صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 91 , از مجموع 91

موضوع: فواید و مضرات المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

فواید و مضرات المپیاد نجوم

دوستان، همانطور که می دانید، المپیاد فواید و مضراتی دارد که ممکن است باعث موفقیت یا عدم موفقیت هر فردی بشود.
    در این تاپیک، از دوستان تقاضا می شود که نظر خود را در رابطه با فواید و مضرات المپیاد نجوم بفرمایند تا در نهایت بتونیم تعیین کنیم که المپیاد نجوم مناسب چه افرادی است و برای چه افرادی نمی تواند، خیلی مفید باشد.
    امیداورم دوستان خیلی همکاری کنند.

2. 19 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #91

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    10218
    تشکر شده 45 بار در 4 ارسال

سلام!
    تقریبا بقیه همه گفتنی‌ها رو گفتن و واقعا در حضور بقیه من صلاحیت حرف‌زدن ندارم اما دوست دارم صرفا نظر و حس شخصی‌ خودم رو درباره المپیاد بیان کنم. تاکید می‌کنم این‌ها صرفا نظر شخصی من هستن!
    اولین نکته‌ای که به ذهنم می‌رسه اینه که اگر سال دوم یا سوم هستید، از وقتتون استفاده کنید و بدانید و آگاه باشید در حال گذراندن یکی از بهترین دوره‌های عمرتون هستید! سعی کنید از کاری که انجام می‌دید لذت ببرید چون حتی یک لحظه از این دوران هم بازنخواهد گشت و مطمئن باشید بعدا حسرت این روزاتون رو می‌خورید! به نظرم کاری که دوست دارید رو انجام بدید و اجازه ندید فکر قبولی مرحله اول و دوم و مدال و... حتی یه لحظه از این دوران بی‌نظیر رو خراب کنه!
    دومین نکته‌ای که به ذهنم می‌رسه اینه: احتمالا اکثرتون چند سطری که پشت دفترچه سوالات مرحله اول نوشته بود رو خوندید. به نظرم لپ کلام همین چند سطره! المپیاد می‌تونه به شما روش مطالعه رو یاد بده، ریسک‌کردن رو یاد بده، می‌تونه شما رو با جوانبی از جهان آشنا کنه که شاید در بالاترین سطوح علمی هم همچنان در موردشون بحث میشه، می‌تونه به شما اجازه بده حداقل برای زمانی کوتاه در مورد چیزی که دوستش دارید به تفکر بپردازید و... به نظرم نتیجه این‌ها می‌تونه این باشه که دروس مدرسه براتون مثل گل‌بازی باشه و بتونید به راحتی نمرات و رتبه‌های خوب رو کسب کنید.
    آخرین چیزی هم که دوست داشتم بگم اینه چیزی که در نهایت از المپیاد برای شما می‌مونه این نیست که مثلا شرط همرفت اینه که گرادیان دمای آدیاباتیک از گرادیان دمای واقعی کمتر یا بیشتر باشه، این نیست که بتونید معادله پواسون رو در دستگاه کروی حل کنید یا خیلی چیزای دیگه. چرا که اولا این روابط مدتی بعد از رهاکردن المپیاد از ذهنتون خارج میشه دوما اینکه احتمالا هر دانشجویی که با ریاضیات و فیزیک دانشگاهی آشنا باشه می‌تونه این معادلات رو بدست بیاره و حل کنه. به نظرم چیزی که برای شما باید بمونه اینه که بتونید از اطرافتون شهود و حس بگیرید. یعنی مثلا اگه کسی اومد گفت قراره فرداشب لوگوی پپسی رو روی ماه بندازن شما بتونید با یه محاسبات ساده نشون بدید این کار ممکن نیست، یعنی بدونید میشه تنها با داشتن طیف ستاره‌ای در مورد فعل و انفعالات مرکز ستاره صحبت کرد یا خیلی موارد مشابه. به قول استاد بزرگوار دکتر جلالی، اگر رفتید خونه و مادرتون ازتون پرسید چرا دوره تناوب ماه به دور زمین و خودش با هم برابره بتونید بدون استفاده از ریاضیات پیچیده براش توضیح بدید چرا این پدیده رخ داده!
    به نظرم اگه با این دید به المپیاد نگاه کنیم، تماما فایده و خالی از هرگونه ضرریه!
    ببخشید که طولانی شد.
    موفق باشید!

4. 10 کاربر مقابل از Kayhan Behdin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 678910

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)