صفحه 5 از 34 نخستنخست 12345678915 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 340

موضوع: نهمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

Post نهمین دوره المپیاد نجوم

کم کم نهمین دوره المپیادم داره شروع میشه

در این تاپیک در مورده وقایع و امتحانات نهمین دوره المپیاد نجوم اطلاع رسانی و بحث خواهد شد.

برای دریافت پاسخنامه تشریحی مرحله اول به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

2. Top | #41
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astronomy نمایش پست ها
    چشم! الان تمام حرفامو میزنم

100% درست هست که مدال آوردن به تلاش فرد بستگی داره! اما من مطمئن هستم که اگر شرایط یکسان بود حتما آقای solh طلا میشدن نه نقره!

و خیلی های دیگه که مدالی نیاوردن جزو مدالی ها میبودن! (حالا مدالی به هر رنگ!)

در مورد نابرابری ها در کلاس ها و اینا که کسی شکی نداره و توضیحی هم فکر نکنم نیازی باشه داده باشه!

در مورد آزمون اما! در خود آزمون رو هم که آقای solh اشاره کردند! بعدش گفتند که اشتباه های محاسباتی رو نادیده میگیرن و تصحیح میکنن

اما باز هم در بعضی استان ها (مثل مازندران! که امتحان مرحله 2 فقط توی یک مرکز در ساری انجام میشد) مراقب ها نبود ماشین حساب رو توی صورت جلسه ننوشتند و اینجوری اعتراض دانش آموزا هیچ اثری نداشت!

متاسفانه مدرسه هم هیچ حمایتی از دانش آموزا نکرد و حقشون کاملا پایمال شد!

حالا از این بگذریم! دوستی دارم به نام ع. د. از بابل! (شاید نخواد اسمش رو بگم!) ایشون توی مرکز ساری امتحان داد و 2 ساعت هم ماشین حساب نداشت و آخر هم غلط های محاسباتی به نمرش اضافه نشد!

و با این حال با اختلاف خیلی کم با نفر 40ام، 41 شد و مرحله 2 پذیرفته نشد! (این رو برای اعتراض که به باشگاه دانش پژوهان رفته بود بهش گفتند!)

من خودم با توجه به شناختی که ازش داشتم جزو بهترین شانس های اول طلا میدونستمش!

رفت تهران و اعتراض کرد! برگش رو دید! و نا حقی هایی که انجام شد ... سوالی که کاملا درست حل کرده بود و نصف نمره رو نندادند! فقط همین هم نبود! تو سوال های دیگه هم غلط های الکی ...

این کملا واضح هست که نمیخوان شهرستانی ها مرحله 2 رو قبول بشن! هزینه ی اسکان برای شهرستانی ها زیاد هست! خرج زیاد رو دست باشگاه میاد ...

اما نابرابری دیگه فاصله ای هست که بین کلاس ها و آزمون ها بود! ماه رمضان باعث اختلاف زمانی شده بود! همیشه میگفتن چون توی دوره دیگه تهرانی ها کلاس زیاد نمیرن شرایط برابر هست

اما این اختلاف زمانی باعث شد که باز هم توی اون فاصله تهرانی ها کلاس های زیادی برن! همون جزوه هایی که داشتند دوباره بهشون درس داده بشه!

در کل شهرستانی ای که دیپلم افتخار بگیره خیلی باهوش تر و (برای من) قابل احترام تر از تهرانی ای هست که طلا بگیره!

شاید این حرف ها رو من میزنم بخندید بگید تو هروقت خودت خوب خوندی بگو! اما این حرف ها برای اون دوستم بود که دیدم چجوری حقش ضایع شد!

شرمنده، اما اینجوری خودمم هیچ امیدی ندارم که بخوام مثل آدم بشینم بخونم
    در مورد شرایط نابرابر آزمون موافقم ، (فقط هم ماشین حساب نیست ، داستان های زیادی هست که باید توی تاریخ درج بشه ! )
    در مورد اشتباه محاسباتی هم که فکر نمیکنم واقعا ازش گذشته باشن ، اونم زمانی که سوال تحلیل داده ای توی امتحان باشه !!! یه سوال توی دوره بود من به خاطر صرف خطای محاسباتی نصف نمره رو گرفتم ، خوب انتظار ندارید که همچین بارمبندی ای بیاد محاسبات رو نادیده بگیره !! واقعا بعضی ها توی نجوم و شیمی حقشون خورده شد .

