صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: عکاسی به روش پانوراما

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

Cool عکاسی به روش پانوراما

سلام به دوستداران هنر عکاسی

پیش از این در تالار عکاسی موضوعاتی داشتیم که به بحث تخصصی در مورد یک سبک عکاسی می پرداختند؛ مثل عکاسی از قطره، عکاسی HDR، عکاسی از آذرخش و یا عکاسی مینیمالیسم؛ و در نهایت هم تاپیک جامعی با موضوع "سبک های عکاسی" به بررسی انواع سبک های عکاسی خواهد پرداخت.

این تاپیک رو ایجاد کردم تا در اون در مورد عکاسی به روش پانوراما بحث کنیم. قرار هست روند کار این تاپیک هم مثل موضوعات مشابه دیگه باشه، یعنی علاوه بر آموزش نکات و تکنیک های این سبک، به پرسش های کاربران در این مورد هم پاسخ داده بشه.

با توجه به راه اندازی سایت عکاسی آوا، قرار هست مثل سایر عکس ها، عکس های پانوراما هم در خود سایت عکاسی قرار بگیرن تا اون جا به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرن، پس لطفا عکس هاتون رو این جا قرار ندید و در سایت تخصصی برای نمایش و تقد منتشر کنید تا بتونیم با کمک هم این موضوع رو جلو ببریم و عکاسی پانوراما رو با هم یاد بگیریم.

خوشبختانه عکاسان خوبی رو در فروم داریم که با این سبک آشنایی دارن و عکس های خوبی ازشون با این روش دیدیم، انتظار داریم اون عزیزان هم ما رو از آموزش های حرفه ای خودشون بی نصیب نذارن تا به تدریج این نوع عکاسی هم بین عکاسان عزیزمون رایج بشه.
    ویرایش توسط مهدی ناصری : 09-22-2012 در ساعت 09:40 PM

2. Top | #21
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5532
    تشکر شده 742 بار در 73 ارسال

سلام
    میخواستم بپرسم چطوری میتونم عکس هاییرو که با برنامهpanoramastudio proایجاد کردمو ذخیره کنم؟ازsave as رفتم امافقط خود عکس ذخیره نشد بلکه طوری ذخیره میشه که هر وقت بازش میکنم میتونم بازم تغییرش بدم.
    پیشا پیش تشکر

3. 6 کاربر مقابل از masi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط masi نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بپرسم چطوری میتونم عکس هاییرو که با برنامهpanoramastudio proایجاد کردمو ذخیره کنم؟ازsave as رفتم امافقط خود عکس ذخیره نشد بلکه طوری ذخیره میشه که هر وقت بازش میکنم میتونم بازم تغییرش بدم.
    پیشا پیش تشکر

سلام.

این برنامه رو ندیدم ولی کلا تو همچین برنامه ها بعد از زدن save as از قسمت فرمت، JPEG رو انتخاب کنید تا فایلتون به صورت عکس ذخیره بشه، به این صورت:

اگر این روش جواب نداد، بفرمایید تا دوستانی که به این نرم افزار آشنا هستن پاسخگو باشن

امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

5. 11 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5532

ممنون ازپاسختون ولی جواب نداد.

7. 2 کاربر مقابل از masi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

Save As

شما وقتی همه کارها رو انجام دادی و پانورامات آماده شد از اون قسمت که نوشته Save و کنارش علامت یه فلاپی دیسک هست میتونی Save As بگیری

بعد از انجام Rendering که خواستی Save As بگیری، روی این قسمت کلیک کن و روی Save As Image کلیک کن. در ضمن شما با کلیک روی گزینه دوم شگفت زده خواهی شد چون عکس پانورامات بصورت یک فایل فلش در میاد. میتونی روش زوم کنی. بچرخی و ... حتی روی وبسایت قرار بدی (بصورت فلش)

