صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: دوربین های دوچشمی سلسترون

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

Thumbs up دوربین های دوچشمی سلسترون

سلام به دوستان عزيز اواستاري
    خيلي از ماها نجوم را با دوربينهاي دوچشمي شروع كرديم. ذوق ديدن اجرام با دوچشمي ها هنوز در خاطرمان نقش بسته است.

در اين تاپيك قصد داريم تا دوربينهاي دوچشمي نجومي سلسترون كه در دنياي دوربينهاي اكروماتيك حرفهاي زيادي براي گرفتن دارند را معرفي كنيم.
    مهمترين سري از اين دوربينها همان سري معروف skymaster است كه خيلي ها از اين دوربينها استفاده كرده اند. پس چه بهتر است كه در كنار نكات علمي موجود تجربيات خود را نيز به اشتراك بگذاريم

آسمون دلتون پرستاره

2. Top | #21
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

فیلترهای مناسب برای دوچشمی 80*20 سلسترون

در میان دوچشمی ها 80*20 را میتوان کوچکترین دوچشمی دانست که میتواند به بهترین نحو فیلترها را ساپورت کند!
    البته میتوان فیلترهای زیر را روی 70*15 نیز نصب کرد اما کاریی بالایی ندارند زریرا جمع اوری نور این دوچشمی کم است و با فیلتر شدن نور خیلی نمیتوان روی تصویر ایجاد شده حساب از کرد

فیلترهای خورشیدی:
    برای دوچشمی ها هر دونوع فیلتر خورشیدی یغنی شیشه ای و مایلار موجود است که به علت دقت بالا و وضوح خوب دوربین 80*20 اسکای مستر سلسترون به بهترین نحو روی این دوچشمی ها امتحان خود را پس داده است
    فیلترهای مایلار و فیلترهای شیشه ای:

فیلتر ماه:
    فیلتر ماه که برای رصد ماه در فازهای بالا و اغلب برای کم کردن شدت نور این جرم پرنور استفاده میشود بر روی چشمی، دوربین دوچشمی 80*20 سوار میشود و کاملا مشابه ماه پشت فیلترهای ماه می باشد. اما با این تفاوت که شما پشت دوچشمی یک تصویر سه بعدی را رصد میکنید

امضای ایشان

3. Top | #22
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9840
    تشکر شده 19 بار در 5 ارسال

با سلام و تشکر فراوان از مدیر محترم تالار ابزار های نجومی
    به طرز کامل و جامعی توضیح دادین و من به شخصه بسیار خوشحالم که چنین جایی هست تا من به عنوان یه علاقه مند به نجوم آگاهی کاملی از ابزار آلات نجومی کسب کنیم.
    من قصد خرید تلسکوپ داشتم ولی با خوندنن مطالب فورم آوا استار به این نتیجه رسیدم که باید اول از دوربین دو چشمی استفاده کنم . من البته یک تلسکوپ 70 میلیمتری شکستی سمتی ارتفاعی چینی دارم که اصلا ازش راضی نیستم . تصمیم داشتم یک تلسکوپ جدید بخرم اما نظرم تغییر کرد و فصد دارم یک دوربین 80*20 بخرم . توضیحاتتون در مورد 70*15 خیلی کامل بود اما در مورد 80*20 توضیحاتتون خیلی کم بود.
    از مدیر محترم تالار درخواست می کنم توضیحاتتون در مورد 80*20 رو مثل 70*15 تکمیل کنن .
    با کمال تشکر از شما

4. 7 کاربر مقابل از anderomeda عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #23
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9840

با سلام.
    من قصد خرید دوربین 80*20 رو دارم اما امروز که با فروشگاه تماس گرفتم سه پایه دوربین رو نداشت.
    به من گفتن سه پایه دوربین عکاسی کافیه . اما من عکسی که در توضیحات آقای طامهری دیدم ، سه پایه یه سبک خاصی بود و شبیه سه پایه های عکاسی نبود.
    ممنون می شم بهم توضیح بدین که چه سه پایه ای بگیرم و از کجا بگیرم؟
    با تشکر فروان