اما در مورد طلا شدن شهرستانی ها به نظرم شما در اشتباه زیادی بسر میبرید ، شاید و تنها شاید (!!) از لحاظ استعداد بسنجی بشه گفت شهرستانی ها کمی وضعشون بهتر میشه ! باور کنید اگر کسی باشه مثل تهرانی ها وقت بزاره و سعی بکنه خیلی کم احتمال داره موفق نشه ، اگه دیدی من یا بقیه ی بچه های شهرستان طلا نشدن به هیچ وجه ممکن به خاطر صرف شهرستانی بودنشون نبوده . یعنی شما به من بگو از بچه های دورهتون 10 تا طلا انتخاب کن بازم من به احتمال قوی فقط یک بچه ی شهرستانی رو انتخاب میکردم ، که اون هم تقصیر خودش بود طلا نشد . یعنی سر سری گرفت !!( ایشالا سال دیگه طلا میشه !! ) ،

درسته که ما شهرستانی هستیم ، ولی باور کنید حد اقل در مورد المپیاد نجوم نباید عدم موفقیتمون رو اینجوری توجیه کنیم !
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

3. 11 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر

مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1117
    تشکر شده 1,019 بار در 117 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Astronomy نمایش پست ها
    چشم! الان تمام حرفامو میزنم

100% درست هست که مدال آوردن به تلاش فرد بستگی داره! اما من مطمئن هستم که اگر شرایط یکسان بود حتما آقای solh طلا میشدن نه نقره!

و خیلی های دیگه که مدالی نیاوردن جزو مدالی ها میبودن! (حالا مدالی به هر رنگ!)

در مورد نابرابری ها در کلاس ها و اینا که کسی شکی نداره و توضیحی هم فکر نکنم نیازی باشه داده باشه!

در مورد آزمون اما! در خود آزمون رو هم که آقای solh اشاره کردند! بعدش گفتند که اشتباه های محاسباتی رو نادیده میگیرن و تصحیح میکنن

اما باز هم در بعضی استان ها (مثل مازندران! که امتحان مرحله 2 فقط توی یک مرکز در ساری انجام میشد) مراقب ها نبود ماشین حساب رو توی صورت جلسه ننوشتند و اینجوری اعتراض دانش آموزا هیچ اثری نداشت!

متاسفانه مدرسه هم هیچ حمایتی از دانش آموزا نکرد و حقشون کاملا پایمال شد!

حالا از این بگذریم! دوستی دارم به نام ع. د. از بابل! (شاید نخواد اسمش رو بگم!) ایشون توی مرکز ساری امتحان داد و 2 ساعت هم ماشین حساب نداشت و آخر هم غلط های محاسباتی به نمرش اضافه نشد!

و با این حال با اختلاف خیلی کم با نفر 40ام، 41 شد و مرحله 2 پذیرفته نشد! (این رو برای اعتراض که به باشگاه دانش پژوهان رفته بود بهش گفتند!)

من خودم با توجه به شناختی که ازش داشتم جزو بهترین شانس های اول طلا میدونستمش!

رفت تهران و اعتراض کرد! برگش رو دید! و نا حقی هایی که انجام شد ... سوالی که کاملا درست حل کرده بود و نصف نمره رو نندادند! فقط همین هم نبود! تو سوال های دیگه هم غلط های الکی ...

این کملا واضح هست که نمیخوان شهرستانی ها مرحله 2 رو قبول بشن! هزینه ی اسکان برای شهرستانی ها زیاد هست! خرج زیاد رو دست باشگاه میاد ...

اما نابرابری دیگه فاصله ای هست که بین کلاس ها و آزمون ها بود! ماه رمضان باعث اختلاف زمانی شده بود! همیشه میگفتن چون توی دوره دیگه تهرانی ها کلاس زیاد نمیرن شرایط برابر هست

اما این اختلاف زمانی باعث شد که باز هم توی اون فاصله تهرانی ها کلاس های زیادی برن! همون جزوه هایی که داشتند دوباره بهشون درس داده بشه!

در کل شهرستانی ای که دیپلم افتخار بگیره خیلی باهوش تر و (برای من) قابل احترام تر از تهرانی ای هست که طلا بگیره!

شاید این حرف ها رو من میزنم بخندید بگید تو هروقت خودت خوب خوندی بگو! اما این حرف ها برای اون دوستم بود که دیدم چجوری حقش ضایع شد!

