونه و واقعا قدره شایدم امسال مرحله 2 قبول بشه اگه شد حتما میگم به شما....درضمن شهرشما تاالان دوتا جهانی نجوم داشته وچندتا نقره وبرنز....مثل آقای کرامتی و عزیززاده و...فکرکنم آقای رضایی هم باشند و....پس تلاش مهم تره....
    درضمن من کاملا با نظرآقای بیات موافقم:دم مرحله یکه وماداریم با هم بحث میکنیم....بهتره بذاریم گذشت زمان همه چیزو روشن کنه....فعلن مرحله 1 قبول بشیم خیلی بهتره تا بحث کردن درباره ی چیزی که فکرنکنم حالاحالا ها درست بشه....
    چاکرهمگی دعاکنید قبول شم منم وگرنه....
    درضمن استاد بیات پستی که شمانوشتین که تمومش کنین وقتی من داشتم اینو مینوشتم پست شد ومن ندیده بودم.
    به قول شما ازجای خیلی بزرگتری نشات میگیره وماخیلی کوچیکیم که دربارش حرف بزنیم...
    باآرزوی موفقیت برای دوستان روز 4شنبه
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

19. 3 کاربر مقابل از Amir Shayan Nejati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    941
    تشکر شده 1,006 بار در 247 ارسال

نهمین دوره المپیاد نجوم         
    امیدوارم همه چهارشنبه همه موفق باشین.
    آها راستی هر کدومتونم توی نفرات برتر مرحله یک شد باید یه وقت دیدیم همو شیرینی بده!از الان گفتم!
    امضای ایشان
    نبیند مدعی جز خویشتن را
    که دارد پرده ی پندار در پیش
    گرت چشم خدابینی ببخشند
    نبینی هیچ کس عاجزتر از خویش

#سعدی

21. 7 کاربر مقابل از المپیاد نجوم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 34 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)