اگه توی سایتهایی که تور مجازی یه بخشی رو میذارن؛ رفته باشی متوجه منظورم میشی

وقتی Save As و میزنی باید فرمت عکس، حالا یا jpeg یا tiff رو انتخاب کنین دیگه . حله ؟؟!!
    امضای ایشان
    در خرابات مغان نور خـــــــــــــدا میبینم
    این عجب بیـــــن که چه نوری ز کــــــجا میبینم

Follow Me On YouPic

9. 8 کاربر مقابل از Kianoosh.S عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5532

نقل قول نوشته اصلی توسط Kianoosh.S نمایش پست ها
    شما وقتی همه کارها رو انجام دادی و پانورامات آماده شد از اون قسمت که نوشته Save و کنارش علامت یه فلاپی دیسک هست میتونی Save As بگیری

از اون طریق ذخیره میشه ولی اگر بازش کنم خود عکس بازنمیشه ،طوری باز میشه که خود برنامه هم بالا میاد و میتونیم دوباره editاش کنیم.
    اومیدوارم منظورمو رسونده باشم

11. 7 کاربر مقابل از masi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5532

بزرگترین تصویر پانورامای زمین از ارتفاع 705 متری

ناسا با استفاده از یکی از ماهواره‌های خود در ارتفاع 705 کیلومتری زمین، بزرگترین تصویر پانورامای این سیاره را با طول 9650 کیلومتر و عرض 193 کیلومتر ثبت کرده است.
    به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این تصویر نواری از 56 تصاویر ثابت که ماهواره ماموریت تداوم داده‌های لندست ناسا(LDCM) در آخرین گردش خود ثبت کرده، تشکیل شده و از شمال روسیه تا جنوب آفریقا ادامه دارد.این ماهواره سطح زمین را در گردش ماه آوریل خود اسکن کرده و تنها 15 دقیقه برای ثبت تصاویر وقت صرف کرد. ناسا پس از دو ماه آزمایش و اندازه‌گیری در فضا در ماه فوریه این ماهواره را به فضا پرتاب کرد.
    LDCM تا ارتفاع 705 کیلومتری زمین پرواز کرده و به دور سیاره گردش کرد. در آخرین پرواز خود در ماه آوریل، این ماهواره یک نوار 193 کیلومتری از زمین را که از شمال روسیه آغاز شده و به جنوب آفریقا خاتمه یافته، اسکن کرد.این ماهواره در زمان گردش به دور زمین 56 تصویر ثبت کرد که با کنار هم قرار دادن آنها یک نوار بدون درز ایجاد کند.هر تصویر شامل ابر، مه و زوایای مختلف نور خورشید است.

ادامه
    <a href="http://media.isna.ir/content/14-547.jpg/6" target="_blank">

<a href="http://media.isna.ir/content/15-478.jpg/6" target="_blank">

نمایش زمینها و مزارع نامنظم اطراف رود وولگای روسیه در اولین تصاویر ماهواره LDCM

<a href="http://media.isna.ir/content/16-425.jpg/6" target="_blank">

شهر جده عربستان در کنار ساحل دریای سرخ

<a href="http://media.isna.ir/content/15-479.jpg/6" target="_blank">

آخرین تصویر ماهواره LDCM از دریاچه ویکتوریا در شرق آفریقا

13. 6 کاربر مقابل از masi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8202
    تشکر شده 308 بار در 61 ارسال

3D

سلام میخواستم بدونم با چه نرم افزاری میشه عکس های پانورومای 3بعدی درست کرد مثل این (***)
    امضای ایشان

15. 4 کاربر مقابل از Kian SHams عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3665
    تشکر شده 5,416 بار در 440 ارسال

پارک قطبی !

خب دوستان خیلی وقته این تاپیک به روز نشده. اما در جواب سوال شما میخوام عکس زیر و نمایش بدم و در ادامه هم توضیحاتی میدم که پاسخ شما هم در اونه..