شرمنده، اما اینجوری خودمم هیچ امیدی ندارم که بخوام مثل آدم بشینم بخونم
    سلام
    ببین دوست عزیزم بذار با شما یکم رو راست صحبت کنم و حرف هایی رو بزنم که شاید در هیچ شرایط دیگه ای نمی زدم !
    ببینید من خودم تو مدرسه ای دارم درس می خونم که الآن چندین ساله که بالغ بر 2 یا 3 نفر از طلایی های هر سال رو می ده . یا همین امسال 4 تا از طلایی ها رو داده . ببنید من تو مدرسه ای درس می خونم (می خوام جو شو توضیح بدم ) که قبول نشدن مرحله دو از دید مسولین خیلی سختر از قبول شدنشه ! ... جایی درس می خونم که بقیه می گن گوسفند رو هم می تونه طلا کنه .... هر سال پشت سرمون میگن که داریم تقلب می کنیم ... به المپیاد خیانت کردیم ... به جو علمی کشور لطمه می زنیم .... حق دوستان شهرستانی رو می خوریم و هزاران تهمت که به ما ها می زنند و هزاران جنایت که ما ها می کنیم ....... من در طی چند سالی که خودم وارد این جو ها شدم به چند تا نکته خوردم :
    ببنید این که دوستان شهرستانی یا اصن هر قشری از جامعه (مثل خانوم ها و ... ) احساس می کنند حقشون در حال ضایع شدنه دو دلیل برای ابرازشون دارن : 1- با وجود اینکه احساس می کردن تواناییشو داشتن ولی نتونستن از اون امتیازات مدال ها بهره مند شن . یعنی بیشتر مد نظرشون بهره مندی از معافیت کنکوره
    2- بالاخره هر انسانی دوست داره در هر مسابقه ای به ایده آل ترین درجات برسه
    من همین جا امیدوارم که این ابراز احساسات شما از نوع دوم باشه نه از نوع اول ، چون اگه از نوع اول باشه فکر می کنم بزرگ های این فروم هم با من هم عقید ه باشن که حرفاتون بی اساس است . ما می خواهیم مسابقه ای درست کنیم که در نهایت به نجوم خدمت کرده باشیم ... نه پلی برای عبور از کنکور و سربازی .
    نکته بعدی :ببنید مساله اصلا و ابدا هوش و استعداد نیست . ما خروجی هامون اصلا آدم هایی نیستند که باهوشند . یا رصد گر های حرفه ای نیستند . ما آدم هایی می خواهیم که تعداد بسیار بسیاری از صفات رو دارا باشند که بعضی هاشون هم بسیار ساده بدست می آیند ولی خب نکته جالبش همینه که خیلی ها نمی تونند بدست بیارن مثلا شخص باید بتونه محاسبات خیلی ساده رو با ماشین حساب دقیق و درست بدست بیاره (که خیلی کمی پیش می آد متاسفانه ) شخص باید در تعداد بسیاری از سرفصل ها قدرت حل مساله خوبی داشته باشه ... مرتب نویسی قدرت توجیح و .... کلی شرایط دیگه ... برای رسیدن به این صفات در شرایط ایده آل نیاز به امکانات هست . مثلا شما باید 2 یا 3 سال هفته ای چند بار امتحان های چند ساعته بدید تا بتونید در حالت ایده آل سر امتحان های باشگاه حاضر شید . یا با چندین مصحح کار کرده باشید تا بلد باشید چی جوری قانع کنید مصحح ها رو .
    خیلی رک بهتون بگم که چنین شرایطی اصلن و ابدا در شهرستان ها و حتی خود تهران هم خیلی جاها موجود نیست و من که در این جو بسیار قرار گرفته ام به شما بگم سطح آمادگی دوستان شهرستانی بسیار بسیار پایین تر از بچه های تهرانی است . یعنی باشگاه اصلن نیازی نداره که بخواد حق شهرستانی ها رو بخوره چون امکان قبولی شهرستانی ها واقعن کمه و اگه شخصی انقدر خوب باشه که با وجود اون امکانات فوق العاده کم بتونه مرحله دو قبول شه کار سختی انجام داده و قابل تقدیره و جایزه اش هم اینه که می آد باشگاه ! نمی دونم متوجه منظورم می شید یا نه ... (البته استثنا ءاتی هم بودن از بچه های شهرستانی که مدال طلا هم شدند و بسیار بسیار قابل احترامند از صدرالدینی بگیر تا همین جناب صلح ... )
    این وسط نه حق شما خورده می شه ... نه حق کس دیگه . ببنید خروجی ما باید کسی باشه که بتونه چندین ساعت مثلا در رصد خانه ملی تحلیل داده کنه واقعن این شرایط برای خانوم ها بسیار دشواره . یا من خیلی بعید می دونم دوستان شهرستانی ما بتونند 3 سال هفته ای بالای 35 ساعت درس فقط المپیادی بخونند . پس اگه من تهرانی طلا می شم بسیار بسیار لایق تر و شایسته تر بودم نسبت به شمای شهرستانی (تو رو خدا فک نکنید تبعیض جغرافیایی می خوام قایل شم ها ! این از معایب زبان فارسیه ! من از این قصد ها ندارم به خدا ... ) چون من یه خروجی ایده آلم برای خدمت به نجوم و شما نه .... یادتان نرود آخر آخرش همه چی قراره ختم شه به خدمت به نجوم ... مثل این فروم .
    امضای ایشان
    it's like a face that you hold inside
    face that awakes when i close my eyes
    face that is watching all the time that i'm lying
    face that laughs every time we fall
    Linkin park - Papercut