6. 7 کاربر مقابل از anderomeda عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #24
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط anderomeda نمایش پست ها
    با سلام.
    من قصد خرید دوربین 80*20 رو دارم اما امروز که با فروشگاه تماس گرفتم سه پایه دوربین رو نداشت.
    به من گفتن سه پایه دوربین عکاسی کافیه . اما من عکسی که در توضیحات آقای طامهری دیدم ، سه پایه یه سبک خاصی بود و شبیه سه پایه های عکاسی نبود.
    با تشکر فروان
    سلام دوست گرامی
    اون سه پایه که در تصویر قرار دادم سه پایه حرفه ای دو چشمی های غول پیکر هست که به صورت تعادلی ساخته شده
    همونطور که متصدی محترم فروشگاه هم گفتم سه پایه دوربین عکاسی مناسبه ولی نه هر سه پایه ای!!! مهمترین عنصر در این سه پایه ها تحمل وزن سنگین هست! ارزون ترین برند برای این دوچشمی ها سومیتا است و برندهایی مثل ولبون و اوریون هم کیفیتهای عالی ولی قیمتهای بالاتری دارند..

نکته اخر اینکه این دوچشمی ابزار سنگینی هست پس حتما برای رصد شما نیازمند سه پایه خواهید بود
    امضای ایشان

8. 11 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #25
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9840

با تشکر فراوان از مدیر محترم تالار که با پاسخ های خوب و جامعشون ما رو شرمنده می کنن
    با جستجوی کوچکی که انجام دادم دیدم تنوع بسیار زیادی برای سه پایه ها موجوده و حتی در برند سومیتا تفاوت ها زیاده.مثلا در دو مدل زیر :
    http://asodehkharid.com/29-/47-a660....bedb5cf9b0df76
    و
    http://www.camshop.ir/productview-fa-329.html
    هر دوی این مدل ها سومیتا هستند و تحمل وزن 3 کیلو و بیشتر رو دارند. اما یکی وزنش کمتره و دیگری بیشتر.
    به نظر شما کدوم مناسب تره ؟ و احیانا اگر مدل خاصی رو در نظر دارین که در بازار موجوده و جوابشو پس داده بفرمایین که من همون رو تهیه کنم.
    و سوال بعدی اینکه برای اتصال دوربین به سه پایه احتیاج به آداپتور خاصی هست؟ اگر هست همراه دوربین موجوده یا باید جدا تهیه اش کرد!؟
    ممنونم

10. 2 کاربر مقابل از anderomeda عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #26
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

با تشکر فراوان از مدیر محترم تالار که با پاسخ های خوب و جامعشون ما رو شرمنده می کنن
    با جستجوی کوچکی که انجام دادم دیدم تنوع بسیار زیادی برای سه پایه ها موجوده و حتی در برند سومیتا تفاوت ها زیاده.مثلا در دو مدل زیر :
    http://asodehkharid.com/29-/47-a660....bedb5cf9b0df76
    و
    http://www.camshop.ir/productview-fa-329.html
    هر دوی این مدل ها سومیتا هستند و تحمل وزن 3 کیلو و بیشتر رو دارند. اما یکی وزنش کمتره و دیگری بیشتر.
    به نظر شما کدوم مناسب تره ؟ و احیانا اگر مدل خاصی رو در نظر دارین که در بازار موجوده و جوابشو پس داده بفرمایین که من همون رو تهیه کنم.
    و سوال بعدی اینکه برای اتصال دوربین به سه پایه احتیاج به آداپتور خاصی هست؟ اگر هست همراه دوربین موجوده یا باید جدا تهیه اش کرد!؟
    ممنونم
    سلام دوست گرامی

پایه سنگین تر یعنی لرزش کمتر! از میون سه پایه ها به شخصه اوریون رو بیشتر میپسندم!