مدتی بود میخواستم پانورامای قطبی HDR بگیرم. در کارهام 360 قطبی زیاد دارم، ولی 360 قطبی HDR رو امتحان نکرده بودم این شد که چند روز پیش دل و به دریا زدم و اینکار و انجام دادم.

آماری بهتون میدم که نشون میده پانورامای 360 و قطبی و در حالت HDR کار سخت و زمان بریست و یا این توصیف در گالری سایت قرار نگرفت و حذف شد !!!

یه نکته باید اضافه کنم که این نوع عکاسی بیشتر تکنیکال و البته امروز کاربرد خاص خودش و داره.

مشخصات دوربین و عکسها :

1)دوربین Canon EOS 550D
    2) Canon Lens 18-55 mm IS @ 18 mm
    3) f/ 6.3
    4) در هر بخش برای ایجاد عکس HDR، 4 عکس با نوردهی 50/1، 80/1، 125/1، 200/1 در ایزوی 100 گرفته شده است.
    5) در مجموع 576 عکس با توجه به فوکال لنز (18 mm) گرفتم که چون هر بخش 4 عکس با نوردهی متفاوت، بطور کلی 144 عکس برای تولید این عکس گرفته ام. حجم 576 عکس در حدود 4.7 گیگابایت و حجم 144 عکس HDR هم 1.8 گیگابایت !!!
    6) مدت زمان عکسبرداری 1 ساعت و مدت زمان تولید 144 عکس HDR در حدود 17 ساعت طول کشید و مرحله پروسس و تولید عکس 360*180 و پانورامای قطبی هم 2 ساعت زمان برد. یعنی در محموع من برای تولید این عکس 20 ساعت زمان صرف کردم. (البته این به کامپیوترم داره که دیگه رم و سی پی یوش کمی کند شده)
    7) بطور کلی در 13 ردیف عکس برداری انجام دادم.
    8) رزولوشن واقعی تصویر 360*180 این عکس در حدود 195 مگاپیکسل است !!!
    9) نرم افزارهای مورد استفاده : Panorama Studio Pro 2، Photoshop CS5
    اما سوال دوستمون : ببینین شما برای ایجاد عکسهایی که لینکشو دادی اول باید بیای از صفر تا 90 درجه محیط رو عکس برداری و اینکار و در 360 درجه تکرار کنی. بعد این عکسهای خام و به نرم افزار Panorama Studio Pro 2 یا نرم افزارهای مشایه منتقل و در اونجا عکس 360*180 شما تولید میشه. از اینجا به بعد شما میتونی با استفاده از نرم افزار Pano2VR همچون عکسی تولید کنی.
    به آن نوع عکسها Virtual Reality یا واقعیت مجازی گفته میشود که بسیار زیبا هستند و این حس به بیننده القا میشه که در اون محیط قرار گرفته.

امضای ایشان
    در خرابات مغان نور خـــــــــــــدا میبینم
    این عجب بیـــــن که چه نوری ز کــــــجا میبینم

Follow Me On YouPic

17. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8202
    تشکر شده 308 بار در 61 ارسال

سلام
    یه سایت خیلی جالب هست که می تونید عکس های 360 درجهی پانوراما را که از نقطه جهان گرفته شده است رو ببینید و اگه میتونید این جوری عکاسی کنید عکستون رو که از هر منطقه ای که گرفتید در همون نقطه ثبت کنید تا میدان دید مجازی زیبایی به تمام افراد دنیا که می خواهند انجا را ببینند بدهید ! پس بهتر به این سایت سری بزنید .. . !
    www.360cities.net
    امضای ایشان

18. 6 کاربر مقابل از Kian SHams عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

عکاسی به روش پانوراما         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kian SHams نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم با چه نرم افزاری میشه عکس های پانورومای 3بعدی درست کرد مثل این (***)
    اگر کسی از دوستان توانایی ساخت این نوع تصاویر رو داره ممنون میشم در باره یک موضوعی مرتبط با ساخت این تصاویر به من کمک کنه
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

20. کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)