- http://www.astrolampiad.blogfa.com

5. 8 کاربر مقابل از یزدان بابازاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #43
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر

مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1117
    تشکر شده 1,019 بار در 117 ارسال

مثلا یکی از دوستان من که پارسال مرحله دو هم قبول شد سر حوزه شون نیم ساعت دیر ماشین حساب دادن بهشون . اون چی کار کرده ؟ تمام مساله ها رو تا سر قسمت محساباتش پیش برده بعد آخر امتحان در عرض نیم ساعت جواب آخر تمام سوال ها رو بدست آورده . چرا این به ذهن اون رسید و به دهن شما یا بقیه دوستان نرسید . چون یه بار قبلا تو یکی از آزمون های آزمایشی همین اتفاق افتاده بوده و این شخص برای حتی چنین شرایطی هم آماده بوده !!!
    ایشون اتفاقا امسال طلا هم شدن و می شه گفت چنین شخص آماده ای ، برای نجوم ایده آله ... نه بقیه .
    امضای ایشان
    it's like a face that you hold inside
    face that awakes when i close my eyes
    face that is watching all the time that i'm lying
    face that laughs every time we fall
    Linkin park - Papercut

- http://www.astrolampiad.blogfa.com

7. 6 کاربر مقابل از یزدان بابازاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط man نمایش پست ها
    سلام
    ببین دوست عزیزم بذار با شما یکم رو راست صحبت کنم و حرف هایی رو بزنم که شاید در هیچ شرایط دیگه ای نمی زدم !
    البته بیشتر باید امیدوار بود که کسایی که شما میگید در خدمت نجوم باشند ، تمام ترس من اینه که جماعتی که من از نجومیا دیدم توی دوره به تنها چیزی که فکر نمیکردن فیزیک بود و نجوم،اصلا بقیه ی المپیادی ها همینطور هستن ، استادایی که سوال طرح میکنن هم سوال رو برای این افراد نمینویسن ! اگر مسئله ادامه دادن نجومه و مفید بودن برای نجوم ، از این لحاظ تفاوت چندانی میان شهرستانی ها و تهرانی ها نیست ، بلکه شهرستانی ها بسیار لایق ترند از نظر من ، اونا با شرایطی که از اول میدونستن کار مشکلی رو در پیش دارن تصمیم گرفتن بیان و نجوم بخونن . کسی هم ازشون نمیخاسته که باید فلان مسئله رو حل کنی فلان روز بیای آزمون بدی و ... . اونا بهتر میدونن فیزیک چیه و نجوم .

هیچوقت یادم نمیره وقتی یکی از استادا توی دوره پرسید که کیا اومدن دوره و نظرشون نسبت به فیزیک عوض شده و تصمیم برای ادامه دادنش ندارن درصد قابل توجهی از کلاس که همه تهرانی بودند پاسخ مثبت دادند .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

9. 6 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    941
    تشکر شده 1,006 بار در 247 ارسال