در مورد اداپتور هم اگر به تصاویر نگاه کنید این دو چشمی یک اداپتور فلزی سرخودش داره
    امضای ایشان

12. 8 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #27
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9627
    تشکر شده 98 بار در 25 ارسال

سلام
    میشه در مورد دوربین Celestron Upclose 10x50 هم صحبت کنید؟
    راستش من به تازگی شروع به یادگیری نجوم کردم و در قدم اول میخوام صور فلکی رو یاد بگیرم. اینه که در این مرحله تنها پرنورتر دیدن ستارگان و تشخیص تعدادی اجرام عمقی هر چند کم نور٬ مد نظرم هست (طبیعتاٌ با این بزرگنمایی انتظار جزئیات ندارم). از اونجایی که این مدل دوچشمی میدان دید 7 درجه داره فکر میکنم برای پیدا کردن و تشخیص ستارگان صورتهای فلکی در آسمان شهر مناسب باشه. نظر شما چیه؟
    ممنون

14. 2 کاربر مقابل از محمد مهدی محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #28
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط BraveKnight نمایش پست ها
    سلام
    میشه در مورد دوربین Celestron Upclose 10x50 هم صحبت کنید؟
    راستش من به تازگی شروع به یادگیری نجوم کردم و در قدم اول میخوام صور فلکی رو یاد بگیرم. اینه که در این مرحله تنها پرنورتر دیدن ستارگان و تشخیص تعدادی اجرام عمقی هر چند کم نور٬ مد نظرم هست (طبیعتاٌ با این بزرگنمایی انتظار جزئیات ندارم). از اونجایی که این مدل دوچشمی میدان دید 7 درجه داره فکر میکنم برای پیدا کردن و تشخیص ستارگان صورتهای فلکی در آسمان شهر مناسب باشه. نظر شما چیه؟
    ممنون
    سلام دوست گرامی
    اپ کلوزها دوربینهای طبیعت گردی هستند نه رصدی!
    برای تشخیص ستارگان صورفلکی هرگز یک ابزار توصیه نمیشه بجز در مواردی خاص که ستاره کم نور مدنظر در صورت فلکی کنار جرمی خاص باشه مثل دنباله دار! در ضمن میدان دید ۷ درجه در اسمان و در مورد ستارگان یک صورت فلکی خیلی کاربرد نخواهد داشت! دهانه ملاقه دب اکبر ۱۰ درجه است! پس ۷ درجه عملا کارگشا نخواهد بود!
    یک مورد دیگه هم هست اونم اینه که اپ کلوزها مقدار جمع اوری نورشون پایینه و کوتینگ مناسب برای رصد شب رو هم ندارند
    به شخصه مدتی در کنار تلسکوپم یه اپ کلوز داشتم راضیم بودم ازش ولی فقط واسه اجرام بارز و گسترده مثل خوشه پروین و کندوی عسل و اندرومدا و اینها که الان یه ۱۵*۷۰ این کارو برام انجام میده
    امضای ایشان

16. 6 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #29
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9627

ممنون از پاسختون.
    اما تو یه سری سایت های خارجی مثل آمازون این دوربین رو به همراه گردونه آسمان و اطلس آسمان به عنوان پکیج نجومی میفروشن! فکر کردم شاید برای شروع مناسب باشه.

18. 2 کاربر مقابل از محمد مهدی محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #30
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9627

دوربین های دوچشمی سلسترون         
    با سلام.
    با تشکر فروان
    اون سه پایه‌ای که آقای طامهری هم فرمودن سیستمش تعادلیه. در واقع به Binoculars Parallelogram Mount معروف هستند. شما به راحتی با کمک گرفتن از تصاویر اینترنتی میتونید این سه پایه رو بسازید! بسیار هم کارآمد و انعطاف پذیره. اگر خودم یه دوربین بزرگ تهیه کنم حتما این سه پایه رو میسازم!
    ویرایش توسط محمد مهدی محمدی : 11-16-2013 در ساعت 05:13 PM

20. 4 کاربر مقابل از محمد مهدی محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)