راستش من فکر نمی کنم که حتی با گرفتن ماشین حساب ها محاسبات عددی نمره نداشته بوده باشن!گرچه تموم شده و مهم نیس حرف زدن در موردش!
    من خودم سال دوم با نیم سوال فاصله به خاطر محاسبات یک سوال ساده(سوال 4)قبول نشدم.
    تا جایی که می دونم محاسبات روز به روزم داره مهم تر میشه تا جایی که دارن امتحانایی از مدال طلاها می گیرن که فقط جواب آخر تصحیح میشه(یعنی صفر یا صد)
    هدف هم جهانی هست.چیز های ساده ای که بتونی تا تهش درست حل کنی که من با آقای manموافقم که واقعا سخت به دست میاد.مثلا من پارسال اصلا این توانایی خوبو نداشتم.
    حالا اگر یه شهرستانی خیلی خوب باشه و خودش بتونه این کارو کنه چرا قبول نشه؟
    با این که خود ما کلاس درست حسابی نداریم و برگه هامونم همیشه گم میشن و تصحیح نمیشن و ما نمی تونیم بفهمیم کجاها بد می نویسیم یا توجیه خوب نبوده ولی خودمون 10 برابر داریم تلاش می کنیم تا این نقص هارو رفع کنیم و به نظرم رفع هم میشه!
    اونایی که فکر می کننن که چون شهرستانی هستن ونمی دونن الان تو دوره چی مهمه هم اشتباه می کنن.اولا آدم باید همهم چیو بخونه.دوم این که خوب هیچ کس نمی دونه نهایتا اینا حدسه که مثلا می گن تحلیل داده و محاسبات عددی شدیدا مهمه شایدم اشتباه باشه!
    من میگم آدم با غر زدن نباید پتانسیل بالاشو سرکوب کنه و اتلاف وقت داشته باشه!
    من که خیلی وقته که به مسئولمون به خاطر این که علامه یه جور دیگه اداره میشه غر نمی زنم جاش خودم بیشتر درس می خونم!
    بازم هرچی بگیم به نظرم خود آدم و تلاشش حرف اول رو می زنه!
    به امید روزی که هرکی لایقه به جایگاه خوبش برسه!
    امضای ایشان
    نبیند مدعی جز خویشتن را
    که دارد پرده ی پندار در پیش
    گرت چشم خدابینی ببخشند
    نبینی هیچ کس عاجزتر از خویش

#سعدی

11. 5 کاربر مقابل از المپیاد نجوم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #46
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط man نمایش پست ها
    سلام
    ببینید من خودم تو مدرسه ای دارم درس می خونم که الآن چندین ساله که بالغ بر 2 یا 3 نفر از طلایی های هر سال رو می ده . یا همین امسال 4 تا از طلایی ها رو داده . ببنید من تو مدرسه ای درس می خونم (می خوام جو شو توضیح بدم ) که قبول نشدن مرحله دو از دید مسولین خیلی سختر از قبول شدنشه ! ... جایی درس می خونم که بقیه می گن گوسفند رو هم می تونه طلا کنه .... هر سال پشت سرمون میگن که داریم تقلب می کنیم ... به المپیاد خیانت کردیم ... به جو علمی کشور لطمه می زنیم .... حق دوستان شهرستانی رو می خوریم و هزاران تهمت که به ما ها می زنند و هزاران جنایت که ما ها می کنیم ....... من در طی چند سالی که خودم وارد این جو ها شدم به چند تا نکته خوردم :
    ببنید این که دوستان شهرستانی یا اصن هر قشری از جامعه (مثل خانوم ها و ... ) احساس می کنند حقشون در حال ضایع شدنه دو دلیل برای ابرازشون دارن : 1- با وجود اینکه احساس می کردن تواناییشو داشتن ولی نتونستن از اون امتیازات مدال ها بهره مند شن . یعنی بیشتر مد نظرشون بهره مندی از معافیت کنکوره
    2- بالاخره هر انسانی دوست داره در هر مسابقه ای به ایده آل ترین درجات برسه
    من همین جا امیدوارم که این ابراز احساسات شما از نوع دوم باشه نه از نوع اول ، چون اگه از نوع اول باشه فکر می کنم بزرگ های این فروم هم با من هم عقید ه باشن که حرفاتون بی اساس است . ما می خواهیم مسابقه ای درست کنیم که در نهایت به نجوم خدمت کرده باشیم ... نه پلی برای عبور از کنکور و سربازی .
    نکته بعدی :ببنید مساله اصلا و ابدا هوش و استعداد نیست . ما خروجی هامون اصلا آدم هایی نیستند که باهوشند . یا رصد گر های حرفه ای نیستند . ما آدم هایی می خواهیم که تعداد بسیار بسیاری از صفات رو دارا باشند که بعضی هاشون هم بسیار ساده بدست می آیند ولی خب نکته جالبش همینه که خیلی ها نمی تونند بدست بیارن مثلا شخص باید بتونه محاسبات خیلی ساده رو با ماشین حساب دقیق و درست بدست بیاره (که خیلی کمی پیش می آد متاسفانه ) شخص باید در تعداد بسیاری از سرفصل ها قدرت حل مساله خوبی داشته باشه ... مرتب نویسی قدرت توجیح و .... کلی شرایط دیگه ... برای رسیدن به این صفات در شرایط ایده آل نیاز به امکانات هست . مثلا شما باید 2 یا 3 سال هفته ای چند بار امتحان های چند ساعته بدید تا بتونید در حالت ایده آل سر امتحان های باشگاه حاضر شید . یا با چندین مصحح کار کرده باشید تا بلد باشید چی جوری قانع کنید مصحح ها رو .
    خیلی رک بهتون بگم که چنین شرایطی اصلن و ابدا در شهرستان ها و حتی خود تهران هم خیلی جاها موجود نیست و من که در این جو بسیار قرار گرفته ام به شما بگم سطح آمادگی دوستان شهرستانی بسیار بسیار پایین تر از بچه های تهرانی است . یعنی باشگاه اصلن نیازی نداره که بخواد حق شهرستانی ها رو بخوره چون امکان قبولی شهرستانی ها واقعن کمه و اگه شخصی انقدر خوب باشه که با وجود اون امکانات فوق العاده کم بتونه مرحله دو قبول شه کار سختی انجام داده و قابل تقدیره و جایزه اش هم اینه که می آد باشگاه ! نمی دونم متوجه منظورم می شید یا نه ... (البته استثنا ءاتی هم بودن از بچه های شهرستانی که مدال طلا هم شدند و بسیار بسیار قابل احترامند از صدرالدینی بگیر تا همین جناب صلح ... )
    این وسط نه حق شما خورده می شه ... نه حق کس دیگه . ببنید خروجی ما باید کسی باشه که بتونه چندین ساعت مثلا در رصد خانه ملی تحلیل داده کنه واقعن این شرایط برای خانوم ها بسیار دشواره . یا من خیلی بعید می دونم دوستان شهرستانی ما بتونند 3 سال هفته ای بالای 35 ساعت درس فقط المپیادی بخونند . پس اگه من تهرانی طلا می شم بسیار بسیار لایق تر و شایسته تر بودم نسبت به شمای شهرستانی (تو رو خدا فک نکنید تبعیض جغرافیایی می خوام قایل شم ها ! این از معایب زبان فارسیه ! من از این قصد ها ندارم به خدا ... ) چون من یه خروجی ایده آلم برای خدمت به نجوم و شما نه .... یادتان نرود آخر آخرش همه چی قراره ختم شه به خدمت به نجوم ... مثل این فروم .
    ًضمن قبولی تمامی نکاتی که فرمودید دوست گرامی توجه کنید :

گفتید دانش آموزانی رو میخواهیم که بتونند محاسبات سرفصل ها رو انجام بدن کاملا هم درست میگید کاملا ولی یک نکته ای هست که ما شهرستانی ها که توانایی محاسبه این ها رو نداریم (خودم رو میگم کاملا درست) اگر کلاس میرفتم و هفته ای چند جلسه کلاس داشتیم شرایط متفاوت نمی شد ؟
    قبول دارم جو تو مدرسه ای که ویژگی هاش رو شما شمردید خیلی زیاده و گاهی این جودهی موجب استرس بیش از حد و ناتوانی در قبولی دانش آموز خواهد شد .
    دانش آموزان مدال آور باید قدرت تحلیل در رصد خانه رو داشته باشند ؟ این حرف شما کاملا شعاری است.... (در واقعیت باید همین گونه باشد)
    همه میدانیم در چند سال اخیر المپیاد تبدیل شده به یک راه در رو از کنکور ... و همچنین از سربازی ! نه یک راه هدفمند برای تولید دانشجویان اون موضوع ...
    به اون دو بندی که برای قبول نشدن شهرستانی ها است این رو هم اضافه کنید که ما امکانات داریم پارامتر امکانات بیش تر از کوشش خود فرد نباشد کم تر نیست این رو مطمئن باشید .
    دوست دیگری عرض کردند شهرستانی ها چند تاییشون طلاو یا هر کدال جهانی رو گرفتند :
    در سال های قبل طلا های جهانی هم توسط دوستان شهرستانی اخذ شده
    ولی در حالی که اصلا این طور نیست مدال های جهانی پارسال همگی از دوستانی خوب تهرانی و چندی از مدیران همین فروم بودند به جز یک نفر که ایشان هم از تبریز بودند .

بگذریم.... ولی المپیاد آنگونه که باید جوانان رو به رشته خاصی راهنمایی نکرد و بیشتر تبدیل شد به طلا و نقره و برنز .... برای رهایی از سد کنکور و شاید هم علاقه بوده ولی بازار کاری در اون رشته موجود نیست (همین نجوم خودمان را عرض میکنم.... )

همانطور که آقای امام هم گفتند ما امکانات نداریم و این هم هیچ ربطی به دانش آموزارن عزیز تهرانی و یا هر کلان شهر دیگری ندارد .خوب پاییتخت است و حسابش جدا ...(ولی مثل اینکه خیلی حسابش در تمامی زمینه ها جدا شده)
    مشکل عدم تنوع امکانات در کشور است و خوب نمیشود کاری هم کرد .

من و اصولا ما (شهرستانی ها)اصلا فکر نمیکنیم دوستانی که اغلب قبول میشوند و مدال میگیرند با پارتی بازی و .... مدال را گرفتند .... نوش جانشان

حاصل تلاشی را که کردند میگیرند ...

امیدوارم همگی بتوانند در المپیاد مدال بیاورند و موفق باشند .

موفق و پیروز باشید بانجوم
    ویرایش توسط Mojtaba.M : 02-11-2013 در ساعت 07:40 PM
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

13. 7 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #47
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوا استار
    مدال برنز كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    941
    تشکر شده 1,006 بار در 247 ارسال

ولی بچه ها الان که وقت این حرفا نیست.پس فردا امتحانه پس بهتره اعصاب خودمونو خرد نکنیم.من که امشب دیگه آخرین حفظ کردنیامم مرور می کنم و تعطیل می کنم دیگه روز قبل آزمون برای من شده یه سنت که درس خوندن توش ممنوعه ولی تا یادم میاد هیچ وقت ندونستم این روز چه کنم و نشستم یه گوشه استرس کشیدم شما پیشنهادی دارین؟چه کارایی میشه این یه روز کرد؟؟؟؟
    امضای ایشان
    نبیند مدعی جز خویشتن را
    که دارد پرده ی پندار در پیش
    گرت چشم خدابینی ببخشند
    نبینی هیچ کس عاجزتر از خویش

#سعدی

15. 6 کاربر مقابل از المپیاد نجوم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #48
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    ًضمن قبولی تمامی نکاتی که فرمودید دوست گرامی توجه کنید :

گفتید دانش آموزانی رو میخواهیم که بتونند محاسبات سرفصل ها رو انجام بدن کاملا هم درست میگید کاملا ولی یک نکته ای هست که ما شهرستانی که توانایی محاسبه این ها رو نداریم (خودم رو میگم کاملا درست) اگر کلاس میرفتم و هفته ای چند جلسه کلاس داشتیم شرایط متفاوت نمی شد ؟
    قبول دارم جو تو مدرسه ای که ویژگی هاش رو شما شمردید خیلی زیاده و گاهی این جودهی موجب استرس بیش از حد و ناتوانی در قبولی خواهد شد .
    دانش آموزان مدال آور باید قدرت تحلیل در رصد خانه رو داشته باشند ؟ این حرف شما کاملا شعاری است.... (در واقعیت باید همین گونه باشد)
    همه میدانیم در چند سال اخیر المپیاد تبدیل شده به یک راه در رو از کنکور ... و همچنین از سربازی ! نه یک راه هدفمند برای تولید دانشجویان اون موضوع .
    به اون دو بندی که برای قبول نشدن شهرستانی ها این رو هم اضافه کنید که ما امکانات داریم ؟ پارامتر امکانات بیش تر از کوشش خود فرد نباشد کم تر نیست این رو مطمئن باشید .
    دوست دیگری عرض کردند شهرستانی ها چند تاییشون طلاو یا هر کدال جهانی رو گرفتند :

ولی در حالی که اصلا این طور نیست مدال های جهانی پارسال همگی از دوستانی خوب تهرانی و چندی از مدیران همین فروم بودند به جز یک نفر که ایشان هم از تبریز بودند .

بگذریم.... ولی المپیاد آنگونه که باید جوانان رو به رشته خاصی راهنمایی نکرد و بیشتر تبدیل شد به طلا و نقره و برنز .... برای رهایی از سد کنکور و شاید هم علاقه بوده ولی بازار کاری در اون رشته موجود نیست (همین نجوم خودمان را عرض میکنم.... )

همانطور که آقای امام هم گفتند ما امکانات نداریم و این هم هیچ ربطی به دانش آموزارن عزیز تهرانی و یا هر کلان شهر دیگری ندارد .خوب پاییتخت است و حسابش جدا ...(ولی مثل اینکه خیلی حسابش در تمامی زمینه ها جدا شده)
    مشکل عدم تنوع امکانات در کشور است و خوب نمیشود کاری هم کرد .

من و اصولا ما (شهرستانی ها)اصلا فکر نمیکنیم دوستانی که اغلب قبول میشوند و مدال میگیرند با پارتی بازی و .... مدال را گرفتند .... نوش جانشان

حاصل تلاشی را که کردند میگیرند ...

امیدوارم همگی بتوانند در المپیاد مدال بیاورند و موفق باشند .

موفق و پیروز باشید بانجوم
    من با نظر شما مخالفم در آخر همه چی به خود فرد بر می گردد در ضمن من پای حرفم ایستادم( در سال های قبل طلا های جهانی هم توسط دوستان شهرستانی اخذ شده )(آقای صدردینی,آقای موسوی,آقای ایزدی رادو...) درسته که اگه افرادی مثل من که در چنین مدارسی درس می خوانم اگر المپیاد را fun هم بگیرم مرحله دو قبول شوم اما مطمئنا طلا را از دست می دهم کتاب که در همه جا موجوده بخصوص برای افرادی که دسترسی به اینترنت دارند تازه این درست نیست که بگید ما هم هیچ مشکلی نداریم بعضی از کلاس های امسال بازدهی پایینی لااقل برای شخص بنده داشتند من خودم به شخصه برای علاقه ای که به نجوم داشتم وارد این رقابت شدم اما بنظر من فردی که بدون هیچ علاقه ای پا به عرصه ی المپیاد نجوم گذاشته(که خودم در بین دوستانم میشناسم چنین فردی را)و هدفش صرفامعافیت از کنکور است راه خوبی انتخاب کرده که بعضا بین طلایی های سال های پیش از این افراد داشتیم که بنظر من نه تنها کار بدی نکردند کار خوبی بوده و این وسط یسری ملومات هم بدست آوردند.خلاصه این که المپیاد خوندن کار سختی نیست(لااقل المپیاد نجوم)فقط یکم همت می خواد کمی منابع و یکی که ازش سوالتو بپرسی(چه دوست چه استاد )به امید آنکه تمام المپیادی هامون لااقل در همین مسیر المپیاد علاقه مند بشوند و در این عرصه بتونن مفید باشن چه با مدال چه بی مدال باتشکر
    ویرایش توسط Moris75 : 02-11-2013 در ساعت 08:22 PM

17. 3 کاربر مقابل از Moris75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #49
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط المپیاد نجوم نمایش پست ها
    ولی بچه ها الان که وقت این حرفا نیست.پس فردا امتحانه پس بهتره اعصاب خودمونو خرد نکنیم.من که امشب دیگه آخرین حفظ کردنیامم مرور می کنم و تعطیل می کنم دیگه روز قبل آزمون برای من شده یه سنت که درس خوندن توش ممنوعه ولی تا یادم میاد هیچ وقت ندونستم این روز چه کنم و نشستم یه گوشه استرس کشیدم شما پیشنهادی دارین؟چه کارایی میشه این یه روز کرد؟؟؟؟
    میشه رفت گردش و هوا خوری اینطوری ذهن آدمم استراحت می کنه و پی فکر های بیهوده نمیره

19. 2 کاربر مقابل از Moris75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #50
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

نهمین دوره المپیاد نجوم         
    در پیرو حرف دوستان:
    ببینید دوستان امکانات خوب بدیها در تهران بیشتره و خوب مشکل سیستم آموزشیه و بچه هایی که از این امکانات استفاده میکنن اولا بدونید اکثرا از مدارس خوب تهرانن و چقدر آزمون ازشون گرفته میشه تا به عنوان یه المپیادی شناخته میشن و دوما خوب میگید یعنی از امکاناتی که هست استفاده نکنن؟
    حالا هدفم از گفتن اینا اصلا دفاع از کسی نیست!
    هدفم اینه که آهای بچه های شهرستان نگید هی من قبول نمیشدم چون امکانات تهرانیا بیشتره! مگه کم بودن شهرستانیایی که اصلا فقطم خودشون خوندنو طلا شدن؟ این ذهنیتو دور کنید که امکانات نیست نیست نیست! آقا اصلا المپیاد در اصل منابع هستن که خودتون باید بخونید.معلما بیشتر سر نخو به آدم میدن. 80% خوده آدمه .بعد شهرستانیو میتونن با بچه هایی که دوره های قبل بودن در ارتباط باشنو این جزوه ها و اینارو ازشون بگیرن.
    خوب آقا امکانات کمه آدم باید دست رو دست بزاره نگاه کنه!؟!؟!؟ دو برابر تلاش کن. با غر زدنو اینا چیزی به آدم نمیدن.ولی وقتیم نتیجه بگیری مطمئن باش ارزش کارت دو برابره
    باشگاه واقعا چنین دیدی نداره که شهرستانیا قبول نشن.
    اصلا این بحثا الان دیگه مهم نیست خواهشن رو مرحله اول تمرکز کنید و اعصاب خودتونو واسه این چیزا خورد نکنید دوستان!
    امضای ایشان
    اگر ذهن ما اونقد ساده بود که راحت درکش میکردیم اونموقع اونقدر احمق بودیم که نمیتونستیم درکش کنیم

21. 6 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 34 نخستنخست 12345678915 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)